Már két pont a DVTK előnye, iksz a pécsi rangadón, felzárkózott az MTK

2022.11.09. 12:50
Ennél simább volt a DVTK győzelme Csákváron (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A Diósgyőr lett a labdarúgó NB II 16. fordulójának nagy nyertese. Kuznyecov Szergej együttese fölényesen diadalmaskodott Csákváron, és mivel a Pécs a játéknap rangadóján döntetlenre végzett a Gyirmóttal, már két pont a tabellát vezető borsodiak előnye a baranyaiakkal szemben. A harmadik MTK kétszeri hátrányból tudott nyerni Ajkán, és két pontra megközelítette a PMFC-t. Újabb két ponttal lemaradva a Barcikán győztes Szeged áll a negyedik helyen. Az alsóházi csapatok közül a Mosonmagyaróvár bravúros sikert ért el az ETO otthonában, a Békéscsaba pedig kétgólos hátrányból mentett meg egy pontot Siófokon.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DIÓSGYŐRI VTK 0–3(0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,300néző.Vezette:Ducsai József (Bornemissza Norbert, Varga Gábor)
CSÁKVÁR:Auerbach – Dulló, Alaxai, Vaskó, Baranyai – Kocsis D. (Gazdag V., 56.), Magyar Zs., Kártik (Ominger, 56.) – Tamás N. (Torvund, 69.), Baracskai (Hornyák, a szünetben), Fejős (Janyickij, 68.).Vezetőedző:Tóth Balázs
DVTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Farkas D., 38.) – Bertus, Cseke (Viczián, 72.), Bényei (Radics, 62.) – Jurek (Illés B., 72.), Eppel, Lukács D. (Papp M., 62.) Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Jurek (0–1) a 15., Szatmári Cs. (0–2) a 29., Lukács D. (0–3) az 57. percben
Tóth Balázs:– Annak ellenére, hogy kikaptunk, büszke vagyok a csapatra. Az MTK elleni meccs óta folyamatosan fejlődött játékunk és ez a DVTK ellen is látható volt. Jó tanulópénz fiataljaink számára, hogy nem helyzetekre játsszák a futballt. A találkozó egyes időszakaiban irányítottuk a játékot, beszorítottuk a DVTK-t, de sajnos kihagytuk lehetőségeinket.
Kuznyecov Szergej:– Fiatal, jó csapat a Csákvár, mely jól is játszott. Megvalósítottuk elképzelésünket, kihasználtuk gyorsaságunkat és magabiztosan nyertünk. A végén akár még fölényesebb is lehetett volna győzelmünk.

FC AJKA–MTK BUDAPEST 2–3 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 700 néző. Vezette: Molnár Attila (Becséri Gergely, Vörös Dániel)
AJKA:
Horváth D. – Kovács N., Tar, Kenderes, Présinger (Csemer, 76.) – Vogyicska, Csizmadia Z. (Tajthy, 63.) – Zsolnai R. (Molnár M., 78.), Berzsenyi, Sejben (Doncsecz, 63.) – Dragóner F. (Gaál B., 63.). Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula
MTK:
Somodi – Varju, Szépe, Kocsis G., Medgyes S. (Zsóri, 74.) – Kata – Lehoczky (Zuigéber, 63.), Bognár I. – Kovács Mátyás, Németh K. (Palincsár, 88.), Stieber Z. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző:Berzsenyi (1–0) a 13., Németh K. (1–1) a 36., Kovács N. (1–2) a 67., Szépe (2–2) a 79., Németh K. (11-esből, 2–3) a 82. percben
Jeney Gyula:– Nehéz értékelni ezt a mérkőzést, nagyszerűen küzdöttek a játékosaim. Sok mindenben fejlődnünk kell, de ha így játszunk, nem lesznek problémáink a folytatásban.
Horváth Dávid:– Nem így terveztük, kemény ellenféllel kerültünk szembe. Mi is kaptunk ki úgy, hogy nem érdemeltük meg, de most az élet ezt visszaadta.

