K. Zs.
2022.09.21 10:29 Frissítve: 2022.10.05 22:28

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2022–2023

A férfi kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei. 

 

ALAPSZAKASZ
A 26 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első nyolc helyezett bejut az 1–8. helyért zajló, egyenes kieséses playoffba, a 9–14. helyezettek a bennmaradásért játszanak a körmérkőzéses playoutban. (Az előző idénnyel ellentétben ezúttal nem lesz középszakasz.)

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF:
az alapszakasz első nyolc helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő, a negyeddöntő veszteseinek helyosztója, a bronzcsata és a döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart, az 5. és a 7. helyért rendezendő párharc két győzelemig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ér el.
PLAYOUT: az alapszakasz 9–14. helyezettje játszik körmérkőzést a bennmaradásért, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az alapszakaszból bónuszpontokat hoznak a csapatok: a 9. helyezett 6 pontot, a 10. helyezett 5 pontot, a 11. helyezett 4 pontot, a 12. helyezett 3 pontot, a 13. helyezett 2 pontot, a 14. helyezett 1 pontot. Amennyiben a playout után a csapatok között holtverseny alakul ki, akkor annak számításakor a playoutban elért eredményeket kell figyelembe venni.

AZ ÁLLÁS 
1. Sopron KC 1 1 90–62 1.000  2
2. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 1 1 79–55 1.000  2
3. Falco KC Szombathely 1 1 78–61 1.000  2
4. Atomerőmű SE 1 1 93–84 1.000  2
5. MVM-OSE Lions 1 1 104–98 1.000  2
6. Szolnoki Olajbányász 1 1 94–88 1.000  2
7. Zalakerámia ZTE KK 1 1 89–84 1.000  2
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 1 1 84–89 0.500  1
9. Egis Körmend 1 1 98–104 0.500  1
10. Kometa Kaposvári KK 1 1 88–94 0.500  1
11. Arconic-Alba Fehérvár 1 1 84–93 0.500  1
12. Budapesti Honvéd SE 1 1 61–78 0.500  1
13. Hübner Nyíregyháza BS 1 1 55–79 0.500  1
14. DEAC-Tungsram 1 1 62–90 0.500  1

 

 

1. FORDULÓ
2022. szeptember 30., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 93–84 – hosszabbításban
Atomerőmű SE–Arconic-Alba Fehérvár 79–55

2022. október 1., szombat
Sopron KC–DEAC 90–62
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 104–98
Kometa Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 88–94
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Falco KC Szombathely 61–78

2022. október 5., szerda
Zalakerámia ZTE KK
–Naturtex-SZTE Szedeák 89–84

2. FORDULÓ
2022. október 8., szombat
17.00:
Arconic-Alba Fehérvár–MVM-OSE Lions
18.00: DEAC–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Szolnoki Olajbányász–Sopron KC
18.00: Falco KC Szombathely–Kometa Kaposvári KK
18.00: Atomerőmű SE–Budapesti Honvéd Sportegyesület
2022. október 9., vasárnap
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

3. FORDULÓ
2022. október 12., szerda

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Szolnoki Olajbányász
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: MVM-OSE Lions–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE
2022. október 19., szerda
19.00:
Sopron KC–Falco KC Szombathely
2022. december 7., szerda
18.00:
Naturtex-SZTE Szedeák–Egis Körmend

4. FORDULÓ
2022. október 15., szombat
17.00:
Arconic-Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Falco KC Szombathely–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Zalakerámia ZTE KK
18.00: MVM-OSE Lions–Kometa Kaposvári KK
2022. október 16., vasárnap
18.00: Atomerőmű SE–Sopron KC
2022. október 25., kedd
18.00: Szolnoki Olajbányász–DEAC

5. FORDULÓ
2022. október 20., csütörtök

18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Budapesti Honvéd Sportegyesület
2022. október 21., péntek
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE
2022. október 22., szombat
18.00: Egis Körmend–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: DEAC–Falco KC Szombathely
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Kometa Kaposvári KK
19.00: Sopron KCvMVM-OSE Lions

6. FORDULÓ
2022. október 29., szombat

17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Falco KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Egis Körmend
18.00: Atomerőmű SE–DEAC
18.00: MVM-OSE Lions–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC
2022. október 30., vasárnap
18.00: Kometa Kaposvári KK–Naturtex-SZTE Szedeák

7. FORDULÓ
2022. november 12., szombat

18.00: DEAC–MVM-OSE Lions
2022. november 18., péntek
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco KC Szombathely
18.00: Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Sopron KC
2022. november 19., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Egis Körmend–Kometa Kaposvári KK
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK

8. FORDULÓ
2022. november 23., szerda

18.00: Kometa Kaposvári KK–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: MVM-OSE Lions–Szolnoki Olajbányász
18.00: Zalakerámia ZTE KK–DEAC
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE Szedeák
19.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
2022. november 30., szerda
18.00: Atomerőmű SE–Falco KC Szombathely
19.00: Sopron KC–Egis Körmend

9. FORDULÓ
2022. november 26., szombat

17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Sopron KC
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Kometa Kaposvári KK
18.00: Falco KC Szombathely–MVM-OSE Lions
18.00: Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Egis Körmend–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: DEAC–Naturtex-SZTE Szedeák
2022. november 27., vasárnap
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE

10. FORDULÓ
2022. december 2., péntek

18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Szolnoki Olajbányász
2022. december 3., szombat
18.00: Kometa Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: MVM-OSE Lions–Atomerőmű SE
18.00: Sopron KC–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Falco KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK
18.00: DEAC–Egis Körmend

