Megint egy góllal győzött az éllovas Pécs, zsinórban hatodszor sem nyert az MTK

2022.10.22. 12:50
Az újonc Mosonmagyaróvár otthonában sorozatban negyedik győzelmüket aratták Szatmári Csabáék (Fotó: Csapó Balázs)
Gólokban és piros lapokban sem volt hiány a labdarúgó NB II nemzeti ünnepünk miatt rendhagyó módon szombaton lejátszott 13. fordulójában. Hárman is a kiállítás sorsára jutottak, a találatok száma pedig 29 lett. Az éllovas Pécs idénybeli nyolcadik győzelmét aratta az Ajka ellen, ahogy eddig mindig, most is egygólosat. Az MTK csak döntetlenre volt képes otthon a Siófok ellen, így zsinórban a hatodik bajnokiján maradt nyeretlen. A Diósgyőr fölényesen nyert Óváron, míg a Gyirmót a hajrában bukta el a győzelmet a Soroksár ellen. A Szeged viszont felülmúlta a Kozármislenyt, és fellépett a dobogóra. A Békéscsaba hétgólos meccsen verte meg a Nyíregyházát, és már nem utolsó.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–DIÓSGYŐRI VTK 0–3 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 600 néző. Vezette: Berényi Tamás (Király Zsolt, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák (Papp Sz., 84.), Horváth K. – Gáncs, Végh (Czingráber, 84.), Tóth L. (Illés, 66.) – Boros G. (Nagy Z., a szünetben), Jasarevic, Szalka. Vezetőedző: Horváth Csaba
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Koman (Cseke, 63.), Holdampf, Bényei (Bertus, 82.) – Gera D. (Eppel, 76.), Lukács D. (Papp M., 82.), Szőke (Jurek, 63.). Vezetőedző: ifj. Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Jurek (0–1) a 67., Deák (öngól, 0–2) a 80., Eppel (0–3) a 88. percben
Horváth Csaba:
– Jó iramú mérkőzést játszottunk az egyik bajnokesélyes ellen, mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki. Kis szerencsével akár pontot szerezhettünk volna, de a találkozó végére sajnos szétestünk. A játék képe alapján túlzónak tartom a háromgólos különbséget.
Ifj. Kuznyecov Szergej:
– Jó formában lévő és szervezetten védekező csapat ellen játszottunk. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, amelyeket a másodikban már ki is használtunk. Örülök, hogy a cserék lendületet adtak a csapatnak.

MTK BUDAPEST–BFC SIÓFOK 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion,1626néző.Vezette:Nagy Norbert (Horváth Róbert, Márkus Péter)
MTK:Somodi – Godwords (Várkonyi, 29.), Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Kata M. (Lehoczky, 89.), Varju, Bognár I. – Kovács M., Futács, Németh K. (Kovácsréti, 78.).Szakmai igazgató:Bognár György
SIÓFOK:Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Nikházi, 71.), Krausz – Major G. (Nyári, a szünetben), Balogh B. (Horváth P., 60.), Girsik (Makrai, 60.) – Farkas B.Vezetőedző:Domján Attila
Gólszerző: Futács (11-esből, 1–0) a 39., Horváth P. (11-esből, 1–1) a 80. percben
Kiállítva: Futács a 68. percben
Bognár György:
Domján Attila: – Aki az MTK–pályáról ponttal távozik, elégedett lehet... Az első negyedórát átvészeltük, utána viszont úgy gondolom, végig pariban voltunk a kék-fehérekkel. Sőt, a kiállítás után akár nyerhettünk is volna.

