Gálázva nyert Soroksáron a DVTK, nyert, s feljutó helyen az MTK

2023.01.29. 12:50
Ebből az akcióból ugyan nem lett gól, de a DVTK így is ötször volt eredményes Soroksáron (Fotó: Árvai Károly)
A 21. fordulóval kezdődött meg a labdarúgó NB II tavaszi idénye. A listavezető Diósgyőr annál a Soroksárnál vendégszerepelt, amelytől augusztusban otthon kikapott, most azonban fölényesen, öt góllal nyertek a borsodiak. A játéknap előtt második Pécs meglepetésre otthon kapott ki a Budafoktól, míg a forduló előtt harmadik MTK két góllal legyőzte a Szentlőrincet, így a kék-fehérek léptek előre feljutó helyre. A Békéscsaba alsóházi helyosztón 3–1-re megverte a Kazincbarcikát, a Nyíregyháza Szombathelyről vitte haza a három pontot, az utolsó helyen álló Dorog pedig döntetlent harcolt ki a Gyirmót otthonában. A Tiszakécske kétgólos hátrányból a hajrában mentett pontot a vendég Kozármisleny ellen, a Mosonmagyaróvár pedig szintén döntetlent ért el Ajkán.

NB II: így erősítettek a csapatok a tavaszi rajtra – körkép

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–DIÓSGYŐRI VTK 0–5 (
0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 650 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR: Holczer – Ternován, Kékesi A., Valencsik, Pintér D. – Nagy O. (Sipos Z., a szünetben), Németh E. – Halmai Á. (Hegyi P., a szünetben), Hudák M. (Köböl, 73.), Hajdú R. (Varga I., 73.) – Lovrencsics B. (Rácz M., 83.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei, Bertus (Koman, 77.) – Lőrinczy A. (Illés B., 84.) – Gera D. (Jurek, 77.), Eppel M. (Könyves, 77.), Lukács D.. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Lukács D. (0–1) a 17., Gera D. (0–2) a 23., Bertus (0–3) az 50., Lukács D. (0–4) az 59., Lukács D. (0–5) a 86. percben
Lipcsei Péter: – Elkeserítő, hogy nagyon jó „edzőmérkőzést” játszottunk a DVTK-val. A pozitívum, hogy a kétezerötös születésű, saját nevelésű ifjúsági játékosunkat, Rácz Mártont becserélhettem.
Kuznyecov Szergej: – Ahogy megbeszéltük, azt csinálta a csapat: egészséges agresszivitással futballozott, megvoltak a lehetőségek a gólszerzésre, és a helyzetkihasználásra sem lehet egy rossz szavam sem.

MTK BUDAPEST–SZENTLŐRINC 2–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 700 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szécsényi István)
MTK BUDAPEST: Rácz G. – Varju, Szépe, Bobál G., Nagy Zs. (Poór, 72.) – Kata, Horváth A. (Kocsis G., 80.) – Stieber Z. (Zuigeber, a szünetben), Bognár I., Kovács M. (Molnár Á., 90+1.) – Németh K. Vezetőedző: Horváth Dávid
SZENTLŐRINC: Bese – Farkas M., Havas, Tamás L., László D. – Papp G. B. – Pintér Á., Radosevic (Mahler, 87.), Daróczi, Rétyi (Csörgő, 74.) – Taipi (Novák Zs., 65.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Zuigeber (1–0) az 55., Bognár I. (2–0) a 89. percben
Horváth Dávid: – Fontos volt a jó szezonkezdés. Az első félidőben még túl lassúak, körülményesek voltunk, a szünet után viszont sikerült felgyorsítani játékunkat, és jöttek is a helyzetek és a gólok.
Jeremiás Gergő: – A védekezésünkkel többé-kevésbe elégedett vagyok, a támadójátékunk azonban kevés volt, az adódó két-három helyzetből kellett volna gólt szereznünk.

