Férfi kosár NB I: még mindig hibátlan a Szolnok és a KTE

K. Zs.K. Zs.
2022.10.12. 20:09
A kosárra törő Jaycee Hillsman 20 pontot szerzett a nyíregyházi csapatban, Lukács Norbert (jobbra, 2) négy triplára építve ugyancsak 20-at a szolnokiak soraiba (Fotó: Kelet-Magyarország/Dodó Ferenc)
A Szolnok és a Kecskemét is megőrizte hibátlan mérlegét a férfi kosárlabda NB I-ben: a szolnokiak Nyíregyházán nyertek 87–81-re a 3. forduló szerdai játéknapján, a harmadik negyedben robbantó kecskemétiek a DEAC-ot verték meg hazai pályán (87–69). A hosszú idő után újra élvonalbeli Honvéd nagy csatában elkönyvelte az első győzelmét, méghozzá idegenben, Oroszlányban, míg a Fehérvár szintén izgalmas, hullámzó meccset húzott be Zalaegerszegen (76–70).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ, szerdai mérkőzések
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–DEAC 87–69 (23‒26, 17‒18, 24‒9, 23‒16)
Kecskemét, 1000
néző. V: Goda, Nyilas, Kovács N.
KECSKEMÉT: Wittmann 4/3, TOWNES 28/9, Ivkovics 2, Dramicsanin 8/6, Karahodzsics 6. Csere: Kiss D. 5, Boriszov 16/6, KLOBUCAR 10/3, Kucsera 8/6. Edző: Forray Gábor
DEAC: Scott 12, GUMBS 17/9, DRENOVAC 18/3, Gáspár M. 8/3, Tóth Á. 4. Csere: Polyák 8/6, Balázsi, J. Taylor 2, Garamvölgyi, Neuwirth, Kenéz. Edző: David Dedek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6‒8. 6. p.: 8‒15. 8. p.: 17‒19. 9. p.: 19‒26. 13. p.: 25‒36. 15. p.: 27‒41. 19. p.: 38‒41. 22. p.: 47‒44. 24. p.: 47‒51. 28. p.: 61‒51. 34. p.: 72‒55. 36. p.: 75‒63. 38. p.: 78‒67
Kipontozódott: J. Taylor (40. p.)
Forray Gábor:
‒ Imponáló, megérdemelt fölénnyel nyertünk. Hozzá kell tenni, nem kezdtünk jól, puhán védekeztünk, amit ki is használt a Debrecen, bedobott hét triplát. A harmadik negyed parádésra sikerült. Feljavult a védekezésünk, agresszívan játszottunk, és ki tudtunk építeni egy nagyobb előnyt, amit bár a Debrecen többször is próbált lefaragni, onnantól a mi kezünkben volt a mérkőzés.
David Dedek: ‒ Jobban játszott a Kecskemét. Nekünk volt remek tizenöt percünk, nyomást tudtunk gyakorolni a hazaiakra, gyorsak voltak a támadásaink, majd ez a gyorsaság visszaesett. Emellett huszonegy eladott labdával képtelenség nyerni, bárki is az ellenfél.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 81–87 (17–24, 26–16, 16–19, 22–28)
Nyíregyháza, 800
néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Lengyel Á.
NYÍREGYHÁZA: PERRY 30/9, HILLSMAN 20/6, Mokánszki, Dolezaj 2, J. WILLIAMS 16. Csere: Kiss B. 2, Henderson 6/3, Kass 2, Bazsó, Szobi 3/3. Edző: Pethő Ákos
SZOLNOK: Jabril Durham 7/3, Pallai 7/6, BARNES 11/3, SZUBOTICS 15, Williamson 10. Csere: LUKÁCS N. 20/12, Rudner, Révész Á. 2, GAVIN 12/6, Pongó Máté 3/3. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–11. 8. p.: 12–18. 15. p.: 25–29. 15. p.: 30–38. 21. p.: 45–40. 22. p.: 45–46. 27. p.: 54–52. 28. p.: 54–57. 31. p.: 61–59. 34. p.: 64–65. 38. p.: 74–76. 39. p.: 74–79
Kipontozódott: Henderson (38. p.)
Pethő Ákos:
– Nagyon jó energiával kezdünk, és az első két meccs után végre megérkeztünk a bajnokságba. Felesleges faultokkal sokszor állítottuk a Szolnok játékosait a büntetővonalra, ellenfelünk jó százalékkal értékesítette ezeket a dobásokat, és bravúros találatai is voltak a mezőnyből. Ezekkel nyertek a vendégek, de a csapatomra sem lehetett panasz.
