Kétgólos hátrány után gálázott az MTK, békéscsabai bravúr Gyirmóton

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2022.08.14. 17:20
Tiszakécskén jött össze a Diósgyőr első győzelme (Fotó: Sipos Bence)
Mind a tíz mérkőzést vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 3. fordulójában. Érdekesség, hogy a játéknap előtt még százszázalékos csapatok közül egyik sem tudott nyerni: a Gyirmót odahaza kapott ki a Békéscsabától, a Soroksár pedig a 96. percben mentett pontot a Csákvár ellen. A Diósgyőr három ponttal tért haza Tiszakécskéről, az MTK pedig kétgólos hátrányt követően öt góllal tömte ki a Dorogot, és átvette a vezetést a tabellán. Négyet vágott az Ajka a Kozármislenynek, az újonc Kazincbarcika pedig már a második győzelmét aratta a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna, 600néző.Vezette:Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Horváth Róbert)
KAZINCBARCIKA:Megyeri II. G. – Szemere B., Ur, Dvorschák, Hleba, Pálinkás – Kállai Z. (Szekszárdi, 73.), Szabó B. (Rédling K., 93.), Csatári, Kurdics (Székely D., 57.) – Takács T. (Süttő, 57.).Vezetőedző:Varga Attila
BUDAFOK:Gundel-Takács – Nándori (Beke P., 61.), Horgosi, Vaszicsku, Fótyik D., Horváth O. (Kalmár O., 83.) – Németh M. (Györgyi, 83.), Adorján K., Kovács D. – Szűcs Zs. (Sós M., 83.), Tischler (Csonka A., 71.)Vezetőedző:Csizmadia Csaba
Gólszerző:Kállai Z. (1–0) a 17., Pálinkás (2–0) a 85., Vaszicsku (2–1) a 87. percben
Varga Attila: – Küzdelmes, hatalmas csatát láthattak a nézők és a semleges érdeklődők is remekül szórakozhattak. Az első félidőben megérdemelten jutottunk vezetéshez, de a szünet után gondjaink támadtak, ugyanis a Budafok erőteljes támadásokkal igyekezett fordítani. Boldog vagyok, hogy értékes pontokhoz jutottunk.
Csizmadia Csaba: – A hazaiak arra vártak, hogy hibázzunk, és ezt mi megtettük. Hiába alakítottunk ki sok helyzetet, csak a szépítés sikerült. Ezen a szinten ilyen hibákat nem szabad elkövetni!

TISZAKÉCSKEI LC–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,700néző.Vezette:Farkas Tibor (Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE:Antal– Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Gyurján, a szünetben) – Lovas A. (Lovas Zs., a szünetben), Pongrácz, Erdei C., Winkler A. (Vachtler Cs., 60.) – Zamostny (Szekér, 60.), Horváth Z. (Vólent, 70.).Vezetőedző:Visinka Ede
DIÓSGYŐR:Danilovic– Farkas D., Hegedűs J., Szatmári Cs., Bárdos – Holdampf, Bényei Á. (Koman, 68.) – Radics M. (Szőke A., a szünetben), Bertus (Viczián, 90+3.), Vajda (Jurek 75.) – Lukács D. (Eppel, 68.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
Gólszerző:Vólent (75.), ill. Bényei (29., 46.)
Visinka Ede:– Megérdemelten nyert a Diósgyőr. Mi 60-70 percig nagyon félénken játszottunk. Ez nem elég. Szenvedély nélkül nem lehet ezt a sportot űzni. Az utolsó húsz percre tudunk alapozni. A DVTK kihasználta könnyelmű hibáinkat. A csapatom szerencsés hajrával talán az ikszet is kiharcolhatta volna, de ki kell mondanom, hogy nem volt benne a meccsben a siker. Sokat dolgoztunk eddig is, de még nem állt össze a csapatunk. Remélem, már szerdától összeállnak a dolgok, és elindulunk felfelé.
Dragan Vukmir:– Ilyen nehéz mérkőzésre számítottunk. Hamarabb le kellett volna zárnunk a meccset, de kimaradtak a helyzeteink. A vége így izgalmas lett, de ettől érdekes a futball. Bízom a csapatban, mert jól dolgozik a társaság. Most közepesen játszottunk, és szereztünk három pontot, ennél csak jobb lehet.

