Kikapott a Diósgyőr Barcikán, kitömte a Soroksár a Halit – ez történt az NB II-ben

2023.02.26. 13:51
A triplázó Lovrencsics Balázs (feketében, elöl) vezérletével hazai pályán kitömte a Soroksár a Haladást (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
A labdarúgó NB II 25. fordulójában megszakadt az éllovas Diósgyőr ötmeccses győzelmi sorozata, miután vereséget szenvedett az újonc Kazincbarcika otthonában. Az MTK egy góllal legyőzte az újonc Mosonmagyaróvárt, a Soroksár hazai pályán kiütötte a Haladást. Az Ajka is simán nyert otthon a Nyíregyháza ellen, szintén hazai környezetben diadalmaskodott a Gyirmót, míg a Budafok idegenben szerzett három pontot. Az ETO FC Győr Tiszakécskéről hozta el a három pontot, a Pécs viszont nem tudta legyőzni otthon a Csákvárt. A Dorog és a Békéscsaba nem bírt egymással a kiesési helyosztón.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 1100 néző. Vezette: Lovas László (Szilágyi Norbert, Szabó Dániel)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szekszárdi, Ur, Lippai, Süttő – Székely K. (Szemere B., 68.), Kovács B., Heil (Nagy J., 86.), Csatári (Szabó I. B., 75.) – Kurdics (Bacsa, 86.), Pálinkás (Takács T., 75.). Vezetőedző: Csábi József
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Viczián, Szatmári Cs., Bokros (Medgyes S., 81.) – Lőrinczy, Cseke (Obounet, 81.), Bertus (Holdampf, 66.) – Jurek , Könyves N. (Eppel, 66.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Kurdics (1–0) a 43. percben
Csábi József
: – Nagyon nagy sikert értünk el! Jól felkészültünk a második vonal egyik legjobb csapata ellen. Remek hangulat uralkodott a stadionban és ha ez győzelemmel párosul, az csodálatos érzés. Játékosaink maximálisan igyekeztek végrehajtani azt, amit elterveztünk, racionalitással elértük a célunkat.
Kuznyecov Szergej: – A megyei rangadó a hazai nézőknek tetszett, nekünk viszont jobban kellene teljesíteni, futballozni, hogy az ilyen meccseket megnyerjük. Kikaptunk, de nagy tragédia nem történt, haladunk tovább. Sok mérkőzés van még előttünk, javítani kell a játékon, hogy elérjük, amit akarunk.

MTK BUDAPEST–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (10) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Új Hidegkúti Nándor-stadion, 600 néző. Vezette: Csonka Bence (Vörös Dániel, Máyer Gábor)
MTK: Rácz G. – Varjú, Szépe, Bobál D., Vadnai – Kocsi G., Mezei (Palincsár, 81.) – Bognár I. – Zuigeber (Kapronczai, 86.), Németh K., Kovács M. (Molnár Á., 91.). Vezetőedző: Horváth Dániel
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni, Deák I., Horváth K. – Vukasovic (Sajbán Máté, 78.), Végh B. – Korbély (Jasarevic, 70.), Gáncs (Tifán, 78.), Szalka (Illés D., 78.) – Nagy Z. (Mayer Á., 57.).Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző: Németh K. (1–0) a 28. percben
Horváth Dávid:
– Az első félidőben gyengébben játszottunk, de szereztünk egy gólt, a másodikban jobban futballoztunk, viszont nem tudtunk a kapuba találni. A védelmünk viszont mindvégig rendkívül stabil volt, így az egy találat három pontot ér.
Horváth Csaba:
– Megnehezítettük az MTK dolgát. Bosszantó, hogy a hazaiak első lehetőségüket gólra váltották. Egy kis szerencsével akár pontot is szerezhettünk volna.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Punyi Gyula, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR:
Kovács M. – Nagy O., Ikonomou, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Szabó V., 90.), Hudák – Redzic (Hajdú R., 67.), Köböl (Németh E., 51.), Halmai Á. – Lorencsics B. (Varga S., 90.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csonka B., Németh M., Bosnjak (Zvekanov, a szünetben) – Nyíri (Doktorics, a szünetben), Derekas, Csilus T. (Horváth R., a szünetben), Rácz B. – Molnár R. (Borvető, 70.), Csernik (Tóth M., 77.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Lovrencsics B. (11–esből, 1–0) a 20., Redzic (2–0) a 37., Lovrencsics B. (3–0) a 73., Lovrencsics B. (4–0) a 87. percben
Lipcsei Péter
: – Parádés volt a csapat hozzáállása, mindent megtettek a játékosok, hogy itthon maradjon a három pont. Kértem a fiúkat, koncentráltan és fegyelmezetten futballozzanak, mert tudtuk, hogy ez egy hatpontos összecsapás lesz. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, le a kalappal a fiúk előtt.
Michal Hipp: – A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, mert ekkor nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. A szünetben a három cserével frissítettünk, ezáltal sikerült is nyomást helyezni a hazai csapatra és helyzetekig is eljutottunk, de ezeket, plusz a büntetőt is kihagytuk. A mai mérkőzést igazából Lovrencsics Balázs és Vass Ádám játéka döntötte el a hazai csapat javára.