Gasper Potocnik: – A Nyíregyháza elveszítette az első két mérkőzését, ezért azt vártam, hogy nagyon motivált lesz, ez meg is valósult. Nehezebb dolgunk volt, mint a Sopron elleni hazai meccsen, és bár nem játszottunk tökéletesen, elveszítettük a lepattanóharcot, és sok volt az eladott labdánk, egy-egy egyéni villanással rendre el tudtunk húzni, ami meghozta a győzelmet. Csapatszinten ennél többre lesz szükségünk a folytatásban.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 70–76 (16–20, 14–19, 26–14, 14–23)
Zalaegerszeg, 1350
néző. V: Papp P., Györfy R., Németh P.
ZTE: Trice 10, Németh Á. 3, Szalay D., Osztojics 12, M. Smith 8/3. Csere: Polster 2, O'Reilly 3/3, Zsíros, RAKICSEVICS 15/9, KELLER I. 17/12. Edző: Sebastian Krasovec
FEHÉRVÁR: Somogyi 8, Pongó Marcell 9/3, DE COSEY 17/3, PHILMORE 11/3, Ford 11/3. Csere: VOJVODA 16, Takács Milán 4, Kemp. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–7. 6. p.: 11–11. 8. p.: 11–18. 13. p.: 23–29. 18. p.: 28–39. 23. p.: 32–41. 27. p.: 47–48. 34. p.: 57–63. 37. p.: 65–63
Sebastian Krasovec:
– Nagyon jól felkészített, remek csapat ellen játszottunk, az Alba a bajnokság egyik esélyese. Rövid idő alatt háromszor is pályára léptünk, sajnos többször is követtünk el hasonló hibákat, mint legutóbb Körmenden. Ezúttal nyolc-tíz ponttal is elengedtük az ellenlábast, ennek ledolgozása nagy energiákat emésztett fel. Így a végén amíg a vendégek bravúros pontokat dobtak, mi hibáztunk.
Matthias Zollner: – Elismerés a csapatomnak, mert olyan találkozót nyert meg, ami rendkívül fontos, és Zalaegerszegen nem sokan győznek majd. Tudtuk, hogy jó csapat a ZTE, azt is, hogy kialakult nagy vonalakban a játéka, ezt szerettük volna „tördelni”, ami többnyire megvalósult, ez volt a győzelmünk egyik kulcsa.

MVM-OSE LIONS–BUDAPESTI HONVÉD SE 62–68 (19–20, 11–18, 12–13, 20–17)
Oroszlány, 700
néző. V: Benczur, Frányó, Sörlei
OROSZLÁNY: Dimitrijevics 12, Ruják A. 5/3, Barnjak 10, CAREV 12/6, Krestinin 7. Csere: Dorogi 2, Illés M. 13/9, Pápai 1, Mucza. Edző: Simon Petrov
HONVÉD: SIMON K. 22/3, TANOH DEZ 13/6, Demeter A. 8/6, MIJOVIC 15/3, Völgyi M. Csere: Hajdu 2, Peringer 8, Kopácsi, Takács D. Edző: Baksa Szabolcs
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–13. 8. p.: 17–13. 9. p.: 17–18. 15. p.: 26–24. 18. p.: 26–34. 22. p.: 30–45. 27. p.: 41–49. 33. p.: 47–51. 37. p.: 53–55. 40. p.: 57–64
Kipontozódott: Dimitrijevics (40. p.), Barnjak (40. p.)
Simon Petrov:
– Ahogyan arra számítottunk, kemény meccs volt, de azt hiszem, nem sikerült teljesen kiheverni az Alba elleni borzalmas vereséget. Mentálisan nem álltunk készen arra, hogy úgy teljesítsünk a támadójátékban, ahogyan egyébként tudunk. Dolgozunk rajta, hogy a következő mérkőzésekre jobbá váljunk.
Baksa Szabolcs: – A srácok nagyjából végig megvalósították azt, amit elterveztünk. Az OSE kulcsjátékosaival szemben jó munkát végeztünk védekezésben, hatvankét pontot dobott hazai pályán az Oroszlány, tehát azt gondolom, a védekezésünk volt a siker kulcsa. Emellett a jó büntetőszázalékunk is kifizetődött a végjátékban. Nagyon szépen csiszolódik össze a társaság, ha megnézzük az eddigi három mérkőzésünket, egyre jobban játszottunk, és ez most már győzelmet is eredményezett.