Férfi kosár NB I: 101-ig hatolt, az Alba nagyon megverte a KTE-t

2022.10.29. 18:52
Somogyi Ádám 21 pontot szerzett a fehérvári csapatban (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fejér Gábor)
Sima hazai győzelmet hozott a legutóbbi bronzcsata két résztvevőjének mérkőzése: a tavasszal is nyerő Alba Fehérvár 101–73-ra verte meg a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I 6. fordulójának szombati játéknapján – a fehérvári csapatban hét játékos is tíz pont fölé jutott. Három vereség után újra győzött a DEAC – a remek utolsó negyedet futó debreceniek szoros csatát nyertek meg 69–62-re Pakson –, a Körmend érvényesítette a papírformát a Honvéd ellen, a még mindig nyeretlen Nyíregyháza ezúttal Oroszlányban maradt alul, míg a ZTE-t a Sopron sem tudta megállítani, a zalaiak zsinórban harmadszor győztek.

FÉRFI
KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, szombati mérkőzések
ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 101–73 (29–17, 27–19, 26–17, 19–20)
Székesfehérvár, 1100
néző. Vezette: Praksch, Goda, Jakab
FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 14/3, SOMOGYI Á. 21/9, DE COSEY 13/3, Ford 11/3, PHILMORE 13/3. Csere: VOJVODA 15, Kemp 12, Takács Milán 2, Takács Martin, Balsay, Góbi M. Edző: Matthias Zollner
KECSKEMÉT: TOWNES 15/9, Wittmann 5/3, DRAMICSANIN 16/12, Ivkovics 6, Karahodzsics 11. Csere: KLOBUCAR 13/6, Kiss D. 2, Boriszov 2, Kucsera, Tóth B. 3, Takács E. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 5. p.: 13–6. 8. p.: 23–11. 12. p.: 33–17. 15. p.: 41–28. 18. p.: 51–32. 22. p.: 59–39. 25. p.: 68–43. 28. p.: 75–51. 32. p.: 84–56. 35. p: 94–62. 38. p.: 96–66
MESTERMÉRLEG:
Matthias Zollner:
– Az idényben eddig nem tudunk közepesen játszani, vagy nagyon jól, vagy nagyon rosszul teljesítünk. Most arra kellett figyelnünk, hogy tartsuk azt a sebességet, amit szerettünk volna végig, és ezúttal is az volt a lényeg, hogy biztos győzelmet arassunk. Örülök ennek a sikernek, különösen a körmendi mérkőzés után.
Forray Gábor: – Ezen az estén jobban játszott az Alba, megérdemelten nyerte meg a találkozót, sajnos az első félidőben eladott tíz labdánk megpecsételte a sorsunkat, valamint ez párosult a fehérváriak remek dobóformájával. Akkora különbség alakult ki, amely után már nem volt bennünk annyi erő, hogy ezt megfordítsuk.

ATOMERŐMŰ SE–DEBRECENI EAC 62–69 (20–12, 10–20, 19–15, 13–22)
Paks, 700
néző. Vezette: Benczur, Mészáros B., Fodor A.
PAKS: Frank 3/3, EDWIN 25/12, D. Green 2, Eilingsfeld 4, Atkinson 6. Csere: GRUBOR 10/6, KOVÁCS I ÁKOS 5/3, Pajor, Taiwo 5, Gulyás M 2. Edző: Csirke Ferenc
DEAC: Polyák 3/3, Gumbs 9/3, DRENOVAC 16, Gáspár M., Taylor 3. Csere: Tóth Á. 5, MÓCSÁN 17/12, Balázsi, KENÉZ 14/12, Garamvölgyi 2, Hőgye P. Edző: David Dedek
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–1. 10. p.: 20–12. 15. p.: 24–20. 20. p.: 30–32. 25. p.: 39–45. 30. p.: 49–47. 35. p.: 58–52. 40. p.: 62–69
Csirke Ferenc:
– Ismét elbuktunk egy egylabdás mérkőzést, nem tudtuk megvalósítani, amit szerettünk volna. Nagyon öncélúan játszottunk. Eilingsfeld János kiesése rányomta a bélyegét a teljesítményünkre, a támadójátékunk nem volt jó, keveset passzoltunk, kényszermegoldásaink voltak.
David Dedek: – Tudtuk, hogy nehéz, fizikailag megterhelő mérkőzés lesz. Voltak problémáink, nem úgy jöttek össze a támadásaink az előző meccseinken, ahogy azt szerettük volna, szükségünk volt a sok gyakorlásra. Együtt harcoltunk, együtt léptünk, össze tudtunk zárni, amikor kellett, s ez végül győzelemhez segített bennünket. Köszönjük a drukkereinknek a támogatást!