11. FORDULÓ
2022. december 8., csütörtök

18.00: Kometa Kaposvári KK–Sopron KC
2022. december 9., péntek
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–MVM-OSE Lions
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–DEAC
2022. december 10., szombat
18.00: Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend

12. FORDULÓ
2022. december 6., kedd

18.00: Szolnoki Olajbányász–Arconic-Alba Fehérvár
2022. december 17., szombat
18.00: Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Zalakerámia ZTE KK–MVM-OSE Lions
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Atomerőmű SE
18.00: DEAC–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Egis Körmend–Falco KC Szombathely
2022. december 18., vasárnap
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Kometa Kaposvári KK

13. FORDULÓ
2022. december 14., szerda

18.00: Falco KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár
2022. december 21., szerda
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK
18.00: MVM-OSE Lions–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Atomerőmű SE–Egis Körmend
19.00: Sopron KC–Hübner Nyíregyháza BS
19.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Szolnoki Olajbányász
2022. december 22., csütörtök
18.00: Kometa Kaposvári KK–DEAC

14. FORDULÓ
2022. december 28., szerda

18.00: Egis Körmend–MVM-OSE Lions
18.00: Falco KC Szombathely–Budapesti Honvéd Sportegyesület
2022. december 29., csütörtök
18.00: DEAC–Sopron KC
18.00: Szolnoki Olajbányász–Kometa Kaposvári KK
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–Atomerőmű SE
2022. december 30., péntek
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Zalakerámia ZTE KK
2023. január 25., szerda
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

15. FORDULÓ
2023. január 6., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE Szedeák
2023. január 7., szombat
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–DEAC
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend
18.00: Sopron KC–Szolnoki Olajbányász
18.00: MVM-OSE Lions–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Kometa Kaposvári KK–Falco KC Szombathely
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Atomerőmű SE

16. FORDULÓ
2023. január 13., péntek

18.00: Szolnoki Olajbányász–Hübner Nyíregyháza BS
2023. január 14., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK
18.00: DEAC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Egis Körmend–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Falco KC Szombathely–Sopron KC
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–MVM-OSE Lions
18.00: Atomerőmű SE–Kometa Kaposvári KK

17. FORDULÓ
2023. január 20., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend
2023. január 21., szombat
18.00: DEAC–Szolnoki Olajbányász
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Falco KC Szombathely
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Sopron KC–Atomerőmű SE
18.00: Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions

18. FORDULÓ
2023. január 28., szombat

17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Egis Körmend
18.00: Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Falco KC Szombathely–DEAC
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Kometa Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK
18.00: MVM-OSE Lions–Sopron KC

19. FORDULÓ
2023. február 3., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Arconic-Alba Fehérvár
2023. február 4., szombat
18.00: Szolnoki Olajbányász–Falco KC Szombathely
18.00: Egis Körmend–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: DEAC–Atomerőmű SE
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Kometa Kaposvári KK
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions
18.00: Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK

20. FORDULÓ
2023. február 11., szombat

18.00: Falco KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász
18.00: Kometa Kaposvári KK–Egis Körmend
18.00: MVM-OSE Lions–DEAC
18.00: Sopron KC–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Hübner Nyíregyháza BS

21. FORDULÓ
2023. február 15., szerda

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Falco KC Szombathely–Atomerőmű SE
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–Kometa Kaposvári KK
18.00: Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions
18.00: Egis Körmend–Sopron KC
18.00: DEAC–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Hübner Nyíregyháza BS

22. FORDULÓ
2023. március 4., szombat

18.00: Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Kometa Kaposvári KK–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: MVM-OSE Lions–Falco KC Szombathely
18.00: Sopron KC–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Egis Körmend
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–DEAC

23. FORDULÓ
2023. március 10., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kometa Kaposvári KK
2023. március 11., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Sopron KC
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Falco KC Szombathely
18.00: Szolnoki Olajbányász–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Egis Körmend–DEAC

24. FORDULÓ
2023. március 18., szombat

18.00: MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Sopron KC–Kometa Kaposvári KK
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Falco KC Szombathely
18.00: DEAC–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász

25. FORDULÓ
2023. március 24., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC
2023. március 25., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász
18.00: MVM-OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Kometa Kaposvári KK–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–DEAC
18.00: Falco KC Szombathely–Egis Körmend

26. FORDULÓ
2023. április 1., szombat

18.00: Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Sopron KC
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–MVM-OSE Lions
18.00: DEAC–Kometa Kaposvári KK
18.00: Egis Körmend–Atomerőmű SE
18.00: Szolnoki Olajbányász–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–Falco KC Szombathely

2022.10.03 20:53:27

Kosárlabda nemzetisport.hu

A vb-győztes és NBA-bajnok olasz mester akkor is csúcsra vezette a La Roját, amikor senki sem várta.

2022.09.13 14:52:24

Kosárlabda nemzetisport.hu

A férfi kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei.

2022.09.14 11:57:49

Kosárlabda nemzetisport.hu

A női kosárlabda NB I 2022–2023-as idényének programja, eredményei.

2022.09.09 22:37:38

Kosárlabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Luka Doncic, a szlovénok 23 éves világsztárja öt évvel ezelőtt már Európa-bajnok lett, aztán egy évre rá Euroliga-győztes, most pedig az NBA öt legnagyobb csillagának egyike. Szavakkal leírhatatlan, mennyire szereti ezt a játékot, mennyire tudja, mikor kell csapatjátékosnak lennie, és mikor kell „one man show”-t a parkettre varázsolnia.

2022.09.07 20:03:10

Kosárlabda nemzetisport.hu

A házigazda németek sokkal jobbnak bizonyultak a tartalékos magyar válogatottnál az utolsó csoportmérkőzésen.