Hátrányból nyert a Pécs, a hajrában vesztett pontot az MTK, második a DVTK

2022.10.09. 14:52
Sorozatban negyedik bajnokiján sem tudott nyerni az MTK és már csak harmadik a tabellán (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II vasárnapi, 11. fordulójában hazai pályán, hátrányból fordítva tudott nyerni a listavezető Pécs, és már két pont az előnye. Az MTK csak ikszelt otthon az ETO-val, és mivel a Diósgyőr elhozta Békéscsabáról a három pontot, fellépett a második helyre. A Mosonmagyaróvár Szegeden, a Haladás pedig Gyirmóton aratott meglepetésgyőzelmet. A Siófok Barcikán tudott nyerni, az Ajka és Tiszakécske összecsapása döntetlennel zárult. A Budafok magabiztos sikert aratott a Kozármisleny ellen, míg a Dorog emberelőnyben játszva sem bírt a Csákvárral.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–ETO FC GYŐR 1–1 (10) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 600 néző. Vezette: Pillók Ádám (Becséri Gergely, Aradi József)
MTK: Somodi – Varjú, Szépe, Nagy Zs. (Horváth A., 75.), Medgyes S. (Palincsár, 64.) – Kata, Mezei (Kovács Máté, 24.) – Bognár I. – Kovács Mátyás (Nagy B., 75.), Futács (Zsóri, 64.), Lehoczky.Szakmai igazgató: Bognár György
GYŐR: Fadgyas – Papp M., Csinger, Csonka – Kiss Balázs (Kovács K., a szünetben), Tuboly (Vitális, 76.), Toma, Kiss Bence (Kovács I., a szünetben), Benczenleitner – Borsos (Babati, 69.), Óvári (Priskin, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Kovács Mátyás (1–0) a 28., Toma (1–1) a 81. percben
Bognár György: –
Tímár Krisztián: –
Összességében nem vagyok elégedett, a második félidő alapján nyernünk kellett volna. Elkerülhető gólt kaptunk az első játékrészben, de a szünet után rendeztük a sorokat, sok helyzetet dolgoztunk ki – büszke vagyok a csapatra, hogy ekkora szenvedéllyel, győzni akarással harcolt. Bízom benne, hogy a helyzetkihasználásunk javulni fog és akkor több pontot szerzünk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 1228néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA:Bukrán (Krnács, 36.) – Puskás G., Fazekas L., Albert I.,Szalai D. – Zvara, Kitl M., Mikló (Máris, 67.) – Lukács R. (Hamed, 67.), Czékus, Horváth P.Vezetőedző:Brlázs Gábor
DVTK:Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Farkas F., 83.) – Cseke, Holdampf, Bényei Á. – Lukács D. (Jurek, 83.), Eppel (Szőke, 58.), Bertus.Vezetőedző:Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Fazekas L. (0–1, öngól) a 61., Holdampf (0–2) a 75.,Czékus (1–2) a 86. percben
Brlázs Gábor:– Ma nem tehetek szemrehányást a srácoknak, mert mindent kiadtak magukból. Úgy néz ki, hogy ilyen passzban vagyunk. Két rossz labdaérintésből kétgólos hátrányba kerültünk, de talán még onnan is vissza tudtunk volna jönni. Pechünk volt ma.
Ifj. Kuznyecov Szergej:– Fontos győzelem volt a mai, sokat tettünk érte. Nyilván jobban örülnék, ha a végére nem hagytunk volna egy kis lehetőséget sem a hazai csapatnak, amely az utolsó pillanatig harcolt.

