Gólgazdag meccsen az MTK legyőzte a Diósgyőrt, és az élre állt

2023.03.13. 18:50
A labdarúgó NB II 27. fordulójának csúcsrangadóján az MTK a Diósgyőrrel csapott össze a fővárosban. A kék-fehérek gólgazdag mérkőzésen 4–2-re nyertek úgy, hogy végig a kezükben tartották a mérkőzést.
Lukács Dániel (piros-fehérben) nem tudott érvényesülni (Fotó: Török Attila) – KÉPGALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA!

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–DIÓSGYŐRI VTK 4–2 (2–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3255 néző. Vezette: Csonka Bence (Szécsényi István, Horváth Zoltán)
MTK:
Rácz G. (Somodi, 15.) – Poór (Varju, 25.), Szépe, Bobál D., Vadnai – Kata, Horváth A., Bognár I. – Stieber Z. (Németh K., 69.), Spalek (Kovács Mátyás, 69.), Zuigeber. Vezetőedző: Horváth Dávid
DVTK:
Senkó – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Lőrinczy (Eppel, 80.), Cseke (Medgyes S., 59.), Holdampf (Bertus, 80.) – Obounet (Jurek, 59.), Könyves (Koman, 59.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző
: Horváth A. (27.), Bognár I. (39.), Stieber Z. (58.), Zuigeber (74.), ill. Jurek (63., 87.)

Horváth Dávid: – A meccs elején védekezésre kényszerültünk, de igyekeztünk kihasználni a kontraakciók lehetőségét. Az első gól után egyre magabiztosabbak lettünk, s a szünet után kimondottan jól játszottunk.
Kuznyecov Szergej: – Fájdalmas vereséget szenvedtünk. Próbálunk támadni, de ennek mindig megvannak a veszélyei. Játékban jobbak voltunk, de a meccset az MTK nyerte meg.

A tavasz meccse. Bajnoki döntő. Rangadó. Csak úgy röpködtek a kiemelt figyelmet jelző „címkék” a listavezető Diósgyőr hétfő esti, Hungária körúti vendégjátéka miatt. Nem véletlenül, hiszen a másodosztályú bajnokság két toronymagas esélyese csapott össze az Új Hidegkúti Nándor Stadionban. Az éllovas borsodiak előnye mindössze kettő pont volt a találkozót megelőzően a második MTK előtt, azaz egy hazai siker azonnal helycserét eredményezett volna.

A bajnoki tabella mellett a két edző miatt is megkülönböztetett érdeklődés övezte az összecsapást, hiszen a hazai profiligák (NB I, NB II) mostani szezonban két legeredményesebbnek bizonyuló szakvezetője dirigált a kispadokról. Horváth Dávid 13 meccs alatt 89.74 százalékos, Kuznyecov Szergej 21 bajnokin 82.5 százalékos eredményt tudott felmutatni az MTK, illetve a DVTK vezetőedzőjeként. Az összmutatók mellett az aktuális formákra sem panaszkodhattak a két gárda szurkolói, a vendéglátók valamennyi tavaszi meccsüket megnyerték – ráadásul még gólt sem kaptak –, míg a borsodiak 15 pontot „futballoztak össze” az elmúlt hetekben. Míg Kuznyecov Szergej nem változtatott legutóbb a Gyirmótot legyőző csapatán, Horváth Dávid négy helyen is belenyúlt Kozármislenyben diadalmaskodó tizenegyébe.

SENKÓ NEM VOLT PARTNER AZ ÜNNEPLÉSBEN
Egy MTK-szurkoló, születésnapot kisfiú, Varga Énok végezte el a hétfői rangadó második félidejének kezdőrúgását, majd a hazaiak játékosa, Stieber Zoltán arra biztatta, vezesse végig a labdát a pályán, s rúgjon egy gólt. A Juventustól szerződtetett DVTK-kapus, Senkó Zsombor azonban másképp gondolta: kétszer védett, majd a labdát is elrúgta... VIDEÓ IDE KATTINTVA!