SZOMBATHELYI HALADÁS–ETO FC GYŐR 2–1(2–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,Haladás Sportkomplexum,2532néző.Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
HALADÁS: Verpecz–Simut, Csató, Németh M., Bosnjak–Derekas, Hursán, Sipos Z. (Nyíri, 85.), Doktorics (Horváth R., 61.) –Molnár R. (Bartusz, 79.), Borvető (Lencse, 61.).Vezetőedző: Németh Szabolcs
ETO FC GYŐR: Kovácsik–Kovács K. (Kiss Balázs. 69.), Csonka, Csinger, Papp–Babati (Bencze, 69.), Kiss Bence, Benczenleitner, Kiss M. (Toma, 79.) –Vitális, Borsos F. (Óvári, 69.).Vezetőedző:Timár Krisztián
Gólszerző: Hursán (1–0) a 31., Borsos (1–1) a 38., Sipos Z. (2–1) a 45. percben
Németh Szabolcs: – A csapat egységének köszönhető, hogy győztünk. Mindenki odatette magát a győzelem érdekében, és ez meghozta az eredményt.
Tímár Krisztián: – A második félidőre sikerült rendezni sorainkat, agresszíven játszottunk, de a támadójátékunk nem volt eredményes. Ezen a téren még sokat kell javulnunk. Bosszús vagyok, mert két szabadrúgás után kaptunk gólt.

SOROKSÁR SC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (0–1)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 400néző.Vezette:Zimmermann Márió (Berényi Ádám, Punyi Gyula)
SOROKSÁR:Kovács M. – Nagy O., Kékesi, Valencsik (Ikonomou, 30.), Csontos – Haris, Hudák – Ternován (Pintér D., 66.; Vági, 84.), Lőrinczy, Hajdú R. (Hegyi, 84.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
AQVITAL:Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Kocsis D., 77.) – Gazdag V., Kártik (Magyar Zs., 39.) – Tamás N. (Torvund, 58.), Janyickij, Baracskai (Fejős, 58.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző: Kártik (0–1) a 3., Lovrencsics B. (1–1) a 68., Vaskó (1–2) a 77., Lőrinczy (11-esből, 2–2) a 96. percben
Kiállítva:Csontos (reklamálásért) a 63., Kocsis D. (rátartott Pintér lábára) a 81. percben
Lipcsei Péter: – Egész héten arről beszéltünk, hogy nem szabad félvállról venni a mérkőzést, mert a csapat felállított egy mércét. Az első félidő nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, a másodikban nyújtott teljesítményért le a kalappal. Ebből erőt kell merítenünk.
Tóth Balázs: – Soroksárról elhozni egy pontot jó eredmény. Az más kérdés, hogy nehéz átélni, mikor a kilencvenhatodik percben veszítünk pontokat. Azért látszott, hogy nálunk a fiatalok nincsenek hozzászokva ehhez a légkörhöz.

SZENTLŐRINC–SZEGED-CSANÁD GA 2–0 (2–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,Szentlőrinci Sporttelep,500néző.Vezette:Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
SZENTLŐRINC:Prokop – Keresztes B., Havas, Nagy Zs. (Tamás L., a szünetben) – Erdélyi, Németh E., Papp G. (Vidnyánszky M., 66.), László D. – Daróczi (Török L., 81.), Rétyi (Filipovic, 66.) – Mervó (Csörgő R., 66.).Vezetőedző:Jeremiás Gergő
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey, Temesvári (Tóth B, 52.), Szilágyi Z., Beronja – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., a szünetben) – Pintér Á., Szatmári L., Szakály D. (Dobos, a szünetben) – Haruna.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:Rétyi (11-esből, 1–0) a 26., Daróczi (2–0) a 38. percben
Jeremiás Gergő:– A Szeged kezdett jobban, nekünk némi időre volt szükségünk, amíg felvettük az iramot. Utána két szép gólt szereztünk, akik látták a mérkőzést talán elismerik, nem érdemtelenül nyertünk.
Alekszandar Sztevanovics:– Bíztunk benne, hogy nyerhetünk, de az első félidőben két olyan súlyos hibát követtünk el, amelyek után ez nem sikerült. A Szentlőrinc teljesen megérdemelten nyert.

