ETO-bravúr Pécsen, az Ajka ráadásgóllal verte a Halit – ez történt az NB II-ben

2023.03.12. 13:50
Novák Csanád (középen) és a Szpari három vereség után szerzett ismét pontot (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 27. fordulójában. A harmadik Pécs a Mecsekalján több mint 70 percig emberelőnyben játszva kapott ki az ETO-tól, az Ajka hátrányból egy ráadásgóllal verte meg a Haladást. A Szeged a Soroksárt, a Gyirmót a Csákvárt győzte le. Az alsóházban az Óvár egy késői tizenegyessel szerzett három pontot Dorogon, a Békéscsaba kétgólos előnyt adott le a Budafok ellen, döntetlenre végzett a két baranyai csapat, a Szentlőrinc és a Kozármisleny, a Tiszakécske felülmúlta a Siófokot, a Nyíregyháza pedig pontot tudott rabolni a Kazincbarcikától.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

PÉCSI MFC–ETO FC GYŐR 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, Újmecsekalja, 1300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
PMFC:
Helesfay – Svedjuk (Major, a szünetben), Rácz L. (Szabó M., 63.), Pejovics, Katona L. (Majnovics, a szünetben) – Krausz, Kesztyűs B. – Kocsis B., Kártik (Harsányi, a szünetben), Gera Z. (Orbán, 89.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
ETO FC:
Kovácsik – Kovács K., Fodor F., Keresztes K., Csontos D. – Kiss M. (Papp M., 79.) – Szendrei Á. (Kiss B., 66.), Vitális, Kiss B. (Óvári, 79.), Babati (Szujó A., 21.) – Borsos F. (Morínigo, 66.)
Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Szendrei Á. (0–1) a 20. percben
Kiállítva: Keresztes K. a 13. percben
Weitner Ádám: – A félidőben próbáltam változtatni, sőt, a végén mindenkit pályára küldtem, akiben éreztem a gólt. Nagyobb hit kellett volna a kapu előtt.
Tímár Krisztián: – A kiállítás és egy sérülés miatt is változtatni kellett a csapaton. Óriásit küzdöttünk, stabilak voltunk hátul, és több fontos mentést is bemutattak a védőink és a kapusunk. A végén már célfutballt játszottunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion,519 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYIRMÓT:Hársfalvi – Major M.,Polgár K.,Hajdu Á.,Nahirnij – Kovács D. (Hudák D.,86.) – Soltész D. (Kicsun,52.), Kovács M.,Madarász (Nagy P.,71.), Medgyes Z. (Berki I.,86.) – Pethő B. (Simon A.,71.)
Vezetőedző:Csertői Aurél
CSÁKVÁR:Auerbach (Zelizi,38.) – Dulló (Alaxai,71.), Vaskó,Karacs,Baranyai Á. (Fejős Á.,18.) – Magyar Zs. – Tamás N.,Gazdag V. (Kovács D.,71.), Körmendi,Baracskai – Hornyák (Janyickij,71.) Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Soltész D. (1–0) a 17., Soltész D. (2–0) a 23., Körmendi (2–1) a 29. percben MESTERMÉRLEG
Csertői Aurél:– Szereztünk két gólt, de sok helyzetünk kimaradt. Ellenfelünk változtatására jól reagált a csapatom, s bár a vége izgalmas volt, sikerült megőriznünk az előnyünket.
Tóth Balázs:– Az őszi mérkőzéshez kísértetiesen hasonlító találkozót játszottunk. Noha kettő nulla után gyorsan szépítettünk, sajnos az egyenlítő gólt nem sikerült megszereznünk.