Közel telt ház, igazi futballhangulat volt az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A Diósgyőr lépett fel kezdeményezőbben, beszorította kapuja elé vendéglátóját. Fölényére jellemző, hogy a nyolcadik percben már a negyedik szögletet rúgta. Még nem telt el negyedóra, mikor máris cserélni kényszerült az MTK, az agyrázkódást szenvedő Rácz Gergőt Somodi Bence váltotta a kapuban. Sőt, nem sokkal később a kapussal történt ütközés másik „felét”, Poór Patrikot is le kellett cserélni. A borsodiak talán még a hazai cserével voltak elfoglalva, mikor kihasználva védelmük figyelmetlenségét Horváth Artúr vezetéshez juttatta a fővárosiakat. Még ki sem heverte a váratlan pofont a DVTK, Bognár István remekül végigvitt kontra végén megduplázta csapata előnyét. A sérülések miatti hétperces hosszabbításban is egyfolytában ment előre a DVTK, de nem talált fogást a hazaiakon.

A szünet után mindenki azt várta, hogy még inkább fokozza a nyomást a piros mezes vendégegyüttes, ehelyett az MTK átvette a játék irányítását, és úgy tűnt, Stieber Zoltán góljával egy óra elteltével végleg elvarrja a szálakat. A borsodiak azonban a néhány perce becserélt Jurek Gábor találatával – 604 perc után ez volt az első gól tavasszal, amelyet az MTK kapott – új erőre kaptak. Mielőtt azonban túlzottan beleélték volna magukat a diósgyőriek, hogy van keresnivalójuk, Bognár újabb remek átadását Zuigeber Ákos a kapuba lőtte. Jurek Gábor második gólja már csak szépségtapasznak volt jó, a listavezető vereségével kénytelen volt átadni az első helyet legyőzőjének. 4–2

20. Kozármisleny27571530–50–2022

90+2. perc: Véget ért a csúcsrangadó, az MTK gólgazdag meccsen 4–2-es győzelmet aratott a DVTK ellen és átvette a vezetést a tabellán! Köszönjük figyelmüket!

90. perc: két perc a hosszabbítás.

87. perc: GÓÓÓÓÓL, ismét szépített a DVTK! Koman passzolt Jurekhez, aki 20 méterről a bal alsó sarokba lőtt! 4–2

85. perc: Farkas Dániel
jobboldali beadása után a labda Lukács elé került, a támadó azonban 14 méterről csak az oldalhálót találta el.

82. perc:
megszaporodott a sárga lapok száma, most Bokros lökte fel Varjut, így ő is megkapta ezt a kártyát.

80. perc:
újabb kettős csere, most a DVTK-ban, Lőrinczy helyett Eppel, míg Holdampf helyett Bertus folytatja.

79. perc: Zuigeber
kapott sárgát ellenfele megrúgásáért.

Zúg a "Horváth Dávid, Horváth Dávid" az MTK-táborban!

75. perc: Farkas Dániel
kapott sárga lapot a vendégeknél.

74. perc: GÓÓÓÓÓL, újra hárommal vezet az MTK! Remek labdaszerzés után Horváth Artúr passzolt Bognárhoz, aki megindult, majd a balján érkező Zuigeberhez passzolt, ő pedig 11 méterről, ziccerben a bal alsó sarokba gurított! 4
1

69. perc:
kettős csere az MTK-nál, Stieber helyett Németh Krisztián, míg Spalek helyett Kovács Mátyás a pályán.

67. perc: Lőrinczy
szögletét a rövid saroknál megcsúsztatták, Jurek elé került a labda, akinek fejesét Somodi bravúrral hárította.

63. perc: GÓÓÓÓÓL! Szépített a Diósgyőr! Bokros az alapvonalról adott be, a frissen beállt Jurek Gábor középen futtából, 13 méterről, nagy erővel lőtt a bal sarokba! 3
1

59. perc:
hármas diósgyőri csere: Obounet helyett Jurek, Cseke helyett Medgyes, míg Könyves helyett Koman folytatja.

58-59. perc
: tizenegyest kapott az MTK! Bárdos letarolta Zuigebert a 16-oson belül, a támadó elesett, a játékvezető pedig habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A büntetőt Stieber ballal a bal felső sarokba lőtte! 3–0

47. perc: Stieber
lőhetett volt egy percen belül két gólt is: először 20 méteres, jobb alsó sarokba tartó bombáját Senkó szögletre tenyerelte, majd Zuigéber passza után lőtt 10 méterről mellé.

46. perc: elkezdődött a második játékrész, a DVTK indította útjára a labdát.