FC AJKA–HR RENT-KOZÁRMISLENY 4–2(2–2)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum,1200néző.Vezette:Bana Gergely (Máyer Gábor, Bede Tamás)
AJKA:Horváth Dániel – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer – Kenderes Z. (Berzsenyi, a szünetben), Tóth G. (Görgényi, 90+1.) – Csizmadia Z. (Vogyicska Bálint, 58.), Dragóner F. (Gaál B., a szünetben), Doncsecz (Sejben V., a szünetben) – Szarka Á.Vezetőedző:Kis Károly
KOZÁRMISLENY:Budzsáklia – Tölgyesi, Gál Sz., Füredi – Horváth Dániel, Kosznovszky – Vajda (Beke, 62.), Bartha L. (Puska, 78.), Vogyicska Balázs (Hampuk, a szünetben), Kirchner (Osei, 78.) – Kulcsár K. (Tóth Z., 68.).Vezetőedző:Tóth László
Gólszerző: Vajda R. (0–1) a 10., Jagodics B. (1–1) a 20., Szarka (11-esből, 2–1) a 22., Horváth Dániel (2–2) a 42., Szarka (3–2) a 74. Gaál B. (4–2) a 77. percben
Kis Károly: – Látványos, változatos összecsapás volt. Az egyenlítő góljuk előtt volt egy nagy helyzetünk, ha azt értékesítjük, nyugodtabban vonulhattunk volna a szünetre. A második félidőben nagy nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, és ez a nyomás már gólokban is megmutatkozott.
Tóth László: – Az első félidőt követően joggal reménykedhettünk szebb befejezésben. Amíg szerzünk két remek gólt, és kapunk három gyermeteg gólt, addig sajnos ez a vége.

PÉCSI MFC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (2–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion,1700néző.Vezette: Katona Balázs (Garai, Kiss B.)
PMFC: Helesfay – Mayer (Kövesdi, 76.), Rácz, Katona L., Hadaró – Kesztyűs (Svedyuk, 76.), Futó – Makrai (Kónya D., 64.), Nikitscher, Harsányi (Tihanyi, 83.) – Tóth-Gábor (Grabant, 83.).Vezetőedző: Weitner Ádám
MOSONMAGYARÓRVÁR: Heinrich – Simita (Dezamits, 70.), Czingráber, Debreceni, Deák, Nagy K. (Horváth K., szünetben) – Tóth L. (Illés D., 56.), Végh, Gáncs (Múcska, 70.) – Szalka (Nagy Z., szünetben), Boros.Vezetőedző: Varga László
Gólszerző: Harsányi I. (1–0) a 24., Czingráber (öngól, 2–0) a 28., Nagy Z. (2–1) a 71. percben
Weitner Ádám:– Az első félidőben magabiztosan játszottunk, sok helyzetet tudtunk kialakítani. Kettő nulla után azonban mindent egy lapra tett fel a vendéggárda, így a második félidő részünkről a szív diadala volt. Úgy látom, mentálisan összeért a társaság.
Varga László:– Az első nagy ziccer a mienk volt, de az első fél órában megilletődötten játszottunk. Utána is megvoltak a lehetőségeink, sajnálom, hogy hagytunk egy félidőnyi előnyt a Pécsnek. Végig győzelemre játszottunk, de fel kell vennünk az NB II ritmusát, hiszen mi a harmadosztályból jöttünk fiatal, de fejlődőképes társasággal.

