Futács duplájával fordított az MTK a Szeged ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.08.01. 19:50
Az NB II 1. fordulójának záró mérkőzésén az MTK a Szegedet fogadta hazai pályán. Az első félidőben Temesvári fejesével a Szeged került előnybe, ám a második félidőben Futács duplájával fordított az MTK, és 2–1-re megnyerte a meccset.
Futács (balra) duplájának köszönhetően győzelemmel rajtolt az MTK
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)
Futács (balra) duplájának köszönhetően győzelemmel rajtolt az MTK A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SZEGED-CSANÁD GA 2–1 (0–1)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
MTK: Balázs – Varju, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. –Kata (Horváth A., 90+2.), Mezei (Lehoczky, a szünetben), Bognár I. –Stieber Z. (Miknyóczki, a szünetben), Futács (Kovács Mátyás, 75.), Németh K. (Barkóczi, 89.).Szakmai igazgató: Bognár György
SZEGED: Molnár F. T. – Ódor, Temesvári, Szilágyi Z., Kővári (Bitó, 74.) – Gajdos, Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 86.), Pintér Á. (Dobos Á., 64.) – Szatmári L. (Szakály D., 64.) – Bíró B. (Haruna, 64.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Futács (61., 67. – a másodikat 11-esből), ill. Temesvári (34.)

Németh Krisztián nem tudott érvényesülni a szegedi védők szorításában (Fotó: Árvai Károly)

Az élvonalból kiesett MTK az azonnali visszajutást tűzte ki célul az NB II-es bajnokság rajtja előtt. A Bognár György szakmai igazgató irányításával pályára lépő kék-fehérek ennek megfelelően alakították ki keretüket a nyáron. Az érkezők közül a legnagyobb név mindenképpen Németh Krisztián, aki tíz év után tért vissza egykori nevelőegyesületéhez. Az előző idényben a Szeged szinte végig harcban volt a feljutásért, de a bajnokság végén be kellett érnie a negyedik hellyel. A nyáron a Szeged kerete is jelentősen átalakult, fiatal húzóemberek (Horváth Krisztofer, Csoboth Kevin) távoztak, és érkeztek rutinos, élvonalt is megjáró labdarúgók (Szatmári Lóránd, Szakály Dénes).

A találkozó egyértelmű esélyese az MTK volt, amely az első percekben igyekezett is nagy nyomást helyezni a szegediekre, akik azonban jól állták a sarat. A félidő második felében a vendégek kijöttek a szorításból, és egyre gyakrabban érkeztek meg az MTK kapuja elé. Sőt a 34. percben a vezetést is megszerezte a Szeged: bal oldali szögletet követően Balázs hibáját kihasználva Temesvári bólintott a jobb alsóba (0–1). A folytatásban is akadtak szegedi helyzetek, de a szünetig az eredmény nem változott.

A második félidőt kettős cserével kezdte az MTK, érkezett Miknyóczki és Lehoczky is a pályára. Utóbbi beállítása nagy húzásnak bizonyult, a 61. percben ugyanis remek egyéni akció végén mesteri labdát adott Futácsnak, aki 12 méteres kapáslövéssel egalizált (1–1). Az MTK kis idő elteltével a vezetést is megszerezte, miután a Bognár által kiharcolt büntetőt Futács értékesítette a 67. percben. A folytatásban a fáradó szegediek ellen még több lehetőségük volt a hazaiaknak, újabb gól azonban már nem született, köszönhetően Molnár bravúrjainak is. 2–1

20. Szentlőrinc SE110–4–40

90+3. perc: VÉGE! Az MTK győzelemmel kezdte az NB II-es bajnokság új idényét! Köszönjük figyelmüket!

90+2. perc: Újabb hazai csere, Kata helyett Horváth a pályán.

90+1. perc: Temesvári végzett el szabadrúgást 17 méterről, a középre tartó életerős lövést Balázs biztosan fogta.

89. perc: Cserélt az MTK, Németh helyére Barkóczi érkezett.

86. perc: Cserélt a Szeged, Simon helyére Farkas állt be.

