Botlott az MTK, gálázott és újra élre állt a DVTK – ez történt az NB II-ben

2023.03.19. 13:51
Bognár Istvánék (jobbra) adósak maradtak a gólokkal Csákváron, így megszakadt a hosszú győzelmi sorozatuk
Mind a tíz találkozót vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 28. fordulójában. Csak döntetlenre volt képes az MTK Csákváron, a Pécs pedig Szombathelyen, míg a Nyíregyháza pályaválasztóként maradt alul a Gyirmóttal szemben. A Soroksár egy góllal múlta felül a vendég Tiszakécskét, az Ajka Siófokon, a Szeged pedig Budafokon gyűjtötte be a három pontot. A folytatásban a játéknap előtt második Diósgyőr a Szentlőrincet fogadta, és 5–1-es diadalt aratott, amivel visszaugrott a tabella élére. Az ETO odahaza ikszelt a Barcikával, a kiesésre álló csapatok csatáját pedig a Dorog nyerte meg Kozármislenyben.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZENTLŐRINC 5–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 2678 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
DVTK: Senkó – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Holdampf, Koman (Lőrinczy, 69.), Cseke (Vincze D., 81.), Medgyes S. (Obounet, 69.) – Lukács D., Jurek (Bertus, 81.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
SZENTLŐRINC: Bese B. – Farkas M., Nagy Zs., Keresztes B. (Tamás L., 74.), Erdélyi B. – Török K. (Papp G., a szünetben), Havas, László D., Radosevics (Rétyi, a szünetben) – Taipi (Grumics, 58.), Daróczi (Kiss-Szemán, 62.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Cseke (1–0) a 29., Lukács D. (11–esből, 2–0) a 47., Bárdos (3–0) a 68., Szatmári Cs. (4–0) a 77., Lőrinczy (5–0) a 86., László D. (11–esből, 5–1) a 92. percben
Kiállítva: Erdélyi Botond az 59. percben
Kuznyecov Szergej
: – Remek győzelmet arattunk és tettük ezt magabiztos játékkal. Már a mérkőzés elején elkaptuk a ritmust, sikerültek az elképzeléseink, a játékosok élvezték a találkozót. Gyorsan és dinamikusan futballoztunk, az is jó érzés, hogy visszakerültünk az első helyre.
Domján Attila: – Tudtuk, nagyon nehéz meccs vár ránk, mert az MTK elleni vereség után javításra készült a Diósgyőr. Mindenre felkészültünk, az első félidőben a védekező feladatainkat viszonylag jól megoldottuk, igaz, támadójátékunk döcögött. A szünet utáni tizenegyes és a kiállítás padlóra küldött bennünket, a hátralévő időszakot szakmailag nem lehet értékelni.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–MTK BUDAPEST 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
Csákvár: Zelizi – Alaxai (Dulló, 74.), Vaskó, Karacs, László N. – Posztobányi (Torvund, 63.), Gazdag V. (Janyickij, 74.), Mészáros D. – Tamás N., Hornyák, Komáromi (Baracskai, 29.; Körmendi, 74.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MTK: Csenterics – Varju, Kocsis G., Bobál D., Vadnai – Kata – Bognár I., Zuigeber (Palincsár, 79.) – Kovács Mátyás (Zsóri, 68.), Németh K., Spalek (Mezei, 52.). Vezetőedző: Horváth Dávidű
Tóth Balázs: – Egyszer volt Budán kutyavásár, de a mostani döntetlenünk felér az őszi győzelmünkkel. Emberfelettit küzdöttek játékosaim, kúsztak, másztak a számunkra rendkívül fontos egy pontért. Mindennél többet mond, hogy az MTK legutóbb október elején nem talált a kapuba, akkor a Nyíregyháza nullázta le a pesti együttest.
Horváth Dávid: – Elegendő helyzetet dolgoztunk ki, hogy megnyerjük a találkozót, de nem találtunk a kapuba. A küzdőszellemünkkel nem volt gond, a helyzetkihasználásunkkal annál inkább...

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–GYIRMÓT FC GYŐR 2–3 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 250néző. Vezette:Kovács Imre (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Kiss Á. (Vass P., 79.), Baki, Gengeliczki, Nagy B. – Farkas B., Sigér Á. (Pataki B., 57.) – Kovácsréti (Pantovics, 57.), Pekár (Adamcsek, 86.), Gresó (Szerető, 79.) – Novák Cs. Vezetőedző: Visinka Ede
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Polgár K., Hudák D., Nahirnij – Kovács D. (Csörgő, 90+1.), Soltész D. (Erdei M., 87.), Kovács M., Medgyes Z. (Berki, 82.), Madarász (Nagy P., 82.) – Pethő (Simon A., 90+1.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Soltész D. (11-esből, 0–1) a 23., Novák Cs. (1–1) a 26., Soltész D. (1–2) a 65., Pantovics (11-esből, 2–2) a 67., Medgyes Z. (2–3) a 80. percben
Visinka Ede: – Szomorú vagyok, mert hiába egyenlítettünk kétszer, könnyen kaptuk a harmadik gólt. Nagyon nehéz úgy játszani, hogy folyamatosan futunk az eredmény után. Át kell érezni a helyzetünk súlyát. A Gyirmót jó csapat, de ez a játék akkor is elfogadhatatlan volt tőlünk.
Csertői Aurél: – Izgalmas mérkőzést játszottunk, az elejétől kezdve mi irányítottunk. Nagyon régen játszottunk ilyen jól, megérdemelten szereztünk három gólt, és azokon kívül is akadtak lehetőségeink. A Szpari kétszer is egyenlített, de nem pánikoltunk, bátran futballoztunk, és jó egyéni teljesítményekkel, de csapatként küzdve nyertünk.