BFC SIÓFOK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok,Városi Stadion,600néző.Vezette:Derdák Marcell (Nagy Viktor, Ország Péter)
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi G., Vágó G., Debreceni, Varga B. – Krausz, Szakály A. (Nyitrai, 77.) – Eördögh (Major, 84.), Nyári (Pataki Z., a szünetben), Girsik (Dénes Cs., 66.) – Horváth P. (Nikházi, 85.)Vezetőedző: Domján Attila
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Farkas B. (Pataki B., 77.), Gengeliczki, Baki, Deutsch B. – Csősz (Novák Cs., 61.), Márkus, Sigér Á. (Vass P., 77.) – Kovács Á. (Szerető, 33.), Adamcsek, Gresó.Megbízott edzők: Balogh Zoltán, Márton István
Gólszerző: Horváth P. (1–0) az 1. percben
Domján Attila: – Visszakaptuk, amit a múlt héten elvett tőlünk a futball. Nem volt folyamatos a játékunk, pontatlanok is voltunk. Célratörően játszottunk, nem látványosan, de a három pontot szereztünk.
Balogh Zoltán: – Nehéz mit mondani, amikor a tizenötödik másodpercben hátrányba kerültünk, aztán hiába birtokoltuk többet a labdát, a kapura veszélytelenek voltunk. Lehetőségeink adódtak, de tiszta helyzetet nem tudtunk kidolgozni. Továbbra sem tudunk gólt szerezni.

MTK BUDAPEST–DOROGI FC 5–2 (2–2)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,800néző.Vezette:Takács Tamás (Albert István, Bertalan Dávid)
MTK:Balázs – Poór, Szépe, Nagy Zs. – Miknyóczki (Kovácsréti, a szünetben), Kata, Bognár I. (Biben, 82.), Stieber Z. (Lehoczky, a szünetben), Medgyes S. (Nagy B., 85.) – Németh K. (Kovács M., 80.), Futács.Szakmai igazgató:Bognár György
DOROG:Borsos V. – Sztojka (Szilágyi Sz., 56.), Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. – Lustyik (Tóth B., 56.), Lénárth (Nagyházi, 77.) – Barna G., Szerencsi (Kapornai, 73.), Szedlár – Magyari (Szalai J., 56.).Vezetőedző:Fenyvesi László
Gólszerző: Szerencsi (0–1) a 11., Szedlár (0–2) a 17., Futács (1–2) a 29., Futács (11-esből, 2–2) a 36., Futács (3–2) a 67., Németh K. (4–2) a 76., Kovácsréti (5–2) a 85. percben
Kiállítva: Barna G. (második sárga lap) a 79. percben
Az MTK Budapest nem tartott sajtótájékoztatót, Bognár György pedig továbbra sem nyilatkozik lapunknak.
Fenyvesi László: – Ha kétgólos előnyben gólra váltjuk a helyzetünket, eldönthettük volna a mérkőzést. Ehelyett az MTK még a szünet előtt egyenlített, majd elkerülhető gólokat kaptunk. Van mire építenünk, de bosszantó, hogy ismét pont nélkül maradtunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 01 (00)– ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion,1043néző.Vezette:Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Kovács Gábor)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Major, Csörgő, Hajdú, Helembai –Kovács M., Vass Á., Nagy P. –Medgyes (Szegi, 86.), Pethő (Simon A., a szünetben), Soltész (Herjeczki, 70.).Vezetőedző: Csertői Aurél
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás, Albert I., Fazekas L., Mikló – Horváth P., Zvara (Bora, 90.), Kitl M. (Váradi, 58.), Talpalló (Czékus, 58.) – Máris (Hamed, 81.), Lukács R. (Farkas M., a szünetben).Vezetőedző: Brlázs István Gábor
Gólszerző: Hamed (0–1) a 90+2. percben
Csertői Aurél
: – Az egész mérkőzésen futószalagon gyártottuk a helyzeteket, ám ki is maradtak sajnos. A Békéscsaba második félidei kontrajátékát nem tudtuk levédekezni, ez döntött a végén egy szerencsés gól formájában.
Brlázs Gábor: – Az első félidőben sokszor csak a szerencse mentett meg bennünket a góltól, szünet után próbáltam stabilizálni a játékunkat, ami a végén egy gyors kontra után győzelmet eredményezett.