Két góllal győzött Dorogon az MTK, négyet hintett a Budafok és a Szentlőrinc

2023.02.05. 14:00
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 22. fordulójában. A második helyen álló MTK Dorogon győzött, míg a játéknap meglepetését okozva a Szentlőrinc 4–2-re nyert Szegeden. A harmadik Pécs Mosonmagyaróváron jutott három ponthoz, Békéscsabán viszont csak egy pontot szerzett, így tavasszal továbbra is nyeretlen a Gyirmót. Győrben a Haladás megnyerte az ETO elleni rangadót, a Budafok pedig négy góllal múlta felül hazai pályán a Kazincbarcikát. A Nyíregyháza visszaköltözött Balmazújvárosba, ahol pályaválasztóként ikszelt a Siófokkal. Az Ajka mindhárom pontot hazavitte Kozármislenyből, míg a Csákvár és a Soroksár összecsapásán nem esett gól.

Háromszor örülhetett a Haladás az ETO otthonában

LABDARÚGÓ NB II

22. FORDULÓ

DOROGI FC–MTK BUDAPEST 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 450 néző. Vezette:Pillók Ádám (Mohos Milán, Bertalan Dávid)
DOROG: Molnár Zs. – Szerencsi, Gyurácz, Preklet, Papp M. (Király P., 66.) – Lénárth – Magyari (Krunc, 66.), Kapornai (Lustyik, 82.), Albert Á. (Vígh Á., 66.), Kotula – Szalai J. Vezetőedző: Marián Sluka
MTK: Rácz G. – Poór, Szépe, Bobál D., Vadnai – Kata, Horváth A. (Varju, 76.) – Stieber Z. (Kocsis G., 76.), Bognár I. (Kovács M., 56.), Zuigeber (Palincsár, 69.) – Zsóri. Vezetőedző:Horváth Dávid
Gólszerző:Kata (26.), Varju (90.)
Marián Sluka: – Csalódott vagyok, hogy pont nélkül maradtunk, mert jobban játszottunk, mint az MTK. Szervezettek voltunk, a játékosaim betartották a taktikai utasításokat, a vendégek előtt kevés helyzet adódott, mégis szereztek két gólt.
Horváth Dávid: – A játékkal csak részben vagyok elégedett, az eredménnyel teljes mértékben. A rossz minőségű talajon elsősorban a küzdelem dominált, megnehezítette a dolgunkat a Dorog, de jól vizsgázott a csapatom.

SZEGED-CSANÁD GA–SZENTLŐRINC 2–4 (0–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Takács J. – Könczey (Beronja, a szünetben), Temesvári, Tóth B., Kővári – Papp Á., Farkas A. (Rácz B., 69.), Szakály D., Gajdos – Bíró (Kundrák, a szünetben), Haruna. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes B., Tamás L., László D. – Papp G. (Csörgő R., 68.) – Pintér Á. (Radosevics, 58.), Kesztyűs (Havas, 76.), Daróczi, Rétyi (Vidnyánszky, 68.) – Novák Zs. (Taipi, 58.) Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Daróczi (0–1) a 29., Keresztes (0–2) a 37., Rétyi (0–3) a 45., Papp Á. (1–3) a 47., Taipi (1–4) a 79., Kundrák (2–4) a 82. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Az első félidőben a Szentlőrinc valamennyi hibánkat góllal büntette. A szünet utáni játékunkkal elégedett vagyok, csapatom mindent elkövetett a pontszerzés érdekében, sajnos ez nem sikerült.
Jeremiás Gergő: – Jobban kezdett a Szeged, vezető gólunk után azonban ellenfelünk fölé nőttünk. Amint az várható volt, a szünet után mindent egy lapra feltéve rohamozott a Szeged, sorsdöntőnek bizonyult, hogy az egyik kontránkat sikerült góllal befejeznünk.

ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–3 (1–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 712néző. Vezette:Takács Tamás (Ring Kevin, Szabó Dániel)
ETO FC: Kovácsik – Kovács K., Szujó (Vingler, a szünetben), Fodor F., Keresztes K. – Toma – Kiss Balázs (Borsos, 87.), Kiss M. (Kiss Bence, a szünetben), Vitális, Lacza (Csontos, a szünetben) – Morínigo (Priskin, 74.) Vezetőedző: Tímár Krisztián
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Csató M., Devecseri, Németh Milán – Nyíri, Derekas, Csilus T., Csernik (Doktorics, 84.) – Rácz B. (Zvekanov, 90+1.), Molnár R. (Borvető, 86.) Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Csernik (0–1) a 9., Vitális (1–1) a 16., Csernik (1–2) a 31., Molnár R. (1–3) a 39. percben
Tímár Krisztián: – Köszönőviszonyban sem volt a mérkőzésen az a mentalitás, amelyet a héten mutattak játékosaim. Elvesztettük a párharcokat, indiszponált védekezéssel könnyű gólokat kaptunk, és a fordulópontok lehetőségeit sem használtuk ki.
Michal Hipp: – Szervezett, összeszokott csapatnak tartom a Győrt. Ahéten végzett munkát igazolja az összecsapás, amelyen a labdaszerzések után kontrákból helyzeteket alakítottunk ki, és gólokat rúgtunk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 460 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Bora, Mikló – Máris (Hamed, 62.), Zvara L., Kitl, Horváth P. – Váradi (Hodonicki, 71.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M. (Szegi, 78.), Hudák D., Polgár (Csörgő V., 78.), Hajdú Á. – Soltész D. (Simon A., 62.), Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 62.), Madarász – Erdei M. (Kicsun, 62.), Medgyes Z. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Horváth P. (11-esből, 1–0) a 27., Madarász (1–1) a 83. percben
Brlázs Gábor: – Jó mérkőzést játszottunk egy erős ellenféllel szemben, amely ellen megvoltak a helyzeteink a vezetés megszerzése után arra, hogy lezárjuk a találkozót, de sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni. A végén pedig egy helyezkedési hibát kihasználva a Gyirmót egyenlített, így hazavihet egy pontot. A csapatunk megérdemelte volna a győzelmet, de úgy gondolom, nincs miért szégyenkeznünk, mert a hozzáállásunk és a játékunk is rendben volt.
Csertői Aurél: – Biztosan hiányoznak majd ezek a pontok a bajnokság végén, de a játék képe alapján reálisnak mondható az eredmény. Sok védőhiba akadt a találkozón, amelyekben közrejátszhatott a nagy erejű szél is. Összehoztunk egy buta tizenegyest, és kevés lehetőség adódott előttünk, amelyekből viszont egyet sikerült gólra váltanunk. Az erőszakos Békéscsaba ellen az utolsó pillanatokban akár meg is fordíthattuk volna a mérkőzést.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BFC SIÓFOK 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Varga Gábor, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol (Szerető, 67.), Baki, Deutsch, Nagy B. – Sigér Á. – Pekár, Gresó (Kovácsréti, 78.), Pantovics (Adamcsek, 78.), Pataki B. (Farkas Bendegúz, 67.) – Ramos (Oláh B., 64.). Vezetőedző: Visinka Ede
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas – Major G. (Dénes Cs., 90+2.), Volter (Nyitrai, 58.), Horváth P. (Makrai, 73.) – Farkas Balázs. Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
Gólszerző: Pataki B. (1–0) a 27., Farkas Balázs (1–1) a 45. percben
Visinka Ede:
– Szerettünk volna nyerni, amiért mindent megtettünk, jól is játszott a csapat, hiszen a gól mellett helyzeteink voltak és kapufát rúgtunk, de határozottabbnak kell lennünk a kapu előtt. A csapat összességében előrefelé és hátul is jól néz ki, a helyzetkihasználásunkon kell javítani.
Dragan Vukmir: – Gratulálok a játékosaimnak, mert nehéz mérkőzést játszottunk a rutinos Nyíregyházával. Küzdelmes meccsen mindkét oldalon adódtak helyzetek. Meg kell becsülnünk ezt az egy pontot, a végén még fontos lehet.

