Ötgólos meccsen a Diósgyőri VTK megnyerte a Pécs elleni rangadót

2023.02.20. 18:50
Danilovics ezt a labdát csak ütni tudta (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 24. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Diósgyőri VTK 3–2-re legyőzte a Pécsi MFC-t, így már 12 ponttal előzi meg a harmadik helyen álló ellenfelét.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

DVTK–PMFC 3–2 (11)
Diósgyőr
, 3153 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Viczián, Bárdos, Bokros – Lőrinczy (Szűcs K., 84.), Bényei, Bertus (Cseke, 71.) – Gera D. (Jurek, 71.), Eppel (Könyves, a szünetben), Lukács D. (Obounet, 90+1.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
PÉCS: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Katona L. – Szeles (Major S., 80.), Kesztyűs – Harsányi (Terbe, 80.), Kocsis B. (Kártik, 80.), Gera Z. – Tóth-Gábor (Szabó M., 72.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző:
Lukács D. (40. – 11-esből), Lőrinczy (75.), Cseke (79.), ill. Kocsis B. (45+2.), Gera Z. (90+2.)

Kuznyecov Szergej: – Nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl, volt itt minden, az ilyen meccsek szebbé teszik ezt a bajnokságot. Gratulálok a csapatnak, a szurkolóknak, mert akik eljöttek, jó hangulatot teremtettek, segítettek a meccsen. Megérdemeltük közösen ezt a szép győzelmet.
Weitner Ádám: – A mérkőzés színvonala megfelelő volt a rangadóhoz, mindkét csapat próbált futballozni a jó hangulatú találkozón. Szervezetten védekeztünk, megfelelő ellentámadásokat tudtunk vezetni az elején, láttam olyan dolgokat, amiket kértem, annyi hiányérzetem van, hogy nem tudtunk betalálni. Aztán sajnálatos módon kaptunk egy ilyen gólt, de pozitívum, hogy az első félidőben fel tudtunk állni, sikerült egyenlíteni. A második játékrésszel is elégedett lehetek, azt sajnálom, hogy nem tudtunk több gólt szerezni.

A legutóbbi játéknapon kilenc pontra növelte előnyét a harmadik helyen álló Pécsi MFC előtt a listavezető DVTK. Ráadásul a borsodi klub jó úton halad, olyannyira, hogy a hétfő esti, fordulózáró bajnoki sikeres megvívása után még jobban leszakíthatta magáról az MTK Budapestet és persze a PMFC-t is.

A DVTK formáját illetően nem lehet kifogás, a Kuznyecov Szergej edzette csapat mindhárom tavaszi mérkőzését megnyerte, ráadásul úgy, hogy még gólt sem kapott! A hazai szakvezetés ezúttal nem számíthatott a védelem oszlopára, Szatmári Csabára – aki a múlt héten hosszabbított szerződést a klubbal –, mivel Ajkán megkapta az ötödik sárga lapját, így csak a nézőtérről szurkolhatott társainak, s helyére Kuznyecov a fiatal Viczián Ádámot állította.

Az első izgalmas helyzet a DVTK kapuja előtt adódott, de a tömörülésben a védőkről kétszer is kipattant a labda. Bátran kezdtek tehát a vendégek, tizenöt percig ők diktálták a tempót, mígnem a másik oldalon Eppel Márton kapu fölé fejelte a labdát három méterről, kiszabadítva a szorításból a Diósgyőrt. Kiegyenlített lett a játék, mindkét fél a támadásokra koncentrált. A félidő hajrájában elképesztő védelmi hiba után megítélt tizenegyesből vezetést szerzett a DVTK, de rövid ideig örülhettek a diósgyőriek, ugyanis az utolsó pillanatban egyenlítettek a pécsiek (1–1).

A szünet után nagy harc indult az újabb gólokért, daráltak a csapatok, de egyik oldalon sem adódott helyzet. Harsányi István kapáslövését hárította Braniszlav Danilovics, utána átvette az irányítást a DVTK. A PMFC erejét lekötötte a biztonságos védekezés, egyre kevesebb akció vezetésére vállalkozott. Fokozódott a hazai nyomás, és a hajrában a gólok is megérkeztek Lőrinczy Attila meg Cseke Benjámin révén, igaz, a PMFC a hosszabbításban még egy góllal ráijesztett a DVTK-ra. A piros-fehérek a hétfő esti bajnokin egyre magabiztosabbá váltak, megszolgálták a győzelmet, és a sikerrel a Pécs előtt már tizenkét pontra növelték előnyüket. 3–2

20. Dorogi FC24561323–38–1521

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+3. perc: Danilovics kapott sárgát.

