A Siófok legyőzte a DVTK-t, az ETO megverte a Szparit

2022.07.31. 17:21
Elek Bence ünnepli a Siófok győztes gólját a Diósgyőr ellen
Vasárnap nyolc mérkőzést rendeztek az NB II 1. fordulójában. A Siófok hazai pályán nagy meglepetésre egy góllal legyőzte a Diósgyőrt, míg az Ajka fölényesen nyert a Budafok ellen. A megyeszékhelyek összecsapásán a Pécs a Békéscsabát, az ETO pedig a Nyíregyházát fektette két vállra. A Haladás a ráadásban mentett pontot a Csákvár ellen. Az újonc Kazincbarcika két góllal bizonyult jobbnak a Dorognál, viszont a másik két újonc vereséget szenvedett, a Mosonmagyaróvár kikapott Tiszakécskén, a Kozármisleny pedig Soroksáron. Az MTK–Szeged meccset hétfő este játsszák.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok
, Városi Stadion, 1600 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Krausz, Szakály A. (Vágó, 84.) – Balogh B. (Major G., 62.), Nyári (Nikházi, 62.), Girsik (Pataki, 73.) – Elek B. (Dénes Cs., 84.). Vezetőedző: Domján Attila
DVTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs., Hegedűs J., Csirmaz (Bárdos, a szünetben) – Holdampf (Koman, 70.), Bényei Á. (Szőke A., 70.) – Bertus, Oláh B. (Jurek, a szünetben), Lukács D. – Eppel. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Elek B. (1–0) a 21. percben
Domján Attila
: – Az utolsó húsz perc kivételével egyenrangú ellenfele voltunk a bajnokság megnyerésére is esélyes csapatnak. A végén hősiesen védekeztünk, sőt, az utolsó percekben kontrából még növelhettük is volna az előnyünket. A győzelmet Bíró Gábor technikai vezetőnk héten megszületett kislányának, Linett Zoénak ajánljuk.
Dragan Vukmir: – Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. A felkészülésünk során gyakoroltakból semmit nem láttam vissza. Nem volt csapatjátékunk. Elnézést kérek szurkolóinktól.

KAZINCBARCIKAI SC–DOROGI FC 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 650 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szemere, Szekszárdi, Ur, Süttő 6 (Nagy Á., 71.) – Heil, Székely (Rédling, 71.) – Csatári (Dvorschák, 81.), Nagy J., Pálinkás (Szabó B., 71.) – Takács T. (Kurdics, 25.). Vezetőedző. Varga Attila
DOROG: Borsos V. – Szilágyi Sz., Kovács O., Gyurácz, Papp M. – Rácz F. (Magyari, 62.), Lénárt (Lustyik, 72.), Albert Á. (Szerencsi, 62.), Szedlár, Tóth B. – Paudits (Szalai J., 72.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szemere (1–0) a 32., Ur (2–0) a 41. percben
Varga Attila
: – Örülünk a győzelemnek, de a játékunkon még van csiszolnivaló. Ellenfelünknek is adódtak helyzetei, szerencsére nem használta ki, így mi az akarat diadalát ünnepelhettük.
Fenyvesi László: – Jól kezdtünk, de a helyzeteket nem használtuk ki. Kaptunk két fejes gólt, ami megfogta a csapatomat, kapkodó lett a játékunk, és csak a szünet után sikerült rendezni a sorokat. Hiába szorítottuk be ellenfelünket, hadilábon álltunk a góllövéssel.

PÉCSI MFC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 1500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Máyer Gábor, Nagy Viktor)
Pécsi MFC: Helesfay – Mayer, Rácz, Katona, Hadaró – Terbe, Kesztyűs – Makrai (Futó Zs., 79.), Nikitscher, Harsányi (Svedjuk, 88.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás, Fazekas, Bora, Mikló – Talpalló, Zvara (Váradi Á., 77.), Kitl (Lukács R., 77.), Szabó P. (Sipos G., 65.) – Máris, Hamed. Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Tóth-Gábor (1–0) a 71. percben
Weitner Ádám:
– Az első húsz percben görcsösen futballoztunk, ekkor fölényben voltak a vendégek, de szerencsére javult a játékunk, a második félidőben már jól járattuk a labdát. Rengeteg munka vár még ránk.
Brlázs Gábor:
– Csalódott vagyok az eredmény miatt, jóllehet játékosaim hozzáállásával elégedett lehetek. Pontot akartunk szerezni, de még a győzelemre is volt esélyünk.

FC AJKA–BUDAFOKI MTE 3–0 (3–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szabó Dániel, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer – Tóth G. (Görgényi, 88.) – Csizmadia Z. (Vogyicska, 88.), Kenderes Z. (Tajthy, 62.), Zsolnai R. (Sejben V., 10.), Doncsecz (Berzsenyi, 88.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
BUDAFOK: Gundel-Takács – Horgosi (Sós M., a szünetben), Romic (Margitics, a szünetben), Fótyik, Horváth O. – Csonka A., Adorján – Szűcs Zs. (Vaszicsku, a szünetben), Németh M. (Tischler, 66.), Kovács D. – Beke (Takács R., 77.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Sejben V. (1–0) a 16., Szarka Á. (2–0) a 35., Doncsecz (3–0) a 43. percben
Kis Károly: – Furcsa, de a győzelem ellenére kétélű számomra ez a mérkőzés, mivel Zsolnai Richárd sérülése súlyosnak tűnik. Sikerült bekezdenünk a találkozón, gólokat szereztünk, jól védekeztünk, s akár még nagyobb különbséggel nyerhettünk volna. Ettől függetlenül azt mondom, a Budafok még sok csapatnak okoz majd gondot.
Csizmadia Csaba: – Nagyon csalódott vagyok a játék és az eredmény miatt. Így gólokat kapni... Lerakhattam volna egy bóját is, mert azt is ugyanúgy cselezték volna ki. Ilyen hibákat nem lehet elkövetni, de az a baj, hogy több játékos önbizalma már a meccs legelején elment, amikor valami nem jött össze. A mai napon semmi sem működött, az Ajka teljesen megérdemelt nyert.

