Ikszelt az MTK a Péccsel, tovább nőtt a rangadót nyerő Diósgyőr előnye

2022.11.13. 12:50
A diósgyőri Eppel Márton lövését itt hárítani tudta a Szpari kapusa, Fejér Csongor (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 17. fordulójának matinés rangadóján ikszelt az MTK és a PMFC. Később a Gyirmót magabiztosan megverte otthon a Kazincbarcikát, míg a játéknap előtt sereghajtó Dorog gólgazdag mérkőzésen múlta felül a Tiszakécskét. Az Ajka fordítani tudott Szentlőrincen, így zsinórban a második idegenbeli meccsét nyerte meg, a Haladás viszont kikapott Mosonmagyaróváron. A folytatásban a keleti derbin a Diósgyőr két góllal bizonyult jobbnak a Nyíregyházánál, a Szeged egy góllal fektette két vállra a Csákvárt, míg az ETO csak egy ponttal tért haza Kozármislenyből.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 7340néző. Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bokros (Farkas D., 82.), Bárdos – Bényei Á. (Illés B., 89.), Cseke, Bertus (Koman, 70.) – Eppel (Szőke A., 70.), Lukács D., Gera D. (Papp M., 89.).Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Gengeliczki, Baki, Deutsch B. – Sigér Á. (Csősz, 53.), Márkus – Pekár (Pantovics, 70.), Pataki (Artner, 82.), Gresó (Szerető, 70.) – Kovács Á. (Ramos, 82.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Gera D. (1–0) a 16., Bényei Á. (2–0) a 37. percben
Kuznyecov Szergej: – Remek hangulatú mérkőzésen értékes és fontos győzelmet arattunk. Szerettünk volna nyerni, rengeteg szurkoló eljött a mérkőzésre, örülök, hogy megfeleltünk várakozásaiknak. Az eredménnyel természetesen elégedett vagyok, a második félidőben mutatott teljesítmény miatt azonban kisebb hiányérzetem van. Az mindenesetre örömteli, hogy nem kaptunk gólt.
Huszák Géza: – Különleges hangulatú mérkőzés volt. A diósgyőri gyors emberek támadásban lekontráztak bennünket. A második félidő másként alakult, gólt is szerezhettünk volna, de kihagytuk lehetőségeinket. A Diósgyőr közelebb állt a győzelemhez, meg is nyerte a találkozót, a futballt ugyanis gólra játsszák. Ilyen hibákat nem szabad elkövetni!

MTK BUDAPEST–PÉCSI MFC 11 (11)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,1460néző.Vezette:Rúsz Márton(Berényi Ákos, Punyi Gyula)
MTK:Somodi – Várkonyi (Palincsár, 90.), Kocsis G., Szépe, Varju – Kata – Stieber Z., Bognár I. – Kovács M., Németh K., Zuigeber (Zsóri, 85.).Vezetőedző:Horváth Dávid
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Rácz, Katona L., Hadaró (Marques-Arosa, 90.) – Szeles – Kocsis B. (Terbe, 85.), Nikitscher (Harsányi, 71.), Kesztyűs, Gera Zalán (Kövesdi, 85.) – Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Stieber Z. (1–0) a 18., Hadaró (1–1) a 27. percben
Kiállítva:Szeles a 88. percben
Horváth Dávid: –Sokkal összeszedettebbek voltunk, mint a szerdai, ajkai találkozón. Sajnálom, hogy csak egy gólt tudtunk szerezni. Nem láttam még a meg nem adott gólunk visszajátszását, de jövőre szeretnénk olyan bajnokságban szerepelni, ahol már van VAR.
Weitner Ádám:– Jó csapat otthonában is megtöltöttük tartalommal a játékunkat. Mindent megtettünk annak érdekében, hogy kihozzuk a maximumot magunkból. Az a célunk, hogy tovább fejlődjön a játékunk.

