Nyert Mislenyben, és feljutott az NB I-be a DVTK; fontos barcikai és csabai siker

2023.04.23. 16:51
Győzelmet aratott, és bebiztosította feljutását a Diósgyőr (Fotó: Facebook/DVTK)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a hajrában szerezte meg a győzelmet a DVTK Kozármislenyben, így az éllovas már most feljutást ünnepelhet, mivel a dobogós Ajka vereséget szenvedett a Kazincbarcika otthonában, vagyis már matematikailag sem érheti be a Diósgyőrt. Simán nyert idegenben a Haladás és a Siófok, így továbbra is nehéz helyzetben a Dorog és a Szentlőrinc, míg a Békéscsaba és a Mosonmagyaróvár hazai pályán gyűjtött be nagyon fontos három pontot a bennmaradás szempontjából az ETO és a Csákvár ellenében. A Gyirmót és a Szeged is otthon aratott győzelmet, előbbi a Tiszakécskét, utóbbi a PMFC-t verte, a Budafok és a Nyíregyháza viszont nem bírt egymással, így a Szpari továbbra is osztályozós helyen áll. Az MTK hétfőn tehet újabb lépést a feljutás felé, amennyiben felülmúlja a Soroksárt.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–DIÓSGYŐRI VTK2–3(0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,900néző.Vezette:Antal Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY:Somogyi M. – Sági (Beke P., a szünetben), Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D. (Kosznovszky, 64.), Tölgyesi – Vogyicska Balázs (Vas B., 80.), Bartha (Nagy E., 64.), Vajda R. – Daru (Gránicz, a szünetben).Vezetőedző:Márton Gábor
DVTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Cseke (Bertus, 81.), Holdampf, Bényei Á. (Illés B., 75.) – Lőrinczy (Medgyes S., 75.), Obounet (Eppel, 81.), Lukács D.Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Bényei Á. (0–1) a 43., Vogyicska Balázs (1–1) az 52., Cseke (1–2) az 59., Gránicz (11-esből, 2–2) a 76., Medgyes S. (2–3) a 90. percben
Márton Gábor:– A diósgyőriek feljutásához gratulálunk, de ezúttal mi játszottunk jobban, sajnos minden hibánkat megbüntette ellenfelünk.
Kuznyecov Szergej:– Csak a mérkőzésre összpontosítottunk, izgalmas, őrült meccs volt. Meghatározó volt a csapategységünk, ismét a végén sikerült megszereznünk a három pontot.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–PÉCSI MFC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum,1645néző.Vezette:Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Szilágyi Norbert)
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Gera N. – Farkas A., Szatmári L. (Szakály D., 74.) – Prosser (Papp Á., 89.), Gajdos (Rácz B., 89.), Géresi (Kundrák, 60.) – Bíró B.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
PMFC:Helesfay – Terbe (Majoros, 84.), Rácz L., Katona L., Majnovics (Mayer J., 84.) – Krausz, Kesztyűs, Kocsis B. (Kártik, 74.) – Szabó M., Gera Z. (Kövesdi, 74.), Harsányi I. (Tóth-Gábor, a szünetben).Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Gajdos (1–0) az 52. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Nagy győzelem volt. Tudtuk, hogy a Pécs erős csapat, főleg a középpályán, maga a meccs is ezt hozta. Az volt a terv, hogy fegyelmezettek leszünk, és kontrákat vezetünk, amit meg is valósítottunk. Ma nagyon jó atmoszféra volt a stadionban, a saját szurkolóinknak is szeretnék gratulálni, és örülünk, hogy mosolygósan mehettek haza. Jó lenne, ha minden hazai meccsen ennyien lennének.
Weitner Ádám:– Ugyanúgy ment le ez a meccs is, mint az előző három: hiába voltunk mezőnyfölényben, és járattuk a labdát, játszottuk a kis passzos játékot, ha az ellenfél talált egy gólt. Ősszel ezeket a meccseket megnyertük, frusztrál is bennünket ez a helyzet, de a munkában hiszünk, és abban, hogy minél hamarabb kijövünk ebből a mély gödörből.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–ETO FC GYŐR 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1040néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Punyi Gyula, Nagy Viktor)
BÉKÉSCSABA:Krnács – Puskás G., Albert L., Bora, Mikló – Hamed (Zvara, 83.), Kitl M., Futó, Fazekas L. – Czékus (Farkas B., 90+1.), Lukács R. (Kóródi, 89.).Megbízott vezetőedző:Pásztor József
ETO:Ruisz – Deákovits, Fodor F., Keresztes K., Csontos – Tuboly – Borsos F. (Priskin, 58.), Vitális (Vingler, 58.), Kiss Bence (Kiss M., 58.), Lacza (Szendrei, a szünetben) – Huszár M. (Óvári, 68.).Vezetőedző:Antonio Munoz
Gólszerző:Fazekas L. (1–0) a 19., Fodor F. (öngól, 2–0) a 69. percben
Pásztor József:– Féltem ettől a mérkőzéstől, mert a Győr számára nem volt tétje, mi pedig óriási teherrel játszottunk, hiszen nyolc mérkőzés óta nem nyertünk. Ilyenkor nem úgy működnek a lábak, a fejek. Ma mindenki a maximumot nyújtotta, csúszott-mászott. Azokból a helyzetekből jól jöttünk ki, melyeket korábban gyakoroltunk. Szerencsénk is volt, de az öngólt egy szép támadás előzte meg. Jókor jött ez a győzelem, de a neheze még most jön.
Antonio Munoz:– Nem voltunk elég agresszívak a pontrúgásoknál, pedig tudtuk, hogy erre nagyon oda kell figyelni. Az első gólt ilyen helyzet után kaptuk, amit a második félidőben egy szerencsétlen találat követett. A következő mérkőzések sem lesznek könnyebbek, hogy pontokat szerezzünk, ahhoz tökéletesíteni kell a játékunkat.