BUDAFOKI MTE–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, BMTE-Stadion, 450 néző. Vezette: Molnár Attila (Mohos MIlán, Vörös Dániel)
BUDAFOK:
Gundel–Takács – Margitics (Nándori, 55.), Vaszicsku, Fótyik – Bíró M. (Vasvári, 69.), Adorján, Németh M. (Csonka A., 55.), Soltész I., Kalmár O. (Tischler, 87.) – Bakti (Kovács D., szünetben), Beke II Péter. Vezetőedző: Mátyus János
SZEGED: Takács J. – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Kővári – Papp Á., Farkas A. (Bíró B., 90.), Szatmári L. (Kundrák, 60.), – Szakály D. (Simon Á., 88.), Géresi (Haruna, 60.) , Prosser (Gajdos, 60.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Géresi (0–1) a 22., Adorján (1–1) a 33., Nándori (öngól, 1–2) a 82. percben
Mátyus János: – Kísértetiesen hasonló meccseket játszottunk az elmúlt hetekben, a fordulópontokból sajnos nem mi jöttünk ki jól. Az első félidő nagyon langyos volt, a Szeged váratlanul szerzett vezetést, és mi váratlanul egyenlítettünk. A második félidőben felpörögtek az események. Dilemma előtt álltunk: tartsunk-e az egy pontot itthon, vagy nyerjünk? A másodikat választottuk, de klasszikus, hogy a végén a vendégek szereztek gólt.
Alekszandar Sztevanovics: – Megérdemeltük a győzelmet, nagy szükségünk volt rá. Nehéz találkozóknak nézünk elébe.

ETO FC GYŐR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SE 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park. 817néző. Vezette: Bogár Gergő (Kóbor Péter, Georgiou Teodoros)
GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Szujó (Papp M., 72.), Fodor F., Csontos – Kiss M. – Kiss Balázs (Óvári, 88.), Kiss Bence (Tuboly, 72.), Vitális – Borsos (Morínigo, 61.), Szendrei Á. (Lacza, 72.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szekszárdi, Ur, Lippai, Süttő – Székely K. (Szemere, 70.), Kovács B. (Nagy J., 66.), Heil, Csatári – Bacsa (Ádám F., 80.), Pálinkás (Takács T., 80.) Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szendrei Á. (1–0) a 10., Bacsa (1–1) az 51. percben
Tímár Krisztián: – Jól kezdtünk, és remek első félidőt játszottunk, de a folytatásban kapkodtunk, és bár ekkor is akadtak helyzeteink, egyetlen védelmi megingás után meg kellett elégednünk a döntetlennel.
Csábi József: – Változatos mérkőzést láthattunk, amelyen ajándékoztunk egy gólt az ETO-nak, de taktikus, pontos játékkal egyenlítettünk, sőt, érzésem szerint a végén közelebb álltunk a győzelemhez.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–DOROGI FC 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kulman Tamás, Ország Péter)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Sági (Gránicz, 73.), Gajág, Várkonyi, Turi – Kosznovszky, Nagy E. – Vas B. (Kotroczó, 73.), Bartha L. (Vajda R., 63.), Beke I Péter – Károly (Daru, 79.) Vezetőedző: Márton Gábor
DOROG: Molnár Zs. – Kárász, Lénárth, Gyurácz, Kotula – Kapornai (Hesz, 90+1.) – Papp M. (Barna, 58.), Albert Á., Király (Berkó, 73.), Szedlár (Lustyik, 73.) – Vígh (Magyari, 58.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Magyari (0–1) a 62. percben
Márton Gábor: – Addig, amíg a helyzeteinket kihagyjuk, nehéz lesz győznünk... Főleg akkor, ha a hibáinkat az ellenfél kíméletlenül kihasználja.
Marián Sluka: – Eddig rendre nem volt szerencsénk, most másképp alakult a mérkőzés. Ennek köszönhetjük az idegenbeli győzelmünket.