PÉCSI MFC–SOROKSÁR SC 2–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
1200 néző.Vezette:Farkas Tibor (Máyer Gábor, Ország Péter).
PÉCSI MFC:
Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Hadaró – Nikitscher (Terbe, 82.),Szeles T. – Kocsis B. (Marques-Airosa, 89.), Kesztyűs, Gera Z. (Kövesdi, 86.) – Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weitner Ádám
SOROKSÁR:
Holczer – Ternován, Valencsik, Króner, Csontos (Pintér D., 63.) – Halmai Á. (Köböl, 72.), Haris, Hudák M., Hajdú R. (Korozmán, 72.) – Lisztes K., Lőrinczy (Hegyi, 85.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:
Hudák (0–1) a 20., Tóth-Gábor (1–1) az 53., Tóth-Gábor (11–esből, 2–1) a 71. percben
Kiállítva:Lisztes (reklamálásért) a 66. percben
Weitner Ádám:– Jó csapat ellen hátrányban sem ijedtünk meg, és sikerült fordítanunk.
Lipcsei Péter:
– Van, aki nem engedte, hogy győzelemmel távozzunk Pécsről... Csúnyán belenyúltak a mérkőzésbe, és ezt akkor is vállalom, ha több meccsre eltiltanak, mert úgy gondolom, hogy egy fiatal magyart nem a műesésért kiállítva kell „segíteni”. Ráadásul ez már nem az első ilyen mérkőzésünk. Az első félidőben egy kapura lövése volt a Pécsnek, a második első húsz percében rossz felfogásban futballoztunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion.954néző.Vezette:Molnár Attila (Punyi Gyula, Márkus Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák–Szegi, Polgár, Hajdú Á., Nahirnij – Vass Á. (Kovács D., 72.) – Herjeczki (Soltész, 60.), Kovács M., Nagy P. (Berki, 72.), Medgyes Z. – Pethő B. (Simon A., 60.)Vezetőedző: Csertői Aurél
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak (Lencse, a szünetben) – Csilus, Derekas, Rácz B. (Hursán, 84.), Doktorics – Csernik, Borvető (Taipi, 64.).Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Pethő B. (1–0) a 26., Szegi (1–1, öngól) az 55., Taipi (1–2) a 71. percben
Csertői Aurél: – Az első félidőben uraltuk a mérkőzést, ám ismét ajándékoztunk egy gólt ellenfelünknek, ezután görcsössé vált a játékunk.
Michal Hipp: – A hazai csapat gyors ellentámadás végén megérdemelten szerzett vezetést. A szünetben megbeszéltük, hol kell pontosítani a játékunkon, és a jól beszálló cseréinknek köszönhetően fordítottunk.

BUDAFOKI MTE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 3–0 (2–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 300néző.Vezette:Horváth Tibor (Mohos Milán, Vörös Dániel)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka A., Adorján, Kovács D. (Németh Márió, 23.), Oláh B. (Soltész I., a szünetben), Horváth O. (Kalmár O., a szünetben) – Sós M. (Szűcs Zs., 77.), Beke Péter (Györgyi A., 64.).Vezetőedző:Mátyus János
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke Péter, Gajág, Füredi (Károly B. a szünetben), Turi – Kotroczó (Vogyicska Balázs, a szünetben), Tölgyesi, Vajda R. (Hampuk, 69.), Bartha L. – Horváth D., Tóth Z.Vezetőedző:Szekeres Zoltán
Gólszerző:Sós M. (1–0) a 9., Beke Péter (2–0) a 13., Jagodics M. (3–0) a 68. percben
Mátyus János:– Az első pillanattól úgy léptünk fel, ahogy egy hazai csapatnak fel kell. A két gól után a játékot uraltuk, és bár az ellenfél remekül fel volt készítve, kezdeményezéseiket csírájában elfojtottuk. Összességében úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk.
Szekeres Zoltán:– Alapvetően a Budafok teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, azt gondolom, ma motiváltabb és dinamikusabb futballt játszott, mint mi.

