Biztosan feljutott az MTK, bronzérmes az Ajka, DVTK-fieszta győzelemmel

2023.05.14. 16:51
A labdarúgó NB II utolsó előtti, 37. fordulójában kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap. A Diósgyőr hátrányból nyert a bajnokavatón az ETO ellen, az MTK győzelemmel biztosította be feljutását, míg az Ajka a sereghajtó otthonában aratott sikerével eldőlt, hogy a bakonyi csapat megszerzi a bronzérmet. A Szeged emberhátrányban is simán verte a Gyirmótot, a Csákvár felülmúlta a Szparit a kiesési helyosztón, a Kozármisleny pedig a Haladás ellen fordított, így jelenleg a vonal fölött található. A Szentlőrinc a Pécstől, a Mosonmagyaróvár a Siófoktól kapott ki otthon, a Budafok és a Soroksár meccsén viszont nem született gól. A Békéscsaba hétfőn fogadja a Tiszakécskét, és ha nem nyer, biztosan búcsúzik a másodosztálytól.
Fordított és nyert az ETO ellen a DVTK (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–ETO FC GYŐR 3–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 12 606
néző. Vezette: Radványi Ádám (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei Á. (Illés B., 84.), Holdampf – Gera D. (Medgyes S., 59.), Lőrinczy (Koman, 73.), Obounet – Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
ETO: Ruisz – Kovács K., Urblík N., Fodor F., Csontos D. – Toma (Vingler, 87.), Tuboly M. (Tóth R., 87.), Huszár (Óvári, a szünetben), Vitális, Kiss B. – Borsos F. (Hanzli, 83.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Borsos F. (0–1) az 53., Lőrinczy (1–1) az 55., Obounet (2–1) a 64., Koman (3–1) a 80. percben
Kuznyecov Szergej
: – Támadtunk, helyzeteket dolgoztunk ki, szereztünk három gólt. Nagyon büszke vagyok a csapatra, és köszönjük a telt házas, fantasztikus szurkolást. Újra futball-láz van Miskolcon, s azért kell dolgoznunk, hogy ezt fenntartsuk az NB I-ben is.
Antonio Munoz: – Megszereztük a vezetést, de hamar érkezett a válasz, megérdemelten nyert a Diósgyőr. Nem tudok rosszat mondani játékosaimra, időnként jobban játszottunk a bajnokcsapatnál. Ezen az úton kell haladnunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 21 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,100néző.Vezette:Farkas Tibor (Varga Gábor, Vad Anita)
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Ominger, Mészáros D., Magyar Zs. (Koval, 85.) – Torvund (Tamás N., 31.), Vaskó, Fejős (Gazdag V., 77.).Vezetőedző:Tóth Balázs
NYÍREGYHÁZA:Hegedüs L. – Csősz, Baki, Gengeliczki, Nagy Zs. – Sigér Á., Vass P. (Adamcsek, 84.) – Pekár (Szerető, 78.), Kovácsréti (Pantovics, 62.), Pataki B. (Oláh B., 84.) – Novák Cs.Szakmai igazgató:Fekete Tivadar
Gólszerző:Sigér Á. (0–1) a 14., Torvund (1–1) a 29., Magyar Zs. (2–1) a 83. percben
Tóth Balázs:– A nehéz talajon lejátszott mérkőzésen mindvégig az történt a pályán, amit mi akartunk. Bár peches góllal hátrányba kerültünk, nem estünk kétségbe, mindenki a szívét-lelkét kitette a pályára, és teljesen megérdemelten nyertünk.
Fekete Tivadar:– Sajnos nem azt a hozzáállást kaptam vissza, ami legutóbb a Diósgyőr ellen jellemezte játékunkat. Ez egy ilyen ki-ki meccsen kevés. Amikor ég a ház, jó pár játékos cserben hagyja a csapatot, s ez elfogadhatatlan. Bármi lesz is a bajnokság vége, ennek lesz következménye.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–GYIRMÓT FC GYŐR 3–0 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum,1295néző.Vezette:Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Könczey, Szilágyi Z., Tóth B. (Kővári, 82.) – Farkas A., Szakály D. (Rácz B., 71.) – Papp Á. (Lestyán, 89.), Gajdos, Géresi (Kundrák, 71.) – Bíró B. (Simon Á., 89.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
GYIRMÓT:Rusák – Major M., Csörgő V., Polgár K., Helembai (Nahirnij, a szünetben) – Kovács M. – Soltész D. (Ominger, 82.), Nagy P. (Berki I., 69.), Madarász (Kovács D., a szünetben), Kicsun (Herjeczki, 69.) – Simon A.Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Géresi (11-esből, 1–0) a 10., Géresi (11-esből, 2–0) a 44., Bíró B. (3–0) a 77. percben
Kiállítva:Farkas A. az 53. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Minden siker után büszke vagyok a játékosokra, ez így van most is. Az első félidőben domináltunk, két gólt szereztünk büntetőből. A szünet után a kiállítás okozott egy kis zavart, de a cserékkel, a vérfrissítéssel rendbe tettük a játékot. Engem nem lepett meg a csapat remek játéka, mert tudom, mire képesek a játékosok.
Csertői Aurél:– Az eredményt látva azt lehet gondolni, hogy sima meccs volt, viszont mi ajándékoztunk a Szegednek két tizenegyest. Ilyen szinten ilyen hibákat nem lehet elkövetni. Nem volt bennünk átütőerő, de az ellenfélben sem, viszont ekkora hibaszázalékkal nem lehet futballozni.