SZOMBATHELYI HALADÁS–PÉCSI MFC 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 928
néző. Vezette: Móri Tamás (Kovács J. Zoltán, Becséri Gergely)
HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Horváth R., 82.), Devecseri, Németh M. – Simut, Csilus T., Rácz B., Zvekanov, Doktorics (Csernik, 65.) – Borvető, Molnár R. (Tóth M., 75.). Vezetőedző: Michal Hipp
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Katona L. – Kesztyűs, Krausz – Gera Z., Harsányi I. (Major, 68.), Kocsis B. – Tóth G. (Szabó M., 68.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Simut (1–0) a 61., Svedjuk (1–1) a 65. percben
Michal Hipp
: – A kontratámadásaink nem sikerültek és az egy az egy elleni játékban is alulmaradtunk. A szünet után feljavult a futballunk, de sehogyan sem boldogultunk az NB II legjobban védekező csapatával szemben.
Weitner Ádám: – Az első félidőben ötletesen játszottunk, jól védekeztünk, és szép támadásokat vezettünk. Látványos góllal egyenlítettünk, erre lehet építeni a jövőben, de a kapu előtti játékon kell még javítani.

BFC SIÓFOK–FC AJKA 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Tőkés Róbert, Szabó Dániel)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Vágó G., Varga B. – Varjas Z., Szakály A. (Pataki, 78.) – Major G. (Dénes, 61.), Hegedűs M. (Farkas B., 61.), Kerezsi (György N., 88.) – Horváth P. (Volter, 78.). Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Kenderes, Présinger – Tajthy T., Csizmadia Z. (Nagy B., 86.) – Sejben (Zsolnai R., 61.), Berzsenyi (Gyuris, 61.), Gaál B. (Rabatin, 61.) – Szarka Á. (Molnár M., 79.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Kenderes (0–1) a 43., Zsolnai R. (0–2) a 76. percben
Dragan Vukmir:
– Szomorú vagyok, nagyon szégyellem magam a teljesítményünk miatt. A legnagyobb probléma, hogy kedvetlenek voltunk, nem küzdöttünk. Az ellenfélnek nem volt nagy helyzete, mindkét gólunkat egyéni hibából kaptuk.
Jeney Gyula: – Pontosan azt kaptuk az ellenféltől, amire számítottunk, tudtuk, hogy a Siófok mit fog játszani, erre készültünk is. Szerencsénk volt azzal, hogy az első félidő végén gólra váltottuk a rögzített szituációt, mert megváltozott a játék képe, a hazaiak agresszívabbá váltak, nagyobb területek nyíltak előttünk. Tudtam, ha a cserékig kihúzzuk, akkor nem kerülhetünk bajba, hiszen a kispadról is minőségi játékosok szállnak be, s még dominánsabb futballt tudunk játszani, aminek jelenleg nehéz ellenállni az NB II-ben.

SOROKSÁR SC–TISZAKÉCSKEI LC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 350
néző. Vezette: Takács Tamás (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Németh E. (Varga S., 81.), Hudák M. – Lisztes K. (Ternován, a szünetben), Köböl (Vass Á., 74.), Hajdú R. (Kékesi, 90.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Kiprich D., Csáki, Farkas A. (Vachtler, a szünetben) – Oláh M. (Horváth Z., 62.), Biben (Kiss N., 71.), Szekér Á. (Erdei C., 84.), Farkas N. – Zamostny, Vólent. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Valencsik (1–0) az 55. percben
Lipcsei Péter
: – A második félidőben a gólunk után, ha Hudák Martin berúgja a helyzetét, hamarabb eldönthettük volna a mérkőzést. Bár az első félidő nyögvenyelősre sikerült, a második izgalmasabbá vált. Remélem, hogy Németh Eriknek nem súlyos a sérülése.
Klausz László: – Sajnos annak ellenére, hogy egyes periódusokban uraltuk a játékot, nem sikerült helyzeteket kialakítanunk. A hazai vezetés után már szaladtunk az eredmény után, sajnos egyenlítenünk nem sikerült.

MOSONMAGYARÓVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B. – Puktiejev (Gáncs, 66.), Illés D. (Jasarevic, 66.), Vukaszovics, Szalka (Korbély, 78.) – Mayer Á. (Nagy Z., 66.). Szakmai igazgató: Király József
BÉKÉSCSABA: Póser (Krnács, a szünetben) – Albert I. (Szalai D., a szünetben), Fazekas L., Bora – Máris, Váradi, Futó, Hamed, Hodonicki – Czékus, Lukács R. (Kóródi, 74.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Király József
: – Fontos mérkőzést játszottunk, ám sajnos nem szereztünk három pontot.
Brlázs Gábor: – Sajnos a pálya talaja nem volt alkalmas a minőségi futballra. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ám mégsem született gól.

1. Diósgyőri VTK 28 20 1 7 60–28 +32 61
2. MTK Budapest 28 18 6 4 76–37 +39 60
3. Gyirmót FC Győr 28 14 6 8 47–34 +13 48
4. FC Ajka 28 14 6 8 41–31 +10 48
5. Pécsi MFC 28 12 12 4 30–22 +8 48
6. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 28 13 7 8 35–29 +6 46
7. Szombathelyi Haladás 28 11 7 10 39–41 –2 40
8. ETO FC Győr 28 10 9 9 30–26 +4 39