A DVTK-é az ajkai rangadó, a Pécs nem bírt a Mislennyel, ETO-siker Siófokon

2023.02.12. 13:50
Az ETO a szerdai 120 perces kupacsata után Priskin késői góljával győzni tudott Siófokon (Fotó: Németh András)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában az éllovas Diósgyőr idegenben győzte le a hat fordulón át veretlen Ajkát, a harmadik Pécs viszont a baranyai rangadón hazai pályán sem bírt a Kozármislennyel, míg a negyedik Szeged fölényesen megverte a Haladást. Kora délután a Soroksár hosszabbításban szerzett gólnak köszönhetően ért el a 2–2-es döntetlent a Nyíregyháza ellen, a Gyirmót 2–1-re legyőzte a Budafokot, az ETO Siófokon, a Mosonmagyaróvár Kazincbarcikán tudott nyerni. A Szentlőrinc és a Dorog összecsapásán nem született gól, a Csákvár pedig a ráadásban mentett meg egy pontot Tiszakécskén.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

FC AJKA–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum,1300néző.Vezette:Horváth Tibor (Szécsényi István, Máyer Gábor)
AJKA:Horváth D. – Szűcs Kristóf, Jagodics B. (Rabatin, 79.), Kenderes, Csemer – Tajthy T., Csizmadia Z. (Doncsecz, 79.), Sejben (Molnár M., 70.), Berzsenyi (Vogyicska Bálint, 62.), Gaál B. (Gyuris, 62.) – Szarka Á.Vezetőedző:Jeney Gyula
DVTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Lőrinczy (Cseke, 67.), Bényei Á., Koman (Bertus, 59.) – Jurek (Gera D., 59.), Eppel, Lukács D.Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Bárdos (0–1) a 23. percben
Jeney Gyula:– Talán furcsa ezt hallani, de engem nem érdekel az eredmény. Sokkal jobb ilyen játékkal kikapni, mint gyengén futballozva nyerni. Óriási fölényben játszottunk, ugyanúgy lefociztuk a Diósgyőrt, mint az MTK-t, de pontosan ez egy nagycsapat ismérve, hogy ha csak háromszor is lépi át a felezővonalat, akkor is betalál. Ha a tizenhatoson belüli játékban fejlődni tudunk, akkor majd az ilyen meccseket is képesek leszünk megnyerni, de az biztos, hogy erre a mérkőzésre lehet alapozni.
Kuznyecov Szergej:– Amikor elemeztük az Ajka játékát, láttam, hogy harcolnak, csúsznak-másznak a játékosaik, és így nem lesz könnyű dolgunk, de azt nem hittem, hogy ennyire kemény összecsapás vár ránk. Nagyon fontos, hogy egy ilyen hosszú bajnokság során, amikor ilyen nehéz mérkőzéseken lépünk pályára, hogy ne kapjunk gólt, és valahogy begyűjtsük a három pontot. A csapat helytállt ezen a találkozón, de azért remélem, legközelebb majd jobban játszunk.

PÉCSI MFC–HR RENT KOZÁRMISLENY 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,PMFC Stadion,1300néző.Vezette:Sipos Tamás (dr. Bede Tamás, Ring Kevin)
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Mayer (Orbán K., 87.), Katona L., Terbe (Majnovics, 78.) – Kesztyűs, Krausz – Kocsis B. (Gera Z., 78.), Harsányi, Szabó M. (Kártik, 64.) – Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weinter Ádám
KOZÁRMISLENY:Lékai – Gajág, Várkonyi, Füredi, Turi (Horváth D., 88.) Kosznovszky, Tölgyesi – Beke P. (Sági, 75.),Bartha L., Vajda R. (Kun B., 75.) – Kotroczó (Ulrich, 80.).Vezetőedző:Szekeres Zoltán
Kiállítva:Füredi (84.)
Weitner Ádám:– Igazi baranyai rangadó volt, sajnálom, hogy nem született gól. Az első félidőben sok teret engedtünk a Kozármislenynek, a másodikban már jobb volt a védekezésünk, de a támadójátékunkkal elégedetlen vagyok. Görcsösen, gépesen játszottunk, pedig már felépítettük magunkat annyira, hogy nincs kötelező győzelmünk.
Szekeres Zoltán.– Ha szurkolóként nézném, a hazaiak bizonyultak szerencsésebbnek. Mi mutattuk a szervezettebb játékot, ezért kicsit csalódott vagyok, hogy csak egy pontot szereztünk.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 21 (20)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion.628néző.Vezette:Ducsai József (Varga Gábor, Márkus Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi–Szegi, Csörgő V., Hajdú Á., Nahirnij – Kovács Dominik (Polgár K., 91.) – Soltész D. (Kicsun, 75.),Kovács M., Madarász M. (Nagy P., 75.), Medgyes Z. – Simon A. (Erdei M., 73.).Vezetőedző: Csertői Aurél
BUDAFOKI MTE: Gundel-Takács – Horgosi (Oláh B., a szünetben), Jagodics M., Fótyik – Csonka A. (Margitics A., a szünetben), Adorján K. (Kovács Dávid, a szünetben), Németh M., Soltész I., Horváth O. – Beke P. (Tischler, 73.), Sós M. (Bakti, 62,)Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Madarász M. (1–0) a 17., Medgyes Z. (2–0) a 33., Fótyik (2–1) a 65. percben
Csertői Aurél:– Főleg az első félidő alapján teljesen megérdemelt a győzelmünk. A fordulás után a Budafoknak csak ívelgetésekből volt helyzete.
Mátyus János:– Csapatunk nem bírta el a kihagyott tizenegyest és a sok helyzet elpuskázását, ám nem érdemtelen a Gyirmót győzelme.