SZEGED-CSANÁD GA–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 750néző. Vezette: Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Tőkés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Kővári, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. (Könczey, 65.) – Farkas A., Szatmári L. (Kundrák, 65.) – Papp Á., Szakály D. (Povázsai, 90.), Prosser (Busa, 82.) – Géresi (Bíró B., 65.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Ikonomu, Valencsik, Vincze Á. – Ternován (Króner, 88.), Varga S. (Köböl, 80.), Németh E. (Sipos Z., 84.) – Erdélyi (Hegyi P., 80.), Halmai, Hajdu R. (Szabó V., 80.) Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző: Temesvári (1–0) a 75. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Ezúttal fegyelmezetten futballoztunk. Visszatérő hiba, hogy a helyzeteinket alacsony százalékban értékesítjük. Fontos győzelmet arattunk.
Lipcsei Péter. – A Szeged az első félidőben átadta a területet, és alig kezdeményezett, de a szünet után sikerült megszereznie a győztes gólt...

FC AJKA–SZOMBATHELYI HALADÁS 21 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka,Városi Sportcentrum,700néző.Vezette:Bana Gergely (Máyer Gábor, Ring Kevin)
AJKA:Horváth D.– Szűcs K., Görgényi, Kenderes, Csemer– Csizmadia Z., Vogyicska Bálint (Rabatin, 59.),Sejben (Berzsenyi, 86.), Doncsecz (Gyuris, 59.),Gaál B. (Zsolnai, 59.)–Szarka Á. (Dragóner F., 77.) Vezetőedző:Jeney Gyula
HALADÁS:Verpecz–Nyíri V., Devecseri, Németh M., Doktorics– Csilus, Zvekanov (Tóth M., 71.), Rácz B. (Mohos, 87.), Horváth R. (Simut, 71.) – Csernik (Borvető, 71.), Molnár R.Vezetőedző:Michal Hipp
Gólszerző:Molnár R.(0–1)a 20., Gyuris(1–1)az 59., Dragóner F.(2–1)a 90+2. percben
Jeney Gyula:– Olyan érzésem volt, mintha kupameccsen ülnék a kispadon: az utolsó pillanatban valahogy be kellett rúgni a győztes gólt. Nagyszerű győzelmet aratott a csapat!
Michal Hipp:– Rossz meccset elveszíteni az utolsó percekben. Próbáltunk változtatni, lendületet adni a játékunknak, de a cseréink nem jelentettek igazi frissítést.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC1–1(1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,Kolorcity Aréna, 550néző.Vezette:Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Baghy Csaba)
KAZINCBARCIKA:Megyeri I G. (Megyeri II G., a szünetben) – Szekszárdi M., Ur, Lippai, Süttő – Csatári, Heil, Kovács B. (Szabó B., 51.), Székely K. – Pálinkás (Takács T., 85.), Kurdics (Bacsa, 65.). Vezetőedző:Csábi József
NYÍREGYHÁZA:Hrabina – Kiss Á., Farkas B., Gengeliczki, Nagy B. (Major M., 86.) – Sigér Á., Pekár (Szerető, 76.), Kovácsréti (Pataki B., 76.), Gresó – Ramos (Adamcsek, 66.), Novák Cs. Vezetőedző:Visinka Ede
Gólszerző:Lippai (1–0) a 21., Ramos (1–1) az 56. percben
Csábi József:– Vezetést szereztünk, de éreztem, akár baj is lehet. És lett... Az egyenlítés után jelentős erőket mozgósítottunk, és sokat tettünk a győzelemért, ám sajnos nem jött össze.
Visinka Ede:– A hazaiak három győzelem, mi pedig három vereség után vártuk ezt a találkozót. Fontos volt, hogy ne szenvedjünk vereséget, elégedettek lehetünk az egy ponttal.

DOROGI FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR01 (00)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion,350néző.Vezette: Zimmermann Márió (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Barna G. (Papp Marcell, 77.), Hesz O., Preklet, Papp Máté – Lénárth – Magyari (Paudits, 85.), Kapornai (Király P., 77.), Albert Á., Szedlár (Kárász, 61.) – Vígh Á. (Szerencsi, 61.). Vezetőedző: Marián Sluka
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A. (Papp Sz., 34.), Deák I., Horváth K. – Végh B., Vukaszovics – Korbély (Puhtjejev, a szünetben), Gáncs (Jasarevic, a szünetben), Szalka (Sajbán Miklós, 86.) – Nagy Z. (Mayer Á., 59.).Vezetőedző: Király József
Gólszerző:Végh B. (11-esből, 0–1) a 90+4. percben
Marián Sluka:– Sajnos a kapu előtti minőség hiányzik, a végén pedig buta tizenegyessel buktuk el a mérkőzést.
Király József:– Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, de annál értékesebb a győzelem és a három pont megszerzése.

