Négyet rúgott a Szpari, győzelmével dobogón a Gyirmót és a Pécs

2022.09.11. 15:50
Győrben nyert a piros mezes Pécs, és feljött a dobogóra (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 8. fordulójában. Az újonc Kazincbarcika simán kikapott a Nyíregyházától, a Gyirmót viszont nyerni tudott Csákváron, így feljött a második helyre. Először győzött az idényben a Budafok, ellenben pontokat hullajtott a Szeged és a Haladás is, így a szombathelyiek kispadján Mészöly Géza nem tudott győzelemmel bemutatkozni. Nyert Győrben, és veretlen maradt a Pécs, amely felugrott a dobogóra is, míg a Szentlőrinc a hajrában fordított, aminek következtében Szekeres Zoltán vereséggel debütált a Kozármisleny kispadján.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–PÉCSI MFC 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-park, 1378 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Kovács Gábor)
ETO: Fadgyas – Papp M., Fodor F., Csonka B. – Kiss Balázs, Tuboly (Vitális, 61.), Toma, Kiss M. (Kiss Bence, a szünetben), Benczenleitner – Babati (Bacsa, 74.), Óvári (Kovács I., 61.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
PÉCS: Helesfaly – Mayer (Gera Z., 58.), Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles (Takács Zs., 87), Kesztyűs – Kocsis B. (Kónya, 76.), Nikitscher, Hegedűs M. (Svedjuk, 58.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Tóth-Gábor (0–1) a 34. percben
Tímár Krisztián: – Keserű pirula a vereség, mert mindent megtettünk a győzelemért. Sok helyzetet dolgoztunk ki, időnként egykapura játszottunk, de nem szereztünk gólt.
Weitner Ádám: – Nehéz mérkőzés volt, erre is számítottunk. Gyorsan, pörgősen kezdett a hazai csapat, de később magunkra találtunk. A második félidőben nagy nyomást helyeztek ránk, ám fegyelmezett játékunkkal újabb lépcsőfokot léptünk a csapatépítésben.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,300néző.Vezette:Lovas László (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, Baranyai – Mészáros D. (Alaxai, 81.) – Gazdag V., Körmendi (Kocsis D., 59.) – Tamás N. (Torvund, a szünetben), Fejős, Baracskai (Janyickij, 59.).Vezetőedző:Tóth Balázs
GYIRMÓT:Hársfalvi – Szegi, Polgár, Hajdú Á., Helembai – Vass Á., Kovács M., Nagy P. (Berki, 77.) – Herjeczki (Soltész D., 54.), Pethő (Simon A., 54.), Medgyes Z. (Kovács D., 89.).Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Medgyes Z. (0–1) a 8., Polgár (0–2) a 13., Fejős (1–2) a 41. percben
Tóth Balázs:– Odaadtunk húsz percet a Gyirmótnak. Dekoncentráltak voltunk, melyet gólokkal büntettek a vendégek. A játékrész közepén tértünk magunkhoz, egyre többször kerültünk a védelem mögé. A második félidőben a frissítéseknek köszönhetően már odaértünk a vendégek kapuja elé, de nem sikerült egyenlítenünk.
Csertői Aurél:– Ragyogóan kezdtük a meccset, rúgtunk két gólt, több ziccerünk volt, ráadásul a játékvezető nem adott meg egy egyértelmű tizenegyest a javunkra. A szünet után viszont saját magunk számára tettük nehézzé a folytatást, de kézben tartottuk a meccset.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 4–2 (3–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
NYÍREGYHÁZA: Nagy S. – Papucsek, Gengeliczki, Baki – Farkas B. (Torkos, 82.), Sigér Á., Márkus (Jánvári, 90+2.), Deutsch – Pantovics (Pataki, 75.) – Gresó (Nagy Á., 75.), Novák Cs. (Szokol, 82.). Vezetőedző: Huszák Géza
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szemere, Szekszárdi (Kurdics, a szünetben; Benkő, 86.), Ur, Süttő (Puska, a szünetben) – Heil, Csatári – Szabó B. (Nagy J., a szünetben), Ádám F., Pálinkás – Takács T. (Laczkó M., 70.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Novák Cs. (1–0) a 22., Gresó (11-esből, 2–0) a 31., Gresó (3–0) a 37., Sigér Á. (4–0) az 52., Puska (4–1) a 71., Laczkó M. (11-esből, 4–2) a 85. percben
Huszák Géza: – Hetven percen át okosan, jól játszottunk, majd cserélnünk kellett, hogy frissek maradjunk. Olyan szögletvariációból kaptunk gólt, amelyre készültünk. Ez visszaadta a hitet a Barcikának, mi kicsit megzavarodtunk, de hozzá kell tenni, hogy a négy gólunk mellett is rengeteg olyan lehetőséget kidolgoztunk, amellyel lezárhattuk volna a meccset.
Varga Attila: – „Fej nélkül” érkeztünk meg Sényőre... Az első hatvan percben érthetetlen egyéni hibákat követtünk el, amelyek megpecsételték a sorsunkat. A második félidőben a cserék rengeteget segítettek abban, hogy a mérkőzés szorosabbá vált. Sajnálom, hogy a hatvanadik perctől kezdtünk el gondolkodni. Így jobb szájízzel, de szomorúan hagytuk el a pályát.

