Szegedi sikerével a DVTK beérte a Pécset, újra dobogón az MTK

2022.11.06. 12:50
A piros-feketében játszó PMFC a veretlenségét megőrizte, de győzni nem tudott Kazincbarcikán (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Vasárnap ismét teljes kört bonyolítottak le a labdarúgó NB II-ben. Kora délután a Gyirmót meglepetésre hazai pályán maradt alul a héten edzőt váltó Ajkával szemben. A listavezető Pécsi MFC csak döntetlenre volt képes az újonc Kazincbarcika otthonában, az ETO pedig kikapott Budafokon. A Siófok nyerni tudott Dorogon, akárcsak a Soroksár Szentlőrincen. A Szpari fordulatos meccsen játszott döntetlent Óváron, a Békéscsaba pedig a ráadásban mentett meg egy pontot az egy félidőt emberhátrányban játszó Haladás ellen. A folytatásban a játéknap rangadóján a DVTK idegenben győzte le a Szegedet (és ezzel az élre állt), az MTK magabiztosan verte otthon a Tiszakécskét, míg a Csákvár három ponttal tért haza Kozármislenyből.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DVTK 0–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum,3271néző. Vezette: Takács Tamás (Szert Balázs, Csatári Tibor)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Szilágyi, Temesvári, Tóth B. – Simon Á. (Sipos Sz., 59.), Szatmári L. (Farkas A., a szünetben) – Papp Á. (Bíró B., 82.), Szakály D. (Dobronoky, 59.), Gajdos (Pintér Á., 59.) – Haruna. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei (Radics, 83.), Cseke B., Koman (Bertus, a szünetben), Holdampf (Jurek, 21.) – Lukács D. (Papp M., 73.), Gera D. (Eppel, a szünetben). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Lukács D. (11-esből, 0–1) a 36., Jurek (0–2) a 41., Eppel (11-esből, 0–3) a 49. percben
Alekszandar Sztevanovics:
– A meccs első félidejének végén nagy hibákat követtünk el, majd a másodikban is megvoltak ezek a bakik. A fiúk bizonyítani akartak, nagy volt az elvárás, de sajnálom őket, hogy ez most így sikerült.
Ifj. Kuznyecov Szergej:
– Jó iramú mérkőzést játszottunk, örülünk a sok szempontból is fontos győzelemnek. A Szeged elleni kupameccs emlékei még bennünk éltek, ezért is lényeges, hogy most sok helyzetet kidolgozva szereztük meg a három pontot.

MTK BUDAPEST–TISZAKÉCSKEI LC 41 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 600
néző. Vezette: Sipos Tamás (Márkus Tamás, Bertalan Dávid)
MTK: Somodi – Varju, Szépe, Nagy Zs. (Miknyóczky, a szünetben), Medgyes S. – Kata (Lehoczky, 83.), Stieber Z., Bognár I. – Kovács M. (Biben, 87.), Németh K. (Zsóri, 83.), Zuigeber (Kocsis G., 72.). Vezetőedző: Horváth Dávid
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Kiprich D., Csáki, Farkas N., Lovas Zs. (Kiss N., a szünetben) – Vachtler, Erdei (Geiger, 71.), Winkler (Gyurján, 59.) – Zamostny – Horváth Z. (Balajti, 79.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Zamostny (0–1) a 13., Stieber Z. (1–1) a 25., Stieber Z. (2–1) az 53., Szépe (3–1) a 76., Lehoczky (4–1) a 90+2. percben
Horváth Dávid:
Mondhatnám, hogy rutinunk van már a hátrányból való játékban... Időnként jól játszva, helyzetek sokaságát kidolgozva magabiztosan nyertünk. Fizikálisan nem volt megerőltető meccs, ami most kimondottan jól jött a szerdai, idegenbeli bajnoki előtt.
Klausz László:
– A találkozó elején még működött, amit elterveztünk, a vezetést is megszereztük, de a második félidőben mentálisan elfáradtunk, így nem sikerült megnehezíteni az MTK dolgát.

KOZÁRMISLENY–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–3 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 450 néző. Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY: Somogyi (Varas, 35.) – Beke P., Horváth D., Gajág, Berdó (Kotroczó, 74.) – Tölgyesi, Kosznovszky, Bartha (Nagy E., 63.), Vajda R. (Kulcsár K., 63.) – Guth (Tóth Z., 74.), Kirchner. Vezetőedző: Szekeres Zoltán
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László N. – Gazdag V., Mészáros D., Körmendi – Torvund (Tamás N., 74), Kártik (Baracskai, 61), Hornyák (Janyickij, 79). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Vajda R. (1–0) a 30., Körmendi (1–1) az 52., Hornyák (11-esből, 1–2) a 67., Torvund (1–3) a 70. percben
Kiállítva: Kirchner (második sárga lap után, reklamálásért) a 90+3. percben
Szekeres Zoltán
: – A férfias játékot nem szabad összetéveszteni az alattomossággal. Ezen a találkozón pedig az ellenfelünk alattomosan játszott. Ennek ellenére gratulálok a sikerükhöz.
Tóth Balázs: – Azt kaptuk, amit vártunk az ellenféltől. Az első húsz-huszonöt percben nem találtuk a helyünket, nem éreztük a ritmust. Figyelmetlenségből kerültünk hátrányba, de a szünetben sikerült rendeznünk a sorainkat.