SZENTLŐRINC–PMFC 1–2 (1–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,Szentlőrinci Sporttelep,450néző.Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
SZENTLŐRINC:Prokop – Török K. (Lénárt, a szünetben), Keresztes B., Tamás L., Erdélyi B. (Nagy Zs., 76.) – Havas, Kesztyűs M. (Novák Zs., a szünetben) – Pintér Á. (Rétyi, 56.), Múcska (Rátkai, 71.), László D. – Grumics.Megbízott edző:Pichler Gábor
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Krausz, Katona L., Majnovics – Terbe, Kesztyűs B. – Gera Z., Kocsis B., Szabó M. (Takács Zs., 79.) – Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Grumics (1–0) a 3., Tóth-Gábor (1–1) a 7., Gera Z. (1–2) a 22. percben
Kiállítva:Prokop a 67., Katona L. a 90+2. percben
Pichler Gábor:– Szakmai szempontból nyugodtan nevezhetem értékelhetetlennek a látottakat: inkább volt vízi csata, mint futball. Küzdünk tovább, amíg tudunk.
Weitner Ádám:– Amikor megtudtam, hogy ezt a mérkőzést megrendezik, valami hasonlóra számítottam. Ami örömteli: a kapott gól után is volt tartása a csapatnak.

Bajnok lett a DVTK, hatalmas fieszta volt (Fotó: Árvai Károly)

DOROGI FC–FC AJKA 0–3(0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,Buzánszky Jenő Stadion,300néző.Vezette:Gaál Ákos (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
DOROG:Borsos – Szerencsi, Hesz, Berkó (Papp Marcell, 59.), Preklet, Papp Máté – Lustyik (Nagyházi, 74.), Lénárth – Krunc (Selmeci, 59.), Szalai J., (Paudits, 79.), Szedlár (Vígh Á., 59.).Vezetőedző:Marián Sluka
AJKA:Horváth D. – Tóth G., Kenderes, Jagodics B., Csemer – Tajthy (Rabatin, 62.), Csizmadia Z., Berzsenyi, (Doncsecz, 62.) Zsolnai (Nagy B., 87.), Sejben (Molnár M., 62.) – Szarka Á. (Dragóner F., 77.).Vezetőedző:Jeney Gyula
Gólszerző:Csizmadia Z. (0–1) a 3., Szarka Á. (11–esből, 0–2) az 51., Csemer (11–esből, 0–3) az 55. percben
Marián Sluka:– Nem ilyen mérkőzésre számítottam... Korai gólt kaptunk, aztán volt három helyzetünk, de azokat nem rúgtuk be. A két tizenegyes eldöntötte a mérkőzést.
Jeney Gyula:– A bronzérem megszerzése nagy boldogság. Az Ajka történelmet írt, mert még nem végzett a másodosztályban dobogón.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS2–1(0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,400néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke P., Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Kirchner, 61.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 89.), Kosznovszky, Vajda R. (Kun, 70.) – Bartha (Daru, 61.).Vezetőedző:Márton Gábor
HALADÁS:Mursits – Nyíri V., Csonka B., Bolla G., Doktorics – Zvekanov, Csilus T. – Horváth R. (Horváth A., 87.), Molnár R., Rácz B. – Borvető (Csernik, 63.).Vezetőedző:Michal Hipp
Gólszerző:Doktorics (0–1) a 67., Daru (1–1) a 71., Kosznovszky (2–1) a 80. percben
Kiállítva:Csonka B. a 85. percben
Takács Lajos:– Nehéz meccs volt, már a talaj miatt is. A játékosok megmutatták, milyen akarat lakozik bennük.
Michal Hipp:– Szép akció végén sikerült megszerezni a vezetést, de sokáig nem örülhettünk, mert gyorsan egyenlített a Kozármisleny, és ez döntőnek bizonyult.