KOZÁRMISLENY FC–SZENTLŐRINC SE 1–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Görög Márió (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
KOZÁRMISLENY: Varasdi – Guth (Kotroczó, 87.), Gajág, Gál Sz., Turi – Kosznovszky, Horváth D. – Vogyicska B. (Tóth Z., 63.), Kulcsár K., Vajda R. (Szabó D., 78.) – Bartha L. (Beke, 78.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
SZENTLŐRINC: Prokop – Lénárt (Papp G., a szünetben), Keresztes B., Tamás L. (Vidnyánszky, 67.), Erdélyi B. – Németh E., Török L. (Kiss-Szemán, a szünetben) – László D. (Rétyi, 57.), Daróczi, Szabó M. (Csörgő R., 57.) – Mervó. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Vogyicska B. (1–0) a 27., Rétyi (1–1) a 75., Mervó (1–2) a 93. percben
Szekeres Zoltán: – Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után, pedig a körülményekhez képest jól játszottunk. Kezd látszani a csapaton a héten elvégzett munka, de a válogatottszünetben előrébb kell lépjünk.
Jeremiás Gergő: – Úgy tűnik, „szeretünk” hátrányban futballozni... A Kozármisleny jobban kezdett, és sokáig jobban is játszott. A megyei rangadó három pontja felbecsülhetetlen. Azért tudjuk, miben és hova kell még fejlődnünk.

SOROKSÁR SC–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Varga Gábor)
SOROKSÁR: Holczer Á. – Vági (Ternován, 68.), Króner, Ikonomou, Csontos – Haris A., Hudák M. (Nagy O., 90.) – Lisztes (Kovác, 90.), Lőrinczy, Korozmán (Hajdú R., 68.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Vári, Szilágyi Z., Kővári (Beronja, 60.) – Simon Á., Farkas A. (Kundrák N., 60.) – Gajdos, Szatmári L. (Szakály D., 70.), Rédling (Sipos Sz., 60.) – Bíró B. (Haruna, 90.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Lisztes K. (1–0) a 68., Szilágyi Z. (1–1) a 76. percben
Lipcsei Péter: – Bosszús vagyok, nem játszottunk jó meccset. Megszereztük a vezetést, és azt hittem, be is húzzuk ezt a találkozót. Olyan oldalszabadrúgás után kaptunk gólt, amelynek kivédekezését nagyon sokszor gyakoroljuk. Ezekre a közeljövőben határozottabban oda kell figyelnünk.
Alekszandar Sztevanovics: – Nem volt szép mérkőzés... A szerencsének is köszönhetően sikerült egy pontot elvinni Soroksárról.