90+2. perc: GÓÓÓL! Egy vendégtámadás végén a kapu elé belőtt labdát Gera Z. vágta a hálóba! 32

A ráadásban szépített a Pécs (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

90+1. perc: Lukács D. helyett Obounet a pályán.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

84. perc: Újabb csere, Lőrinczy helyett Szűcs K. folytatja.

82. perc: Tíz főre fogyatkozott a DVTK, miután Bárdos megkapta a második sárga lapját és a pirosat is.

80. perc: Hármat cseréltek a vendégek, Kocsis B. helyett Kártik, Harsányi helyett Terbe, Szeles helyett Major állt be.

79. perc: GÓÓÓL! Egy hazai jobb oldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a pécsiek, a labda Cseke elé került, aki 5 méterről pöckölt a kapuba! 31

75. perc: GÓÓÓL! Csirmaz tette be középre a labdát Lőrinczynek, aki 19 méterről a jobb felső sarokba bombázott! 21

72. perc: Tóth-Gábor helyett Szabó M. a pályán.

72. perc: Bokros bal oldali beadása után a védők szorításában Bényei fejelt a kapu mellé.

71. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Bertus helyett Cseke, Gera D. helyett Jurek jött be.

70. perc: Rácz L. kapott sárgát Könyves felvágásáért.

69. perc: Kocsis B. jobbról vállalkozott lövésre, bombája elkerülte a kapu jobb oldalát.

64. perc: A vendégek a hazai 16-oson belül passzolgattak, a támadást Kocsis B. zárta le, aki 14 méterről, jobbról a léc fölé durrantott.

62. perc: Könyves is besárgult, mert felrúgta Rácz L.-t.

60. perc: Vendég-ellentámadás végén Gera Z. lőtt a kapu fölé.

57. perc: Harsányi 20 méterről eleresztett lövését védte Danilovics.

55. perc: Bokros bal oldali beadása után pattant szögletre a labda.

52. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 3153 fő.

47. perc: Gera D. esett el a vendégek 16-osának jobb oldalán, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

46. perc: Egy csere volt a szünetben,Eppel helyett Könyves állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Lőrinczy Attila (szemben) jól játszott, s gólt is szerzett (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: GÓÓÓL! Harsányi végzett el szabadrúgást balról, a 11-es pontra ívelt labdáját Danilovics ütötte ki balra, éppen Kocsis B. lábára, aki kapásból a kapujába visszakapaszkodó hálóőr fölött a jobb felső sarokba emelt! 11

45+1. perc: Bárdosis sárgát kapott.

45 perc: Egy perc hosszabbítás következik.

44. perc: Egy balról érkező hazai beadás után Bárdosról pattant az alapvonalon túlra a labda.

41. perc: Eppel is besárgult.

40. perc: GÓÓÓL! A büntetőt Lukács D. vágta a léc alá! 10

39. perc: 11-eshez jutott a DVTK, miután Svedjuk rosszul adta haza a labdát, és lerántotta a lasztira startolóLukács D.-ta 16-oson belül. A pécsi védő a fault miatt sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

33. perc: Kesztyűs balról érkező beadását Tóth-Gábor fejelte a jobb kapufa sarkára.

31. perc: Bokros kapott sárga lapot, miután visszahúzták, és ezt szóvá tette a játékvezetőnek.

27. perc: Harsányi balról a kapu elé tett labdájáról maradt le néhány centivel Gera Z.

26. perc: Lukács D. kapott ígéretes kiugratást a bal oldalon, ám a 16-oson belül színt tévesztett, ellenfélhez passzolt, így odalett a lehetőség.

20. perc: Bényei kapott sárga lapot a középpályán elkövetett szabálytalanságért.

19. perc: Csirmaz 20 méterről eleresztett lövése kerülte el a jobb alsó sarkot.

16. perc: Lőrinczy jobb oldali szabadrúgását követően Eppel fejéről pattant a labda a léc fölé.

11. perc: Harsányi egy ígéretes passzal Gera Z.-t kereste, aki elől ismét Danilovics mentett, kapujából kifutva.

9. perc: Bokros passzolta el a labdát a saját 16-oson belül, de aztán javított, belelépettHarsányilövésébe.

7. perc: Kocsis B. kiugratása után Tóth-Gábor került a kapussal szembe, de Danilovics jól jött ki, és hárított.

4. perc: A PMFC bal oldali sarokrúgása után nehezen tisztázott a diósgyőri védelem.

3. perc: Svedjuk baloldali beadása után reklamáltak 11-est, kezezést emlegetve a vendégek, de a játékvezető csak szögletet ítélt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal még hibátlan Diósgyőr a 3. helyezett Pécs ellen.