PÉCSI MFC–FC AJKA 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,PMFC Stadion,1300néző.Vezette:Kovács Imre (Horváth Zoltán, Baghy Csaba)
PMFC:Helesfay – Svedjuk (Harsányi, 67.), Rácz L., Katona L., Hadaró (Terbe, 59.) – Szeles – Nikitscher, Kesztyűs – Kocsis B. – Gera Z. (Mayer, 67.), Tóth-Gábor.Vezetőedző:Weitner Ádám
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Tar (Csizmadia Z., a szünetben), Csemer (Présinger, 63.) – Kenderes – Görgényi (Vogyicska Bálint, 53.), Zsolnai, Tajthy (Dragóner F., 74.), Doncsecz – Gaál B. (Sejben, a szünetben).Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző: Kocsis B. (1–0) a 38. percben
Weitner Ádám: – Nem volt ez kötelező győzelem, mert az Ajka mindig veszélyescsapat. Góllal mehettünk a pihenőre, majd a találkozó utolsó szakaszában szándékosan álltunkvissza, hogy ne kapjunk gólt. A siker soha nem elvárás, de mindig megköveteljük, hogymindenki „haljon meg” a pályán.
Kis Károly: – Megérdemeltünk volna egy pontot, hiszen a szünet után több nagylehetőséget is kidolgoztunk. Sajnos nem tudtuk megtörni a hazaiak jó sorozatát.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Takács Tamás (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere, Ur, Lippai T., Székely K. – Nagy J., Hleba (Heil, 76.) – Ádám F. (Horváth M., 87.), Csatári, Kurdics (Laczkó, 65.) – Pálinkás (Szabó B., 87.). Vezetőedző: Varga Attila
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki, Végső, Farkas N. (Farkas A., a szünetben) – Erdei, Pongrácz (Winkler, a szünetben) – Vachtler (Gyurján, 65.), Zamostny, Lovas (Kiss N., a szünetben) – Horváth Z. (Geiger, 72.).Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Hleba (1–0) a 8., Zamostny (1–1) a 19., Csatári (2–1) a 28., Zamostny (2–2) a 86. percben
Varga Attila:
– Ez vereséggel felérő döntetlen volt számunkra, hiszen kétszer is vezettünk, és közel álltunk a győzelemhez, de nem tudtuk megőrizni előnyünket. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az is lett, igaz, a játék meglehetősen hullámzott. Felállt védelemmel, négy perccel a vége előtt nem szabad ilyen gólt kapni, ebben az osztályban a legkisebb hiba is megbosszulja magát.
Visinka Ede:
– Sikerült megmentenünk egy pontot, mert a második félidőben folyamatosan rohantunk az eredmény után. A gyorsan kapott gól zavart idézett elő sorainkban, de össze tudtuk magunkat szedni. Sikeres cseréinknek köszönhetően erőfeszítéseinket siker kísérte, nagyon értékes pontot szereztünk, de el kell ismerni, hogy a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez.

SZENTLŐRINC-SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, 300 néző. Vezette:Katona Balázs (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M., Keresztes B., Nagy Zs., Kiss–Szemán (Török L., 74.) – Papp G. (Lénárt, 74.), Németh E. – Szabó M., Daróczi (Filipovics, 88.), Rétyi (Csörgő, 74.) – Mervó (Grumics, 85.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T., Derekas – Csernik (Hursán, 83.), Rácz B. (Nyíri, 83.), Doktorics (Molnár R., 66.) – Borvető (Lencse, 66.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:
Rétyi (11-esből, 1–0) a 6., Németh E. (2–0) a 69. percben
Jeremiás Gergő:
– A győri győzelem után úgy éreztük, hogy jó passzban vagyunk, ez érződött is a játékunkon. Látszott, mit szerettünk volna játszani, egy jó mérkőzésen maximálisan koncentrálva tudtuk begyűjteni a három pontot.
Michal Hipp:
– A gyors gól meghatározta a mérkőzés alapját, ugyan voltak „félhelyzeteink”, de a Szentlőrinc jól tartotta magát és a második félidőben egy pontrúgásból ugyan egyenlíthettünk volna, de a hazaiak második gólja után már nem volt kérdés.