83. perc: Kovács beadását követően Németh bal felsőbe tartó fejesét védte nagy bravúrral Molnár.

81. perc: Németh ugratta ki remekül Miknyóczkit, a fiatal szélső lövését a kilépő Molnár lábbal hárította.

77. perc: Miknyóczki tört be a 16-oson belülre, szélről leadott lövését Molnár ütötte ki.

75. perc: Az MTK is cserélt, a duplázó Futácsot Kovács váltotta.

74. perc: Cserélt a Szeged, Kővári helyett Bitó érkezett.

73. perc: Futács passzolt Némethez, aki 16 méterről kapura lőtt, de Molnár védeni tudott.

A büntetőnél kezező Szilágyi sárga lapot is kapott az esetet követően.

67. perc: GÓÓÓL! Futács magabiztosan a bal alsó sarokba lőtte a büntetőt, fordított az MTK! 2–1!

Bognár István (labdával) harcolta ki az MTK második gólja előtti büntetőt (Fotó: Árvai Károly)

66. perc: Bognár lövését kézzel blokkolta Szilágyi a 16-oson belül, büntető!

64. perc: Hármat cserélt a Szeged, Pintér helyett Dobos, Szatmári helyett Szakály, Bíró helyett Haruna állt be.

63. perc: Egy szögletet követően Molnár öklözése Lehoczky elé került, aki tolt kettőt a labdán, majd 17 méterről kapura lőtt, Molnár nagy bravúrral tolta kapu fölé a labdát.

61. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített az MTK! Lehoczky kevergetett a bal szélen, az alapvonal közelében, majd mesterien ívelt középre, ahol az érkező Futács 12 méterről kapásból lőtt a jobb alsó sarokba, 1–1.

59. perc: Simon tekerte be a labdát a kapu elé Bíróhoz, aki lekészített Gajdosnak, de a szegedi csatár lövését Szépe blokkolni tudta.

56. perc: Gajdos buktatta Medgyest, sárga lap.

54. perc: Bognár beadása után Szépe ugrott a legmagasabbra, de fejese jobb kapufán csattant.

50. perc: Bal oldali hazai szögletet követően Szépe fejesét védte bravúrral Molnár, a kipattanót Nagy lőtte centikről az üres kapu fölé.

A szünetben cserélt az MTK, Stieber helyére Miknyóczki, Mezei helyére Lehoczky állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Molnár kapusnak igazán nagy védenivalója nem volt az első félidőben (Fotó: Árvai Károly)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, Temesvári góljával meglepetésre a Szegednél az előny. Persze a játék képe alapján ez egyáltalán nem meglepő.

Az utóbbi percekben a Szeged több helyzetet is kialakított az MTK kapuja előtt, nem lenne meglepetés egy második gól a vendégektől.

40. perc: Szatmári bal oldali szögletét követően Balázs ismét bizonytalanul mozdult ki a kapuból, de a kaputól négy méterre álló Bíró fejesét ígyis védeni tudta.

Temesvári legalább ilyen magasra ugrott mielőtt megszerezte a Szeged vezető gólját (Fotó: Árvai Károly)

34. perc: GÓÓÓÓL! Pintér végzett el szögletet a jobb oldalról, a középre tekert labdára Temesvári érkezett az ötös vonalánál és a rosszul kimozduló Balázs hibáját kihasználva a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, 0–1.

33. perc: Bognár finom passzal játszotta meg Futácsot, aki 14 méterről kapura lőtt, de a labda centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

27. perc: Futács fejelte a labdát Némethez, de sem ő, sem a közelben tartózkodó Bognár nem tudott a kapuba találni.

26. perc: Egy bal oldali szögletet követően Sipos bal alsóba tartó fejesét védte bravúrral Balázs.

24. perc: Stieber lőtt 19 méterről a kapu mellé.

20. perc: Bognár beadása után a berobbanó Futács fejelt centikkel a kapu fölé.

