Férfi kosár NB I: nagyot küzdött az Atom, de a Falco győzött

R. P.R. P.
2022.11.30. 19:56
Perl Zoltán ismét ragyogóan játszott, 21 pontot dobott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, archív)
A férfi kosárlabda NB I 8. fordulójában a Falco KC Szombathely 84–77-re legyőzte az Atomerőmű SE-t.

Az első két negyedet simán nyerte az éllovas Falco, de a harmadikban Einlingsfeld János vezetésével három pontra felzárkóztak a hazaiak.

Sőt, az utolsó negyedben a vezetést is átvették! Ezzel együtt a záró tíz perc inkább a szombathelyieké volt, visszavették a vezetést, és végül

Az Atomban Eilingsfeld János hiába dobott 22 pontot, a másik oldalon Perl Zoltán 21 pontja és a többiek játéka erősebbnek bizonyult.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 8. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 77–84 (16–21, 12–18, 30–20, 19–25)
Paks, 1000
néző. V: Tóth C., Tőzsér, Söjtöry
PAKS: Frank 3/3, Edwin 6, GRUBOR 7/6, EILINGSFELD 22/3, ATKINSON 12. Csere: Buckingham 11, Pajor, Taiwo 4, KOVÁCS I ÁKOS 12/6, Gulyás M. Edző: Csirke Ferenc
FALCO: Pot 2, Z. BROWN 14/6, Kovács B. 3/3, Tiby 7/3, KELLER Á. 13/3. Csere: PERL 21/3, COWELS 15/9, Krivacsevics 2, Verasztó P. 3/3, Sövegjártó, Barac 4. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6. p.: 7–11. 14. p.: 20–27. 18. p.: 26–37. 23. p.: 33–42. 26. p.: 47–52. 29. p.: 54–54. 33. p.: 64–63. 36. p.: 69–73. 39. p.: 73–80
Csirke Ferenc:
– Nehéz beszélni ilyen mérkőzés után, hiszen újra nagy hátrányból jöttünk vissza. Az első félidőben négy gólpasszunk volt, a másodikban tizenhat. Ha ezt egy Falco-szintű csapattal szemben meg tudjuk csinálni, akkor más ellen is képesek lehetünk rá. Sok ajándék kosarat engedélyeztünk az ellenfélnek, dolgoznunk kell, és megpróbáljuk kijavítani a hibáinkat.
Milos Konakov: – Ilyen mérkőzésre számítottunk. Tudtuk, hogy jó csapata van a Paksnak, ugyanakkor harminc percig sikerült kontrollálnunk a találkozót. A negyedik negyedben kicsit megtorpantunk, de a végén ismét jól reagáltunk, és kiharcoltuk ezt a fontos győzelmet.

BUDAPESTI HONVÉD SE–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 57–68 (17–18, 10–17, 17–18, 13–15)
Ludovika Aréna, 400
néző. V: Földházi, Fodor A., Rácz Zs.
HONVÉD: Simon K. 11/6, Tanoh Dez 10/6, MIJOVIC 15/3, DEMETER A. 14/6, Peringer 4. Csere: Hajdu P., Kopácsi, Takács D. 3/3, Reizinger, Csomós. Edző: Baksa Szabolcs
KECSKEMÉT: TOWNES 13/3, IVKOVICS M. 11/9, Klobucar 7, Boriszov 12/6, Karahodzsics 5. Csere: DRAMICSANIN 9, Wittmann 9/3, Fazekas M., Kucsera 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 14–13. 13. p.: 17–25. 17. p.: 19–30. 22. p.: 32–38. 27. p.: 36–47. 33. p.: 46–56. 38. p.: 54–66
Kipontozódott: Simon K. (40. p.)
Baksa Szabolcs:
– Az első negyedben még egymás mellett loholt a két csapat, de utána a vendégek tíz pont körüli előnyt alakítottak ki, s abból nem tudtunk visszajönni. Kergettük őket, néhány labdánk is volt, hogy közelebb lépjünk, de kimaradtak a lehetőségeink. Ha a statisztikát nézzük, a lepattanócsatát megnyertük, ennek köszönhetően 22 mezőnykosarat dobtunk, míg a Kecskemét 23-at, csakhogy mi 33 százalékkal céloztunk. Ötvenhét dobott ponttal ebben a ligában nem lehet mérkőzést nyerni, de a védekezésünk megint stabil volt. Nem tudtunk elég energiát mozgósítani, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést.
Forray Gábor: – Természetesen nagyon örülök a győzelemnek, hiszen ez volt az a mérkőzés, amit mindenáron meg kellett nyernünk. Nem voltunk jó sorozatban, több vereséget szenvedtünk egymás után, és ilyenkor nehéz átlendülni a holtponton. Amit megbeszéltünk a védekezéssel kapcsolatban, az jól működött. Végig uraltuk a meccset, gyakorlatilag végig vezettünk. A Honvédot is minden dicséret megilleti, mert egy percig sem adta fel.

1. Falco KC Szombathely 9 8 1 783–663 0.944 17
2. Arconic-Alba Fehérvár 9 7 2 842–696 0.889 16
3. Szolnoki Olajbányász 9 7 2 782–679 0.889 16
4. Egis Körmend 7 5 2 603–576 0.857 12
5. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 760–730 0.833 15
6. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 9 5 4 666–685 0.778 14
7. MVM-OSE Lions 9 5 4 687–761 0.778 14
8. Sopron KC 8 4 4 620–637 0.750 12