GYIRMÓT FC GYŐR–SOROKSÁR SC 2–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,638néző. Vezette: Pillók Ádám (Kulman Tamás, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT: Rusák – Szegi, Polgár K., Hajdu Á., Nahirnij – Vass Á. – Herjeczki
(Kecskés B., 19.), Kovács M., Berki I. (Kovács D., 79.), Medgyes Z. (Soltész D., 79.) – Simon A. (Pethő B., 84.).Vezetőedző: Csertői Aurél
SOROKSÁR: Holczer Á. – Nagy O. (Erdélyi L., a szünetben), Króner, Valencsik, Pintér
D. (Csontos, a szünetben) – Haris, Hudák M. – Halmai Á., Köböl, Hajdu R. (Hegyi P., 77.) – Lisztes K. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Vass Á. (1–0) a 3., Medgyes Z. (2–0) a 42., Lisztes K. (2–1) az 58., Halmai (2–2) a
90+4. percben
Kiállítva: Rusák a 18. percben
Csertői Aurél:– Le a kalappal a srácok előtt, szenzációsan játszottak, még tíz emberrel is jobbak voltunk, ám ilyen a foci, a legvégén elpártolt tőlünk a szerencse.
Lipcsei Péter:– A félidőben szélső hátvédjeim lecserélésével próbáltam támadóbbá tenni a csapatot, és ha győznünk nem is sikerült, de nagy eredménynek tartom a gyirmóti pontszerzésünket.

SZEGED-CSANÁD GA–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,500néző.Vezette:Radványi Ádám (Csatári Tibor, Ring György)
SZEGED:Takács J. – Könczey (Kővári, 53.), Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. – Farkas A., Szakály D. (Szatmári L., a szünetben) – Rédling (Papp Á., a szünetben), Gajdos, Kundrák (Simon Á., 85.) – Haruna (Daru, 62.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke P., Füredi, Horváth D., Turi (Berdó, 71.) – Kosznovszky, Tölgyesi – Vogyicska Balázs (Guth, 57.), Vajda R. (Nagy E., 57.), Kirchner (Szabó D., 68.) – Kulcsár K. (Tóth Z., 68.).Vezetőedző:Szekeres Zoltán
Gólszerző: Haruna (1–0) az 52. percben
Alekszandra Sztevanovics: – Nehéz mérkőzést vívtunk a jól felkészített Kozármisleny ellen. Némiszerencse is kellett a győzelemhez. Öröm számunkra a fiatal Papp Áron teljesítménye, aki jól szálltbe a kispadról, újfent bizonyította tehetségét.
Szekeres Zoltán: – Elégedett vagyok csapatunk teljesítményével, mert egyenrangú ellenfelei voltunka Szegednek, mi több, időnként föléje nőttünk. Minden rendben volt, csupán a gól hiányzott a játékunkból.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 4–3 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 860néző. Vezette: Sipos Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Bora, Farkas M., Albert I. (Fazekas L., 89.), Szalai D. – Zvara, Horváth P., Mikló (Hodonicki, 89.) – Czékus (Talpalló, 89.), Hamed (Váradi, 77.), Lukács R. (Máris, 65.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Pataki, 52.), Baki, Gengeliczki, Jánvári (Deutsch B., 62.) – Márkus (Csősz, 77.), Sigér Á. – Pantovics, Gresó (Szokol, 52.) – Pekár (Kovács Á., 62.), Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző:
Pekár (0–1) az 5., Hamed (1–1) a 7., Szalai D. (2–1) a 19., Hamed (3–1) a 47., Kovács Á. (3–2) a 64., Horváth P. (4–2) a 68., Novák Cs. (11-esből, 4–3) a 81. percben
Kiállítva:
Deutsch B. (75.)
Brlázs Gábor:
– Sajnos az első lehetőségét kihasználta a Nyíregyháza, de sikerült viszonylag hamar egyenlítenünk, és kézben tartottuk a mérkőzést. A mérkőzés előtt mondtam a fiúknak, mindegy milyen különbséggel, de ma nyernünk kell. Ehhez képest kicsit könnyű gólokat kaptunk.
Huszák Géza: – Talán furán fog hangzani, de szerintem nem játszottunk rosszul. A vezető gólunkat is nagyon jó ütemben értük el, az egyéni hibák miatt azonban kaptunk utána négyet, és ez döntően befolyásolta a mérkőzést. Tőlünk jobb csapat sem bírná ki ezeket a potya gólokat.