17. perc: Futács kapu elé lőtt labdája levágódott a védőkről, a lecsorgó Németh próbálta kapura tenni, de a védők ismét blokkoltak.

14. perc: Stieber tartott rá Simon lábára, sárga lap.

13. perc: Németh védői szorításában kapura lőtt 20 méterről, de a gyengécske kísérlet nem okozott gondot Molnárnak.

11. perc: Pintér cselezgetett, majd bepasszolt Gajdoshoz, aki futtából a kapu fölé lőtt.

10. perc: Bognár 23 méteres szabadrúgását könnyedén fogta Molnár.

8. perc: Stieber ugratta ki Bodnárt, aki az ötös vonalán átvette labdát, de lövése elakadt a kilépő Molnárban.

5. perc: Egy lecsorgó labda Futács elé került, aki 15 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

4. perc: Pintér lőtte be erőből a kapu elé a labdát, de középen senki sem érkezett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Szeged indította útjára a labdát.

A találkozó előtt egy perces gyászszünettel adóztak a csapatok Szilágyi György, Törőcsik András és Kardos József emlékére.

Bár még csak a napokban vált hivatalossá az, hogy a DVSC fiatal hátvédje Sipos Szabolcs Szegeden folytatja kölcsönben a játékos máris a vendégek kezdőjében kapott helyett. A Szeged új igazolásai közül kezdőként lép pályára Szilágyi Zoltán, Szatmári Lóránd, Pintér Ádám és Bíró Bence is. Az MTK újoncai közül ma kezdőként lép pályára Balázs József, Medgyes Sinan, Bognár István és Németh Krisztián is.

A két csapat tétmeccsen utoljára 2019-ben, Szegeden találkozott egymással. Akkor 4000 néző előtt 1–1 lett a végeredmény. A magyarfutball.hu adatbázisa szerint összesen 51 mérkőzést játszott egymás ellen a két gárda. Ezeken 35 fővárosi győzelem, 9 döntetlen és 7 szegedi győzelem született.

A Szeged az előző idényben sokáig még a feljutásért vívott harcban is aktív szereplő volt, azonban Dragan Vukmir vezetőedző viharos távozását követően be kellett érnie a negyedik hellyel. A nyáron a Tisza-partiak kerete is átalakult, a legnagyobb érvágás talán Horváth Krisztofer és Csoboth Kevin távozása, hiszen a két kölcsönben szereplő fiatal nagy erőssége volt a Szegednek az előző bajnokságban. A keretet rutinos és fiatal játékosokkal igyekeztek feltölteni. Sikerült megszerezni Szatmári Lórándot és Szilágyi Zoltánt is a Vasastól, míg Bíró Bence és Szakály Dénes a mai ellenféltől, az MTK-tól érkezett.

Hiába hajrázott nagyot az előző NB I-es bajnoki idény végén az MTK, a fővárosi gárdának nem sikerült kiharcolnia az élvonalban maradást. A fővárosi kék-fehérek a kiesést követően egyáltalán nem tétlenkedtek és szinte az utolsó forduló másnapján már be is jelentették, hogy a következő idényben Bognár György irányítja majd az NB II-es csapatot. A nyáron jelentősen kicserélődött az MTK kerete, szinte az összes légiós elhagyta a klubot, de érkezők is voltak szép számmal. Az igazolások közül mindenképp ki kell emelni Németh Krisztiánt, aki közel 10 év után tért vissza korábbi sikerei színhelyére. A Ciprusról hazatérő Bognár István, Bognár György vezetőedző fia is az MTK-t erősíti az idényben, de érkezett még Poór Patrik, Zsóri Dániel vagy éppen Balázs József is. A felkészülési mérkőzésen látottak alapján Bognár György számol majd azokkal a fiatalokkal is, akik az előző idényt kölcsönben töltötték. Minden bizonnyal MTK-mezben láthatjuk majd az idén Zuigeber Ákost, Lehoczky Rolandot vagy Biben Barnabást is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az élvonalból kiesett, de az azonnali visszajutást megcélzó MTK az előző idény egyik élcsapatával, a Szegeddel.