PMFC–BUDAFOKI MTE 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 600 néző. Vezette: Katona Balázs (Máyer Gábor, Rózsa Dávid)
PÉCS: Helesfay – Máyer J. (Gera Z., 66.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Hegedűs M., 85.) – Kocsis B., Szeles (Kártik, 81.) – Harsányi I. (Svedjuk, 66.), Kesztyűs B. (Krausz, 66.), Szabó M. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi (Vaszicsku, 53.), Jagodics M., Fótyik – Csonka A., Adorján, Soltész, Horváth O. – Sós M. (Bakti, 53.), Németh M. (Oláh B., 62.), Kovács D. (Nándori, 85.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Németh M. (0–1) a 7. percben
Weitner Ádám
: – Próbáltunk figyelni arra, hogy ne legyünk görcsösek, sajnos a gyorsan kapott gól bezavart ebbe... Kicsit ész nélkül mentünk előre, az akarással nem volt gond, de most rosszul akartunk.
Mátyus János: – Hatalmas várakozással tekintettünk a mérkőzés elé, hiszen a bajnokság egyik legjobb csapata ellen játszottunk. Az első perctől kezdve nagyszerűen futballoztunk, és nyolcvan percen keresztül álltuk a sarat.

TISZAKÉCSKEI LC–KOZÁRMISLENY 2–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Nazsa Tamás, Tőkés Róbert) TISZAKÉCSKE: Antal B. – Vachtler, Máté, Végső, Farkas N. – Balázs B. (Oláh M., a szünetben), Kiss N. (Winkler, 69.), Pongrácz (Biben, a szünetben), Erdei (Szekér, 59.) – Geiger (Vólent, 69.), Zamostny. Vezetőedző: Klausz László
KOZÁRMISLENY: Lékai – Várkonyi, Horváth D. (Kun B., a szünetben), Gajág, Turi – Kosznovszky (Nagy E., 83.), Tölgyesi, Vajda R. (Gránicz, 74.), Bartha L. (Károly B., 83.) – Vogyicska (Kotroczó, 66.), Sági. Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Vajda R. (0–1) a 15., Vajda R. (0–2) a 62., Várkonyi (öngól, 1–2) a 89., Biben (2–2) a 92. percben
Klausz László: – Örülök az egy pontnak, de nincs jó érzésem, mert csak az utolsó tíz percben mutattuk azt a játékot, amit végig kellett volna. Kicsit úgy éreztem, hogy az egy egy elleni játékban féltek a játékosaim.
Szekeres Zoltán: – Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, a második félidő viszont minőségi változást hozott, több góllal kellett volna nyernünk, sajnos a helyzeteink kimaradtak, úgyhogy ez a pontvesztés nagyon fáj.

FC AJKA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kiss Balázs, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Tar (Molnár Márkó, 82.), Kenderes, Csemer – Tajthy T., Csizmadia Z. (Vogyicska Bálint, 65.) – Doncsecz (Rabatin, 65.), Sejben (Berzsenyi, a szünetben), Gaál B. – Dragóner F. (Szarka Á., 65.).Vezetőedző: Jeney Gyula
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B., Korbély (Mayer Á., 77.), Gáncs, Jasarevic (Nagy Z., 66.) – Illés D. (Sajbán Miklós, 66.), Szalka (Czingráber, 88.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző: Horváth K. (0–1) a 43., Vogyicska Bálint (1–1) a 86. percben
Jeney Gyula: – Az ilyen meccseket nem szabad elveszíteni, most pedig majdnem a lefújásig izgulhattunk az egyenlítésért! Meg kell tanulnunk felállt védelem ellen játszani.
Horváth Csaba: – Nehéz kilencven perc volt, a vezetésünk után lezárhattuk volna a találkozót, nem sikerült, és ez megbosszulta magát. A védekezésünk nyolcvan percig jól működött.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző Vezette: Sipos Tamás (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA
: Megyeri II. G. – Szemere B., Ur L., Szekszárdi M., Süttő – Nagy J., Hleba (Székely
D., 61.) – Ádám F. (Kovács B., 77.), Csatári (Kállai Z., a szünetben), Kurdics (Takács T., 61.) – Pálinkás (Benkő P., 87.).Vezetőedző: Varga Attila
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Bora, Mikló (Hodonicki, 88.) – Váradi Á. (Szabó Cs., 71.), Zvara L., Kitl M. (Futó Zs., 78.), Horváth P. – Lukács R. (Máris, 71.), Czékus (Talpalló N., 88.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor
Gólszerző
: Puskás G. (0–1) a 6., Lukács R. (0–2) a 45+3., Czékus (0–3) az 51., Süttő (11-esből, 1–3) a 90+3. percben.
Varga Attila
: – Ez az eredménye annak, hogy szinte semmit sem kaptam vissza abból, amit az egész felkészülés alatt begyakoroltunk. Volt rengeteg szögletünk és beadásunk, de a csabai védelem jól állt a lábán, és ellenfelünknek hiába volt kevesebb lehetősége, azokat jól ki tudta használni. Nem maradt más hátra, minthogy szívből gratuláljak a Békéscsabának!
Brlázs István Gábor
: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, szerencsére az első helyzetet sikerült értékesíteni és ez nagyban meghatározta a találkozó kimenetelét. A második félidőben átengedtük a területet a hazai csapatnak, megpróbáltunk kontrákból veszélyeztetni, ez többé kevésbé sikerült is. Természetesen elégedett vagyok az eredménnyel, apró lépést tettünk a céljaink elérése érdekében.

BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Berényi Tamás (Szabó Dániel, Nagy Viktor)
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas Z. – Major G. (György N., 90+1.), Balogh B. (Volter, 43.), Horváth P. (Forgács, 86.) – Farkas B. (Nyitrai, 86.). Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
CSÁKVÁR:
Auerbach – Murka (Dulló, 45.), Karacs, Koval, László N. – Gazdag V. (Janyickij, 64.), Mészáros D. (Magyar Zs., 64.), Körmendi – Torvund (Tamás N., 73.), Beliczky, Fejős (Ominger, 73.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Balogh B. (1–0) a 9., Major G. (2–0) a 39. percben
Dragan Vukmir:
– Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatomnak, véleményem szerint a játékosok jó munkát végeztek a mérkőzésen, így megérdemelten nyertünk. A játékban van még fejlődnivalónk, viszont a mai napon a három pont megszerzése volt a legfontosabb.
Tóth Balázs: – Gratulálok a Siófoknak, de azt gondolom, ma ajándékba adtunk három pontot a házigazdáknak, hiszen mindkét gólunkat figyelmetlenség miatt kaptuk. A cseréket követően a helyzeteink megvoltak, de sajnos nem sikerült őket értékesítenünk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 853 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Mohos Milán)
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Nyíri (Doktorics, a szünetben) – Derekas, Csernik (Horváth R., 84.), Csilus T. (Zvekanov, 84.) – Borvető (Molnár R., 60.), Rácz B. (Lencse L., 84.). Vezetőedző: Michal Hipp
NYÍREGYHÁZA: Fehér Cs. – Szokol, Baki, Deutsch B., Nagy B. – Pekár, Sigér Á., Pantovics (Ramos, 73.), Pataki (Major M., 92.) – Novák Cs. (Kovácsréti, 73.), Gresó (Szerető, 60.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Baki (0–1) a 31. percben
Michal Hipp
: – Gólhelyzettel kezdtük a találkozót, amely sajnos kimaradt, és a fegyelmezetten futballozó, jól kontrázó vendégcsapat ezt a hibát megbosszulta. Több cserével próbáltam lendületet adni a társaságnak, de nem sikerült.
Visinka Ede: – Az első félidőben végig higgadtan és fegyelmezetten játszottunk, jobbak voltunk, és ez meghozta az eredményét. A fegyelmezett védekezés döntő momentum volt.

GYIRMÓT FC GYŐR–DOROGI FC 11 (01) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 521néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Punyi Gyula)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Hudák D., Hajdú Á., Nahirnij – Vass Á. (Kovács D., 53.) – Medgyes Z. (Soltész D., 70.), Kovács M. (Berki I., 81.), Nagy P. (Kicsun, 53.), Madarász – Simon A. (Pethő B., 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél
DOROG: Molnár Zs. – Barna, Gyurácz, Preklet, Papp M. – Lénárth, Sztojka (Kovács O., 90.) – Kapornai (Király P., 72.), Albert Á., Magyari (Szerencsi, 72.) – Szalai J. (Vígh Á., 90.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Szalai J. (0–1) a 41., Berki I. (1–1) a 83. percben
Csertői Aurél: – Sok technikai hibával játszottunk, és a kevés gólszerzési lehetőségünkből egyet sikerült berúgni. A vendégek masszív, agresszív futballjához a bíró is partner volt.
Marián Sluka: – Maximális dicséret illeti a csapatot, végig megvolt a tartás, a tudatos futball – úgy érzem, Gyirmóton hagytunk két pontot.