BUDAFOKI MTE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 600 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Márkus Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Jagodics M., Romics, Horváth O. – Németh M. (Kovács D., 57.), Adorján, Oláh B. (Nándori, 75.) – Varga D. (Sós M., 57.), Tischler (Beke, 82.), Takács R. (Györgyi, 75.). Vezetőedző: Mátyus János
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G., Fazekas L., Albert I. (Szabó Cs., 24.), Mikló – Váradi, Zvara (Fülöp I., 83.), Kitl M., Talpalló (Szalai D., 61.) – Máris (Lukács R., 61.), Hamed (Czékus, 61.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Adorján (1–0) a 39. percben
Kiállítva: Beke a 90+2. percben
Mátyus János: – Az elmúlt hetekhez képest megmaradt a remek védekezésünk, hatalmasat léptünk előre a helyzetek kialakításában. Összességében megérdemelten nyertünk, és ez hatalmas boldogsággal tölt el engem és a csapatot, remélem, nagyon szép ősz vár majd ránk.
Brlázs Gábor: – Sajnos nem ismételtük meg az előző heti teljesítményünket, sok volt a gyenge produkció. A második félidőben sikerült rendezni a sorokat, de nem volt elég lendület, hogy helyzeteket dolgozzunk ki, így azt gondolom, megérdemelten nyert a hazai csapat.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–DOROGI FC 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. Vezette: Bana Gergely (Nagy Viktor, Kiss Balázs)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Dezamits (Gáncs, 75.), Czingráber, Debreceni A., Deák I., Horváth K. – Tóth L., Múcska (Sajbán Miklós, 61.), Illés D. (Monori, 79.) – Nagy Z. (Boros G., a szünetben) Szalka (Jasarevic, 75.). Vezetőedző: Varga László
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B., Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Lénárt – Szerencsi, Lustyik, Szalai J. (Paudits, 83.), Szedlár (Magyari, 83.) – Albert Á. (Oldal, 65.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Boros G. (11–esből, 1–0) a 84., Paudits (1–1) a 90+3. percben
Varga László: – Inkább vesztettünk két pontot, mint nyertünk egyet. Az elején az ellenfél a mi hibáinkból élt, ám a cserékkel minőségileg javultunk. Kár, hogy a végén figyelmetlenségünk miatt elúszott a győzelmünk.
Fenyvesi László: – Az egész mérkőzést kontroll alatt tartottuk, ezt több helyzetünk és két kapufánk is mutatta, ennek ellenére csak a hosszabbításban egyenlítettünk. A játék képe alapján itt hagytunk két pontot.

SZOMBATHELYI HALADÁS–FC AJKA 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum,1423néző.Vezette:Radványi Ádám (Szabó Dániel, Vörös Dávid)
HALADÁS:Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Tóth M. (Hursán, 77.), Derekas (Borvető, 82.) – Horváth R., Rácz B., Csernik (Lencse, 62.) – Molnár R.Megbízott vezetőedző:Mészöly Géza
AJKA:Horváth D. – Görgényi, Jagodics B., Csizmadia Z., Présinger (Szűcs K., 84.) – Tóth G., Kenderes (Tajthy, 62.), Kovács N., Sejben (Dragóner F., 72.) – Doncsecz, Gaál B.Vezetőedző:Kis Károly
Mészöly Géza:– Az első félidőben három-négy lehetőségünk volt, de ezeket sajnos nem értékesítettük. A második játékrészben még nagyobb lendülettel játszottunk, de ez sem hozta meg az eredményt. Az utolsó percekben a vendégeknek volt lehetőségük a három pont megszerzésére.
Kis Károly:– Változatos játékot hozott a találkozó. Mind a két csapat győzelemre játszott, a három pont megszerzéséért jöttünk Szombathelyre. Voltak helyzeteink, de a nagy akarásnak tudható be, hogy ezeket nem használtuk ki.

BFC SIÓFOK–TISZAKÉCSKEI LC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,300néző.Vezette:Németh Ádám (Sinkovicz Dániel, Ország Péter)
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi, Vágó, Varjas Z., Debreceni Á. – Szakály A. (Major, 87.), Krausz – Balogh B. (Dénes Cs., 62.), Nyári (Varga B., 77.), Makrai (Girsik, 62.) – Horváth P. (Farkas B., 77.).Vezetőedző:Domján Attila
TISZAKÉCSKE:Halasi – Balázs B., Csáki, Máté Zs. (Farkas A., 41.), Farkas N. – Szekér – Gyurján (Vachtler, 62.), Kiss N., Erdei C., Winkler (Balajti, 62.) – Zamostny (Vólent, 87.).Vezetőedző:Visinka Ede
Domján Attila:– A meccset csak véletlenül nyerhette volna meg valamelyik csapat. Nem volt benne a játékban a gól. Ha pozitívumot akarok keresni, azt mondhatom, hogy nem kaptunk gólt.
Visinka Ede:– Egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, nem volt szép mérkőzés. Több lehetősége volt a hazai csapatnak, nekünk sajnos csak egy. De az idegenben elért döntetlennel elégedettek lehetünk.