DOROGI FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, 400néző.Vezette:Zierkelbach Péter (Baghy Csaba, Nagy Viktor)
DOROG:Molnár Zs. – Tóth B. (Sztojka, 66.), Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. (Papp M., a szünetben) – Szerencsi, Lustyik (Oldal, 66.), Lénárth – Magyari, Vígh Á. (Paudits, a szünetben), Szedlár (Rácz F., 83.).Megbízott edző:Bene Ferenc
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs (Janyickij, 78.), László N. – Körmendi, Mészáros D., Gazdag V. – Fejős (Torvund, 40.), Hornyák (Baracskai, 40.), Tamás N. (Koval, 59.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Magyari (1–0) a 33., Fejős (1–1) a 36. percben
Kiállítva:Mészáros D. (utolsó emberként szabálytalankodott) a 2. percben
Bene Ferenc: – Többgólos győzelmet szalasztottunk el, pedig a játékosaim extra motivációval léptek pályára. Ma hiányzott a kvalitás elölről, de a játék képe bizakodásra adhat okot a jövőre nézve.
Tóth Balázs: – Meglepően kezdtük a meccset, de ez benne van a játékban. Büszke vagyok a csapatomra, mert megmutatta, hogy van tartása, a csereként beállók is tudtak segíteni. Ezt az utat kell követnünk, mert ennek a fiatal csapatnak meg kell tanulnia, hogy lesz még ilyen mérkőzése.

SZENTLŐRINC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,Szentlőrinci Sporttelep,350néző.Vezette:Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
SZENTLŐRINC:Bese – Lénárt, Keresztes B., Tamás L., Nagy Zs. (Kiss-Szemán, 79.) – Csilus (Vidnyánszky M., 61.), Németh E. – László D. (Rétyi, 75.),Daróczi, Szabó M. (Csörgő R., 79.) – Grumics (Mervó, 61.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Márkus, Sigér Á. – Farkas B. (Artner, 74.), Pantovics (Csősz R., 80.), Gresó (Pekár, 73.) – Novák Cs (Ramos, 73.).Vezetőedző:Huszák Géza
Gólszerző:Novák Cs. (0–1) a 24., Szabó M. (1–1, 11-esből) a 67., Rétyi (2–1) a 82. percben
Jeremiás Gergő:– Nagy sikert arattunk. A nyíregyháziak nulla egynél eldönthették volna a találkozót, de szerencsére átvészeltük azt az időszakot. Utána hatalmas akarattal fordítottuk meg az állást. Van még mit csiszolnunk a játékunkon.
Huszák Géza:– Igazságtalan játék a labdarúgás, de már régen a pályán vagyok, ezért ezt tudtam jól. Többször is eldönthettük volna a meccset, ehhez képest jött a nagy fordulat. Talán két tizenegyest is számon kérhetnénk a játékvezetőn, mert a tizenhatoson belül kezezéseket láttunk.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BFC SIÓFOK 2–3 (2–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna,550néző.Vezette:Lovas László (Szert Balázs, Csatári Tibor)
KAZINCBARCIKA:Megyeri II G. – Kállai Z. (Dvorschák, 83.), Ur, Lippai T., Süttő – Heil (Nagy J., 83.), Laczkó (Puska, 73.) – Pálinkás, Csatári, Székely K. (Szemere B., 84.) – Ádám F. (Benkő, 73.).Vezetőedző:Varga Attila
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi G., Varjas Z., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 89.), Krausz – Major (Girsik, 76.), Nyári (Balogh B., 61.), Forgács D. (Eördögh, a szünetben) – Farkas B. (Horváth P., 61.)Vezetőedző:Domján Attila
Gólszerzők:Debreceni Á. (0–1) a 26., Laczkó (1–1) a 36., Lippai T. (2–1) a 40., Szakály A. (2–2) a 42., Krausz (2–3) a 81. percben
Varga Attila: – A vendégek minőségi futballt mutattak be, a második félidő egyértelműen az övék volt. A szünet utáni produkciónk visszaesett az NB III-as szintre, hiányzott a felelősségvállalás, márpedig ilyen módon még itthon sem lehet mérkőzést nyerni. Nem marad más hátra, változtatni kell.
Domján Attila: – Örülök a győzelemnek, sok csapat szenved majd meg Kazincbarcikán. Külön készültünk a hazaiak szabad- és szögletrúgásaira, ezért bosszant, hogy mégis így kaptunk gólt. Összességében azonban kontroll alatt tartottuk a találkozót, rászolgáltunk a győzelemre.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1000 néző. Vezette: Sipos Tamás (Rózsa Tamás, Ring Kevin)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Temesvári, Vári (Kővári, 5.) Tóth B. – Sipos Sz. (Rédling, 57.), Farkas A. – Dobos Á. (Bitó, 80.), Gajdos (Szakály, 57.), Kundrák – Bíró B. (Haruna, 80.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák I. – Gáncs (Buglyó, 66.), Végh B., Sajbán Miklós (Tóth L., 66.), Horváth K. (Szabó R., 78.) – Jasarevic (Monori, 73.), Nagy Z. (Boros, 78.), Szalka. Megbízott edző: Horváth Csaba
Gólszerző: Szalka (0–1) a 45+2. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Az ellenfél jó taktikát választott. Szomorú vagyok, mert remek sorozat van mögöttünk, kiváló formában vártuk a meccset, ám sajnos kihagytuk a helyzeteket az első félidőben. Fontos pillanatokban elkövettünk néhány nagy hibát, és hiába adtunk ki mindent magunkból, ma ez erre volt elég.
Horváth Csaba: – Nagyon küzdelmes mérkőzésen egy pici szerencsével szereztük meg a három pontot. Amit legutóbb elvett a sors, azt most visszakaptuk.