PÉCSI MFC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC-stadion, 1200 néző. Vezette: Antal Péter (Máyer Gábor, Mohos Milán)
PÉCS:Helesfay – Mayer (Gera Z.,63.), Rácz,Katona L.,Hadaró – Szeles (Terbe,77.) – Kocsis,Nikitscher,Kesztyűs,Harsányi (Svedjuk, 63.), Tóth-Gábor. Vezetőedző:Weitner Ádám
GYIRMÓT:Hársfalvi – Szegi (Major,60.), Polgár,Csörgő,Hajdú Á. – Vass Á. – Kovács M.,Erdei,Nagy P. (Herjeczki,90.), Medgyes (Berki,75.) – Simon A. (Pethő,75.) Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Tóth-Gábor (11-esből, 1–0) a 12., Erdei (1–1) az 59. percben
Weitner Ádám:– Afféle tesztmérkőzés volt ez nekünk, mert az osztály egyik legjobb csapata volt az ellenfelünk – annak ellenére, hogy előtte vagyunk a táblázaton. A tizenegyes jogos volt.
Csertői Aurél:– Rangadó volt! A Pécs jó csapat, reális a végeredmény, és nekünk talán jobban jött ez az egy pont.

ETO FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 01 (00) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 803 néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsolyi Gergő, Baghy Csaba)
ETO FC:Fadgyas – Papp M.,Fodor F.,Benczenleitner (Lacza ,29.) – Kiss Balázs (Kovács K., 66.), Kiss Bence (Kovács I., 82.), Toma,Vitális,Vincze Á. – Priskin (Bacsa, 82.), Babati (Hanzli, 66.) Vezetőedző:Tímár Krisztián
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita,Debreceni,Deák I. – Jasarevic (Monori,70.), Gáncs (Buglyó, 89.), Végh B.,Sajbán Miklós (Tóth L.,70.), Horváth K. – Nagy Z. (Nagy K., 82.), Szalka (Papp Sz., 82.) Vezetőedző:Horváth Csaba
Gólszerző:Monori (0–1) a 72. percben
Tímár Krisztián:– Szégyelljük magunkat a szurkolóink előtt. Végigtámadtuk a mérkőzést, de a játékunk minőségi hiányosságai miatt kevés helyzetünk volt, míg az ellenfél az egyetlen egyet is kihasználta.
Horváth Csaba:– Küzdelmes meccs volt, az ETO a mezőnyben jól játszott, de sikerült megúsznunk kapott gól nélkül. Örülünk a győzelemnek, de labdabirtoklásban és kombinatív játékban van még mit javítanunk.