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion,350néző.Vezette:Berényi Tamás (Kiss Balázs, Vad Anita)
PMFC:Helesfay – Mayer J. (Major S., a szünetben), Rácz L., Krausz, Terbe (Majnovics, 86.) – Kesztyűs B., Szeles – Gera Z., Kocsis B. (Orbán K., 86.), Szabó M. (Kártik, 67.) – Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weitner Ádám
CSÁKVÁR:Auerbach – Dulló, Karacs, Vaskó (Alaxai, 59.), Baranyai Á. – Mészáros D. – Tamás N. (Torvund, 59.), Ominger, Körmendi (Baracskai, 70.), Gazdag V. (Magyar Zs., 76.) – Fejős (Hornyák M., 59.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Ominger (0–1) a 6., Tóth-Gábor (1–1) a 43. percben
Kiállítva:Torvund a 75. percben
Weitner Ádám:– Nem jó előjelekkel vártuk a meccset, hiszen a diósgyőri vereségünk után betegség söpört végig a csapaton. Sok hiányzóval kellett megküzdenünk, ráadásul az elején egy buta gólt kaptunk. Szerencsére ezúttal nem voltunk annyira görcsösek, mint Miskolcon, hamar átlendültünk a kapott gól okozta nehézségen, és az egyenlítő találatunk mellett már az első félidőben is volt két ajtó-ablak helyzetünk. Ennyi lehetőségből többet kellett volna kihasználni, és megnyerni a találkozót.
Tóth Balázs:– Jól kezdtük a találkozót, hamar megérdemelt vezetést szereztünk. A Pécs erős csapat, amely ugyan most tartalékos volt, de egy komoly kezdő tizenegyet így is ki tudott állítani. Az első félidő végén át is vették a játék irányítását, nagyot kellett küzdenünk az eredményesség érdekében. Szerencsére, amit elterveztünk, működött, és az emberhátrány után is kibírtuk a hazaiak nyomását.

TISZAKÉCSKEI LC–ETO FC GYŐR 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske,Városi Sportcentrum,200néző.Vezette:Nagy Róbert (Márkus Péter, Nagy Viktor)
TISZAKÉCSKE:Halasi– Balázs B., Csáki R., Máté Zs., Farkas N.– Oláh M. (Gyurján, 81.), Erdei C., Szekér Á. (Kiss N., 61.), Vachtler (Major Sz., 81.) – Biben, Zamostny (Vólent, 71.).Vezetőedző:Klausz László
ETO:Kovácsik– Kovács K., Fodor F., Borsos (Priskin, 62.), Csontos – Toma (Kiss M., 82.) – Tuboly (Vingler, 82.), Lacza (Babati, 56.), Szujó, Vitális– Szendrei (Papp M., 62.).Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Szendrei Á.(0–1)a 20., Csontos(11-esből, 0–2)a 60. percben
Klausz László:Az a problémám, hogy kevés helyzetet láttam a csapatunktól. Nem nagyon dolgoztunk ki olyan szituációt, amelyből megleckéztethettük volna az ellenfél kapusát. Ennek ellenére nem lehet komolyabb panaszom a játékosainkra, mert megtettek mindent a pályán a siker érdekében.
Tímár Krisztián:– Nagyon örülök, hogy a csapatunk magabiztos győzelmet tudott aratni. A két gárda pontszámban nagyon közel állt egymáshoz, és ennek megfelelően próbáltuk felkészíteni a társaságot, hogy ez egy rendkívül fontos mérkőzés számunkra. Külön öröm, hogy a 21 éven aluli átlagéletkorú csapatunk remekül felnőtt ehhez a feladathoz. Az is örömteli, hogy stabilak voltunk, és hátul nullára hoztuk le a mérkőzést.

GYIRMÓT FC GYŐR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion.529néző.Vezette:Nazsa Tamás (Huszár Balázs, Tőkés Róbert)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Szegi, Polgár K., Hajdú Á., Nahirnij – Kovács D. – Soltész D. (Kicsun, 61.), Kovács M. (Berki, 81.), Madarász, Medgyes Z. (Erdei M., 90+2.) – Simon A. (Pethő B., 61.).Vezetőedző:Csertői Aurél
KOZÁRMISLENY:Lékai – Gajág, Várkonyi, Füredi – Kosznovszky, Tölgyesi –Beke I Péter,Gránicz (Horváth D., a szünetben),Vajda R. (Bartha L., 61.),Turi (Kun B., 81.)– Kotroczó (Vogyicska Balázs, 68.).Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző:Szegi(1–0)a 17., Berki(2–0)a 90+2. percben
Csertői Aurél:–Tudtuk, hogy a Kozármisleny egy sokat futó és passzoló csapat, szerencsére ez eredményben nem mutatkozott meg. Hamarabb el kellett volna döntenünk a mérkőzést.
Szekeres Zoltán:–Az első félidővel elégedetlen voltam, így a szünetben átbeszéltük hibáinkat, amit a gól kivételével meg is tudtunk valósítani.

