A második félidőben hengerelt az MTK a Békéscsaba ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.02.13. 18:50
A világos mezes békéscsabai védők sokáig jól zárták a területet az MTK játékosai elől (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 23. fordulójának záró mérkőzésén az MTK a Békéscsabát fogadta, és második félidei jó játékával 3–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–0 (0–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
MTK: Rácz G. – Poór (Varju, 83.), Szépe, Bobál D., Vadnai – Mezei Sz. (Stieber Z., 60.), Kata – Bognár I. (Kocsis G., 82.) – Kovács Mátyás, Németh K., Zuigeber (Palincsár, 86.).Vezetőedző: Horváth Dávid
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I. (Fazekas L., 86.), Bora, Mikló – Váradi Á. (Hamed, 73.), Zvara L. (Illyés T., 86.), Kitl M., Horváth P. – Czékus (Farkas B., 73.), Lukács R. (Máris D., 65.). Vezetőedző: Brlázs István Gábor
Gólszerző: Stieber Z. (67.), Zuigeber (78.), Németh K. (87.)
Horváth Dávid: – Volt munka ebben a győzelemben! Az első félidőben nem voltunk elegen a támadózónában, de a szünet után ebben változtatni tudtunk, így nagyobb nyomást gyakoroltunk a Békéscsabára. A játékunk is feljavult, a kontráikateközben hatástalanítottuk. Örömteli, hogy kapott gól nélkül nyerjük a meccseket; a téli felkészülés során célunk volt, hogy a védekezésünkön javítsunk.
Brlázs István Gábor: – Egy-nulláig pariban voltunk az MTK-val, az első kapott gól után azonban nyíltabban játszottunk, s a második hazai találat eldöntötte a meccset. Szervezetten futballoztunk, de végül felőrölt minket az MTK, amely megérdemelten nyert, bár kicsit fájó, hogy ilyen különbségű vereség lett a vége.

Mivel a Pécs vasárnap csupán egy pontot tudott szerezni a kieső helyen álló Kozármisleny ellen, az MTK hétfő este azzal a tudattal léphetett pályára a Békéscsaba ellen, hogy győzelme esetén négy pontra elléphet harmadik helyen álló riválisától.

Az első félidőt az MTK kezdte fölényben, de az első tíz perc után felbátorodott a Békéscsaba, és több gyors kontra végén is zavart tudott kelteni a hazaiak védelmében. Igazi nagy helyzet azonban egyik kapu előtt sem alakult ki az első 45 percben.

A második félidő békéscsabai lövéssel indult, majd a másik kapu előtt Kovács Mátyás lőtt éles helyzetből a kapu mellé. A 60. percben döntő cserére szánta el magát Horváth Dávid, a fiatal szakvezető pályára küldte Stieber Zoltánt. A válogatott támadó a 63. percben büntetőt harcolt ki, de Németh Krisztián megirigyelhette az angol Harry Kane franciák elleni lövését a világbajnokságról, és hasonló kivitelezéssel a kapu mögötti betonfalat találta telibe.

Nem maradtak azonban gól nélkül a hazai szurkolók, a 67. perben jól felépített támadás végén Stieber Zoltán tekert mesterien a jobb felső sarokba. A 78. percig kellett várni az újabb gólra, ekkor Bognár István félpályás passza után Németh Krisztián Zuigeber Ákoshoz centerezett, aki nem hibázta el a ziccert. Csak, hogy Stieber Zoltán estéje teljes legyen: a gólpasszt adók listájára is feliratkozhatott, a 87. percben Németh Krisztián 18. bajnoki találatában játszva főszerepet. 3–0

20. Dorogi FC23461322–38–1618

90+2. perc: VÉGE! Az MTK magabiztos győzelmet aratott a Békéscsaba ellen. Köszönjük figyelmüket!

90+1. perc: Stieber vette mellre a labdát, majd 17 méterről kapura lőtt, Póser védeni tudott.

90. perc: Egy perc a hosszabbítás.

87. perc: GÓÓÓÓL! Kocsis passza után Németh kényszerítőzött Stieberrel, majd előbbi hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 3–0!

86. perc: Az MTK is cserélt, Palincsár érkezett Zuigéber helyére.

86. perc: Kettőt cserélt a Békéscsaba, Zvara helyére Illyés, Albert helyére Fazekas érkezett.

84. perc: Egy jobb oldali beadás után Hamed fordult le védőjéről, majd 10 méterről a kapu mellé lőtt.

83. perc: ...majd Varju váltotta Poórt.

82. perc: Cserélt az MTK, előbb Bognár helyére Kocsis érkezett,...

80. perc: Kovács tört be a 16-oson belülre, majd éles szögből, hét méterről kapura lőtt, de Póser védeni tudott.

80. perc: Kitl lőtt 25 méterről kapura, a labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret, de Rácz is a helyén volt.

78. perc: GÓÓÓÓL! Egy hazai kontra végén Bognár a felezővonalról addot remek passzt Némethez, aki rögtön középre passzolt Zuigéberhez, az MTK támadója ballal, 10 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2–0!

77. perc: Zuigéber lábáról került Bognárhoz a labda, a hazai játékos azonban 17 méterről a kapu mellé lőtt.

76. perc: Horváth unta meg a békéscsabaiak passzolgatását, majd 26 méterről a kapu fölé lőtt.

75. perc: Németh a 16-os vonaláról vállalkozott lövésre, de a labda a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret.

