Ikszelt a Szpari a Diósgyőrrel, kiesett a Dorog, nagy bajban a Békéscsaba

2023.05.07. 16:50
Vereségével szinte reménytelen helyzetben a fehér mezes Békéscsaba (Fotó: Földi Imre)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 36. fordulójában. A már bajnok Diósgyőr döntetlent játszott a kiesés ellen küzdő Nyíregyháza vendégeként, így a Szpari lecsúszott az osztályozós 17. helyre. Az Ajka kikapott otthon a menekülő Szentlőrinctől, ezzel elszállni látszanak a feljutási esélyei, mivel megmaradt a hétfőn pályára lépő MTK ötpontos előnye. A Dorog hiába nyert Tiszakécskén, kiesett a másodosztályból, a Békéscsaba pedig kikapott, ezzel két körrel a vége előtt négypontos távolságra került az osztályozót érő 18. helytől. A Mosonmagyaróvár szombathelyi győzelmével már biztosan bent marad, fontos sikert aratott a Kozármisleny is, a Csákvár viszont nem tudott nyerni, és nem nyugodhat meg a Kazincbarcika sem.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 1500néző.Vezette:Görög Márió (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA:Hegedüs L. – Csősz, Gál Sz., Gengeliczki, Nagy B. – Sigér Á. (Kiss Á., 84.), Vass P. – Pekár (Gresó, 64.), Kovácsréti (Szerető, 72.), Pataki B. (Farkas B., 64.) – Novák Cs. (Adamcsek, 84.).Sportigazgató:Fekete Tivadar
DIÓSGYŐR:Danilovics – Farkas D., Viczián, Bárdos, Bokros (Gera D., 71.) – Koman (Medgyes S., 61.), Holdampf, Bényei (Illés B., 82.) – Obounet (Könyves, 71.), Lőrinczy (Szűcs K., 82.), Lukács D.Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Novák Cs. (1–0) az 55., Bárdos (1–1) a 87. percben
Fekete Tivadar:– Van ok a csalódottságra, hiszen a végén kaptuk az egyenlítő gólt. A srácok nagyon jól küzdöttek, ismételni tudom magam: ha ezzel az akarattal játszottak volna a bajnokság elejétől kezdve, akkor a Szpari nem ebben a pozícióban állna. Mindent megtettünk a győzelem érdekében, nagyon közel álltunk ahhoz, hogy meg is szerezzük, de a futballt addig játsszák, amíg le nem fújják a meccset.
Kuznyecov Szergej:– Fölényben játszottunk, de hiába dolgoztunk ki sok helyzetet, nem használtuk ki azokat. Készültünk arra, hogy az ellenfél hosszú labdákkal, illetve pontrúgásokkal operál, ezek után érthetetlen, hogy a legjobban fejelő játékosuk üresen maradt. Ezeket a hibákat nem szabad megengedni. Pozitív, hogy a csapat az utolsó pillanatig hajtott, és nyomást helyezett az ellenfélre.

FC AJKA–SZENTLŐRINC 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Ajkai Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Nagy Norbert (Huszár Balázs, Ország Péter)
AJKA:Balogh M. – Görgényi (Dragóner F., 77.), Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy T. (Vogyicska Bálint, a szünetben), Csizmadia Z. (Rabatin, a szünetben) – Doncsecz (Berzsenyi, 55.), Zsolnai R., Gaál B. (Sejben, 55.) – Szarka Á. Vezetőedző: Jeney Gyula
SZENTLŐRINC:Prokop – Lénárt,Havas A.,Tamás L.,Erdélyi B. – Kesztyűs M. – Pintér Á. (Rétyi,65.), Múcska V. (Török K.,65.), Radosevics,László D. (Novák Zs.,71.) – Grumics (Daróczi,82.).Megbízott edző:Pichler Gábor
Gólszerző:Grumics (11-esből, 0–1) a 25., Grumics (0–2) az 53. percben
Kiállítva:Tar Zsolt a 82. percben
Jeney Gyula:– Mindennek oka van, minden okkal történik, sokat jártunk most fent, és most úgy látszik, a helyünkre kerülünk. Mindenesetre büszke vagyok a csapatra. Van még hátra két meccsünk, törekszünk rá, hogy sikeresek legyünk.
Pichler Gábor:– Nagyon jó Ajkát sikerült legyőznünk egy ragyogó mérkőzésen. Ez a szív diadala volt.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 550 néző. Vezette: Ducsai József (Szert Balázs, ifj. Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I Gábor – Szekszárdi M.,Heil,Lippai (Hleba,87.), Székely K. (Süttő,a szünetben) – Szemere,Nagy J. (Takács,84.), Szabó B. (Ádám F.,58.), Csatári – Pálinkás,Kurdics (Bacsa,58.). Megbízott vezetőedző:Simon László
GYIRMÓT:Rusák – Major M.,Csörgő V.,Polgár K.,Helembai – Kovács M. – Soltész D. (Bagó,90+4.), Nagy P. (Kovács D.,87.), Madarász,Medgyes Z. (Hudák M.,87.) – Pethő B. (Simon A.,a szünetben). Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Soltész D. (11-esből, 0–1) a 12. percben
Simon László:– A második félidőben nyomasztó fölényben játszottunk, uraltuk a meccset, de a Gyirmót szervezetten védekezett, és megőrizte előnyét.
Csertői Aurél:– A második félidőben nehéz perceink voltak, a hazaiak mindent egy lapra tettek fel. Pontrúgásaikat sikerült hatástalanítanunk, és úgy érzem, egy góllal mindenképpen jobbak voltunk.