FC AJKA–TISZAKÉCSKEI LC 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Ajkai Városi Sportcentrum,1200néző.Vezette:Görög Márió (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Jagodics B.,Tar, Szűcs K. – Görgényi, Tóth G. (Zsolnai R., a szünetben) – Csizmadia Z., Kenderes (Sejben, 63.), Doncsecz (Berzsenyi, 63.) – Gaál B. (Dragóner F., 82.). Vezetőedző:Kis Károly
TISZAKÉCSKE:Halasi – Vachtler (Oláh M., 74.), Máté Zs. (Végső, 23.), Farkas A.,Farkas N. – Szekér,Gyurján (Horváth Z., 61.), Kiss N., Erdei C., Winkler A. (Geiger, 74.) – Zamostny. Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző:Csizmadia Z. (1–0) a 64. percben, Oláh M. (1–1) a 77. percben
Kis Károly:– Csalódott vagyok, mert megnyerhettük volna a találkozót: bár sokáig kiegyenlített játék folyt a pályán, mi dolgoztunk ki nagyobb lehetőségeket. Viszont ajtó-ablak helyzetekben hibáztunk, és ez megbosszulta magát, sajnos nem döntöttük el a mérkőzést.
Visinka Ede:– Abszolút elégedett vagyok a döntetlennel. Az első félidőben talán mi domináltunk, nálunk volt többet a labda, de igazi helyzetekig nem jutottunk el, míg a szünet után az Ajka ritmust váltott, és ránk erőltette az akaratát. A hazai vezetés után mindent feltettünk egy lapra, megdolgoztunk a döntetlenért.

1. Pécsi MFC 11 6 5 13–7 +6 23
2. Diósgyőri VTK 11 7 4 19–14 +5 21
3. MTK Budapest 11 6 2 3 32–19 +13 20
4. Gyirmót FC Győr 11 6 1 4 20–11 +9 19
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 11 5 3 3 14–12 +2 18
6. Kazincbarcika 11 5 1 5 14–17 –3 16
7. Soroksár SC 11 4 4 3 16–14 +2 16
8. Szentlőrinc SE 11 4 4 3 17–17 0 16