GYIRMÓT FC GYŐR–TISZAKÉCSKEI LC1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,512néző.Vezette: Sipos Tamás (Szécsényi István, Ország Péter)
GYIRMÓTRusák–Szegi, Polgár, Hajdú Á. (Hudák D., 80.), Helembai – Kovács M. – Medgyes Z. (Kicsun, 90+2.), Madarász, Nagy P., Soltész D. (Erdei M., 84.) – Pethő B. (Simon A., 84.).Vezetőedző: Csertői Aurél
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki, Kiprich, Farkas A. (Vólent, 72.), Vajda B. – Kiss N., Erdei C., Biben (Pongrácz, 41.) – Winkler (Major Sz., 52.; Agwata, 72.), Zamostny (Horváth Z., a szünetben).Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Medgyes Z. (1–0) a 63. percben
Csertői Aurél:– Megszokhattuk, hogy a vendégcsapat megerősített védelemmel játszik ellenünk, a Tiszakécske még ezen is túltett a taktikájával. Türelmesen kellett játszanunk, rászolgáltunk a három pontra.
Klausz László:– Nem tudtuk védekezésből támadásba azt produkálni, amit a Pécs és a Kazincbarcika ellen, így sajnos a védelmi kihagyás miatt nem sikerült pontot szereznünk, ami egyébként meglepetés lett volna.

KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0 (1–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika
, 400 néző. Vezette: Farkas Tibor (Tóth II Vencel, Ring Kevin)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szekszárdi, Heil, Lippai, Süttő – Csatári, Nagy J. (Kovács B., 66.), Szemere – Bacsa (Székely D., 82.), Pálinkás (Takács T., 90.), Kurdics (Ádám F., 66.). Vezetőedző: Csábi József
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Tar, Csemer (Dragóner, 78.), Csizmadia (Molnár M., 78.) – Tajthy T., Zsolnai, Berzsenyi (Sejben, 62.), Rabatin – Jagodics B., Gaál B. (Szarka Á., 62.) Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Pálinkás (1–0) a 7. percben
Csábi József
: – Büszke vagyok a csapatra, mert olyan teljesítménnyel rukkolt ki, amilyenre régóta vártunk. Példaértékű volt a hozzáállás.
Jeney Gyula: – Nehéz ilyen találkozó után bármit is mondani. Sajnos mindent elkövettünk annak érdekében, hogy ne nyerjük meg ezt a mérkőzést. Sok párharcot veszítettünk el, ráadásul még tizenegyest is hibáztunk.