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 1–3 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,853néző. Vezette: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Szegi,Csörgő V.,Hajdú Á.,Nahirnij – Vass Á. (Kovács D., 77.) – Berki (Pethő,56.), Kovács M.,Nagy P.,Medgyes Z. (Soltész, 77.) – Simon A. (Erdei, 85.) Vezetőedző:Csertői Aurél
AJKA:Horváth D. – Kovács N.,Jagodics B., Kenderes,Csemer (Présinger, 65.) – Tajthy T. (Vogyicska, 65.), Csizmadia Z. – Doncsecz (Berzsenyi, 75.), Sejben,Gaál B. (Dragóner F., 65.) – Zsolnai (Molnár M., 80.) Megbízott vezetőedző:Jeney Gyula
Gólszerző:Doncsecz (0–1) a 20., Nagy P. (11-esből, 1–1) a 35., Zsolnai (1–2) a 41., Berzsenyi (1–3) a 78. percben
MESTERMÉRLEG:
Csertői Aurél:– Erőlködtünk, a felíveléseink és a pontrúgásaink sem voltak hatékonyak. Védekezésben is alulmúlta önmagát a csapat, hiába voltunk meg létszámban, óriási egyéni hibákból kaptuk a gólokat.
Jeney Gyula:– Éreztem, hogy ha át tudom adni a játékosoknak mindazt, amiben hiszek, nem lehet más az eredmény, mint győzelem.

DOROGI FC–BFC SIÓFOK 1–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Szabó Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Kárász (Albert Á., 76.), Kovács O., Keresztes, Papp M. – Lénárth – Magyari (Szalai J., a szünetben), Tóth B. (Gyurácz, 76.), Sztojka (Lustyik, 76.), Szedlár – Vígh Á. Vezetőedző: Marián Sluka
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 81.), Krausz – Major (Vágó, 89.), Farkas B. (Eördögh, 57.), György (Girsik,57.) – Horváth P. (Nikházi, 81.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Horváth P. (0–1) a 21., Varjas (0–2) a 42., Vígh Á. (1–2) az 58. percben
Marián Sluka: – A kidolgozott taktikánkat az első félidőben az öltözőben hagytuk és egyéni hibákból két gólt is kaptunk. A második félidőben már olyannak láttam a csapatomat, amilyennek szeretném, de sajnos ezúttal sem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat.
Domján Attila: – Nehéz mérkőzést játszottunk, de magunknak tettük azzá. Az első félidőben kifejezetten jól futballoztunk, a másodikban azonban magunkra húztuk ellenfelünket.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 720néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Szalai D., Farkas M., Bora (Váradi, 73.), Puskás G. (Lukács R., 57.) – Horváth P., Albert I. (Fazekas L., 23.), Kitl M., Talpalló (Czékus, 57.) – Hamed, Máris (Mikló, 73.) Vezetőedző: Brlázs Gábor
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató M., Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Derekas – Csernik (Hursán, 86.), Rácz B. (Tóth I., 88.), Doktorics (Nyíri, a szünetben) – Molnár R. (Borvető, a szünetben). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:Farkas M. (1–0) az 5., Rácz B. (1–1) a 43., Rácz B. (11-esből, 1–2) a 47., Hamed (2–2) a 90+1. percben
Kiállítva:
Simut (a második sárga lap után) a 45. percben
Brlázs Gábor:
– Csalódott vagyok. Az első felvonásban ragyogóan futballoztunk, majd a második félidőre megbeszéltük, hogy mit játsszunk, amiből aztán semmi nem valósult meg.
Michal Hipp:
– A meccs elején kapott gól megpecsételte a játékunkat. Húsz perc után egyenlítettünk, de a kiállítás nagyon rosszul jött. Szünet után hamar vezetést szereztünk, a hazai csapat nehezen tudott érvényesülni. Sajnos a hosszabbításban megkaptuk az egyenlítő gólt.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–PÉCSI MFC 1–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Pillók Ádám (Tőkés Róbert, ifj. Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I G. – Szemere, Ur, Lippai T., Székely K. – Ádám F., Csatári (Kállai Z., a szünetben), Nagy J., Hleba (Szabó B., 65.), Süttő (Pálinkás, a szünetben). – Laczkó (Takács T., 65.) Vezetőedző: Varga Attila
PÉCS:
Helesfay – Mayer J. (Gera Z., 75.), Takács Zs. (Terbe, 17.), Katona L., Hadaró – Szeles – Kesztyűs B. – Kocsis B. (Svedjuk, 75.), Nikitscher, Harsányi I. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerzők: Harsányi (0–1) az 52., Katona (öngól, 1–1) a 68. percben
Varga Attila
: – Az utóbbi időszak legnehezebb kilencven perce van mögöttünk. Brusztolós mérkőzés volt, tervünk a három pont megszerzésére irányult, de értékes számunkra a döntetlen is.
Weitner Ádám: – A Kazincbarcika különösen hazai pályán masszív és stabil, veszélyes csapat minden ellenfelére. Küzdelmes, harcos mérkőzést játszottunk, a futball ezúttal egy kicsit kevesebb volt, mint szerettem volna. A hazaiak nagy erőket mozgósítottak és egyenlítettek.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–2 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 700 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Vad Anita)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák I. – Jasarevic (Illés D., 77.), Gáncs, Végh B., Sajbán Miklós (Tóth L., 88.), Horváth K. – Nagy Z. (Nagy K., 88.), Szalka (Boros G., 88.). Vezetőedző: Horváth Csaba
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Márkus A. (Csősz, 69.), Sigér Á. – Pekár (Szerető, 80.), Pataki, Gresó (Pantovics, 65.) – Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Nagy Z. (1–0) a 18., Pekár (1–1) a 20., Novák Cs. (1–2) a 66., Sajbán Miklós (2–2) a 73. percben
Horváth Csaba: – Jobban játszottunk, de... Ha a meccseket meg akarjuk nyerni, akkor a hibákat valahogy ki kell küszöbölnünk.
Huszák Géza: – A nagyon jól futballozó hazai csapat ellen a tiszta helyzetek alapján még úgy is győznünk kellett volna, hogy két tizenegyest nem kaptunk meg.

