Az MTK Siófokon is kikapott, az Ajka a Pécset is legyőzte, ismét nyert a Misleny

2023.04.16. 16:50
Bognár Istvánék (kékben) a Siófok ellen is vereséget szenvedtek (Fotó: MTK Budapest)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap 17 órai kezdettel. Az MTK sorozatban második vereségét szenvedte el, ezúttal a Siófok lőtt két gólt a fővárosiaknak. A harmadik helyezett Ajka ismét nyert, és már csak nyolc pont a hátránya a második MTK mögött. Egymás után harmadszor kapott ki a Barcika, ellenben a Kozármisleny egyhuzamban harmadik győzelmét aratta. Az ETO hazai pályán, a Budafok idegenben tudott nyerni. A Soroksár–Gyirmót, a Haladás–Szentlőrinc és a Nyíregyháza–Békéscsaba mérkőzés döntetlennel zárult. A DVTK–Mosonmagyaróvár összecsapást hétfőn rendezik meg.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–MTK BUDAPEST 2–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,350 néző. Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ring Kevin)
SIÓFOK:Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Polényi, 68.), Varjas Z., Szakály A., Kerezsi (Girsik, 83.), Varga B. – Dénes (Hegedűs M., 68.), Farkas B. (Pataki Z., 68.)Vezetőedző:Dragan Vukmir
MTK:Rácz G. – Poór (Kapronczai G., 66.), Szépe, Bobál G., Vadnai D. – Kata – Zuigeber (Palincsár, 61.), Bognár I., Stieber Z., Kovács M. – Németh K.Vezetőedző:Horváth Dávid
Gólszerző:Debreceni Á. (1–0) az 51., Farkas B. (2–0) az 55., Stieber Z. (2–1) a 80. percben
Dragan Vukmir:– Gratulálok a fiúknak, jól futballoztak, megvolt az akarat bennük. Több helyzetet alakítottunk ki, ezért megérdemelt a győzelmünk.
Horváth Dávid:– A huszonötödik percig úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük. A folytatásban kényelmessé és körülményesebbé vált a játékunk, többet hibáztunk, amit a hazaiak azonnal ki is használtak. A végén ugyan szerkezetet váltottunk, ami kisebb változást hozott, de kellő eredményre nem vezetett.

FC AJKA–PÉCSI MFC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Városi Sportcentrum,800néző.Vezette:Görög Márió (Szalai Dániel, Bertalan Dávid)
AJKA:Horváth D. – Görgényi, Tar, Kenderes (Rabatin, 69.), Csemer–Tajthy T. (Vogyicska Bálint, 53.), Csizmadia Z., Berzsenyi (Gyuris, 69.), Zsolnai R., Sejben (Jagodics B., 83.) –Szarka Á. (Gaál B., 83.).Vezetőedző:Jeney Gyula
PMFC:Helesfay – Takács Zs. (Szabó M., 71.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Majnovics, 80.) – Krausz, Terbe, Kesztyűs B. – Harsányi I. (Tóth-Gábor, 71.), Gera Z., Kocsis B. (Major S., 80.).Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Szarka Á. (11-esből, 1–0) a 33. percben
Jeney Gyula:– Jó taktikát választott az ellenfelünk, megszervezte a játékát, ezzel alaposan meg is nehezítette a dolgunkat. A teljesítményünk hagyott némi kívánnivalót maga után, de egy ilyen hét után az ilyesmi előfordul, viszont nyertünk, és ezzel bizonyítottuk, hogy mentálisan rendkívül erősek vagyunk. Rengeteget ér ez a győzelem, büszke vagyok a csapatra.
Weitner Ádám:– Kemény mérkőzésen vagyunk túl, úgy gondolom, tavasszal még egy csapat sem játszott az Ajkával szemben ilyen fölényben, mint mi. Olyan időszakot élünk, hogy ami ősszel bement, az most nem, ráadásul a semmiből kaptunk egy tizenegyesgólt, míg mi elhibáztunk a büntetőnket. A fegyelmezettség, agilisság és győzni akarás terén nem érheti szemrehányás a játékosokat, a támadásbefejezésekkel van probléma, hogy nem tudunk betalálni.