ETO FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Stadion, 1400 néző. Vezette: Kovács Imre (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
ETO: Kovácsik – Kovács K., Csinger, Csonka, Vincze – Toma, Tuboly (Bacsa, 82.) – Kiss Balázs (Borsos, 73.), Vitális (Kiss Bence, 68.), Óvári Zs. (Bencze, 73.) – Priskin.Vezetőedző: Tímár Krisztián
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Artner, 86.), Szokol, Baki, Gengeliczki, Deutsch – Vass P. (Sigér Á., 73.), Márkus – Kovács Á. (Gresó, 81.), Novák Cs., Szerető (Adamcsek, 73.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Vitális (1–0) a 20. percben
Kiállítva: Feczkó (90+5.)
Tímár Krisztián:
– Nagy iramú, feszült hangulatú mérkőzésen mindkét csapat győzelemre törekedett. Jól készültünk fel a Nyíregyháza játékából, és bízom benne, hogy a jövőben az ellentámadások lehetőségeivel még jobban tudunk élni.
Feczkó Tamás: – Nem mindig az a csapat nyer, amelyiknek több nagy helyzete volt, hanem az, amelyik jobban sáfárkodott velük. NB II-es szinten dinamikus, jó iramú találkozót játszottunk, a szurkolók jól szórakoztak.

SZOMBATHELYI HALADÁS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 1988néző.Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Mohos Milán) HALADÁS: Mursits – Nyíri (Lucas, 62.), Csató, Németh Milán, Bosnjak – Csernik, Derekas (Hursán, 56.), Rácz B., Horváth R. (Doktorics, 62.) – Borvető (Molnár R., 62.), Sipos (Lencse, 82.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Alaxai, 90.), Baracskai (Körmendi, 62.), Gazdag V., Tamás N. (Torvund, 62.) – Kártik (Fejős, 62.), Hornyák (Janyickij, 62.) Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Baracskai (0–1) a 4., Lencse (1–1) a 92. percben
Németh Szabolcs: – Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, mert már gyorsan előnyt adtunk a vendégeknek. A második félidőre feljavultunk, ekkor már veszélyesebben támadtunk, és a hosszabbításban megérdemelten sikerült kiharcolnunk a döntetlent.
Tóth Balázs: – Nehéz mérkőzés várt ránk, de amit megbeszéltünk, a játékosok maradéktalanul végrehajtották. Jól játszottunk, már az első félidőben voltak lehetőségeink a gólszerzésre, vagyis eldönthettük volna a mérkőzést.

SOROKSÁR SC–HR RENT KOZÁRMISLENY 3–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út
, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SOROKSÁR:
Kovács M. – Ternován, Ikonomou, Valencsik, Csontos – Haris (Halmai Á., 70.), Hudák M. – Hajdu R. (Nagy O., 70.). Lőrinczy, Lisztes K. (Króner, 79.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
KOZÁRMISLENY:
Varasdi – Gajág, Gál Sz., Turi (Tóth Z., 69.) – Vogyicska B. (Vajda R., 77.), Horváth D., Kosznovszky, Kirchner – Bartha L., Kulcsár K. – Hampuk (Puska, 69.) Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Lőrinczy (1–0) a 45., Bartha L. (1–1) az 51., Lovrencsics B. (2–1) az 56., Lőrinczy (3–1) a 75. percben
Lipcsei Péter. – Az első negyedóra, húsz perc nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, több ziccere volt a vendégcsapatnak. A vezető gólunk a legjobbkor esett, majd a mislenyi egyenlítés után jöttek az egyéniségeink, Lovrencsics Balázs, Lőrinczy Attila és Lisztes Krisztián. A második félidő alapján megérdemelten nyertünk.
Tóth László: – Félig üres, félig teli a pohár: Ha az eredményt nézzük, mindenképpen üres, ha a játékot, akkor bizakodó vagyok, hogy így is tudunk játszani a Soroksár otthonában. Helyzeteink voltak, de szerencsénk nem.

TISZAKÉCSKEI LC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert) TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Balajti, 75.) – Erdei C., Szekér (Horváth Z., 65.), Kiss N. (Lovas Zs., 59.), Gyurján B. (Vachtler, 59.) – Geiger (Pongrácz, 59.), Zamostny. Vezetőedző: Visinka Ede
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Gáncs, Czingráber, Debreceni A., Horváth K. (Nagy K., 59.) – Tóth L. (Jasarevic, 87.), Végh B., Illés D. (Sajbán Miklós, 59.), Nagy Z. (Boros 87.) – Szalka D. (Monori, 72), Deák. Vezetőedző: Varga László
Gólszerző: Balajti (11-esből, 1–0) a 84. percben
Visinka Ede: – A bajnokság első mérkőzésén mindig nehéz nyerni. Nem játszottunk jól, az első hetven percben görcsösek voltunk, nem volt folyamatos akciónk. Szerencsére a cseréink változtattak ezen a helyzeten, végül tizenegyesből eldöntöttük a mérkőzést.
Varga László: – Megvoltak a lehetőségeink, közelebb is álltunk a győzelemhez. A tizenegyesig úgy gondoltam, döntetlennel végződik a mérkőzés, utána mentünk az eredmény után, de nem sikerült az egyenlítés.