Nyert és élen telel a Diósgyőr, sikerével a Pécs is feljutó helyen áll, Szegeden győzött az MTK

2022.12.11. 12:50
Lukács Dániel (10-es mezben) lőtte a DVTK harmadik gólját a Siófok ellen
Az előre hozott első tavaszi fordulóval folytatódott vasárnap a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. Az éllovas Diósgyőr 3–1-re verte a Siófokot és a tabella élén telel. Összesen hét vendégsiker született: a forduló rangadóján az MTK Szegeden diadalmaskodott 3–1-re, míg az ETO a Nyíregyháza látogatójaként Sényőn, a Pécs Békéscsabán, a Haladás Csákváron, a Tiszakécske Óváron, az Ajka Budafokon, a Kazincbarcika Dorogon szerzett három pontot. Nem esett gól a Gyirmót szentlőrinci vendégjátékán. A téli pihenőt így a DVTK és a Pécsi MFC tölti feljutó helyen, míg kieső pozícióban áll a Dorog és a Békéscsaba.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–MTK BUDAPEST 1–3 (1–3)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1200 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Takács J. – Kővári, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Szatmári L., 60.) – Papp Á., Gajdos, Kundrák (Bitó, 60.) – Bíró B. (Busa, 60.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
MTK: Somodi – Poór, Szépe, Kocsis G., Varju – Kata, Horváth A. – Stieber Z. (Palincsár, 71.), Bognár I. (Nagy Zs., 87.), Zuigeber (Kovács M., 65.) – Németh K. (Zsóri, 70.). Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Horváth A. (0–1) a 13., Németh K. (0–2) a 26., Szilágyi Z. (öngól, 0–3) a 34., Gajdos (1–3) a 36. percben
Alekszandar Sztevanovics:
– Az első félidőben gyengén futballoztunk, nem voltunk kellőképpen agresszívak. Szünet után a cserék sem hoztak változást játékunkba, el kell ismernem, az MTK rászolgált a győzelemre. Az őszi idényben elért negyedik helyezéssel elégedett vagyok.
Horváth Dávid: – Az első félidőben látottakkal, kombinatív futballunkkal maradéktalanul elégedett vagyok. Szünet után is akadtak helyzeteink, ám ekkor már nagyobb hangsúlyt helyeztünk a védekezésre.

DIÓSGYŐRI VTK–BFC SIÓFOK 3–1 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 1766 néző. Vezette: Kovács Imre (Szert Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő)
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Cseke, Bényei Á. (Radics, 88.), Bertus (Illés B., 91.) – Gera D. (Könyves, 66.), Eppel (Jurek, 66.), Lukács D. (Papp M., 91.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni Á. (Forgács, a szünetben), Varga B. – Krausz – Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 85.), Major G., Nyitrai (Dénes, 60.), Balogh B. (Nikházi, 60.)– Horváth P. (Pataki, 74.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Bényei Á. (1–0) a 14., Eppel (2–0) a 34., Nikházi (2–1) a 60., Lukács D. (3–1) a 82. percben
Kuznyecov Szergej
: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játék minőségével nem egészen. Az első félidőben jól futballoztunk, előnyt szereztünk, ez kényelmessé tett bennünket. A második félidőben szerettem volna, ha még több gólt szerez a csapat, de az ellenfél közbeszólt, és volt olyan időszak, amikor nem tetszett a játékunk.
Domján Attila: – A DVTK kezdeményezett többet, mi nem akartunk bunkerfocit játszani, a hazaiak ránk erőltették az akaratukat. Óriási egyéni hibából kaptunk gólt, amely után zavar keletkezett, ez látszott a második gólnál is. A második játékrészben a hazaiak visszavettek, kontrákra játszottak, és sikerült szépítenünk. Akkor úgy éreztem, talán pontot szerezhetünk, de újabb kontra megpecsételte a sorsunkat.

KOZÁRMISLENY–SOROKSÁR SC 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 300
néző. Vezette: Gaál Ákos (Ország Péter, Nagy Viktor)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Füred, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi, Vajda R. (Nagy E., 74.), Bartha L. (Horváth D., 91.) – Kirchner (Tóth Z., 74.), Kotroczó (Vogyicska B., 56.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
SOROKSÁR: Holczer – Ternován, Króner, Kékesi, Valencsik – Haris (Köböl, 77.), Hudák M. (Nagy O., 64.) – Halmai Á. (Hegyi, 64.), Lőrinczy A., Lisztes K. (Hajdú R., 64.) – Erdélyi L. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Kirchner (1–0) a 28., Hegyi (1–1) a 87. percben
Szekeres Zoltán:
– Az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát. A második játékrészben már nem érvényesült annyira a fölényünk. A megszerzett pont még nagyon sokat érhet a végelszámolásnál.
Lipcsei Péter: – Nem vagyok csalódott az egy megszerzett ponttal. Úgy érzem, a Kozármisleny nem esik ki az NB II-ből.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PÉCSI MFC 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 340 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Bora (Zádori, 87.), Farkas M., Fazekas L., Puskás G. (Hodonicki, 65.) – Zvara, Kitl M. (Ilyés, 76.), Horváth P. (Lukács R., 65.), Mikló – Hamed (Váradi, 76.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles T. – Kocsis B. (Hegedűs M., 76.), Kesztyűs, Terbe (Tóth-Gábor, 76.), Harsányi I. (Marques-Airosa, 94.) – Gera Z. (Mayer, 76.)Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Kocsis B. (0–1) a 47. percben