SZENTLŐRINC–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,200néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Sinkovicz Dániel)
SZENTLŐRINC:Bese – Török K., Tamás L., Keresztes B., László D. (Farkas M., 77.) – Radosevics (Múcska, 77.), Kesztyűs M., Daróczi – Pintér Á. (Mahler, 85.), Novák Zs. (Taipi, 69.), Rétyi. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
BUDAFOK:Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik – Bíró M. (Györgyi, 69.), Soltész I., Adorján, Oláh B. (Németh M., 34.), Kalmár O. (Horváth O., a szünetben) – Beke II Péter (Nándori, 86.), Bakti (Vasvári, a szünetben).Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Rétyi (1–0) a 12., Beke II Péter (1–1) az 52., Beke II Péter (1–2) a 85. percben
Jeremiás Gergő:–Tudtuk, hogy a budafokiaknak karakteres játékosaik vannak. Elsősorban a védekezésünkkel lehetek elégedett. Azt hittem, legalább a döntetlent megszerezzük a végén, de nem így történt.
Mátyus János:– Rendkívül nehéz körülmények között vívtuk meg a mai mérkőzést. A hazai vezetés után minden erőforrásunkat mozgósítottuk, ezért nem érdemtelenül tudtunk fordítani.

FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 4–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Ring Kevin)
AJKA:
Horváth D. – Szűcs K., Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy (Vogyicska Bálint, a szünetben), Csizmadia Z. (Görgényi, 75.), Sejben (Rabatin, 58.), Doncsecz (Berzsenyi, 73.), Gaál B. (Molnár M., 73.) – Szarka Á.Vezetőedző: Jeney Gyula
NYÍREGYHÁZA:
Fejér (Hrabina, 12.) – Kiss Á. (Vass P., a szünetben), Farkas B., Deutsch B. (Gál Sz., a szünetben), Nagy B., Csősz – Major M., Szerető, Adamcsek, Pantovics (Kovácsréti, 75.) – Ramos (Novák Cs., 62.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:
Gaál B. (1–0) a 17., Szarka Á. (2–0) a 48., Gaál B. (3–0) az 56., Kovácsréti (3–1) a 83., Szarka Á. (4–1) a 85. percben
Jeney Gyula
: – Már nagyon vágytam egy ilyen meccsre. Nagyon örülök, hogy ma kiszakadt az a bizonyos gólzsák, és ilyen különbséggel nyertünk.
Visinka Ede: – Korán és nagyon könnyen megkaptuk az első gólt, de mentünk az egyenlítésért, sajnos nem jött össze. Rengeteg kényszerű cserénk volt, és ezt nem bírja el a csapat, ezzel kivégeztük magunkat. Nem tetszett a játékosaim hozzáállása, ma egyértelműen lemostak minket a pályáról.

DOROGI FC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Kulman Tamás, Király Zsolt)
DOROG:Molnár Zs. – Barna G., Lénárt, Preklet, Kotula M. – Albert Á., Kapornai (Király P., 87.), Sztojka – Szerencsi (Magyari Sz., 66.), Szalai J. (Paudits, 87.), Papp Máté (Papp Marcell, 66.).Vezetőedző: Marián Sluka
BÉKÉSCSABA:Póser – Puskás G. (Hodonicki, 66.), Albert I., Bora, Mikló (Kóródi N., 84.) – Váradi Á. (Hamed, a szünetben), Zvara L. (Futó, 83.), Kitl M., Horváth P. – Lukács R. (Máris, 73.), Czékus.Vezetőedző: Brlázs István Gábor
Gólszerző: Szalai J. (1–0) a 17., Czékus (1–1) a 87. percben
Marián Sluka: – Az eredmény ellenére nem sajnálom a fiúkat, hiszen ma is 85 percen keresztül a mi akaratunk érvényesült, lefociztuk ellenfelünket, gólokkal kellett volna nyernünk. Sajnálom, hogy nem sikerült lezárnunk a meccset, ellenfelünk a semmiből tudott egyenlíteni az utolsó percekben egy szerencsés góllal. Örülök, hogy elmozdultunk az utolsó helyről, remélem ez a fiúknak is nagy lökést ad a következő mérkőzésekre.
Brlázs István Gábor:– A minimálisan elvártat teljesítettük. Bár nyerni szerettünk volna, de a döntetlennel legalább nem engedtük közelebb magunkhoz riválisunkat. A hajrában megtettünk mindent az egyenlítés érdekében, a cseréink jól szálltak be. Azt gondolom, megérdemelten egyenlítettünk ki abban az őrült rohanásban, amit az utolsó percekben láthattunk.