ETO FC GYŐR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 568néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
ETO: Ruisz–Kovács K., Urblík N., Fodor, Csontos (Borsos, 77.) –Toma (Kiss Bence, 64.) – Huszár (Szendrei Á., 64.), Tuboly (Vingler, 56.), Vitális (Bekker, 64.), Lacza – Priskin. Vezetőedző: Antonio Munoz
KOZÁRMISLENY
: Lékai – Beke P., Várkonyi R., Füredi, Turi – Nagy E. (Horváth D., a szünetben), Tölgyesi (Bor, 74.) – Vogyicska Balázs, Kosznovszky, Vajda R. (Kun, 84.) – Bartha L. (Kirchner, 61.). Megbízott edző: Takács Lajos
Gólszerző:Vajda R. (0–1) az 59., Kun (0–2) a 86. percben
Kiállítva:Lacza a 45+1. percben
Antonio Munoz:– Nagy csalódás volt a mérkőzés, még tizenegyen sem játszottunk jól. Jobban kellene tisztelni az ETO-mezt, és többet kell mutatni a hátralévő mérkőzéseken.
Takács Lajos:– Helyzetünkben csak a győzelem segíthetett rajtunk. Lelkesedésben múltuk felül a Győrt.

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE10 (00)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szamosi Mihály Sporttelep,500néző.Vezette:Pillók Ádám (Szalai Dániel, Berényi Ákos)
SOROKSÁR:Kovács M. – Nagy O. (Ternován, 25.), Króner, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á., Hudák M. (Németh E., 74.) – Redzic (Hajdú R., 30.), Halmai Á., Sipos Z. (Dobos Á., 74.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA:Krnács – Fazekas L., Bora, Mikló – Puskás G. (Szalai D., 90.), Zvara (Lukács R., 84.), Albert I., Kitl M., Horváth P. (Hamed, 90.) – Czékus (Mágocsi, 84.), Ilyés T. (Máris, 64.).Megbízott vezetőedző:Pásztor József
Gólszerző:Lovrencsics B. (1–0) a 90+2. percben
Lipcsei Péter:– Sajnos az első félidőben a két sérülés meghatározta a mérkőzés menetét. A szünetben kértem a játékosaimat, hogy a felállt védelem ellen átlövésekkel kísérletezzenek, Lovrencsics Balázs végül így szerezte meg a győztes gólunkat.
Pásztor József:– Talán a hatodik olyan találkozónk volt, amelyen a kilencvenedik perc után kaptunk gólt... Valami miatt úgy alakulnak a meccsek, hogy mindig a végén hibázik valaki.

SZOMBATHELYI HALADÁS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–2(0–2) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,Haladás Sportkomplexum,769néző.Vezette:Molnár Attila (Aradi József, Kiss Balázs)
HALADÁS:Mursits– Csonka B., Devecseri (Bosnjak, a szünetben), Bolla G. – Nyíri (Katona I., 85.), Zvekanov, Rácz B., Horváth R. (Mayer, 85.), Doktorics (Csernik, 59.) – Molnár R., Borvető (Tóth M., a szünetben).Vezetőedző: Michal Hipp
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich– Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K.–Végh B., Gáncs (Tifán-Péter, 82.), Illés D. (Czingráber, 77.) – Szalka (Korbély, 64.), Jasarevic (Debreceni A., 82.), Nagy Z. (Nagy K., 64.).Vezetőedző: Király József
Gólszerző:Illés D. (0–1) a 7., Illés D. (0–2) a 36., Csonka B. (1–2) a 80. percben
Michal Hipp:– Az első félidőben rosszul futballoztunk. A másodikban aztán több lehetőségünk is volt, de ez kevés volt a jól védekező vendégekkel szemben.
Király József:– Fontos mérkőzésen sikerült kiharcolnunk a győzelmet. Noha sok a sérült játékosunk, aki pályára lépett, mindent megtett a siker érdekében.

