Nem bírt az Ajkával az MTK, simán nyert a bajnok DVTK

2023.04.30. 16:51
Győzelemmel tette fel a koronát bajnoki címére a Diósgyőr, jogos volt a piros-fehérek öröme (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
Miután a 35. forduló rangadóján az MTK ikszelt az Ajkával, a Diósgyőr már biztos aranyérmesként lépett pályára a Csákvár ellen, és az ünnephez méltóan magabiztos győzelmet aratott. A piros-fehérek 2011 után végeztek ismét az élen az NB II-ben. A forduló délutáni programjában a Nyíregyháza fontos kiesési helyosztót nyert Kozármislenyben, és már nem áll osztályozós helyen, míg a baranyai együttes a 18. pozícióba csúszott vissza. A Szentlőrinc gólokban gazdag mérkőzésen győzte le hazai pályán a Tiszakécskét, a Siófok a hajrában mentett pontot Békéscsabán, amely az elhullajtott két pont miatt már a kiesőzónában találja magát. A Szeged egy góllal verte meg a Kazincbarcikát, a Soroksár fölényes diadalt aratott a sereghajtó Dorog otthonában, nem esett gól a Gyirmót és a Pécs, illetve a Mosonmagyaróvár és az ETO találkozóján.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–1 (3–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 5810 néző. Vezette: Derdák Marcell (Ország Péter, Király Zsolt)
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs. (Viczián, a szünetben), Bárdos, Medgyes S. – Cseke, Holdampf, Bényei (Jurek, 77.) – Lőrinczy (Bertus, 77.), Lukács D., Obounet (Könyves, 87.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs (Koval, a szünetben), Körmendi – Posztobányi (Tamás N., 62.), Mészáros D. (Kocsis D., 78.) – Torvund (Janyicki, 78.), Vaskó, Ominger – Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Obounet (1–0) a 3., Lukács (2–0) a 13., Cseke (3–0) a 18., Vaskó (3–1) a 25.
percben
Kuznyecov Szergej:
– Fiatal, motivált csapat ellen léptünk pályára, várható volt, hogy a csákváriak felszívják magukat, mivel közel állnak a veszélyzónához. Nagy koncentrációval játszottunk, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen húsz perc sem telt el, máris három góllal vezettünk. Ennél jobb rajtot nem lehet kívánni. A folytatásban kissé több lett a magabiztosság a kelleténél, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Mivel régen nyert másodosztályú bajnokságot a klub, jogosan lehetünk büszkék, boldogok vagyunk, hogy szurkolóinknak örömet tudtunk szerezni.
Tóth Balázs: – Gratulálok a Diósgyőrnek a feljutáshoz és a bajnoki címhez egyaránt, megérdemelték! Tisztában voltunk az erőviszonyokkal, szerettük volna elrontani a hazaiak ünneplését, sajnálatos módon ez nem sikerült, mert szinte pillanatok alatt három gólt kaptunk. Innen már nehéz felállni, de a második félidőben megmutattuk, hogy képesek vagyunk megnehezíteni egy jobb csapat dolgát is.

MTK BUDAPEST–FC AJKA 1–1(1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1374néző.Vezette:Katona Balázs (Horváth Zoltán, Nagy Viktor)
MTK:Rácz G. – Poór (Vadnai, 77.), Szépe, Bobál D., Varju – Kata, Kocsis G., Stieber Z. (Bognár I., 41.) – Palincsár (Spalek, 68.), Németh K. (Zsóri, 77.), Kovács Mátyás.Vezetőedző:Horváth Dávid
AJKA:Horváth D. – Görgényi, Tar, Kenderes, Csemer (Présinger, 71.) – Zsolnai R., Tajthy T. (Rabatin, 63.), Csizmadia Z., Sejben (Gaál B., 79.) – Berzsenyi (Doncsecz, 63.) – Szarka Á. (Dragóner F., 63.).Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző:Kata (1–0) a 35., Dragóner F. (1–1) a 65. percben
Horváth Dávid: – Jelen állapotunkban az egy pontot el tudjuk fogadni, persze a győzelemmel lettem volna elégedett. Sok párharccal tarkított meccset játszottunk, de ezt tudtuk is, erre készültünk, azonban ez nem a mi profilunk. Az ellenfél egy nappal többet tudott készülni a mérkőzésre, talán ez a plusz egynapnyi frissesség hiányzott ahhoz, hogy még eredményesebbek legyünk.
Jeney Gyula: – Megmutattuk ország-világnak, hogy miért tartunk itt. Az MTK gyakorlatilag kivédekezte a meccset, emellett rúgott egy szép gólt, de a hátrányból felálltunk. Úgy érzem, óriási fölényben és jobban játszottunk, sokkal többet tettünk a győzelemért. Büszke vagyok a csapatra, és köszönöm a szurkolóknak, hogy ennyien elkísértek minket!

