Férfi kosár NB I: három ponttal nyert a Körmend

2022.10.22. 20:44
Két ponttal nyert a Falco (Fotó: hunbasket.hu)
A Körmend hajrában nyújtott ponterős támadójátékának köszönhetően 86-83-ra vendége, az Alba Fehérvár fölé kerekedett a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

A Kaposvár hiába uralta az első félidőt a ZTE otthonában, a harmadik negyedet 20 ponttal elbukta, és onnan már hiába futott riválisa után.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Egis Körmend–Arconic-Alba Fehérvár 86–83 (13–19, 14–24, 25–16, 34–24)
Körmend, 1900 néző. V: Földházi, Mészáros B., Frányó.
KÖRMEND: CHAMBERS 12/3, Mitchell 6, Kiss M., MOORE 29/27, Csakarun. Csere: OMENAKA 14, FERENCZ 14/9, Parrish 5/3, Durázi 6, Takács K. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
FEHÉRVÁR: PONGÓ 15/9, Somogyi 8, DeCosey 2, Ford 14/3, PHILMORE 19/9. Csere: VOJVODA 15/3, Kemp 8, Takács M. 2. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 8. p.: 13–17. 13. p.: 17–23. 17. p.: 25–35. 23. p.: 34–45. 26. p.: 47–52. 34. p.: 58–67. 36. p.: 75–75. 38. p.: 78–83
Andonisz Konsztandinidesz:
– Nagyon küzdelmes mérkőzést sikerült megnyernünk egy olyan csapat ellen, amely gyorsan és keményen játszott. Csak a második játékrészben tudtunk alkalmazkodni ehhez a harcmodorhoz, valamennyi játékosomnak sikerült felvennie ezt a ritmust. Nagy koncentrációra volt szükségünk ahhoz, hogy megfordítsuk a találkozó állását.
Matthias Zollner: – Jól kezdtük a találkozót, de a második félidőben, különösen a mérkőzés hajrájában bosszantó hibákat követtünk el. Támadásban elbizonytalanodtunk, védekezésben pedig megfeledkeztünk Ferencz Csaba és Michael Moore őrzéséről. Egy megnyert mérkőzést veszítettünk el, ám ez a tény semmit nem von le a körmendi csapat sikerének értékéből.

Zalakerámia ZTE KK–Kometa Kaposvári KK 81–77 (17–23, 18–21, 28–8, 18–25)
Zalaegerszeg, 1350 néző. V: Proksch, Goda, Makrai.
ZTE: TRICE 21/6, O REILLY 12/3, Polster 6/6, Smith 5, Ostojic 11. Csere: RAKICEVIC 15/3, Keller 6/3, Csuti, Zsíros 3/3, Németh Á. 2, Szalay. Edző: Sebastjan Krasovec
KAPOSVÁR: Aris 8, Halmai 2, Griffen 14/6, GABRIC 21/9, HUGNES 23/3. Csere: Krnjajski 2, Hendlein, Bogdán, Paár 7/3. Edző: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 7. p.: 14–11. 8. p.: 14–19. 13. p.: 19–29. 16. p.: 19–33. 24. p.: 49–48. 28. p.: 61–52. 34. p.: 69–63. 38. p.: 76–67. 39. p.: 78–74
Sebastjan Krasovec:
– A második félidei teljesítményünk előtt kalapot kell emelni. Koncentráltan, összeszedetten játszottak a fiúk. Tíz pontos hátrányt dolgoztunk le, az elején kapkodtunk, hibáztunk, a térfélcsere után viszont jól játszottunk. A hajrában azért megnehezítettük a saját dolgunkat, de azért sikerült nyerni.
Ivan Rudez: – Ellentétes félidők voltak, az elsőben ők játszottak jobban, a másodikban pedig egy teljesen más arcú ZTE–t lehetett látni. Ebben az időszakban ledolgozták a hátrányukat, fordítottak. Egy pozitívumot azért tudok mondani, Halmai Dániel első mérkőzését játszotta a felnőttek között, ügyesen mozgott.