73. perc: Kettőt cserélt a Békéscsaba, Váradi helyére Hamed, Czékus helyére Farkas állt be.

70. perc: Bognár tologatta a labdát a csabai térfél közepén, majd 25 méterről a kapu mellé lőtt.

67. perc: GÓÓÓÓL! Stieber! Zuigéber passzolt Némethez, aki a 16-os jobb oldali sarkánál üresen érkező Stieber elé tálalt, a csereként beállt támadó betört a 16-oson belülre, majd 13 méterről, ballal a jobb felső sarokba tekert. 1–0!

66. perc: Németh passza után Kovácsról került a labda Bognárhoz, aki az ötösön belülről a kapu fölé lőtt.

65. perc: Cserélt a Békéscsaba, Lukács helyére Máris érkezett.

64. perc: KIMARADT! Németh állt a labda mögé, de csúnyán a kapu fölé lőtt! Utoljára Harry Kane lőtt hasonlóan a kapu fölé büntetőt a világbajnokságon, a franciák elleni negyeddöntőben.

63. perc: BÜNTETŐ! Stieber lövését Mikló blokkolta kézzel a 16-oson belül, sárga lap a jutalma.

62. perc: Kovács cselezte le magát az alapvonal közeléig, majd középre passzolt Némethez, aki hat méterről kapura lőtt, de Próser nagy bravúrra védeni tudott.

60. perc: Cserélt az MTK, Stieber érkezett Mezei helyére.

60. perc: Kovács egy cselt követően 14 méterről kapura lőtt, a labda elszállt a kivetődő Póser kezei között és a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

53. perc: Mikló cselezte be magát a 16-os előterébe, majd 16 méterről a kapu mellé lőtt.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, csere egyik csapatban sem történt a szünetben.

Németh Krisztián nem tudott kapuba találni az első félidőben, de a hajrában megszerezte 18. bajnoki gólját (Fotó: Koncz Márton)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő. Gól eddig nem született a találkozón.

41. perc: Mezei kapu elé ívelt szabadrúgása a hosszú oldalon érkező Bobál elé került, de a védő sokáig várt a lövéssel, így a békéscsabai védők blokkolni tudtak.

39. perc: Vadnai beadása után Zuigéber kapta üresen a labdát a kapu előtt, de 10 méterről a kapu fölé lőtt.

29. perc: Vadnai beadása után Németh fejelte a kapu mellé a labdát.

26. perc: Vadnai beadását követően Bognár lőtt kapura 15 méterről, de a labda a léc fölé szállt.

25. perc: Egy jobb oldali beadást követően Czékus tudott kapura fejelni, de a labda a léc fölött hagyta el a játékteret.

Mezei (kékben) nem tudott érvényesülni Kitl szorításában (Fotó: Koncz Márton)

23. perc: Bognár jobb oldali szögletét követően Bobál lőtte kapura a labdát, de a békéscsabai védelem blokkolni tudott.

22. perc: Egy békéscsabai bedobást követően kezezést reklamáltak a vendégek, de a játékvezető nem látott szabálytalan mozdulatot a 16-oson belül.

Az MTK kezdte fölényben a mérkőzést, azonban az utóbbi percekben a békéscsabai kontrák rendre veszélyt jelentenek a hazai kapura.

13. perc: Békéscsabai támadás végén Czékus az alapvonal közeléből passzolt vissza Váradihoz, aki nagy helyzetben csúnyán eltörte a labdát.

10. perc: Kontrázott a Békéscsaba, Lukács hozta fel lendületesen a labdát, majd Czékust ugratta ki, de Rácz jól lépett ki a kapuból és magához ragadta a labdát.

10. perc: Bognár végzett el szabadrúgást a 16-os bal oldali sarkától, de a jobb alsóba tartó lövést Póser könnyedén fogta.

Az MTK kék-fehérben, a Békéscsaba tiszta fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Békéscsaba indította a játékot.

ELŐZMÉNYEK

Mint az múlt héten megírtuk,az MTK Serie A-ban is pályára lépő támadóval erősített. A Topolyától érkező Nicolas Spalek korábban a Brescia színeiben léphetett pályára az olasz élvonalban. A vágsellyei születésű támadó egyelőre nem került be a kék-fehérek keretébe.

Az NB I-ben már jóval többször, 49 alkalommal mérkőztek egymással. Az MTK 25, a Békéscsaba 14 mérkőzést nyert meg, tízszer döntetlen született. A Békéscsaba legutóbb 1993 októberében tudott a fővárosban mérkőzést nyerni, akkor 3–0-s lila-fehér siker született. Legutóbbi fővárosi összecsapásuk a másodosztályban 1–1-s eredménnyel zárult 2020 februárjában.

A két csapat a másodosztályban eddig mindössze öt alkalommal találkoztak egymással, két MTK-győzelem mellett, három döntetlen született. A 2022–2023-as bajnokság negyedik fordulójában, Békéscsabán az MTK 4–1-s győzelmet aratott. A csabaiak gólját Lukács szerezte, az MTK-nál Németh triplázott, és a most sérülés miatt kimaradó Futács is betalált.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a második helyezett MTK a 18. helyezett Békéscsaba ellen. Az MTK egy győzelemmel négy pontra növelhetné előnyét a harmadik Pécs előtt, míg békéscsabai bravúr esetén a lila-fehérek egy helyet előrelépnének a tabellán és megelőznék a Kolorcity Kazincbarcika csapatát.