TISZAKÉCSKEI LC–SZENTLŐRINC 2–1 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Róbert, Belicza Bence Péter)
TISZAKÉCSKE:Antal B. – Balázs B.,Végső,Csáki,Farkas N. – Gyurján (Winkler,62.), Kiss N., Erdei – Zamostny (Vólent,85.) – Balajti (Farkas A.,62.), Horváth Z. (Pongrácz,74.) Vezetőedző:Klausz László
SZENTLŐRINC:Bese B. – Lénárt (Farkas M.,65.), Keresztes (Kiss-Szemán,75.), Nagy Zs.,Havas – Németh E.,Török L. (Vidnyánszky,65.) – Szabó M.,Daróczi (Rétyi,75.), László D. – Grumics (Mervó,75.) Vezetőedző:Jeremiás Gergő
Gólszerző:Csáki (1–0) a 25., Horváth Z. (2–0) a 44., László D. (2–1) a 85. percben
Klausz László:– Az első játékrészben a játékosok betartottak mindent, amit kértem, a másodikban a szívük vitte előre a fiúkat. De ez sem elvetendő, mert egy csapat éppen attól csapat, hogy mentálisan rendben van. A győzelem, a siker kovácsolja a legjobban össze a társaságot.
Jeremiás Gergő:– Bár a vesztes csapat vezetőedzője vagyok, büszke vagyok a játékosaimra. Minőségi focit produkáltak, úgy játszottak, ahogyan elvárom tőlük. A második félidőben több lehetőségünk volt arra, hogy döntetlenre mentsük, vagy meg is nyerjük a találkozót.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–HR RENT KOZÁRMISLENY 2–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Sényő, 250
néző. Vezette: Nagy Norbert (Csatári Tibor, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Nagy S. – Szokol, Gengeliczki, Baki, Deutsch B. – Sigér Á., Csősz (Márkus, 73.) – Pekár (Kovács Á., 73.), Pataki (Farkas B., 90.), Pantovics (Gresó, 64.) – Novák Cs. (Szerető, 90.). Vezetőedző: Huszák Géza
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág, Horváth D., Turi – Tölgyesi, Kosznovszky (Nagy E., 70.), Vajda R. – Bartha (Károly, 80.), Kulcsár K. (Tóth Z., 70.), Kotroczó (Guth, 70.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Novák (11-esből, 1–0) a 47., Kovács Á. (2–0) a 92. percben
Kiállítva: Gajág (55.)
Huszák Géza:
– Jól játszott a Kozármisleny, az első harminc percben nem tudtunk mit kezdeni az ellenfelünkkel, a félidő hátralévő részében aztán volt két-három nagy lehetőségünk. Sokat jelentett, hogy a második játékrész elején gyorsan megszereztük a vezetést. A kiállításból nem igazán kovácsoltunk előnyt, így izgalmassá vált a hajrá.
Szekeres Zoltán: – Megvoltak a helyzeteink, tíz emberrel is irányítottuk a mérkőzést, de a lehetőségeinket nem váltottuk gólra. A tizenhatosig jó volt a teljesítményünk, csak a gól hiányzott. A Nyíregyháza még emberelőnyben játszva is a hibáinkra várt, és csak a legvégén zárta le a mérkőzést.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GA 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 250 néző. Vezette: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin) KAZINCBARCIKA:Megyeri I Gábor – Szemere,Ur,Lippai,Székely K. – Kállai Z. (Benkő P., 78.), Nagy J.,Szabó B. (Székely D., 78.), Heil (Kurdics,a szünetben), Süttő (Pálinkás,a szünetben) – Laczkó (Takács T.,a szünetben). Vezetőedző:Varga Attila
SZEGED:Takács J. – Könczey,Temesvári A.,Szilágyi Z.,Tóth B. – Rédling (Papp Á.,59.), Farkas A. – Gajdos, Szakály D. (Szatmári L., 79.), Kundrák (Kővári, 90.) – Bíró B. (Haruna,59.) Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:
Gajdos (0–1) a 45+1., Gajdos (0–2) a 65. percben
Varga Attila:– Nagyon jó csapattal kerültünk szembe. Szerfelett örülök annak, hogy ilyen együttesek is vannak a magyar második vonalban. Minden tekintetben elismerés illeti őket, és gratulálnom kell nekik!
Alekszandar Sztevanovics:– Tudtuk, hogy nehéz kilencven perc előtt állunk, és ez így is alakult. A Kazincbarcika saját pályáján különösen veszélyes, játékosaim azonban sok energiát fektettek be, taktikailag is kijött a lépés, ezért úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 1–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 849 néző.Vezette: Bana Gergely (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
SZOMBATHELY:Verpecz – Nyíri Csató,Németh M.,Bosnjak, Doktorics,85.) – Csilus,Derekas – Csernik,Rácz B.,Tarján – Borvető (Molnár R.,68.)
Vezetőedző:Michal Hipp
BUDAFOK:Gundel-Takács – Horgosi,Jagodics M.,Fótyik (Vaszicsku,36.) – Margitics (Csonka,68.), Soltész,Adorján,Kovács D. (Németh M.,68.), Horváth O. (Kalmár,82.) – Sós M.,Beke (Takács R.,82.) Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Sós M. (0–1) a 20., Rácz B. (11-esből, 1–1) a 32. percben
Michal Hipp:– Az első félidőben az ellenfél jobban játszott, ezért sikerült megszereznie a vezetést. Különösen a pontrúgásai voltak veszélyesek. A második félidőben húsz-huszonöt perc volt a miénk, de sajnos ez nem járt góllal. Mindkét csapat győzni akart, ezért a döntetlen igazságosnak mondható.
Mátyus János:– Nagyon jó mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben úgy érzem, mi irányítottuk a játékot, szünet után kiegyenlített lett a küzdelem.