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Soroksár,Szamosi Mihály Sporttelep, 400nézőVezette:Nagy Róbert (Punyi Gyula, Rózsa Dávid)
SOROKSÁR:Kovács Marcel – Ternován (Nagy O. 62.), Króner, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Varga I., 86.) – Sipos Z. (Redzic, a szünetben), Németh E. (Hudák M., a szünetben) – Halmai Á., Lovrencsics B., Hajdú R. (Köböl, 74.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Rusák – Szegi V., Polgár, Hajdú Á., Helembai (Nahirnij, 52.) – Kovács Milán – Soltész D., Nagy P., Madarász M., Medgyes Z. – Pethő (Simon A., 74.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 10., Madarász (1–1) a 13. percben
Lipcsei Péter:– Három nehéz mérkőzésen vagyunk túl ezen a héten, igazi parádé, hogy hét pontot szereztünk. Szerettünk volna nyerni, vezettünk is Lovrencsics Balázs szép fejesével. Aztán a blokkunk nem működött és kaptunk egy távoli gólt, amellyel egyenlített az ellenfél. Itt is, ott is akadtak lehetőségek, helyzetek, de ilyenkor már előjön a fáradtság is. Lovrencsics Balázs kihagyott büntetőjéről annyit: van ilyen a futballban.
Csertői Aurél:– Jól játszottunk, számtalan helyzetet kidolgoztunk az első félidőben, akkor kellett volna megnyernünk a mérkőzést. A második játékrészben voltak fordulópontok, tizenegyest védett a kapusunk, aztán nekünk és az ellenfélnek is voltak helyzetei. Hektikus mérkőzést játszottunk, de ilyenre is számítottam.

TISZAKÉCSKEI LC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,300néző.Vezette:Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Baghy Csaba)
TISZAKÉCSKE:HalasiBalázs B., Kiprich D., Csáki, Vajda B.– Vachtler (Kiss N., 79.), Erdei C.(Pongrácz, 85.), Szekér Á., Farkas A.– Winkler A., Zamostny (Horváth Z., 64.).Vezetőedző:Klausz László
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G.Szekszárdi M., Ur (Takács T., 78.), Lippai T., Süttő– Csatári, Heil (Hleba, 58.), Kovács B. (Ádám F., 58.), Szemere B. – Bacsa (Kurdics, 46.), Pálinkás.Vezetőedző:Csábi József
Gólszerző:Winkler A. (1–0) a 72. percben
MESTERMÉRLEG:
Klausz László:–Nagyon gólra törő, direkt játékot játszott ma is a Kazincbarcika. Erre készültünk és jól megoldottuk a feladatot. Csáki vezetésével ma a védelem is nagyon jól működött. Nem is vesztettünk fejpárbajokat, a lepattanókra is figyeltünk, s abból az átmeneteket is többször jól sikerült megoldanunk.
Csábi József:–Nehéz értékelni ezt a meccset. Nagy taktikai csata folyt a pályán. Nem volt látványos ez a bajnoki. Brusztolós mérkőzés volt, de erre is készültünk. Rossz passzban vagyunk. Ez a hét nem úgy alakult számunkra, ahogy azt előre elterveztük. Mindenesetre bizakodó vagyok, mert több volt ezekben a mérkőzésekben.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAFOKI MTE 0–1(00)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző.Vezette:Zimmermann Márió (Szécsényi István, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR:Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, Körmendi – Magyar Zs. (Ominger, 64.), Posztobányi (Alaxai, 76.), Kocsis D. (Gazdag, 64.) – Torvund (Tamás N., 76.), Fejős (Hornyák, 64.), Baracskai.Vezetőedző:Tóth Balázs
BUDAFOK:Gundel-Takács – Nándori (Adorján, 69.), Jagodics M., Fótyik – Csonka A., Soltész I. (Kovács D., 56.), Oláh B., Kalmár O. – Beke P. (Vaszicsku, 81.), Bakti (Bíró M., 56.), Horváth O. (Vaszicsku, 81.)Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Oláh B. (0–1) a 70. percben
Tóth Balázs:– Jó első félidő után érthetetlen másodikat produkáltunk. Játékunk visszaesett, pontatlanná, kapkodóvá váltunk, s a Budafok egy gólja elég volt győzelméhez.
Mátyus János:– Az elmúlt meccsek hihetetlen balszerencséje után most végre volt egy kis szerencsénk is. Tettünk egy lépést álmaink elérése felé.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC 1–1(0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,Haladás Sportkomplexum,757néző.Vezette:Kovács Imre (Becséri Gergely, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS:Mursits– Nyíri, Csonka, Bolla, Devecseri – Zvekanov (Csenik, 63.), Rácz, Horváth R. (Mayer, 79.), Doktorics (Tóth M., 63.) – Borvető (Lencse, 79.), Molnár R.Vezetőedző: Michal Hipp
SZENTLŐRINC:Prokop – Erdélyi, Keresztes, Tamás L., Kiss-Szemán – Török (Papp, a szünetben), Havas (Radosevics, 83.), László D., Múcska (Daróczi, a szünetben) – Rétyi (Mervó, 73.), Grumics (Novák, 54.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:Molnár R. (1–0) az 50., Havas (1–1) az 59. percben
Michal Hipp:– Nehéz találkozót vívtunk a Szentlőrinc ellen. Közepes iramú mérkőzésen a két tizenhatos között folyt a küzdelem. Az ellenfél jól kontrázott, mégis nekünk mi szereztük meg a vezetést, de sajnos egyenlített az ellenfél.
Domján Attila:– Nem tudom, elveszítettünk-e Szombathelyen két pontot vagy szereztünk egyet. Hullámzó, küzdelmes mérkőzésen a második játékrészben közelebb álltunk a győzelemhez.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 500néző.Vezette:Berényi Tamás (Horváth Róbert, Varga Gábor)
NYÍREGYHÁZA:Hegedüs – Kiss Á., Gengeliczki (M. Ramos, 57.), Baki, Jánvári (Szokol, 40.), Nagy B. – Vass P. (Pekár, 57.) – Kovácsréti (Szerető, 75.), Pataki, Pantovics (Gresó, 57.) – Novák Cs.Sportigazgató:Fekete Tivadar
BÉKÉSCSABA:Póser (Krnács, 84.) – Szalai D., Farkas M., Fazekas L., Albert I. – Futó, Kitl M. (Horváth P., 90+2.), Mikló – Máris (Babinyecz, 84.), Lukács R. (Hamed, 80.), Czékus.Megbízott vezetőedző:Pásztor József
Gólszerző:Lukács R. (0–1) a 48., Gresó (1–1) a 82. percben
Fekete Tivadar:– Mindig úgy lépünk pályára, hogy csak a győzelem elfogadható és ezúttal is megtettünk ezért mindent. A kapott gól visszahúzott minket, noha addig nem is nagyon volt kapura lövése az ellenfélnek. Nyomtunk, a végén meccslabdánk is volt, sajnos most csak egy pontot szereztünk.
Pásztor József:– Nem játszottunk jól, a Nyíregyháza sokkal többet támadott, veszélyes volt több szituációból, de sokáig megúsztuk a támadásait. Elkerülhető egyenlítő gólt kaptunk, ami nem biztos, hogy szabályos volt, mindenesetre igazságos a döntetlen. Kis szerencsével nyerhetünk volna, ám nem bírtuk el azt a nyomást, amit a hazaiak ránk helyeztek.