SZENTLŐRINC–BFC SIÓFOK 1–3 (0–2)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 250 néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M. (Nagy Zs., a szünetben), Keresztes B., Tamás L., Erdélyi (Pintér, 76.) – Papp G. (Lénárt, a szünetben), Havas, Kesztyűs M. (Grumics, 69.) – Daróczi – László D., Rétyi (Novák Zs., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
SIÓFOK:Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (György, 88.), Varjas Z. (Nemes, 88.), Szakály A., Varga B. – Dénes (Hegedűs M., 63.), Farkas B. (Polényi, 80.), Kerezsi (Nyitrai, 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:
Dénes (0–1) a 43., Farkas B. (0–2) a 45., Kerezsi (0–3) a 75., Grumics (1–3) a 90. percben
Domján Attila:
– Sorozatban a harmadik tizenegyest is elhibáztuk. Ez lélektanilag letaglózta a csapatot... Voltak lehetőségeink, de csak későn tudtunk szépíteni.
Dragan Vukmir: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, az is lett belőle. A kimaradt büntető utáni fordulat nekünk adott reményt, és örülök is a győzelemnek.

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–4 (0–2)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Vezette: Görög Márió (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
DOROG: Borsos V. – Tóth B. (Kotula M., 19.), Gyurácz, Preklet, Papp Máté – Lénárth – Sztojka (Krunc, 63.), Király P. – Szalai J. (Paudits, 63.), Magyari Sz. (Vígh Á., 63.), Szedlár (Papp Marcell, 71.). Vezetőedző: Marián Sluka
HALADÁS: Mursits – Nyíri V., Bolla G., Devecseri, Doktorics – Csilus T., Zvekanov (Tóth M., 54.) – Horváth R. (Mayer G., 75.), Molnár R. (Csernik, 66.), Rácz B. (Lencse, 66.) – Borvető.Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:Borvető (0–1) a 26., Molnár R. (0–2) a 31., Horváth R. (0–3) az 56., Szedlár (1–3) a 68., Csernik (1–4) a 86. percben
Marián Sluka
: – Magamra vállalom ezt a vereséget, de ennél többet kell nyújtania mindenkinek. Az első szombathelyi gólig azt játszottuk, amit megbeszéltünk, onnantól kezdve azonban nem volt meg az az akarat, ami a bennmaradáshoz szükséges.
Michal Hipp: – Fontos volt, hogy mi szereztük meg az első gólt. Remekül játszottuk meg az üres területeket, sok ziccert dolgoztunk ki, és szép megoldások révén szereztük góljainkat. Megérdemelt a győzelmünk.

BUDAFOKI MTE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0
Promontor utca, 500 néző. Vezette: Bana Gergely (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Kalmár, Vaszicsku, Jagodics – Horváth O. (Takács R., 84.), Oláh B. (Nándori, a szünetben), Adorján, Soltész I., Csonka A. – Kovács D. (Németh M., 69.), Sós M. (Vasvári, 58.). Vezetőedző: Mátyus János
NYÍREGYHÁZA:
Hegedüs L. – Farkas B. (Pataki, 82.), Gengeliczki, Baki, Nagy B. – Sigér Á., Pekár (Szerető, 76.), Vass P. (Kiss Á., 82.), Pantovics (Kovácsréti, 61.) – Adamcsek (Gresó, 61.), Novák Cs. Sportigazgató: Fekete Tivadar
Mátyus János
: – Gól nélküli meccs után általában nem mondja azt az edző, hogy maximálisan elégedett, mégis így érzek: szereztük egy fontos pontot.
Fekete Tivadar: – Beszélhetnék arról, hogy négy mérkőzés óta nem kaptunk ki, csakhogy a futballt is győzelemre játsszák.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–AQVITAL CSÁKVÁR 3–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 700 néző. Vezette: Nagy Norbert (Kulman Tamás, ifj. Varga Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Deák I., Horváth K. – Vukaszovics, Végh B. – Jasarevic (Korbély, 79.), Illés D. (Gáncs, 61.), Szalka (Debreceni A., 83.) – Puhtjejev (Nagy K., 61.). Szakmai igazgató: Király József
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka (Alaxai, a szünetben), Vaskó, Karacs, Körmendi – Mészáros D. (Magyar Zs., a szünetben) – Torvund, Gazdag V. (Fejős, a szünetben), Ominger, Tamás N. (Kocsis D., 63.) – Hornyák (Beliczky, 77.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Illés D. (1–0) a 28., Ominger (1–1) az 53., Puhtjejev (2–1) az 55., Puhtjejev (3–1) a 60., Karacs (3–2) a 67. percben
Király József
: – A diósgyőri mérkőzésen tapasztalt küzdőszellemünket sikerült átmentenünk, nagyon boldogok vagyunk, hogy hosszú idő után ismét nyertünk hazai pályán.
Tóth Balázs: – Tompán kezdtük a mérkőzést, szünet után frissebbek voltunk, kiegyenlítettünk, ám lesgólt kaptunk, ami befolyásolta a végeredményt.