GYIRMÓT FC GYŐR–PÉCSI MFC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,626néző.Vezette:Farkas Tibor (Baghy Csaba, Vad Anita)
GYIRMÓT:Rusák – Szegi, Polgár, Hudák D. (Csörgő V., a szünetben), Helembai – Kovács M. – Erdei M. (Simon András, 76.), Nagy Patrik (Berki I., 76.), Madarász M., Medgyes Z. – Pethő B. (Kicsun, 63.). Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Majnovics – Terbe (Kocsis B., 61.), Krausz (Kártik, 69.), Kesztyűs B. – Bukovics (Gera Zalán, 61.), Tóth-Gábor (Harsányi I., 66.), Szabó M.Vezetőedző:Weitner Ádám
Csertői Aurél:– Mindkét csapat sok hibával játszott. A nagyobb helyzeteket mi dolgoztuk ki, de az érezhetően döntetlenre játszó ellenfél jól védekezett.
Weitner Ádám:– Végig szervezetten és fegyelmezetten játszottunk. Igazságos a döntetlen, értékes pontot szereztünk egy jó csapat otthonában.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum,1014néző.Vezette:Pillók Ádám (Szabó Dániel, Sinkovicz Dániel)
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Farkas Aurél, Szatmári L. (Haruna, 73.) – Géresi (Kundrák, 59.), Gajdos (Rácz B., 90+1.), Papp Á. (Prosser, 73.) – Bíró B. (Szakály D., a szünetben).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
KAZINCBARCIKA:Megyeri I Gábor – Szekszárdi M., Heil, Lippai T., Székely K. (Süttő, 55.) – Csatári, Nagy J. (Hleba, 64.) – Bacsa (Ádám F., 64.), Kurdics (Székely D., 80.), Szemere – Pálinkás.Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:Kundrák (1–0) a 82. percben
Alekszandar Sztevanovics:– A kezdetektől fogva nehéz meccs volt, hiszen öt védővel játszott az ellenfelünk. Tudtuk, hogy a Kazincbarcika jó a kontrákból, de sikerült feltörnünk a védelmüket. Megvolt a lehetőségünk, hogy kettő-nullára lezárjuk a meccset, a jövőben ezekre figyelnünk kell. Köszönöm, hogy ennyien kilátogattak a mai mérkőzésre, remélem, a folytatásban még többen kijönnek szurkolni ennek a fiatal csapatnak!
Csábi József:– Úgy érzem, nagy munkát tett a csapat ebbe a meccsbe, akkor kaptuk a gólt, amikor nem volt benne a levegőben, sőt, előtte nekünk volt nagy helyzetünk. Az eredmény miatt elégedetlen vagyok, de fel kell emelnünk a fejünket, erre a játékra lehet építeni.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 700 néző. Vezette: Jakab Árpád (Kiss Balázs, Kovács Gábor)
KOZÁRMISLENY: Somogyi M. – Sági, Várkonyi, Füredi, Bor – Horváth D. (Nagy E., 73.), Tölgyesi (Károly, 80.) – Vogyicska Balázs, Bartha (Kosznovszky, 59.), Vajda R. (Kotroczó, 73.) – Daru (Gránicz, 59.). Vezetőedző: Márton Gábor
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol (Farkas B., 52.), Baki, Gengeliczki, Nagy B. (Szerető, 73.) – Vass P. (Gresó, 73.), Sigér Á., – Pekár, Pantovics (Kovácsréti, 52.), Pataki B. (Csősz, 61.) – Novák Cs. Vezetőedző: Lengyel Roland
Gólszerző: Novák Cs. (0–1) az 54., Pekár (0–2) a 64. percben
Márton Gábor:
– Mi mindig futballozni akarunk, de ha engedik, „szétszalad a ménes”. Érdekes szabálykönyvvel találkoztam ma.
Fekete Tivadar: – Mindkét csapat számára létfontosságú, küzdelmes, mérkőzés volt. Amit szerettünk volna látni, az visszaköszönt a pályán. Kicsit szerencsénk is volt, hiszen minden labda nekünk pattant.

