Osztozott a pontokon a PMFC és az MTK az álmos hétfő estén

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.05.08. 18:50
A labdarúgó NB II 36. fordulójának utolsó mérkőzésén a PMFC és az MTK sem szerzett gólt, a döntetlen pedig azt jelenti, hogy a fővárosi kék-fehérek matematikailag még nem biztosították be NB I-be jutásukat – igaz, elképzelhetetlen, hogy 23 gólos előnyüket leadják az Ajkával szemben.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

PÉCSI MFC–MTK BUDAPEST 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 800 néző. Vezette: Káprály Mihály (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Majnovics – Terbe, Krausz, Kesztyűs B. – Bukovics (Kocsis B., a szünetben), Gera Z., Szabó M. (Harsányi, 80.).Vezetőedző: Weitner Ádám
MTK: Rácz G. – Varju, Szépe, Bobál D., Vadnai – Kata (Kocsis G., 84.), Thiam, Horváth A. – Spalek (Palincsár, a szünetben), Németh K. (Futács, 88.), Kovács M. (Miknyóczki, 72.).Vezetőedző: Horváth Dávid

Nem ezzel a mérkőzéssel fogják reklámozni az NB II küzdelmeit a jövőben. Az MTK Budapest semmit sem tett azért, hogy győztesen térjen haza Pécsről, teljesen feladta a területeket, Németh Krisztiánig szinte el sem jutott a labda. A PMFC ugyan így tudta tartani, járatni a labdát, de nem volt meg benne az a lendület, amivel át tudta volna játszani enervált, teljesen közömbös ellenfelét. A pécsieknek így is volt egy-két veszélyes lövésük, de ezeknél Rácz Gergő hárítani tudott. A fővárosiaknak talán csak a ráadásban volt valamirevaló lehetőségük, de előbb Helesfay hárított, majd Futács nem találta el a labdát rendesen. 0–0

Vége a találkozónak!

90+1. perc: Veszélyben forgott a pécsi kapu, de Miknyóczki közeli fejesét Helesfay védte, a kipattanónál pedig Futács luftot rúgott.

89. perc:Kocsis Bence próbálkozott a vendégtizenhatos előteréből, de nem volt elég pontos a kísérlete. Centikkel suhant el a jobb alsó mellett.

88. perc: Németh Krisztián hagyja el a pályát, Futács Márkó folytatja a helyén. Így legalább észrevették a nézők, hogy a korábbi válogatott játékos is a pályán volt.

87. perc:Rácz László kapott sárga lapot.

84. perc:Kata helyére Kocsis Gergő érkezett a vendégekhez.

83. perc:Harsányi tüzelt a jobb oldalról, de nem találta el a bal felsőt.

82. perc:Palincsár kapott sárgát.

80. perc:Szabó Máté helyére Harsányi érkezett a hazaiaknál.

78. perc: Kesztyűs keresztlabdája után Varju nem tudta lekezelni a labdát, de végül tudott javítani, mielőtt Szabó Máté lecsapott volna a gazdátlan labdára.

72. perc:Kovács Mátyás helyére Miknyóczki érkezik az MTK-ba.

71. perc:Szabó Máté tekert a tizenhatos előteréből kissé balról, jobb lábbal a hosszú felső felé, de Rácz Gergő védett.

70. perc:Kovács Mátyás kapott sárga lapot egy belépőért.

58. perc:Gera tűnt el a tizenhatoson belül egy védő mellett, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

54. perc:Szabó Máté tört befelé, a tizenhatos bal sarkáról lőtt mellé.

47. perc:Terbe lőtt a tizenhatos előteréből, de takarásból nem találta el a kaput.

46. perc: Folytatódik a találkozó!Mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál a sérült Bukovics helyére Kocsis Bence állt be, míg a vendégeknél Palincsár érkezett Spalek helyére.

Vége az első félidőnek!

42. perc: Ismét Kovács Mátyás jutott el lövésig, de most Katona blokkolt.

35. perc:Kovács Mátyás húzogatott a hazai tizenhatoson belül, de a jobbról érkező lapos lövésébe Krausz bele tudott vetődni.

32. perc: A szögletet követően Szabó Máté lőhetett, de Rácz Gergő ismét a helyén volt, és nagyot védett.

30. perc: Bukovics sarkalt Krauszhoz, aki magának hosszan tolta meg a labdát, de Svedjuk lecsapott rá. Lapos jobból érkező centerezését a becsúszó Gera elől épp csak menteni tudta egy védő.

28. perc: Közel járt a PMFC az első gól megszerzéséhez, de előbb Rácz Gergő védte Terbe löketét, majd les miatt leállította az akciót a játékvezető, miután a labda ismét hazai játékoshoz pattant.

21. perc:Bukovicshoz kellett behívni az egészségügyi személyzetet Vadnai belépője után.

14. perc: Kata tette ki bal oldalra Kovács Mátyásnak a labdát, aki az átvétel után fölé lőtt.

3. perc:Svedjukot figyelmezteti a játékvezető, Thiamnak lépett oda nagyon keményen.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A labdát a piros-feketében játszó hazai csapat hozta játékba. Az MTK fehér-kékben a pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kilenc meccs óta nyeretlen Pécs az előző öt találkozóján csak egy pontot szerző MTK ellen, amely viszont egy győzelemmel bebiztosíthatja feljutását az Ajka vasárnapi vereségének köszönhetően.