SZEGED-CSANÁD GA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1000 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SZEGED: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Papp Á. (Sipos Sz., 67.), Farkas A. – Gajdos, Szakály D. (Szatmári L., 92.), Kundrák N. (Kővári, 57.) – Bíró B. (Haruna, 67.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Alaxai, Vaskó, László N. – Mészáros D. (Fejős, 58.), Körmendi (Janyjickij, 83.), Kártik (Gazdag V., 58.) – Torvund (Magyar Zs.,, 83.), Hornyák M., Baracskai (Tamás N., 71.) Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Papp Á. (1–0) a 37. percben
Alekszandar Sztevanovics: – A gyors és lendületes Csákvár nehéz feladat elé állította csapatunkat. Értékes győzelmet arattunk, így tartjuk a lépést a bajnokság élcsapataival.
Tóth Balázs: – Az első félidőben gyengén futballoztunk, és ezt a rutinos, jó erőkből álló Szeged góllal büntette. A szünet után végig mi irányítottunk, számos gólhelyzetet alakítottunk ki. Rászolgáltunk volna a döntetlenre.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–ETO FC GYŐR1–1(1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,400néző.Vezette:Farkas Tibor (Kiss Balázs, Nagy Viktor)
KOZÁRMISLENY:Lékai – Guth (Kotroczó, a szünetben), Horváth D., Gál Sz., Turi – Tölgyesi (Tóth Z., 88.), Kosznovszky, Vajda R. (Nagy E., 67.) – Beke, Kirchner (Károly, 60.), Bartha L.Vezetőedző:Szekeres Zoltán
GYŐR:Fadgyas – Papp M., Szujó, Fodor F. – Kovács K., Tuboly (Kiss B., 55.), Toma, Kovács I., Benczenleitner – Babati (Óvári, 69.), Vitális (Lacza, 55.).Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Beke P. (1–0) a 45., Kovács K. (1–1) a 79. percben
Szekeres Zoltán:– Örülök az egy pontnak, mert a Győr jó csapat. Megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy három pontot szerezzünk, de nem értékesítettük a lehetőségeinket.
Tímár Krisztián:– A lehető legrosszabb pillanatban kaptuk a gólt, a szünet előtt, pedig előtte még nekünk adódott helyzetünk. A pihenő alatt igyekeztünk rendezni a sorainkat, amely talán sikerült is, mert kiegyenlítettünk. Legalább egy piros lap elmaradt a második negyvenöt percben.

GYIRMÓT FC GYŐR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 525néző.Vezette: Bogár Gergő (Huszár Balázs, Ország Péter)
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Major M., Csörgő V., Polgár K., Hajdú Á. – Vass Á. (Kovács D., 66.) – Erdei M. (Bagó, 87.), Kovács M., Nagy P. (Berki, 66.), Medgyes Z. (Soltész D., 66.) – Simon A. (Herjeczki, 80.) Vezetőedző: Csertői Aurél
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor (Megyeri II Gábor,, 36.) – Szemere, Ur, Lippai T. (Süttő, a szünetben), Székely K. – Hleba, Csatári – Ádám F., Székely D. (Puska, 66.), Pálinkás (Benkő, 66.) – Laczkó M. (Takács T., 66.) Vezetőedző. Varga Attila
Gólszerző: Simon A. (1–0) a 31., Kovács M. (2–0) a 45+3., Székely D. (öngól, 3–0) a 62. percben
Csertői Aurél: – Jót tett csapatomnak a győzelem, amely a helyzetek alapján nagyobb különbségű is lehetett volna.
Varga Attila: – A döntő szituációkban a hazaiak jól, mi pedig rossz döntéseket hoztunk, így Dávid és Góliát csatájából egyértelműen a jobb hazai csapat került ki győztesen.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁRSZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Aradi József, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Gáncs (Buglyó, 89.), Végh B. – Monori (Jasarevic, 67.), Tóth L. (Sajbán Miklós, 67.), Szalka (Czingráber, 89.) – Nagy Z. (Nagy K., 79.) Vezetőedző: Horváth Csaba
HALADÁS
: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Tóth Máté (Lencse, 62.), Csilus T. (Taipi, 82.), Rácz B., Derekas (Nyíri, 76.) – Csernik (Doktorics, 76.), Molnár R. (Borvető, 62.) Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Sajbán Miklós (1–0) a 68. percben