BFC SIÓFOK–ETO FC GYŐR 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,150néző.Vezette:Molnár Attila (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas Z. – Major G. (Pataki, 89.), Volter (Forgács, 70.), Horváth P. (Dénes Cs., 81.) – Farkas B.Szakmai igazgató:Dragan Vukmir
GYŐR:Kovácsik – Kovács K. (Kiss Balázs, 58.), Fodor F., Keresztes, Csontos – Toma – Tuboly (Papp M., 89.), Lacza (Szujó, a szünetben), Vitális, Kiss Bence (Priskin, a szünetben) – Szendrei (Óvári, 73).Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Priskin (0–1) a 82. percben
Dragan Vukmir:– Az első félidőben több lehetőségünk is akadt, de sajnos egyiket sem sikerült kihasználnunk. A második játékrészben a vendégek előtt adódott több helyzet, melyek közül egyet gólra váltottak. A döntetlen lett volna a reális eredmény.
Tímár Krisztián:– Úgy érzem, próbáltuk a csapatot a legjobb állapotba hozni a szerdai kupameccs után, ám ennek ellenére tompán kezdtünk, sok hibával játszottunk. A félidőben rendeztük a sorainkat, cseréltünk, és direktebb játékot kértünk. Ennek meglett az eredménye, a második játékrészben több helyzetet sikerült kialakítanunk, s végül a vezetést, ezzel együtt pedig a győzelmet is megszereztük.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOMBATHELYI HALADÁS 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 500 néző. Vezette: Radványi Ádám (Sinkovicz Dániel, Baghy Csaba)
SZEGED:
Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B., Papp Á. (Beronja, 82.) – Farkas A., Szakály D., Gajdos, Kundrák (Kővári, 72.) – Bíró B. (Haruna, 90.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SZOMBATHELY: Verpecz – Simut, Csató M., Németh Milán, Bosnjak – Nyíri (Doktorics, 62.), Derekas, Csilus T. (Lencse, 84.), Csernik (Borvető, 70.) – Rácz B., Molnár R. (Zvekanov, 70.) Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Könczey (1–0) a 24., Kundrák (2–0) az 54., Kővári (3–0) a 90+2. percben
Kiállítva: Szakály Dénes a 80., ill. Devecseri (a cserepadról) a 78. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Jól kezdtük a mérkőzést, végig koncentráltak maradtunk. Ha a jövőben is ezzel a mentalitással futballozunk, sok szép sikert érünk el. Szakály Dénes kiállítása jogos volt.
Michal Hipp: – Ez a vereség kegyetlen és fájó, a helyzetkihasználás döntött. A futball ilyen történeteket is ír, hétfőtől az újabb erőpróbáinkra készülünk.