BUDAFOKI MTE–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 4–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Budafok, BMTE-Sporttelep, 250 néző. Vezette: Bana Gergely (Bede Tamás, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi, Vaszicsku, Fótyik – Csonka A. (Margitics A., 62.), Adorján K. (Nándori, 76.), Németh Márió (Oláh B., 62.), Soltész I., Horváth O. (Kalmár O., 62.) – Beke P. (Bakti, 70.), Sós M.Vezetőedző: Mátyus János
KAZINCBARCIKA: Megyeri II. G. – Szemere, Ur, Lippai T., Pálinkás (Takács T., 69.) – Szekszárdi M., Süttő (Székely K., 72.), Kovács B. (Nagy J., 69.) – Ádám F., Székely D. (Bacsa P., a szünetben), Kurdics (Kállai Z., 69.).Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Beke Péter (1–0) 27., Beke Péter (2–0) a 46., Beke Péter (3–0) 67., Sós Máté (4–0) a 75. percben
Mátyus János
: – A Barcika jól szervezett csapat, így megnehezítette a feladatunkat. Az első gól után a helyzet megváltozott, onnantól úgy éreztem, a mi akaratunk uralkodott. Bár szervezett és lelkes csapattal találkoztunk, a második félidő alapján megérdemelten nyertünk.
Varga Attila: – Veszélyes a Budafok, ezért próbáltunk szervezetten védekezni, amely a tizenegyesig működött is. Ezután a csapat hitehagyottá vált, és bár a Budafok egyértelműen jobb csapat, kérdés, ilyen különbséggel is.

MOSONMAGYARÓVÁR–PÉCSI MFC 1–2 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (Huszár Balázs, Sinkovicz Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita (Debreceni A., 86.), Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B. – Korbély (Vukaszovics, 70.), Gáncs (Buglyó, 70.), Illés D. (Sajbán Miklós, 86.), Jasarevic (Mayer Á., 60.) – Nagy Z. Vezetőedző: Horváth Csaba
PÉCS: Helesfay – Mayer (Gera Z., 59.), Rácz L., Pejovics, Katona L. – Szeles – Szabó M. (Svedjuk, 59.), Kocsis B. (Terbe, 89.), Kesztyűs, Harsányi I. (Krausz, 70.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Tóth-Gábor (0–1) 41., Papp Sz. (1–1) a 45., Gera Z. (1–2) a 72. percben
Horváth Csaba
: – Az első félidő kiegyenlített volt, a második félidőben ötperces rövidzárlat miatt kaptunk ki.
Weitner Ádám: – Nagyon örülök a győzelemnek, hiszen itt nehéz nyerni. Szervezetten, fegyelmezetten játszottunk és eredményesen támadtunk.

KOZÁRMISLENY–FC AJKA 0–1 (0–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Sági, Gajág, Várkonyi, Turi T. (Füredi, 85.) – Kosznovszky, Tölgyesi – Vas B. (Kotroczó, a szünetben), Vajda R., (Gránicz, 76.), Kun B. (Bartha L., a szünetben) – Beke Péter. Vezetőedző: Szekeres Zoltán
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Tar, Csizmadia Z. (Berzsenyi, 87.), Kenderes – Tajthy, Rabatin (Vogyicska B., 61.) – Doncsecz (Gyuris, 61.), Csemer (Présinger, 61.), Gaál B. (Sejben, 61.) – Szarka. Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Tajthy (0–1) a 16. percben
Szekeres Zoltán
: – A legjobb három csapathoz tartozó Ajka ellen nem volt reális esélyünk a pontszerzésre.
Jeney Gyula: – Nehéz volt a pálya talaja, de megérdemelten nyertünk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 0
–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 100 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Karacs, László N. – Gazdag V. (Magyar Zs., 66.), Mészáros D., Körmendi (Vaskó, 87.) – Torvund, Beliczky G., Fejős (Janyickij, 82.). Vezetőedző: Tóth Balázs
SOROKSÁR: Holczer – Ternován, Kékesi, Valencsik, Pintér D. (Vincze, 77.) – Hudák, Németh E. Halmai, Sipos Z. (Köböl, 64.), Hegyi (Szabó V., 77.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Tóth Balázs:
– Mindkét csapat keresi még önmagát. Ugyan adódtak lehetőségeink, de a döntetlen színezetű meccsen nem tudtunk élni vele.
Lipcsei Péter: – A fagyos talajú pályán nem volt egyszerű dolga a játékosoknak. A látottak alapján a döntetlen igazságos.