MTK BUDAPEST–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 600 néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Szalai Dániel)
MTK: Rácz G. – Kocsis G., Szépe, Bobál D. – Thiam – Kovács Mátyás, Kata (Varju B., 88.), Horváth A. (Bognár I., 61.), Kapronczai (Vadnai D., 61.) – Zsóri (Molnár Á., 81.), Németh K. (Futács, 80.)Vezetőedző: Horváth Dávid
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szemere B. (Kurdics, 57.), Szekszárdi M., Heil, Lippai T., Süttő – Nagy J. (Székely K., a szünetben), Kovács B. (Szabó B., 57.) – Ádám F., Pálinkás (Hleba, 75.), Csatári (Puska P., 75.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Zsóri (11-esből, 1–0) az 5. percben
Kiállítva: Szekszárdi M. (45.)
MESTERMÉRLEG:
Horváth Dávid
: – Jól kezdtük a mérkőzést, ebben a periódusban meg is tudtuk szerezni a vezetést. Az ellenfél hosszú labdáit és pontrúgásait sikeresen kontrolláltuk. A második félidőben – ember- és gólelőnyben –, ha a négy-öt ígéretes, gyors támadásunkat jobban hajtjuk végre, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. De a lényeg a győzelem, ami matematikailag is feljutást ért. Gratulálok a csapatnak!
Csábi József: – Nehéz olyan szavakat találni, amelyek nem lesznek sértőek, de szeretném, hogy a tényekről sokan értesüljenek. Az első negyedórában furcsa döntések következtében hátrányba kerültünk, majd pariban voltunk, aztán a kiállítás ismét kérdőjeles volt. Rendeztük a sorokat, s 10 emberrel is méltó ellenfelei voltunk az MTK-nak, amely feljutásához gratulálok! Ha ilyen teljesítményt nyújtunk jövő héten, mint ma, akkor nem lehet kérdés a bennmaradás!

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BFC SIÓFOK 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Zimmermann Márió (Sinkovicz Dániel, Szilágyi Norbert)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita (Mayer Á., 86.), Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Gáncs (Puhtjejev, 70.), Végh B. – Korbély (Czingráber, 70.), Illés D., Szalka (Jasarevic, 86.) – Nagy Z. (Nagy K., 61.) Sportigazgató: Király József
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Polényi, György (Hegedűs M., 58.), Szakály A., Varjas, Varga Bence – Dénes (Nyitrai, 69.), Farkas B. (Horváth P., 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Deák I. (öngól, 0–1) a 34. percben
Király József
: – Sokat tettünk azért, hogy szépen búcsúzzunk közönségünktől, de masszív védekezésének köszönhetően a Siófok elvitte a három pontot.
Dragan Vukmir: – Küzdelmes mérkőzésen nyertünk. Noha többet volt a labda hazaiaknál, gólhelyzetet nem tudtak kialakítani.

BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 350 néző. Vezette: Móri Tamás (Ország Péter, Tőkés Róbert)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Biró M. (Csonka A., szünetben), Fekete M., Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. (Horváth O., 82.) – Soltész I., Oláh B., Adorján (Németh M., 82.) – Bakti (Vasvári, 64.), Beke. Vezetőedző: Mátyus János
SOROKSÁR: Kovács M. – Pintér D., Németh E., Kékesi, Króner – Vass Á., Valencsik – Hajdú R. (Dobos, 71.), Hudák M. (Varga I., 88.), Halmai Á. (Hegyi P., 88.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Mátyus János:
– Remek találkozó kerekedett a nehéz kondíciók ellenére is, úgy gondolom, hogy az első pillanattól kezdve mi uraltuk a játékot. Nem tudok szemrehányást tenni a játékosaimnak, hiszen több nagyszerű lehetőségünk is volt, egyszer a kapufa, egyszer pedig a tócsa akadályozta meg, hogy gólt szerezhessünk, de összességében semmiképpen sem lehetek elégedetlen.
Lipcsei Péter: – Nehéz a meccsről bármit szakmailag mondani, mivel az időjárás nem kedvezett a mai mérkőzéshez, finom játék nem alakulhatott ki. Azt gondolom, hogy igazságos a döntetlen, a végén itt is és ott is voltak helyzetek. Nekünk jelen állás szerint az volt a legfontosabb, hogy sérülés nélkül fejezzük be a mérkőzést, mivel veszélyes volt a pálya.