DOROGI FC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog,Buzánszky Jenő Stadion,450néző.Vezette:Bana Gergely (Kiss Balázs, Varga Gábor)
DOROG:Borsos V. – Kárász, Gyurácz, Keresztes, Papp Máté – Lénárth T., Sztojka – Magyari (Szedlár, 63.), Albert Á. (Lustyik, 80.), Barna G. (Oldal T., 63.) – Vígh Á. (Paudits, 65.).Vezetőedző:Marián Sluka
ETO:Fadgyas – Szujó, Papp Milán, Fodor F. – Kovács K. (Kiss Balázs, 82.), Toma, Kiss Bence (Kiss M., 90+3.), Benczenleitner – Kovács I. (Tuboly, 54.) – Vitális (Lacza, 54.), Borsos F. (Priskin, a szünetben).Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Priskin(0–1)az 57. percben
Marián Sluka: Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, ekkor két-három nagyobb helyzetünk volt, míg az ETO-nak egy sem. A kapott gól után tíz percig csak kerestük önmagunkat, de utána végig nyomást gyakoroltunk az ellenfélre, mégsem tudtunk betalálni. Sajnálom, hogy szervezett játékunk nem ért pontot, pedig minimum a döntetlent megérdemeltük volna. A győriek kiváló cseréjüknek köszönhetően győztek.
Tímár Krisztián: A hétközi kupamérkőzés miatt az első félidőben tompábbak voltunk a kelleténél, emiatt változtattunk többet a szünetben, illetve kicsivel a szünet után. A második játékrészben a cseréinknek is köszönhetően már helyzeteket alakítottunk ki, gólt szereztünk, így úgy gondolom, megérdemelten győztünk.

BUDAFOKI MTE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 350néző.Vezette:Gaál Ákos(Huszár Balázs, Aradi József)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Jagodics M., Romic, Fótyik D. – Csonka A. (Tischler, 76.), Adorján K. (Györgyi, 62.), Kovács D., Oláh B. (Soltész I., 19.), Horváth O. – Varga D. (Szűcs Zs., a szünetben), Beke P. (Németh M., 76.).Vezetőedző:Mátyus János
CSÁKVÁR:Auerbach – Murka, Alaxai, Vaskó, László N. – Gazdag V., Magyar Zs. (Janyickij, 83.), Körmendi (Koval, 83.) – Torvund (Kocsis D., 83.), Baracskai (Kártik, 72.), Tamás N. (Fejős, 62.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző: Burka (0–1) a 48., Szűcs Zs. (1–1) a 78. , Gazdag V. (1–2) a 79., Tischler (2–2) a 82. percben
Mátyus János: –Bár két nagyon különböző stílusú csapat találkozott, kiegyenlített párharcot játszottunk le, remek mérkőzést láthattak a nézők. Összességében nem lehetünk elégedetlenek az egy ponttal.
Tóth Balázs: –Készültünk a Budafokra, tudtuk, nagyobb szükségük van a pontokra. Az első félidőből is kiderült, hogy nehéz játszani ellenük. A meccs végén hiányzott a minőség a játékból, de nézői szemmel úgy gondolom, szórakoztató mérkőzés volt. Alapvetően megérdemeltnek, reálisnak gondolom a végeredményt.

1. Pécsi MFC 13 8 5 16–8 +8 29
2. Diósgyőri VTK 13 9 4 24–15 +9 27
3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 13 7 3 3 19–13 +6 24
4. Gyirmót FC Győr 13 7 2 4 25–14 +11 23
5. MTK Budapest 13 6 3 4 35–23 +12 21
6. Soroksár SC 13 5 5 3 21–17 +4 20
7. Szentlőrinc SE 13 5 5 3 20–18 +2 20
8. ETO FC Győr 13 5 4 4 13–10 +3 19