A 16. másodpercben vezetett, de megint kikapott az MTK

Pór KárolyPór Károly
2023.04.24. 19:50
Soroksári öröm a Hungária körúton (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 33. fordulójának hétfő esti meccsén az MTK Budapest a legelső támadásból megszerezte a vezetést a Soroksár ellen, mégis a vendégek győztek 2–1-re – sorozatban a harmadik meccsén kapott ki a még mindig 2. helyen álló kék-fehér gárda.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SOROKSÁR SC 1–2
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Szabó Dániel, Vörös Dániel)
MTK: Rácz G. – Varju, Kocsis G., Bobál D., Vadnai – Kata, Horváth A., Bognár I. (Mezei, 76.) – Miknyóczki (Futács, 61.), Zuigeber, Stieber Z. Vezetőedző: Horváth Dávid
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Halmai Á. (Ternován, 83.), Hudák M., Vass Á., Hajdú R. (Köböl, 70.) – Redzic (Dobos Á., 70.), Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Miknyóczki (1.), ill. Lovrencsics B. (18.), Halmai Á. (78.)
Kiállítva: Kocsis G. (90+1.)
Horváth Dávid:
− Hiába szereztünk gyorsan vezetést, fokozatosan elveszítettük magabiztosságunkat. Lassúvá, körülményessé váltunk, sokat hibáztunk.
Lipcsei Péter: − Örülünk a győzelemnek, megérdemeltük. Példaértékű volt a hozzáállásunk.

KÉPGALÉRIA ITT!

Az NB II 33. fordulójának hétfői, záró mérkőzését a feljutó, 2. helyről váró MTK a legutóbbi két bajnokiját egyaránt elveszítette, a Soroksár elleni találkozót viszont álomszerűen kezdte, ugyanis rögtön az első támadásból, 16 másodperc elteltével vezetést szerzett, úgy, hogy a meccset egyébként a vendégek kezdték el. Stieber Zoltán remek beadásából az idényben az első gólját szerző, Miknyóczki Ádám fejelt közelről a kapuba.

Ezután azonban igencsak visszaállt az MTK, átadva a kezdeményezés lehetőségét a Soroksárnak, és a vendégek a 18. percben egyenlítettek is: Lovrencsics Balázs jobb oldali szögletet követően fejelt a kapuba. Sorozatban a harmadik bajnokiján szerzett gólt, összességében pedig már tizenkettedszer volt eredményes ebben az NB II-es idényben.

Az MTK a soroksári egyenlítés után sem tudott felpörögni, nemigen tudtak felépített akciókat vezetni a hazaiak, ennek jele az is, hogy az első félidőben a vendégek több lövéssel próbálkoztak (4:3 volt a kapura lövési arány 45 perc után a Soroksárnak).

A második félidőben az MTK hiába próbálta átvenni a játék irányítását, nagyon pontatlanul játszott, az ellenfél kapuja előtt és csak távoli lövésekre futotta az erejéből, melyek vagy pontatlanok voltak vagy a kapus védte, illetve a védők blokkolták azokat. A hazaiak nagyon megérezték az eltiltás miatt nem játszó, a másodosztály góllövőlistáját vezető Németh Krisztián hiányát. Miközben a Soroksár tudott egy-két veszélyes kontrát vezetni. A 61. percben az első gólt szerző Miknyóczki helyére beállt az októberi sérülése óta először játszó Futács Márkó is, de nem az MTK, hanem a Soroksár szerzett gólt! Mesteri kontra végén az egyik védőről felpattanó labda a bajnoki idényben 13. gólját szerző, ezzel a soroksáriak házi góllövőlistáját is vezető Halmai Ádám fejéről pattant a kapuba.

A hajrában Kocsis Gergőt második sárga lappal még ki is állították a hazaiaktól, így a Soroksár a korán kapott gól ellenére győzni tudott, a feljutásért harcoló MTK pedig sorozatban a harmadik meccsét veszítette el. 1–2

Az MTK Miknyóczki révén már a 16. másodpercben a kapuba talált a Soroksár elleni meccsen (Fotó: Koncz Márton)

20. Dorogi FC33691828–50–2227

90+3. perc. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. A meccs összképe alapján teljesen megérdemelten fordított és győzött az MTK ellen a Soroksár.

90+1. perc. Kocsis egy rossz belépő után megkapta a második sárga lapját, és akkor ez így kiállítás.

89. perc. Köböl 25 méteres bal oldali, jobblábas szabadrúgását Rácz fogta meg vetődve.

83. perc. Lement a meccsen a 13. gólját szerző, legeredményesebb soroksári támadó, Halmai Ádám, akit a védő Ternován vált.

78. perc. FORDÍTOTT A SOROKSÁR! Lovrencsics a térfél közepéről ugratta ki a jobb oldalon felfutó Dobost, akinek az átadásából Köböl lőhetett középről, a blokkoló Kocsisról felpattanó labda pedig a bal oldalon érkező Halmai fejéről hullott a kapuba. 1–2

76. perc. Bognár helyett Mezei állt be az MTK-ban.

75. perc. Nagy Olivér tört be az MTK tizenhatosára a jobb oldalon, középre lőtt labdáját elsőre Rácz védte, a kipattanónál, az ötösön pedig elrúgták a labdát a védők Lovrencsics elől.

72. perc. Nagy Olivér jobbról, távolról méterekkel a kapu fölé lőtt.

70. perc. Cserék a vendégeknél: Hajdú és Redzic helyére Köböl és Dobos érkeztek.

