A Haladás megszakította a DVTK veretlenségi sorozatát

2022.12.03. 12:50
Danilovics hibája is kellett a Hali sikeréhez (Fotó: Észak-Magyarország/Vajda János)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában az éllovas Diósgyőr a Haladást fogadta. A találkozót meglepetésre 2–1-re a szombathelyiek nyerték meg, a második Hali-gólhoz Danilovics hibája is kellett.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (1–1)
Diósgyőr, 2470 néző. Vezette: Bogár Gergő (Medovarszki János, Szilágyi Norbert)
Diósgyőri VTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Koman (Könyves, 77.), Bényei, Bertus – Gera D., Eppel (Jurek, 73.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Szombathelyi Haladás: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Csernik (Hursán, 90+1.), Csillus, Derekas, Doktorics (Horváth R., 82.) – Molnár R. (Borvető, 68.), Rácz B.Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:Lukács D. (29.), ill. Simut (19.), Rácz B. (74. – 11-esből)
Kuznyecov Szergej: – Csalódott vagyok, hiszen vereséget szenvedtünk. Elmondtam a játékosoknak, hogy a hozzáállás, az akarat megvolt, jól futballoztunk, és én az ilyen játékban hiszek, amikor támadunk, kezdeményezünk, de ahhoz, hogy ne legyenek ilyen fájdalmas élmények, a lehetőségeket ki kell használni. Sokkal hatékonyabbnak kell lenni a befejezésekkor. Sajnos, ma egyet rúgtunk, kettőt kaptunk, és ez nem volt elég ahhoz, hogy nyerjünk.
Michal Hipp: – Nagyon értékes győzelmet arattunk. Tudtuk, hogy hová utazunk, hogy milyen csapattal játszunk, hogy a DVTK egy külön bajnokságot játszik, ezt az utolsó meccsén, Győrben is igazolta. Felkészültünk erre a meccsre és a DVTK-ból, nem olyan focit akartunk előadni, amikor behúzódunk, kisebb letámadásokat terveztünk. A meccs elejét jól megfogtuk, úgy gondolom, hogy amíg a hazai csapat ki nem egyenlített, jobbak voltunk. Volt pár jó lehetőségünk, de egy egyéni hibából a DVTK ledolgozta hátrányát. A gól felhozta a hazai csapatot, az első félidő vége nehéz volt, benyomtak minket, és próbáltak fordítani. Tudtuk, hogy mi vár ránk a második játékrészben, az első tíz-tizenöt perceben nyomás alá helyeznek majd minket, a szünetben azt kértem a játékosoktól, hogy az előre való játékunk ne essen vissza. A vége, az utolsó tíz-tizenötperc nehéz volt, de a srácok beleadtak mindent, csúsztak-másztak.

A két nagy múltú, szebb napokat látott csapat összecsapásán, az első 10 perc tapogatódzással telt el, aztán elkezdtek felgyorsulni az események, és kiderült, hogy a szombathelyiek nem defenzív játékkal akarnak célt érni, pontot szerezni. Olyannyira nem, hogy a 19. percben, a harmadik lehetőségük végén Simut betalált. A DVTK-nak tíz perc kellett az egyenlítéshez, Lukács D. egy egyéni akció végén volt eredményes. Az első félidő utolsó harmadában a DVTK volt aktívabb támadásban, játékosai dolgoztak a vezető találat megszerzésén, de ezt nem jött össze nekik, pedig a helyzetek, a lehetőségek megvoltak erre.

A második játékrész elején Bényei kapufáig jutott, de a hazaiak nagy nyomása nem hozta meg a várt második találatot, helyette egy ritkaságszámba menő akció jutalmaként, büntetőből ugyan, de Rácz B. ismét a Haladást juttatta előnyhöz. Ahogy előtte, úgy a hajrában is, a DVTK mindent megtett, hogy betaláljon, és legalább az egy pontot otthon tartsa, ám ezen erőfeszítéseket nem koronázta siker. A listavezető piros-fehérek kilenc veretlen bajnoki után maradtak pont nélkül, mert a Haladás szervezett játékkal, jó védekezéssel – némi meglepetésre – elvitte a három pontot Diósgyőrből.1–2

20. Dorogi FC18341119–33–1413
Ma nem a diósgyőri túlerő győzött (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+2. perc: Kuznyecov edző kapott sárgát, reklamálásért.

90+1. perc: Csernik helyett Hursán jött be.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

89. perc: Jurek jobbról érkező beadását Gera D. vágta 8 méterről a léc fölé.

86. perc: Csirmaz kapott sárga lapot.

85. perc: Könyves beadása után Lukács D. küldte a kapu mellé a labdát.

84. perc: Doktorics helyett Horváth R. állt be.

82. perc: Doktorics kapott sárga lapot.

80. perc: Bárdos fejesét fogta meg Verpecz.

77. perc: Koman helyett Könyves folytatja.

74. perc: GÓÓÓL! Csirmaz lábában akadt el Rácz B. a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Rácz B. vágta a kapu bal alsó sarkába, 1-2.

73. perc: Eppel helyett Jurek a pályán.

71. perc: Simut baloldali szabadrúgása kerülte el a jobb alsó sarkot.

68. perc: Molnár R. helyett Borvető állt be.

63. perc: Gera D. kapta meg a labdát a 11-es pont környékén, de lövés helyett passzolni próbált, így elszállt a lehetőség.

60. perc: Lukács D. passza után Gera D. került helyzetbe, 12 méterről eleresztett löketét Verpecz tornázta szögletre.

55. perc: Bényei 22 méterről a felső lécre vágta a labdát.

Ketten labdabűvölés közben (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

54. perc: Csirmaz beadása után Gera D. fejelt kapura, Verpecz szögletre mentett.

50. perc: Lukács D. a bal oldalon, a 16-oson belül az egyik védőbe vágta a labdát.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: A két 16-os között folyik a játék.

36. perc: Lukács D. középre tett labdájátEppel gyönyörű mozdulattal tette hátra Komannak, aki 17 méterről a bal alsó sarok mellé bombázott.

29. perc: GÓÓÓL! Lukács D. kapta meg a labdát a bal oldalon, majd befutott a 16-oson belülre, a védője hintába ültetését követően pedig a kapu jobb oldalába lőtt, 1-1.

27. perc: Bárdos lapos lövése kerülte el a bal alsó sarkot.

Ez a labda Verpecz zsákmánya lett (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

24. perc: Doktorics balról érkező beadását Simut fejelte kapura, Danilovics remek mozdulattal csípte el a lasztit.

19.perc: GÓÓÓL! Bosnjak adott be balról, a bal kapufával szemben, a felszabadítani igyekvő Lukács D. elé Simut robbant be, utóbbi lábáról pedig a kapu jobb alsó sarkába vágódott a labda, 0-1.

13. perc: Molnár R. lőtt 17 méterről a léc fölé.

12. perc: Gera D. jobbról érkező beadását Csirmaz fejelte a jobb kapufa mellé.

11. perc: Gyors szombathelyi akció végén Doktorics futott be a bal oldalon a 16-oson belülre, ám lapos lövése elkerülte a hosszú alsó sarkot.

9. perc: Lukács D. passza után Koman közeli lövésébe léptek bele a vasi védők.

6. perc: A vendégek térfelén folyik a játék.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a a legutóbbi négy bajnokiját megnyerő, kilenc forduló óta veretlen, listavezető Diósgyőr az előző négy mérkőzésén csak öt pontot gyűjtő Haladás ellen.