Férfi kosár NB I: a Zalaegerszeg simán legyőzte a Körmendet

D. Á.D. Á.
2023.05.17. 19:56
(Fotó: Facebook/Egis Körmend)
A férfi kosárlabda NB I-ben a harmadik helyért vívott első mérkőzésen a Zalakerámia 91–78-ra legyőzte az Egis Körmendet.

A Körmend kezdte jobban a mérkőzést, az első negyed után 27–21-re vezetett. Ezt követően azonban összekapta magát a hazai csapat, a második negyedben három ponttal jobbnak bizonyult ellenfelénél, majd a félidő után 32 pontot dobott, s csak 21-et kapott. Az utolsó játékrészben is a Zalaegerszeg volt jobb, végül 91–78-ra győzedelmeskedett is.

A találkozó legeredményesebb kosarasa a Zalakerámia 27 esztendős amerikai légiósa, D'Mitrik Trice volt – 21 pontot dobott összesen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ZALAKERÁMIA ZTE KK–EGIS KÖRMEND 91–78 (21–27, 20–17, 32–21, 18–13)

Zalaegerszeg, 1800 néző. V: Földházi, Mészáros, Farkas G.
ZTE: TRICE 21/2, O'REILLY 15/3, Polster, OSZTOJICS 14, Smith 13/6. Csere: RAKICSEVICS 15/3, Keller I. 5, Csuti, Németh Á. 2, Szalay 1, Zsíros 5/3. Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND: MITCHELL 15/9, Ferencz 8/6, Doktor 5/3, ADAMS 11, Omenaka 9. Csere: Edwards 8/3, Cakarun 10, Takács K., Kiss M. 6/6, Durázi 6/3. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 9–14. 14. p.: 34–32. 18. p.: 38–38. 23. p.: 51–51. 26. p.: 62–53. 28. p.: 68–63. 32. p.: 77–65. 36. p.: 79–67. 38. p.: 68–71
Az egyik fél harmadik győzelméig folyó párharc állása: 1–0 a ZTE javára
Sebastjan Krasovec: – Nagyon kemény mérkőzést játszottunk, sok hibával. Az első húsz percben kilenc eladott labdánk volt. A térfélcserét követően javult a játékunk, de így is több olyan probléma akadt, amelyet rövidesen meg kell oldanunk. Egészen pontosan szombatig, reméljük, hogy Mitchell Smith sérülése nem súlyos és számíthatunk rá a folytatásban.
Kocsis Tamás: – Az első félidőben nem volt különösebb gond, nem játszottunk rosszul. A ZTE azonban a második félidőben feljavult, remek teljesítményt nyújtott. A védekezésünkkel akadtak elsősorban problémák, ez meglátszott a harmadik negyed eredményén is. A támadójátékunkkal sem lehetünk maradéktalanul elégedettek. Szombaton nyernünk kell Körmenden.

ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS
8. FORDULÓ

Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 95–74 (16–26, 30–16, 25–20, 24–12)
Szeged, 800
néző. V: Goda, Jakab, Sörley.
SZEGED:
WASHINGTON 11/6, Polányi 3, Person 8, BOGNÁR K. 15/3, NICHOLSON 27/9. Csere: Filipovics 9, CARTER 15, Kerpel-Fronius B., Kovács Á. 3/3, Balogh Sz. 4, Mayer, Csornai. Edző: Nikola Lazics
PAKS: EDWIN 20, Pajor, Buckhingham 11/6, GULYÁS M. 13/9, Atkinson 14. Csere: Frank 4, Taiwo 4, Csizmadia 2, Kékesi 6. Edző: Csirke Ferenc
Nikola Lazics:
– Az első negyedben gyengén védekeztünk, és rossz helyzetekben vállaltunk el dobásokat. A második negyedtől jó ritmusban kosárlabdáztunk, és elsősorban lepattanózásban felülmúltuk ellenfelünket.
Csirke Ferenc: – Jól kezdtünk, extra dobásokkal gyorsan elhúztunk tíz ponttal. Később fordult a kocka, magasposztokon nem tudtunk dominálni, a Szeged korlátlan úr volt a palánkok alatt és megérdemelten nyert.