DOROGI FC–SOROKSÁR SC0–3 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,Buzánszky Jenő Stadion,300néző.Vezette:Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DOROG:Borsos – Barna G. (Szerencsi, a szünetben), Lénárth, Berkó, Preklet (Lustyik, 59.), Papp Máté – Szalai J. (Krunc, 71.), Kapornai (Papp Marcell, 71.), Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Magyari, a szünetben).Vezetőedző:Marián Sluka
SOROKSÁR:Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Hudák M. (Köböl, 66.), Vass Á. – Redzic (Hegyi P., 76.), Sipos Z. (Németh E., 66.), Halmai Á. (Dobos Á., 76.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 86.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Sipos Z. (0–1) a 26., Lovrencsics B. (0–2) az 53., Dobos Á. (0–3) a 90+1. percben
Marián Szluka:– A stabilitásunk nem olyan, amilyet elképzeltem. Ki lehet kapni, de a pályán minden pontért meg kell küzdeni, csúszni-mászni kell, de okosnak és szervezettnek is kell lenni. Ezt most sajnos a három kapott gól megmutatta.
Lipcsei Péter:– Három megterhelő mérkőzésen vagyunk túl ezen a héten, melyen kilenc pontot szereztünk, de előtte szintén három mérkőzés alatt hét pontot gyűjtöttünk, úgyhogy maximálisan le a kalappal a fiúk előtt. Sokat beszéltünk arról, hogy próbáljuk átlépni az árnyékunkat, mert az elmúlt évben az ilyen meccseken vagy döntetlent értünk el, vagy kikaptunk. Két játékrendszerre készültünk, de sikeresen megoldottuk a feladatunkat. Nagyon fontos három pontot szereztünk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BFC SIÓFOK 2–2 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1350néző. Vezette: Rúsz Márton (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás (Hodonicki, 86.) Albert I., Bora, Mikló – Hamed (Máris, 69.), Fazekas L., Kitl M., Futó – Czékus, Ilyés (Kóródi, 82.). Megbízott vezetőedző: Pásztor József
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni – Varjas, Szakály A., Polényi, Varga B., Volter (Major G., 62.) – Farkas B. (Dénes, 62.), Hegedűs M. (Girsik, 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Czékus (1–0) a 13., Varjas (1–1) a 18., Ilyés (2–1) a 40., Dénes (2–2) a 90+1. percben.
Pásztor József:
– Sajnos sorozatban nem tudjuk úgy lehozni a mérkőzéseket, hogy ne kapjunk gólt. Mindkét fejes gólt hárítani kellett volna. A legnagyobb baj az, hogy nem tudunk kilencven percen át koncentrálni, s emiatt a csapat mindig „hozza” a hibát. Pedig kúsztak-másztak a fiúk, de hiába vezetünk rendszerint, a végén mindig gólt kapunk.
Dragan Vukmir: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a hazai csapatnak nagyon kellett a három pont. Fiatal játékosokból álló csapatunk az első félidőben sok hibával futballozott, de akkor is küzdött, harcolt. A hosszabbításban megszerzett gólnak és az egy pontnak örülök.

SZENTLŐRINC–TISZAKÉCSKEI LC 3–2 (1–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci sporttelep, 500 néző. Vezette: Bana Gergely (Aradi József, Máyer Gábor).
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt, Tamás L., Keresztes B., Erdélyi B. – Múcska (Daróczi, 78.), Havas, Kesztyűs M. (Radosevics, 81.) – Pintér Á. (Novák Zs., 70.), Grumics, László D. (Rétyi, 70.).Megbízott edző: Pichler Gábor
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki, Farkas A., Vajda B. – Kiss N. (Oláh M., a szünetben), Máté Zs. (Szekér Á., a szünetben), Pongrácz – Geiger (Zamostny, 59.), Győri (Horváth Z., a szünetben), Erdei C. (Vachtler, 76.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Grumics (11-esből, 1–0) a 12., Erdei (11-esből, 1–1) a 19., Keresztes (2–1) az 50.,
Lénárt (3–1) az 58., Zamostny (3–2) a 90+1 percben
Pichler Gábor:
– Rövid időnk volt arra, hogy a fejekben rendet tegyünk, ami talán sikerült is. Stabil játékot nyújtó ellenfelet győztünk le. Ma még ünnepelünk, de aztán folytatjuk a kemény munkát.
Klausz László: – Nagyon nem tetszett, amit a pályán láttam. Gyenge mérkőzés volt, sok-sok hibával. Rendre pontrúgásokból kaptuk a gólokat, többen is dekoncentráltnak tűntek a csapatomból.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–ETO FC GYŐR 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 1200néző.Vezette:Nagy Róbert (Szécsényi István, Márkus Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Vukaszovics, Végh B. – Jasarevic (Nagy Z., a szünetben), Illés D. (Nagy K., 65.), Szalka (Korbély, 54.) – Puhtjejev (Gáncs, 65.).Sportigazgató: Király József
ETO: Fadgyas – Deákovits, Ulbrík N., Fodor F., Csontos D. – Toma Gy., Tuboly (Vingler, 58.) – Borsos F. (Huszár M., 58.), Vitális M. (Lacza, 81.), Kiss B. (Bekker, 68.) – Szendrei Á. (Priskin, 58.).Vezetőedző: Antonio Munoz
Király József:– Az első félidőben mindkét csapat nyílt sisakos játékot vívott, ekkor több lehetőségünk is volt gólt szerezni. Fordulás után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, ez az egy pont sokat érhet a végelszámolásnál.
Antonio Munoz:– Hat fiatallal álltunk ki erre a komplikált mérkőzésre, a jövőben azért dolgozunk, hogy az ilyen meccseket megnyerjük.