AQVITAL FC CSÁKVÁRSZEGED CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Vörös Dániel, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Fejős (Kocsis D., 64.), Magyar Zs. (Beliczky, 78.), Ominger – Torvund (Tamás, 78.), Vaskó, Baracskai (Gazdag V., 58.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Farkas A., Szatmári L. – Papp Á. (Prosser, 86.), Szakály D. (Bíró B., 75.), Géresi (Kővári, 62.) – Gajdos (Simon Á., 86.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Gajdos (0–1) az 52., Vaskó (1–1) a 63. percben
Kiállítva: Szatmári L. a 39. percben
Tóth Balázs:– A Szeged a semmiből szerzett vezetést, majd visszakapaszkodtunk, ám a második gólt nem sikerült begyötörnünk. Tegyük össze a kezünket, hogy van egy Vaskó Tamásunk!
Alekszandar Sztevanovics:– Csaknem hatvan percig emberhátrányban futballoztunk, s ez meghatározta a meccs menetét. Megszereztük a vezetést, de gyorsan egyenlítettek a hazaiak, attól kezdve hősiesen védekeztünk. Rászolgáltunk az egy pontra.

TISZAKÉCSKEI LC–DOROGI FC 1–3 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,350néző.Vezette:Takács Tamás (Szilágyi Norbert, Vad Anita)
TISZAKÉCSKE:Halasi– Vachtler, Kiprich, Oláh M., Farkas A. – Erdei C., Szekér, Kiss N., Major Sz. (Geiger, 57.) – Agwata (Vólent, 57.), Zamostny.Vezetőedző:Klausz László
DOROG:Borsos– Barna G. (Szerencsi, 63.), Lénárth, Berkó, Preklet, Papp M.– Szalai J. (Kotula, 81.), Kapornai (Lustyik, 81.), Sztojka (Selmeci, 90+2.), Hesz– Vígh Á.Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző:Sztojka (0–1) a 9., Kapornai (0–2) a 42., Agwata (1–2) a 48., Szalai J. (1–3) az 55. percben
Klausz László:– Az első félidőben kétszer mentek el a vendégek, s mind a kettőből gól esett. A második félidő már jobban tetszett, voltak helyzeteink, de nem volt meg az a minőség elöl, hogy ezeket a ziccereket ki tudjuk használni.
Marián Sluka:– Megérdemelten nyertünk, hiszen azt láttam a pályán, amit a héten megbeszéltünk. Szervezett védekezésből akartunk indulni és kontrákat vezetni. Rúgtunk három gólt, lehetett volna több is. Kicsit korábban kellett volna ilyen szervezett játéknak lennie, és ilyen akaratnak. Már matematikailag sincs esélyünk a bennmaradásra.

BFC SIÓFOK–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,200néző.Vezette:Hanyecz Bence (Mohos Milán, Kulman Tamás)
SIÓFOK:Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Polényi, a szünetben), György N. (Hegedűs M., 61.), Szakály A. (Nemes M., 90+2.), Varjas Z., Varga B. – Dénes (Nyitrai, 61.), Farkas B. (Volter, 83.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
BUDAFOK:Gundel-Takács B. – Fekete M., Nándori (Horváth O., a szünetben), Fótyik – Bíró M., Soltész I., Adorján (Kovács D., 64.), Kalmár O. (Vasvári, 75.) – Györgyi (Vaszicsku, a szünetben), Beke, Sós M. (Oláh B., a szünetben).Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Varjas Z. (1–0) a 43., Szakály A. (11-esből, 2–0) az 56., Horváth O. (2–1) a 60. percben
Dragan Vukmir:– Ismét jó hozzáállással és akarattal játszottunk. A két gól mellett további helyzeteink is voltak. Megérdemelten nyertünk.
Mátyus János:– A sűrű hetünk után a fő kérdés az volt, hogy mennyire tudunk erre a mérkőzésre felállni. Az első félidőt nagyszerűen kezdtük, számos helyzetünk adódott, de ezekkel nem tudtunk élni. A második játékrészben a cserékkel sikerült erősítenünk, de ez nem lett elég az egyenlítéshez sem.