Férfi kosár NB I: az ASE hosszabbításban nyert az Alba ellen

R. P.R. P.
2022.09.30. 20:20
Fotó: Tolnai Népújság/Molnár Gyula
A férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapjának rangadóján az Atomerőmű SE hosszabbításban 93–84-re győzött az Alba Fehérvár ellen.

Az Alba Fehérvár nagyon elkapta az elejét, hiszen 12 ponttal megnyerte az első tíz percet. A végén mégis a Fejér megyeieknek kellett hajtaniuk, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót, mivel a meccs további részében a hazaiak jobban játszottak.

A ráadásban az Atomerőmű esélyt sem adott a vendégeknek és kilencpontos különbséggel győzött.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa paksi Paul Atkinson lett 21 ponttal.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Atomerőmű SE–Arconic-Alba Fehérvár 93–84
(13–25, 17–13, 25–14, 25–28, 13–4) – hosszabbításban
Paks, 1000 néző. Vezette: Benczur, Mészáros B., Kovács N.
PAKS: Frank, Edwin 13/6, Grubor 3/3, EILINGSFELD 19/6, ATKINSON 21. Csere: GREEN 17/6, Pajor, KOVÁCS ÁKOS 18, Taiwo 2, Gulyás M. Edző: Csirke Ferenc
FEHÉRVÁR: SOMOGYI Á. 14/3, Takács Milán 3/3, DE COSEY 18/6, Ford 11, Philmore 9. Csere: VOJVODA 15/9, Kemp 4, PONGÓ MARCELL 10, Balsay. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 5. p.: 6–14. 8. p.: 13–21. 12. p.: 15–27. 15. p.: 22–36. 17. p.: 28–36. 23. p.: 36–39. 27. p.: 44–45. 34. p.: 59–60. 37. p.: 68–69. 39. p.: 76–73. 43. p.: 87–82
Csirke Ferenc:
– Nem csináltunk rossz dolgokat az első negyedben sem, de a másodikban végérvényesen megérkeztünk a meccsbe. Ez volt az első mérkőzésem az ASE kispadján, ennél jobb bemutatkozást el sem képzelhettem volna. Nagyszerű volt látni, ahogy a közönség és a csapat egymásra talált, és a szurkolók belehajszoltak bennünket a győzelembe.
Matthias Zollner: – Tizenöt percig minden úgy működött, ahogy azt elterveztük, aztán a folytatásban nem tudom, hogy mi történt a csapatommal. Tizennyolc lepattanóval többet szedtek a paksiak, így nem lehet egy ilyen rangadót megnyerni.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner-Nyíregyháza BS 79–55 (17–12, 28–13, 21–23, 13–7)
Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Cziffra, Györfy, Jakab
KECSKEMÉT: Townes 7/3, Wittmann 6/6, Ivkovics 2, DRAMICSANIN 13/9, KARAHODZSICS 18. Csere: Klobucar 15/3, Boriszov 14/6, Kucsera, Kiss D. 2, Tóth Barna 2, Tóth Balázs, Botka. Edző: Forray Gábor
NYÍREGYHÁZA: PERRY 24/6, Kiss B. 2, Hillsman 5/3, Dolezaj 3, HENDERSON 12/3. Csere: Kass, Bazsó 2, Williams 4, Mokánszki, Fazekas 3/3, Szobi, Tóth Gergő. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. p.: 11–9. 12. p.: 27–15. 18. p.: 41–24. 25. p.: 49–38. 29. p.: 60–44. 33. p.: 70–50. 36. p.: 70–52
Forray Gábor:
– Sok munkát tettünk bele ebbe a mérkőzésbe. Minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Fontos, hogy egy csapat hogyan kezdi a bajnokságot, örülünk, hogy mi győzelemmel tettük ezt. Dolgozunk tovább, már a Szegedre fókuszálunk.
Pethő Ákos: – Enerváltan kezdtünk, és ezt kihasználta a Kecskemét. A második félidőben vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe az agresszív védekezésünknek hála, de ilyen nagy előnyt nem lehet adni.

1. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 1 1 79–55 1.000 2
2. Atomerőmű SE 1 1 93–84 1.000 2
3. Arconic-Alba Fehérvár 1 1 84–93 0.500 1
4. Hübner Nyíregyháza BS 1 1 55–79 0.500 1
5. Zalakerámia ZTE KK 0 0–0 0.0 0
Szolnoki Olajbányász 0 0–0 0.0 0
Sopron KC 0 0–0 0.0 0
Naturtex-SZTE-Szedeák 0 0–0 0.0 0