ZALAKERÁMIA ZTE KK–SOPRON KC 94–87 (24–26, 21–17, 29–21, 20–23)
Zalaegerszeg, 1500
néző. Vezette: Papp P., Nagy V., Szilágyi
ZTE: TRICE 17/6, RAKICSEVICS 18/12, Polster 5/3, M. Smith 2, OSZTOJICS 17. Csere: O'Reilly 18/12, Keller I. 8/6, Németh Á. 7/3, Csuti, Zsíros 2. Edző: Sebastjan Krasovec
SOPRON: JOSEPH 24/6, JONES 14/6, Barnett 10, Valerio-Bodon 3, MOLNÁR M. 18. Csere: Sitku M. 5/3, Shine 13/3, Supola, Takács N. Edző: Konsztantinosz Flevarakisz
Sebastjan Krasovec:
– Rendkívül éles találkozóra számítottunk, az is lett. A remek egyéni adottságokkal rendelkező vendégcsapatból többen is jól dobtak, ha egy kicsit hullámzott is a teljesítményünk, a lényeg az, hogy nyertünk. A válogatott szünetet a hibák javítására szeretnénk használni.
Konsztantinosz Flevarakisz: – Elismerés jár a játékosaimnak, sajnos az egyik legjobbunk, Juwan Durham nem tudta vállalni a játékot, igaz, Molnár Márton nagyszerűen helyettesítette a centert. Voltak jó teljesítményeink, a remek hangulatú találkozón viszont alulmaradtunk. A játékvezetéssel nem szeretnék foglalkozni.

BUDAPESTI HONVÉD SE–EGIS KÖRMEND 66–74 (17–20, 16–21, 14–24, 19–9)
Budapest,
Ludovika Aréna, 810 néző. Vezette: Tőzsér, Söjtöry, Németh P.
HONVÉD: SIMON K. 16/6, Tanoh Dez 9, MIJOVIC 15/3, Demeter 8, Völgyi 9. Csere: Peringer 5, Kopácsi 2, Hajdu 2, Takács D. Edző: Baksa Szabolcs
KÖRMEND: CHAMBERS 8, Kiss M., MITCHELL 15/6, MOORE 11/3, CAKARUN 11. Csere: Omenaka 5, Ferencz 12/6, Doktor, Parrish 5/3, Durázi 5, Takács K. 2. Megbízott edző: Kocsis Tamás
Kipontozódott: Völgyi (36. p.)
Baksa Szabolcs:
– Próbáltuk felkészíteni a srácokat a Körmend fizikai fölényére, de testközelből tapasztalva sok problémát okozott nekünk. A vendégek széttördelték a támadójátékunkat nagyon szoros védekezésükkel. Ezzel leginkább a harmadik negyedben nem tudtunk mit kezdeni, de ezt követően volt szívünk, visszajöttünk a meccsbe. A végjátékra megint elfáradtunk, lehetett volna ez szorosabb is. Látszik, hogy a támadójátékban kell fejlődnünk, több pontot kell dobnunk.
Kocsis Tamás: – A Honvéd egy percre sem adta fel, nagyon kemény küzdelemre kényszerített minket. Hiába vezettünk húsz ponttal is, végig nyílt volt a meccs. Ezen a mérkőzésen már léptünk előre, leginkább védekezésben. Szeretném, ha a továbbiakban is ezt látnánk a csapaton, hogy meccsről meccsre javulunk bizonyos elemekben.

MVM-OSE LIONS–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 81–66 (14–22, 24–15, 26–18, 17–11)
Oroszlány, 854
néző. Vezette: Cziffra, Ádám, Balog Gy.
OROSZLÁNY: DIMITRIJEVICS 17/3, Ruják A. 7/6, BARNJAK 24/12, Carev 2, Krestinin 8. Csere: Calloway 9/3, Dorogi, ILLÉS 9/6, MUCZA 5, Szabadfi. Edző: Simon Petrov
NYÍREGYHÁZA: Perry 12/3, Kiss B. 2, HILLSMAN 15/6, J. Williams 8, DOLEZAJ 13/6. Csere: Kass 3/3, Fazekas Cs. 4/3, Harrison 9/6, Bazsó, Vaskó. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 4. p.: 2–15. 7. p.: 10–18. 14. p.: 21–31. 17. p.: 29–35. 20. p.: 38–37. 23. p.: 47–47. 25. p.: 52–48. 29. p.: 63–53. 35. p.: 74–55. 38. p.: 78–63
Simon Petrov:
– Mindig nagy nyomást jelent egy csapatnak, ha elvárják tőle a győzelmet. Ez igaz a mi fiatal gárdánkra is, amelynek a mérkőzés elején nagy kihívást jelentett ennek a kezelése. A szurkolóink aztán szokás szerint a helyes útra tereltek minket, elkezdtünk keményen védekezni és okosan szabálytalankodni, emellett a dobószázalékunk is feljavult. Talán könnyűnek tűnik a győzelmünk, de ebben a bajnokságban bármelyik csapat ellen nehéz nyerni.
Pethő Ákos: – Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, meg tudtuk valósítani, amit elterveztünk. Az Oroszlány azonban jó csapat, így várható volt, hogy felzárkózik. A hazaiak a második negyed legvégén átvették a vezetést, amely akkora pluszt adott nekik, ami kitartott a mérkőzés végéig. A második félidőben sokat egyénieskedtünk, ami nem vezetett jóra. Ez azonban semmit sem von le az Oroszlány győzelmének értékéből, ami teljesen megérdemelt.