Brlázs Gábor: – Szoros meccset játszottunk a második helyezett Pécs ellen, amely azt mutatja, nem rossz a csapatunk. Igaz, ezeket a meccseket, így a Pécs ellenit is, rendre elveszítjük, mert – elsősorban mentális oldalról – problémáink vannak, a fontos helyzetekben mindig rossz döntéseket hozunk. A zártan védekező ellenfélnek sem volt több helyzete, mint nekünk, egy távoli lövéssel szerezte meg a vezetést és ezzel a győzelmet is.
Weitner Ádám: – Az első félidőben már stílusosan játszottunk, próbáltuk sokat járatni a labdát és az ellenfél fölé kerekedni. A második félidőben változtattunk a játékunkon, gyönyörű szabadrúgásgólt rúgtunk és szervezetten védekeztünk, így megnyertük a mérkőzést.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–ETO FC GYŐR 0–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 150 néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Csatári Tibor)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Csősz (Sigér Á., 63.) – Farkas B. (Pekár, 63.), Gresó (Adamcsek, 71.), Pataki B., Pantovics (Oláh, 78.) – Ramos (Szerető, 71.). Megbízott edző: Lengyel Roland
ETO: Ruisz – Kovács K., Fodor F., Szujó, Benczenleitner – Kiss M., Toma – Vitális (Papp M., 80.), Kiss Balázs (Huszár, 88.), Lacza (Kiss Bence, 80.) – Borsos F. (Bacsa, 60.).Vezetőedző: Tímár Krisztián Gólszerző:Fodor F. (0–1) az 59., Kiss M. (0–2) a 62. percben
Lengyel Roland:– Az első félidőben jobban játszott a Győr, de a fordulás után nekünk volt nagy helyzetünk. Sajnos két rögzített szituáció után a vendégek szereztek gólokat. Sajnálom a csapatot, szerettük volna győzelemmel zárni az évet.
Tímár Krisztián:– Tudtuk, hogy nehéz körülmények várnak ránk, erre készültünk egész héten, és sikerült alkalmazkodnunk a pályához, valamint elemeztünk ellenfelünk játékát. Nagyon kellett ez a győzelem, a játékosok sokat tettek a három pont megszerzése érdekében.

SZENTLŐRINC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 200 néző. Vezette: Bana Gergely (Garai Péter, Kiss Balázs)
SZENTLŐRINC:
Bese – Lénárt (Vidnyánszky, 66.), Keresztes B., Havas A., László D. (Kiss-Szemán, 86.) – Szabó M. (Grumics, 74.), Tamás L., Németh E., Daróczi – Filipovics (Mervó, 74.), Rétyi. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Csörgő V., Polgár, Hajdú Á. – Kovács M., Vass Á. – Herjeczki (Pethő, 77.), Nagy P., Medgyes Z. – Erdei M. Vezetőedző: Csertői Aurél
Jeremiás Gergő: – A kiegyenlített első félidő után a második vendégfölényt hozott, kontrákból próbáltunk építkezni, de a jobb erőkből álló Gyirmót ellen a végén már hősiesen kellett védekeznünk.
Csertői Aurél: – Küzdelmes, brusztolós mérkőzés volt, futballról nehéz beszélni ezen a pályán.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Csonka Bence (Tóth II Vencel, Vad Anita)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Karacs, Baranyai (László N., 83.) – Kocsis D. (Ominger, 58.), Mészáros D. (Magyar Zs., 58.), Körmendi – Tamás N. (Kártik, 58.), Baracskai, Torvund (Janickij, 58.).Vezetőedző: Tóth Balázs
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T. – Csernik (Nyíri, 90+2.), Derekas, Rácz B. (Lencse, 87.), Doktorics (Horváth R., 87.) – Molnár R. (Borvető, a szünetben). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Csernik (0–1) 42., Rácz B. (11-esből, 0–2) a 48. percben
Tóth Balázs: –Jól álltunk bele a meccsbe, de a Haladás egy idő után ránk erőltette az akaratát. Megéreztük hiányzóinkat, és sajnos csak időnként játszottunk jól. Ez pedig egy ilyen jó csapat ellen kevés. Számunkra most jókor jön a téli szünet. Gratulálok a Haladásnak.
Michal Hipp:– Megérdemelten nyertünk, úgy érzem, végig jobbak voltunk. Különösen az első félidőben járattuk jól a labdát, és ekkor veszélyesebbek voltunk a kapura. Kár, hogy véget ért a szezon…