Az MTK tanácstalanságát jelzi, hogy a meccs eleji gólt leszámítva szinte csak tizenhatoson kívüli lövésekkel próbálkoznak a hazaiak, de ezek nagy része vagy pontatlan, vagy nem okoz gondot a hárításuk Kovács kapusnak.

64. perc. Most Stieber lőtt 24 méterről, bal lábbal, Kovács nagyot vetődve védett.

63. perc. Lovrencsics Balázs kapott sárga lapot.

61. perc. Az első gólt szerző Miknyóczki helyére beállt az október óta húzódó sérülése óta először játszó Futács Márkó.

60. perc. LOVRENCSICS! A lecsorgó labdából, hét méterről próbálkozott lövéssel estében, de nem tudta ellőni a labdát a kivetődő Rácz mellett.

58. PERC. NAGY SOROKSÁRI HELYZET. Halmai érkezett a jobb oldali keresztlabdára az ötös bal szélén, becsúszva lőtt, de Rácz védett.

56. perc. Most éppen Vadnai adott be balról egy kicsit hosszú labdát estében úgy, hogy nem volt középen érkező csapattárs.

Mindkét csapat játékában sok a pontatlanság, emiatt nem alakulnak ki gólhelyzetek.

52. perc. Bognár 20 méterről, balról jócskán a kapu mellé tekert.

51. perc. Soroksári kontra: Redzic vezeti a kapu felé a labdát, de nem jó a szöktetési kísérlete.

49. perc. Az MTK a soroksári tizenhatos előtt adogat, Bognár passzából Varju próbálkozott egy kiugratással a tizenhatoson belülre, de elakadt a labda a jól tömörülő védőkben.

46. perc. ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ. Csere egyelőre nincs egyik csapatban sem.

Az első félidőben a hazaiak csak három lövéssel próbálkoztak, amiből kettő ment a kapura, a vendégeknél négyből három.

45. perc. VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Az MTK hiába szerezte meg nagyon korán a vezetést, nem tudott a folytatásban nyomást gyakorolni a Soroksárra, a vendégek átvették a játék irányítását, több ígéretes támadást is vezettek és megérdemelten egyenlítettek. Így egy félidő után 1–1-re állnak a felek.

42. perc. Bognár távoli lövés levágódott a védőkről.

40. perc. Rácz előbb szögletre ütött egy bal szélről leadott lövést, majd a bal oldali szögletnél a kapujából kilépve elütötte a labdát.

35. perc. Kocsis rúgott oda hátulról az egyik soroksári játékos bokájára, sárga lap – az első lap a meccsen.

33. perc. Vass Ádám elcsúszott, kis ideig lent maradt a gyepen, de folytatni tudja a meccset.

A 31 éves Lovrencsics sorozatban a harmadik bajnokiján szerzett gólt, összesen így már 12 találatnál jár az NB II-ben, ebben az idényben, ez a 27. meccse. A 12 góllal beérte a házi góllövőlistát vezető Halmai Ádámot.

25. perc. Halmai lépett ki a bal oldalon, majd egy kényszerítő után, a tizenhatos vonaláról, balról lőtt, de csavarása messze fölé szállt.

21. perc. Bognár tette ki a labdát balra Stieberhez, aki erősen, laposan középre lőtte a labdát Zuigeber felé, de Valencsik szögletre mentett. Egymás után két hazai szögletrúgás következett, de egyikből sem alakult ki gólhelyzet.

18. perc. EGYENLÍT A SOROKSÁR! Hajdú Roland jobb oldali szöglete után a rövidre érkező Lovrencsics Balázs nyolc méterről fejelt a kapuba.

16. perc. Redzic ment el a jobb oldalon egy kontrával, szembe került a kimozduló Rácz Gergővel, aki lábbal hárította a soroksári támadó nyolc méteres lövését.

11. perc. Nagy Olivér egy jó csel után a tizenhatos jobb oldaláról lőtte keresztbe a labdát, a kivetődő Rácz megfogta a labdát.

11. perc. Kezezés miatt ígéretes helyről, úgy 18 méterről, jobbról végezhetett el szabadrúgást a Soroksár, Hudák a sorfalba lőtte a labdát.

9. perc. A gól óta a Soroksár járatja a labdát, jobbára a pálya közepén, helyzet nélkül.

Hazai öröm a korai gól után (Fotó: Koncz Márton)

A 20 éves Miknyóczkinak ez a negyedik bajnoki meccse az NB II-es idényben, ez volt az első gólja.

1. perc. MÁRIS GÓL! 16 másodperc elteltével vezet az MTK! Stieber Zoltán bal oldali beadását Miknyóczki Ádám három méterről fejelte a kapuba.1–0

1. perc. ELKEZDŐDÖTT A MECCS. A feketében játszó vendégek kezdtek, fehérben az MTK.

Az MTK-nál ősszel éppen a Soroksár elleni meccset megelőzően sérült meg Futács Márkó, aki azóta most először került be a kék-fehérek meccskeretébe.

Az MTK kényszerű hiányzói, betegség, sérülés, eltiltás, ill. adminisztrációs okok miatt: Szépe, Nagy Zs., Spalek, Németh K., Kovács M., Thiam, Zsóri.

Az MTK kezdőcsapata:

A Soroksár kezdőcsapata, a képen a korában az MTK-ban is futballozó Vass Ádámmal:

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az előző két bajnokiját elveszítő, de továbbra is a feljutást jelentő 2. helyen álló MTK a 9. helyen álló, a legutóbbi négy bajnokijából hármat megnyerő Soroksár ellen lép pályára hazai környezetben. A két csapat őszi meccsét vendégként az MTK nyerte meg 6–2-re.