TISZAKÉCSKEI LC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,250néző.Vezeti:Móri Tamás (Horváth Zoltán, Szilágyi Norbert)
TISZAKÉCSKE:Antal B.– Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N.– Erdei C. (Csáki R., 85.), Szekér (Zamostny, 58.), Kiss N.,Pongrácz (Biben, 90.), Oláh M. – Vachtler.Vezetőedző:Klausz László
CSÁKVÁR:Zelizi– Dulló, Alaxai (Vaskó, 66.), Karacs, László N.(Janyickij K., 66.) – Gazdag V.(Ominger, 74.), Mészáros D.(Magyar Zs. 55.), Körmendi– Torvund, Beliczky, Fejős (Tamás N., 74.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Balázs B. (1–0) a 49., Karacs D. (1–1) a 90+1. percben
MESTERMÉRLEG:
Klausz László:– Elégedett voltam a mutatott játékkal és a hozzáállással. Ennek ellenére szomorúak vagyunk, mert amíg a Kozármisleny ellen az utolsó pillanatokban egalizáltunk, most az utolsó pillanatokban mi vesztettünk el két pontot. Ezúttal változtattam a támadósorban, azok játszottak, akik jobb jobb teljesítményt nyújtottak az edzéseken.
Tóth Balázs:– Felkészültünk a Tiszakécskéből és vártuk ezt a felfogást, amit ma kaptunk. Tudtuk azt, hogy nehéz ellenfél lesz, rutinos játékosokkal. Bíztunk abban, hogy a mi felfogásunkkal több pontot tudunk majd szerezni. Sokáig hittem benne, hogy ebből három pont lehet, de egy hibánkat kihasználta a hazai csapat. Ezt követően próbáltunk váltani, ami részben sikerült. Így már elégedettek lehetünk az egy ponttal.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR0–2 (0–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna, 350nézőVezette:Takács Tamás (Buzás Balázs, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA:Megyeri II. G. – Szemere, Ur, Lippai T., Süttő – Csatári (Heil,78.), Nagy J. (Szabó B., 73.), Ádám F., Pálinkás (Kurdics, 53.) – Takács T. (Kállai Z., 73.), Bacsa (Puska P., 78.).Megbízott vezetőedző:Simon László
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I. (Debreceni A., 71.), Horváth K. – Végh B., Gáncs (Artner, 60.), Illés D. (Vukasovic, 60.) – Korbély (Czingráber, 84.), Szalka, Mayer Á. (Nagy Z., 71.)Vezetőedző:Horváth Csaba
Gólszerzők:Illés D. (0–1) az 57., Végh B. (11-esből, 0–2) a 76. percben
Simon László:– Mindenképpen nyerni szerettünk volna, ezért csalódott vagyok. Az első félidőben jól játszottunk, fölénybe kerültünk, mi irányítottunk, beszorítottuk ellenfelünket, de a gólszerzés nem jött össze. Jól eltalált lövés után hátrányba kerültünk, a második gól után pedig már nem volt miről beszélni...
Horváth Csaba:– Fontos és értékes három pontot szereztünk! Alaposan felkészültünk ellenfelünkből, szervezett játékkal rukkoltunk ki, sok párharcot megnyertünk, sikerült felszabadultan futballozni.

SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–2 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Lovas László (Aradi József, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR:
Holczer – Nagy O. (Erdélyi, 77.), Kékesi, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Ternován, 67.), Németh E. – Halmai (Hajdú, 87.), Hudák, Köböl (Szabó V., 77.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B., Baki (Szokol, 62.), Deutsch, Nagy B. – Pekár, Sigér Á., Pantovics (Major M., 86.), Pataki B. (Szerető, a szünetben) – Ramos (Novák Cs., 71.), Gresó (Kovácsréti, 71.).
Vezetőedző:
Visinka Ede
Gólszerző: Halmai Á. (1–0) a 45., Ramos (1–1) az 52., Ramos (1–2) az 55., Hudák M. (2–2) a 90+2. percben
Lipcsei Péter: – Nehezen nyugszik meg az ember egy ilyen mérkőzés után, de talán reális eredmény a döntetlen. Az első félidő nem a miénk volt, sokszor a kapunk elé szorítottak minket, de nagyon jókor jött a vezető gólunk. Nem értettem azt a néhány perces rövidzárlatot, amikor kaptunk két gólt, mert ilyen nem történhet meg. Ez bosszant, de annak örültem, hogy a 92. percben egyenlítettünk.
Visinka Ede: – Örülök az egy pontnak, de el kellett volna döntenünk a mérkőzést kettő egyes állásnál. Az utolsó percekben kapott gólokat, akár a szünet előtt, akár a mérkőzés végén, el kellene felejtenünk, nagyobb koncentrációra van szükség. Viszont örömteli, hogy a csapat mer játszani.

SZENTLŐRINC–DOROGI FC00 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, 400 néző. Vezette: Katona Balázs (Kiss Balázs, Király Zsolt)
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (Török, 67.), Keresztes B., Tamás L., László D. – Havas, Papp G. (Pintér Á., 67.) – Rétyi (Novák Zs., 74.), Kesztyűs, Daróczi (Radosevics, 60.) – Taipi (Csörgő R., a szünetben). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
DOROG: Molnár Zs. – Kárász, Gyurácz, Preklet, Kotula (Lustyik, 74.) – Szerencsi (Vígh, 74.), Kapornai, Albert Á. – Magyari (Barna, 69.), Szalai J. (Berkó, 83.), Papp M. Vezetőedző: Marián Sluka
Jeremiás Gergő: – A színvonal elmaradt a várttól, ettől függetlenül mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei ahhoz, hogy eldönthesse a meccset.
Marián Sluka: – A látottak alapján azt mondhatom, itt hagytunk két pontot. A kialakított lehetőségeket értékesíteni kell, ha három bajnoki pontra vágyunk. Ettől függetlenül azért a döntetlen számunkra nem rossz eredmény.