BFC SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,100néző.Vezette:Gaál Ákos (Horváth Zoltán, Kulman Tamás)
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Vágó, 86.), Krausz – Balogh B. (Dénes Cs., 79.), Eördögh (Major G., 86.), Girsik (Nagy-Kolozsvári, 64.) – Horváth P. (Farkas B., 64.).Vezetőedző:Domján Attila
BÉKÉSCSABA:Krnács – Puskás G., Fazekas L., Bora (Ilyés T., 88.), Hodonicki (Mikló, 69.) – Zvara, Kitl M. (Máris, 69.), Farkas M., Horváth P. – Czékus (Talpalló, 69.), Lukács R. (Hamed, 69.).Vezetőedző:Brlázs István Gábor
Gólszerző:Varjas Z. (1–0) a 11., Krausz (2–0) a 35., Máris (2–1) a 79., Hamed (2–2) a 90. percben
Domján Attila: –Az első félidőben elhittük, hogy ezt a mérkőzést megnyertük. Hiába figyelmeztettük a játékosokat ennek veszélyére. Sajnos ezt többször elkövettük már a szezon során, és a cseréink is gyengén szálltak be a mérkőzésbe.
Brlázs István Gábor: –Az első félidőben bealudtunk, és két pontrúgásból kapott góllal jelentős hátrányba kerültünk. A második játékrészben viszont a csapat tartását mutatja az, hogy vissza tudunk jönni a meccsbe, ebben nagyot tudtak segíteni cseréink, úgyhogy megérdemelten szereztünk egy pontot.

SOROKSÁR SC–DOROGI FC 2–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 200 néző. Vezette: Kovács Imre (Szilágyi Norbert, Vad Anita)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Kékesi A., Valencsik, Csontos D. – Haris, Hudák M. – Köböl (Varga S., 90+1.), Lőrinczy, Hajdú R. (Hegyi P., 84.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 90+4.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B. (Barna G., 19.), Gyurácz, Kovács O., Keresztes K., Papp M. – Magyari Sz. (Lustyik, 64.), Lénárth (Kapornai, 64.), Sztojka (Albert Á., 72.), Szedlár – Szalai J. (Vígh Á., 72.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 30., Lőrinczy (2–0) a 46., Szedlár (2–1) a 73. percben
Lipcsei Péter:
– Vasárnap Szentlőrincen nyertünk, és arról beszéltük, hogy próbáljuk meg itthon tartani a három pontot. Mivel azonban voltak sérültjeink és eltiltottunk is, nehéz volt változtatnunk. A kétgólos előnyünk nem nyugtatta meg a csapatot, a végére el is fáradtunk, és kellett egy adag szerencse is, hiszen a vendégek kapufáig jutottak.
Marián Sluka: – Amióta Dorogon vagyok, nem futballozunk rosszul, a Soroksár ellen is működött a játékunk, sajnos azonban az egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat. Nagy kár érte...

1. Diósgyőri VTK 16 11 1 4 31–16 +15 34
2. Pécsi MFC 16 8 8 18–10 +8 32
3. MTK Budapest 16 9 3 4 48–28 +20 30
4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 16 8 4 4 21–16 +5 28
5. Gyirmót FC Győr 16 8 3 5 28–18 +10 27
6. Soroksár SC 16 7 5 4 27–24 +3 26
7. FC Csákvár 16 6 6 4 22–19 +3 24