DOROGI FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–2 (1–2)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Szabó Dániel)
DOROG:Borsos V. – Barna G. (Magyari Sz., a szünetben), Kárász, Kovács O., Gyurácz, Papp M. – Lénárt, Sztojka, Szedlár (Paudits, 73.) – Szerencsi (Albert Á., 73.), Szalai J. (Vígh Á., 62.).Vezetőedző: Marián Sluka
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere B. (Székely K., 82.), Ur, Horváth M., Süttő – Nagy J., Hleba (Heil, 80.) – Csatári, Ádám F. (Pálinkás, 79.), Kurdics (Kállai Z., 90+4.) – Székely D. (Lippai T., 90+4.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Gyurácz (1–0) a 3., Süttő (1–1) a 8., Kurdics (1–2) a 19. percben
Kiállítva: Kárász a 86. percben
Marián Sluka:
– Kaotikus meccset játszottunk, sajnos a pálya talaja közel sem volt tökéletes. Nagyon szomorú vagyok, mert megint nem léptük át a saját árnyékunkat, pedig jól is kezdtünk, de az ellenfél hamar megfordította a mérkőzést. A második félidőben változtattunk, sokkal bátrabban léptünk előre, helyzeteink is akadtak, de ezeket nem értékesítettük.
Varga Attila: – Kiélezett mérkőzés volt. Tudtuk, a Dorog harcos csapat, de azzal is tisztában voltunk, hogy ha megismételjük az elmúlt hetek teljesítményét, nyerhetünk Dorogon. Az első játékrészben mindenben felülmúltuk a hazaiakat, a második félidő viszont már inkább a küzdelemről szólt. Az összképet nézve teljesen megérdemelten nyertünk.

BUDAFOKI MTE–FC AJKA 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 200 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Becséri Gergely, Belicza Bence Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik, Vaszicsku (Horváth O., a szünetben), Jagodics M. – Csonka A., Adorján, Oláh B. (Kovács D., a szünetben), Soltész I., Kalmár O. (Tischler, a szünetben) – Sós M. (Szűcs Zs., 72.), Beke P. (Györgyi A., 68.).Vezetőedző: Mátyus János
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Kenderes, Görgényi, Csemer – Tajthy T. (Tar, 81.), Csizmadia Z. – Berzsenyi (Doncsecz, 62.), Tóth G. (Vogyicska Bálint, 62.), Sejben (Gaál B., 62.) – Zsolnai R. (Dragóner F., 78.).Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Tóth G. (0–1) a 2., Gaál B. (0–2) a 70., Kovács D. (1–2) a 75. percben
Mátyus János: – Két ellentétes félidőt játszottunk. A másodikban rengeteg energiát mozgósítottunk, mindent egy lapra feltéve támadtunk, de a meccs kilencven percből áll, így a vendégek megérdemelten szereztek három pontot.
Jeney Gyula: – Számítottunk ilyen időjárásra és az ellenfél stílusára, szóval belenyúltam a múltkori csapatba. Szerencsére elég mély a keret ahhoz, hogy az ellenfélhez megfelelő taktikával álljunk elő. Ezen a pályán egy alacsony, mozgékony csapatot raktam össze, az ellenfél gyors támadóit pedig sikeresen védekeztük le.

MOSONMAGYARÓVÁR–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 300 néző. Vezette: Molnár Attila (Kóbor Péter, Mayer Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita (Monori, 85.), Debreceni A., Deák I., Horváth K. – Végh B. – Jasarevic, Gáncs (Buglyó, 35.), Sajbán Miklós (Tóth L., 66.) – Nagy Z. (Illés D., 66.), Szalka. Vezetőedző: Horváth Csaba
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Csáki, Farkas N. – Vachtler, Pongrácz (Szekér Á., 82.), Kiss N., Erdei C. (Máté Zs., 88.) – Zamostny, Geiger (Gyurján B., 66.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Zamostny (0–1) a 65. percben
Horváth Csaba:
– A szerencsésebb csapat nyert, a döntetlen igazságosabb lett volna.
Klausz László: – Le a kalappal a csapatom előtt, taktikailag és erőben is felülmúltuk ellenfelünket, kihúztuk a méregfogukat és egy tizenegyessel joggal nyertünk.

1. Diósgyőri VTK 20 14 1 5 40–19 +21 43
2. Pécsi MFC 20 10 9 1 22–13 +9 39
3. MTK Budapest 20 11 5 4 60–35 +25 38
4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 20 10 5 5 25–20 +5 35
5. Szombathelyi Haladás 20 9 5 6 29–26 +3 32
6. Gyirmót FC Győr 20 9 4 7 33–24 +9 31
7. FC Ajka 20 9 4 7 29–26 +3 31
8. FC Csákvár 20 7 7 6 26–23 +3 28