DEAC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69–71 (26–21, 20–14, 13–21, 10–15)
DEAC: Scott , Gumbs 7/3, DRENOVAC 14, Gáspár 4, Taylor 9. Csere: Tóth 10, Polyák 11/9, Balázsi, Mócsán, Kenéz. Edző: David Dedek
SZOMBATHELY: Pot 10, Brown 3/3, Kovács B., TIBY 18/15, Keller Á. 7. Csere: Perl 8, COWELS 14/12, Barac 9, Sövegjártó 2, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–8. 7. p.: 19–12. 9.p. 24–16. 14.p.: 37–21. 18.p.: 41–32. 25. p.: 49–42. 27. p.: 49–49. 30.p.: 59–56. 34.p. 64–58. 37.p.: 69–68.
David Dedek: - Remekül kezdtük a találkozót, támadásban szépen járattuk a labdát, védekezésben pedig kellő agresszivitással léptünk fel. A fordulás után több százszázalékos ziccert is elhibáztunk, amit a szombathelyiek megbüntettek. Az utolsó másodpercekben kapott hárompontos ellenére úgy gondolom, hogy a könnyelmű hibáink okozták a vesztünket.
Milos Konakov: - A mérkőzés elején nem azzal az intenzitással kosárlabdáztunk, amivel szerettünk volna, a DEAC ezt kihasználta, és könnyű kosarakat szerezve meglépett. A félidőben megbeszéltük, hogy akkor lehet esélyünk, ha hetven pont alatt tudjuk tartani a hazaiakat. Örülök, hogy a második húsz perc során a védekezésünk legalább összeállt, a végjátékban pedig egy szerencsés találattal fordítani tudtunk.

Sopron KC–MVM-OSE Lions 76–64 (15–10, 20–14, 14–19, 27–21)
Sopron, 2000 néző. V: Kapitány, Farkas, Jakab.
SOPRON: JOSEPH 15/3, JONES 21/9, Valerio-Bodon 8, Barnett 8, Durham 7. Csere: Shine 9/3, Molnár M. 7, Sitku 1, Supola, Takács N. Edző: Kosztasz Flevarakisz
OROSZLÁNY: Ruják 8/6, DMITRIJEVICS 20/3, Carev 11/9, Calloway 5/3, Krestinin 11. Csere: Dorogi 2, Barnjak 2, Werner, Illés 5/3, Pápai, Szabadfi, Mucza. Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–5. 8. p.: 11–8. 12. p.: 21–14. 15. p.: 27–16. 18. p.: 28–20. 22. p.: 35–27. 25. p.: 37–34. 28. p.: 47–39. 32. p.: 54–43. 35. p.: 64–52. 38. p.: 68–59
Kosztasz Flevarakisz:
– Szeretnék gratulálni a játékosoknak és a szurkolóknak is. A játékosoknak azért, mert ez már a harmadik mérkőzésünk volt hat nap alatt, és e nem könnyű az olyan csapatoknak, amelyeket nem ilyen terhelésre terveztek, de a srácok nagyon jól teljesítettek. Szereztünk két nagy győzelmet, Pakson és ma. Bár a Falco ellen nem jött ki a lépés, a mostani egy nagyon jó meccs volt. A védekezésünk a mérkőzés legnagyobb részében hihetetlenül jól működött. Támadásban viszont hiába volt húsz gólpasszunk, hiszen eladtunk mellé tizenhat labdát, ezen mindenképpen javítanunk kell. Tizenhat eladott labda nagyon sok, főleg úgy, ha a legtöbb nem az ellenfél által kikényszerített hiba eredménye. Van még egy meccsünk a szünet előtt a ZTE ellen, de most próbálunk egy kicsit pihenni, mert a srácoknak szükségük van rá, aztán elkezdjük a felkészülést a következő meccsre, hogy a legjobb formánkat tudjuk hozni Zalaegerszegen.
Simon Petrov: – Gratulálok a Sopronnak, jó meccset játszottak és nyertek. Láttuk, hogy még sokat kell tanulnunk ahhoz, hogy egy olyan jó csapatot, mint a Sopron, le tudjunk győzni idegenben. Megkönnyítettük a dolgukat, hiszen rengeteg üres ziccert dobhattak, ezért a védekezésünkön mindenképpen javítanunk kell a következő mérkőzésre