Kometa Kaposvári KK–HÜBNER Nyíregyháza BS 75–80 (18–18, 23–16, 16–21, 18–25)
Kaposvár, 300
néző. V: Kapitány, Kovács N., Földesi.
KAPOSVÁR: Halmai D. 6, PAÁR M. 16, Puska B. 13/3, Gabric 11/3, HUGHES 12. Csere: BOGDÁN B. 7/3, Szőke Bálint B. 9/6, Antalics D. 1, Hajduk A. D. Edző: Szőke Balázs
NYÍREGYHÁZA: PERRY 27/6, Kass 5/3, Szobi 4, PIPIRAS 17/6, COPES 19. Csere: Kiss B., Bazsó 2, Kone 3, Fazekas 3/3. Edző: Darko Radulovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 4. p.: 5–4. 6. p.: 7–8. 8. p.: 11–15. 10. p.: 18–18. 14. p.: 22–20. 18. p.: 35–28. 20. p.: 41–34. 22. p.: 43–36. 24. p.: 45–40. 26. p.: 49–45. 28. p.: 51–47. 30. p.: 57–55. 32. p.: 61–60. 34. p.: 63–64. 37. p.: 67–71. Kipontozódott: Halmai D. (36. p.)
Szőke Balázs:
– A mérkőzés nagy részében mi vezettünk, de a végén kell megnyerni a meccset. A végére kissé elfogyott a lendületünk, elfáradtunk, s ennek a számlájára írható, hogy a második félidőben kevesebb pontot dobtunk. Mindenáron nyerni akartunk, sajnos nem sikerült, de a találkozó elérte a célját, hiszen a fiatalok sok percet kaptak, s mindegyikük hozzá tudott tenni a játékhoz.
Darko Radulovics: – Tudtuk, hogy ez az utolsó lehetőségünk, hogy megragadjuk a végső esélyt. Nagyon nehéz ilyen teher alatt játszani, s emiatt több hiba is csúszott a játékunkba, a kispadról azonban új energia érkezett. A győzelmet a második félidei védekezésünknek köszönhettük, az elsőben ugyanis nem voltunk elég agresszívak, és sokszor nem a legjobb megoldást választottuk.

MVM-OSE Lions–Budapesti Honvéd 81–63 (19–19, 21–15, 27–13, 14–16)
Oroszlány, 900
néző. V: Tőzsér, Lengyel, Szilágyi.
OROSZLÁNY: DIMITRIJEVICS 8, Ruják A. 5/3, Szabadfi 2, Calloway 8/3, Krestinin 4. Csere: BARNJAK 22/12, Carev 2, Illés 8/6, HENRY 22, Dorogi, Mucza, Werner. Edző: Simon Petrov
HONVÉD: Sherman 2, Tanoh Dez 6, Kopácsi, CRAWLEY 17/3, Peringer 2. Csere: Mijovic 6, Demeter 4, HAJDU 10/6, Völgyi 7, Simon 4, Reizinger 5/3, Tarján. Edző: Baksa Szabolcs
Kipontozódott: Völgyi (34.). Kiállítva: Mucza (21.).
Simon Petrov: –
Örülök, hogy az utolsó hazai meccsünkön ilyen teljesítménnyel tudtuk megörvendeztetni szurkolóinkat, akik az egész szezonban rengeteg energiát adtak nekünk. Ezt nagyra értékeljük és köszönjük nekik.
Baksa Szabolcs: – Az Oroszlány teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Kevés pontot szereztünk, miközben ellenfelünk forgatta a teljes keretét és minden statisztikai mutatóban felülmúlt minket. A fiataljainknak gratulálok, éltek a kapott lehetőséggel. Ránk most egy sorsdöntő meccs vár a Nyíregyháza ellen, fogjuk fel úgy ezt a mérkőzést, hogy már arra készültünk.