45+7. perc: vége az első félidőnek, Horváth Artúr és Bognár István góljaival 2–0-ra vezet a taktikusan játszó MTK a csúcsrangadón a DVTK ellen!

45+3.perc:
Bognár szerezhetett volna újabb gólt, de 18 méteres tekerése elment a bal kapufa mellett.

7 perc a hosszabbítás az első félidő végén!

43. perc: Lőrinczy 23 méteres szabadrúgása csúnyán fölé szállt.

Bognár István kettőre növelte az MTK előnyét (Fotó: Török Attila)

39. perc: GÓÓÓÓÓÓL, már kettővel vezet az MTK! Gyors hazai kontra során Horváth Artúr indította középről a jobb szélen megiramodó Bognár Istvánt, aki először akadálytalanul tolhatta befelé a labdát, majd
a védők gyűrűjében, 13 méterről kilőtte laposan a jobb alsót! 2–0

27. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL, vezet az MTK! Bognár lövését blokkolták, a labda Spalek elé került, az ő lövése is lepattant, a labda Horváth Artúr elé került, a 19 éves középpályás pedig 10 méterről úgy lőtt a kapu jobb oldalába, hogy Senkó még beleért a labdába, de az a kezéről végül a hálóba pattant. 1–0

25. perc: most Poór Patrik maradt a földön egy ütközés után és ő sem tudja folytatni a játékot! Helyére Varju Benedek áll be.

23. perc
: gyors hazai kontra során Bognár adott be balról, középen a hátrafutó Cseke úgy mentett laposan, hogy a labda végül Senkó zsákmánya lett.

Az MTK-tábor is zászlókkal készült (Fotó: Török Attila)

Az MTK egyelőre átadja a kezdeményezést a Diósgyőrnek, a miskolciak – az egyetlen szöglet utáni lehetőségüket leszámítva – nem jutottak el a hazaiak kapujáig.

15. perc: hiába az ápolás, Rácz Gergő nem tudja folytatni a játékot, helyette Somodi Bence az MTK kapujában a továbbiakban.

10. perc:
gyors DVTK-kontra során Könyves adhatott be jobbról, a kapujából kijövő Rácz elütötte a berobbanó támadók elöl a labdát, de közben ütközött Poórral és a földön maradt. A kapus percek óta ápolásra szorul.

8. perc:
Lőrinczy baloldali szögletére középen többen berobbantak, végül a védőjével a nyakán érkező Bárdos hátáról továbbpattant a labda, így odalett a helyzet.

1. perc:
az MTK kezdte a játékot.

Tele volt a diósgyőri szektor, a szurkolók ötletes élőképpel készültek (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

A kezdőrúgást Pinczi Anita végezte el, aki hosszú évekig az MTK női csapatának tagja volt és 2022 decemberében hagyott fel a játékkal. Az MTK nevében Selei András klubigazgató, a férfi csapat részéről Somodi Bence, míg a Baráti Kör részéről Kósa György, Bodrogi Tamás és Csépe László köszöntötte őt a meccs előtt.

ELŐZMÉNYEK

Érdekesség, hogy az MTK-ban először kap lehetőséget a télen Topolyáról szerződtetett szlovák támadó, Nikolas Spalek, aki a héten letette a magyar állampolgári esküt, így már pályára léphet.
Németh Krisztián betegség miatt nem edzhetett a napokban, ezért a kispadon kezdi találkozót, csakúgy, mint a télen az MTK-tól szerződtetett diósgyőri balhátvéd, Medgyes Sinan. A DVTK-hoz kapcsolódó hír még, hogy szerződést hosszabbított a fiatal támadó, Jurek Gábor, azonban ő is csak a cserepadon ül.

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a tavaszi szezon csúcsrangadójára kerül sor az MTK stadionjában.
Már a kint parkoló autók számából is láthattuk, hogy szépszámú közönség látogat ki a mai rangadóra, a DVTK szektorába már jó ideje minden jegyet eladtak! Az MTK győzelem esetén egyébként megelőzné a diósgyőrieket, és biztosan fűti is a visszavágás vágya a kék-fehéreket, hiszen ősszel Könyves duplájával és az azóta már a Tiszakécskét erősítő Biben öngóljának köszönhetően 3–0-ra győzött a DVTK hazai pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előzni készülő, nyolc meccs óta hibátlan MTK a tabellát november eleje óta vezető DVTK ellen!