ETO FC–DOROGI FC 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, 612 néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Fodor F., Keresztes K., Csontos – Tuboly – Borsos F. (Szendrei Á., a szünetben), Vitális (Kiss M., 69.), Kiss Bence (Toma, 86.), Lacza – Huszár M. (Óvári, 80.). Vezetőedző: Antonio Munoz
DOROG: Borsos V. – Barna G., Preklet, Gyurácz, Kotula M. – Lénárth – Krunc (Selmeczi, 84.), Kapornai (Tóth B., 72.), Király P. (Szedlár, a szünetben), Szerencsi (Albert Á., a szünetben) – Szalai J. (Papp Marcell, 72.). Megbízott edző: Kamber Djordje
Gólszerző: Lacza (1–0) az 55., Szendrei Á. (2–0) a 66. percben
Antonio Munoz
: – Régóta vártunk már erre a győzelemre. Az első félidőben még akadozott a játék, de a szünetbeli változtatások eredményesnek bizonyultak, feljavították a csapat játékát.
Djordje Kamber: – Ötvenöt percig sikerült a tervezett játékot megvalósítanunk. Akkor az ETO szerencsés gólt szerzett, és ezt követően az utolsó fél órára teljesen szétesett a csapatunk.

KOZÁRMISLENY–SZEGED–CSANÁD GA 3–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos (Máyer Gábor, Ország Péter)
KOZÁRMISLENY: Somogyi M. – Sági, Várkonyi, Füredi, Turi T. – Nagy E. (Horváth D. 59.), Tölgyesi – Vogyicska Balázs (Gajág, 76.), Bartha (Kotroczó, 76.), Vajda R. (Bor, 64.) – Daru (Beke P., 59.). Vezetőedző: Márton Gábor
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi Z., Tóth B., Szakály D. (Gajdos, 50.) – Papp Á. (Rácz B., a szünetben), Farkas A. – Bíró B. (Haruna 76.), Kundrák (Prosser, a szünetben), Kővári – Géresi (Rédling, 69.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Daru (1–0) a 13., Tölgyesi (2–0) a 25., Füredi (öngól, 2–1) az 52., Vogyicska Balázs (3–1) a 71, Rácz B. (3–2) a 86. percben
Márton Gábor
: – Izgalmasra alakult a vége, pedig az első félidőben mi futballoztunk fölényben. Összességében előttünk adódott több helyzet, le a kalappal a srácok előtt, hogy fizikálisan így bírták a hét nap alatt lejátszott három meccset.
Alekszandar Sztevanovics: – Ez volt az egyik legrosszabb meccsünk. Rengeteg hibát vétettünk, különösen védekezésben. A Kozármisleny megérdemelten nyert. Előre kell tekinteni és ki kell elemezni a hibáinkat.