Horváth Csaba: – Az első félidőben tompán futballoztunk, aztán a szünet után az átmenetek jobban sikerültek, s támadásban is többet nyújtottunk. Úgy érzem, ezek alapján a győzelmünk megérdemelt.
Michal Hipp: – Úgy gondolom, hogy a szerencsésebbik csapat nyert. Az első félidőben két-három ziccert kihagytunk – az ellenfél kapusa remekül védett –, míg az óváriak a 40. percig kapura sem rúgtak. A szünet után is aktívak maradtunk; igyekeztem elöl frissíteni, a hazaiak azonban egy bombagóllal eldöntötték a meccset. Csalódott vagyok az eredmény miatt, de ha nem tudunk gólt szerezni, nincs eredmény.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 3–1 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 580 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Bora, Farkas M. (Szabó Cs., 41.), Fazekas L., Puskás G. (Váradi, 81.) – Zvara, Kitl M., Horváth P., Mikló (Hodonicki, 60.) – Ilyés (Hamed, 60.), Czékus (Talpalló, 60.).Vezetőedző: Brlázs Gábor
SOROKSÁR: Holczer – Króner, Kékesi, Valencsik, Csontos – Haris (Hajdú Á., a szünetben), Hudák – Halmai Á. (Köböl, a szünetben), Lőrinczy (Erdélyi, 84.), Lisztes (Redzic, a szünetben) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Ilyés T. (1–0) a 21., Czékus (2–0) a 23., Redzic (2–1) a 49., Váradi (3–1) a 82. percben
Brlázs Gábor: – Jól kezdtünk, két perc alatt sikerült kétgólos előnyre szert tenni. Farkas Márk kiválásával zavar keletkezett a védelemben a második félidő elején és közepén. A csapat tartását azonban mutatja, hogy nem zuhantunk össze és rúgtunk még egy gólt.
Lipcsei Péter: – Az első félidőben kritikán aluli teljesítményt nyújtott a csapat, ajándékoztunk két gólt, mindkétszer nálunk volt a labda és odapasszoltuk az ellenfélnek. A második félidőre már jobb felfogásban jöttünk ki, érkezett a gól is, bíztam benne, hogy legalább a döntetlent kiharcoljuk, de nem sikerült.

SZENTLŐRINC SE–FC AJKA 2–3 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
150néző.Vezette:Lovas László (Belicza Bence, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC:Prokop – Farkas M., Havas, Keresztes B., Nagy Zs. (Kiss-Szemán, 63.) – Papp G., Török L. (Vidnyánszky, 63.) – László D. (Rétyi, 73.), Daróczi, Szabó M. (Grumics, 73.) – Filipovics (Mervó, 73.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Görgényi, Csemer – Csizmadia Z. (Tar, 84.), Tajthy (Vogyicska Bálint, 76.) – Doncsecz (Berzsenyi, 63.), Sejben, Gaál B. (Molnár M., 84.) –Zsolnai R. (Fodor P., 76.).Megbízott vezetőedző:Jeney Gyula
Gólszerző:Filipovics (1–0) a 16., Csemer (1–1) a 40., Szabó M. (11-esből, 2–1) az 53., Kovács N. (2–2) az 54., Gaál B. (11-esből, 2–3) az 59. percben
Kiállítva:Keresztes B. a 69. percben
Jeremiás Gergő:– Jól kezdtünk, sikerült mezőnyfölényt kialakítanunk, de egyéni hibák követtünk el, könnyű gólokat kaptunk. Tíz emberrel is nagyot küzdöttünk, lesz két hetünk kijönni a rossz szériából.
Jeney Gyula:– Nehéz higgadtan értékelni... Új szemléletet igyekeztem meghonosítani, ez, úgy tűnik, működik. Rengeteget tettünk a szerencséért, meg is érdemeltük a győzelmet.