TISZAKÉCSKEI LC–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,250néző.Vezette:Farkas Tibor (Szilágyi Norbert, Sinkovicz Dániel)
TISZAKÉCSKE:Antal B.– Balázs B., Csáki, Kiprich, Vajda B. – Erdei C., Szekér (Farkas N., a szünetben), Kiss N. (Oláh M., 72.), Biben (Vachtler, a szünetben) – Vólent (Pongrácz, 58.), Zamostny (Horváth Z., 72.). Vezetőedző:Klausz László
SIÓFOK:Hutvágner– Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B.– Varjas Z., Szakály A. (Girsik, 82.) – Major G. (Hegedűs M., 72.), Nyitrai (Volter, 55.), Kerezsi (Horváth P., 55.), Farkas B.Szakmai igazgató:Dragan Vukmir
Gólszerző:Vólent R. (1–0) a 48. percben
Klausz László:– Nagyon örülök a győzelemnek a két vereség után. A második félidőben stabilizálni szerettem volna a csapatot cserékkel, de majdnem az ellenkezője történt, mert nagyon magunkra húztuk az ellenfelet.
Dragan Vukmir:– Nem érdemeltünk vereséget. Az első félidőben voltak olyan helyzeteink, amelyeket gólra kellett volna váltani.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAFOKI MTE 2–2 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 670néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Póser – Puskás G., Albert I., Szabó Cs. (Bora, 14.), Mikló – Hamed (Váradi, 75.), Zvara, Futó (Farkas M., 58.), Fazekas L. – Lukács R. (Máris, 58.), Czékus (Marik S., 75.)Vezetőedző: Brlázs Gábor
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik, Jagodics M., Nándori (Horváth O., 58.) –Kalmár O., Adorján, Németh M. (Kovács D., a szünetben), Soltész I., Margitics (Györgyi, 58.) – Sós (Bakti, a szünetben), Beke II P. (Csonka, 81.).Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Czékus (1–0) a 26., Czékus (2–0) a 35., Soltész (2–1) a 68., Beke II P. (2–2) a 79. percben Kiállítva: Jagodics M. a 80. percben.
Brlázs Gábor: – Kettő nullás vezetés után meg kell nyerni egy ilyen mérkőzést! Kényszerű cserék miatt sajnos meg kellett bontani a csapatot, és akik most beszálltak, nem nyújtottak megfelelő teljesítményt, ez pedig két pontunkba került.
Mátyus János: – Tudtuk, hogy a hazaiaknak ez élet-halál mérkőzés, sőt megérdemelten szereztek kétgólos előnyt. Nagyon boldogok vagyunk az egy ponttal, s ha nincs a kiállítás, lehet, hogy még három is lett volna.

SZENTLŐRINC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 600 néző. Vezette: Móri Tamás(Bertalan Dávid, Kiss Balázs).
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M., Tamás L., Keresztes B., Erdélyi – Papp G., Havas, Kesztyűs M. (Hursán, a szünetben; Radosevics, 49.) – Pintér Á. (László D., 72.), Grumics (Mervó, 60.), Rétyi (Daróczi, 72.).Vezetőedző: Domján Attila
KOZÁRMISLENY: Lékai – Sági, Gajág, Várkonyi, Turi – Nagy E., Kosznovszky – Beke I Péter, Vajda R. (Kun, 66.), Bartha L.(Károly B., 66.) – Vogyicska Balázs (Vas B., 17.).Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Pintér Á. (1–0) a 35., Beke I Péter (1–1) a 79. percben
Domján Attila: – A vezető gólunkig elégedett voltam. A szünetben azt mondtam a játékosaimnak, nem kell megijedni attól, hogy vezetünk... Döntetlen lett a vége...
Márton Gábor: – Sajnálom a játékosokat a végeredmény miatt, mert győzelmet érdemelt volna a csapat.