BUDAFOKI MTE–ETO FC GYŐR 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, 350 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai Dániel, Máyer Gábor)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi D., Jagodics M., Fótyik – Margitics (Csonka, 64.), Soltész I. (Vaszicsku, 90+1.), Adorján, Kovács D. (Németh Márió, 79.), Horváth O. – Sós M. (Szűcs Zs., 64.), Beke P. (Takács R., 64.). Vezetőedző: Mátyus János
GYŐR: Fadgyas – Kovács K. (Kovács I., 65.), Papp M., Szujó, Fodor F. – Toma (Kiss Balázs, 65.) – Kiss Bence, Vitális, Benczenleitner – Priskin (Babati, 54.), Lacza. Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Fótyik (1–0) a 16., Beke P. (2–0) a 61., Kovács I. (2–1) a 77. percben
Kiállítva: Szujó (Takács buktatásáért) a 87. percben
Mátyus János:– Végtelenül boldog és büszke vagyok a csapatomra, mert nagyszerű győzelmet arattunk és papíron talán erősebb ellenfelet győztük le. A szépítő gól után nagy nyomást helyeztek a kapunkra, de nagyszerű védekezéssel kiharcoltuk a három pontot. Győriként nagyon sok sikert kívánok az ETO-nak és kívánom, hogy érje el a céljait.
Tímár Krisztián: – Összességében az első félidőt egy kicsit lassabb játékkal kezdtük, ennek ellenére megvoltak a helyzeteink. Sajnos pontrúgás után kaptuk a gólt, pedig erre készültünk. A második félidőre élesebben jöttünk ki, azonban egy kontrából gólt kaptunk, szinte helyzet nélkül. Azt gondolom, hogy ebben a játékrészben megvolt az a mentalitás, ami kell. Talán abban kell fejlődnünk, hogy az ilyen meccseket ki kell hoznunk ikszre, vagy akár megnyernünk. Úgy érzem, rászolgáltunk a döntetlenre, ám ez egy ilyen mérkőzés volt, gratulálok a Budafoknak!

SZENTLŐRINC–SOROKSÁR SC 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 250 néző. Vezette: Csonka Bence (Aradi József, Baghy Csaba).
SZENTLŐRINC: Bese – Lénárt, Keresztes, Nagy Zs., Farkas M. – Németh E. (Papp G., 76.), Török L. (László D., 59.) – Szabó M., Daróczi (Filipovics, 76.), Rétyi (Vidnyánszky M., 59.) – Grumics (Mervó, 68.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
SOROKSÁR: Kovács M. – Króner, Valencsik Kékesi, Csontos D. – Haris, Nagy O. – Halmai Á., Lőrinczy (Erdélyi L., 90.), Hajdú R. – Lovrencsics B. (Köböl, 82.)Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Halmai Á. (0–1) a 24., Halmai Á. (0–2) a 72. percben
Jeremiás Gergő: – Nem játszottunk rosszul, csak éppen a Soroksár volt a jobb és eredményesebb…
Lipcsei Péter: – Jól futballoztunk, sikerült két gólt szerezni, és ezzel értékes három pontot szereztünk

1. Diósgyőri VTK 15 10 1 4 28–16 +12 31
2. Pécsi MFC 15 8 7 17–9 +8 31
3. MTK Budapest 15 8 3 4 45–26 +19 27
4. Gyirmót FC Győr 15 8 2 5 27–17 +10 26
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 15 7 4 4 19–16 +3 25
6. FC Csákvár 15 6 6 3 22–16 +6 24
7. Soroksár SC 15 6 5 4 25–23 +2 23
8. ETO FC Győr 15 6 4 5 18–13 +5 22