BUDAFOKI MTE–BFC SIÓFOK 3–0 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca,400néző.Vezette:Berényi Tamás (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Horgosi, Jagodics M., Fótyik – Margitics A. (Györgyi A., 72.), Kovács D. (Nándori, 60.), Csonka A., Soltész I., Horváth O. (Bíró M., 87.) – Sós M. (Szűcs Zs., 72.), Beke (Takács R., 72.).Vezetőedző:Mátyus János
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi (Eördögh, 72.), Varjas Z., Debreceni, Varga B. (György N., 82.) – Krausz, Nikházi – Major, Nyári (Farkas B., a szünetben), Balogh B. (Girsik, a szünetben) – Makrai (Horváth P., a szünetben).Vezetőedző:Domján Attila
Gólszerző:Jagodics M. (1–0) a 30., Jagodics M. (2–0) a 34., Takács R. (3–0) a 85. percben
Mátyus János:
– Roppant érdekes találkozó volt. Az első húsz percben a Siófok akarata érvényesült, aztán átvettük az irányítást. Szereztünk két szép gólt, és bár a Siófok mindent megtett a második félidőben is, hogy kozmetikázza az eredményt, jól védekeztünk, és még egy gólt szereztünk.
Domján Attila:– Az első fél órában minden úgy ment, ahogyan elterveztük, aztán két gólt kaptunk. A második félidőben komoly mezőnyfölényt alakítottunk ki, amely viszont meddő volt.

DOROGI FC–TISZAKÉCSKEI LC 4–2 (2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion,300néző.Vezette: Nazsa Tamás (Ring Kevin, Rózsa Dávid)
DOROG: Borsos – Barna G. (Szerencsi, 66.), Kárász, Lénárth, Gyurácz, Papp M. – Albert Á. (Lustyik, 82.) – Szalai J., Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Kapornai, 66.).Vezetőedző: Marián Sluka
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Csáki R., Farkas N. (Farkas A., a szünetben) – Kiss N., Erdei C., Gyurján B. (Winkler A., a szünetben) – Zamostny – Balajti (Geiger N., 70.), Horváth Z. (Vachtler, a szünetben).Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:Sztojka (1–0) a 17., Szalai J. (2–0) a 20., Horváth Z. (2–1) a 38., Vígh Á. (3–1) a 60., Szedlár (4–1) a 75., Zamostny (4–2) a 86. percben
Kiállítva:Lénárth a 81. percben
Marián Sluka:– Sokat vártunk erre a győzelemre, mivel az előző négy fordulóban az egyéni hibáinkat az ellenfél mindig megbüntette, és a helyzeteink ellenére mindig csak szimpatikus vesztesek voltunk. A szív diadala volt, az első félidőben kimondottan jól játszottunk, a második félidőben pedig a precíz védekezésünknek köszönhetően kontrákból újabb gólokat szerezni. Sajnálom a második kapott gólt, mert a Tiszakécske játékában nem volt benne, hogy két gólt szerezzen.
Klausz László:– Nehéz szívvel értékelem a találkozót, főleg az első húsz percben kapott két gól miatt. Sajnos kiütközött a csapaton az, amely az elmúlt mérkőzéseken is tapasztalható volt, hogy mentális nincsenek rendben a fiúk. Az egy hét alatt lejátszott három mérkőzés rengeteget kivett a meghatározó játékosokból, ez meg is látszott rajtuk.

1. Diósgyőri VTK 17 12 1 4 33–16 +17 37
2. Pécsi MFC 17 8 9 19–11 +8 33
3. MTK Budapest 17 9 4 4 49–29 +20 31
4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 17 9 4 4 22–16 +6 31
5. Gyirmót FC Győr 17 9 3 5 31–18 +13 30
6. Soroksár SC 17 7 5 5 28–27 +1 26
7. FC Csákvár 17 6 6 5 22–20 +2 24
8. ETO FC Győr 17 6 5 6 19–15 +4 23