Férfi kosár NB I: megszakította rossz sorozatát a Kaposvár

2022.12.18. 20:13
Tomislav Gabric 28 pontot szerzett a kaposvári csapatban (Fotó: Somogyi Hírlap/Lang Róbert)
Öt vereség után győzött a Kaposvár a férfi kosárlabda NB I-ben: a somogyiak 83–78-ra nyertek a tabella utolsó helyén álló Nyíregyháza vendégeként a 12. forduló vasárnapi mérkőzésén.

FÉRFI
KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–KOMETA KAPOSVÁRI KK 78–83 (25–16, 18–21, 16–22, 19–24)
Nyíregyháza, 250
néző. V: Mészáros, Fodor, Rácz
NYÍREGYHÁZA: PERRY 36/15, Dickerson 13/3, Bazsó 6, Mokánszki 2, J. Williams 12/3. Csere: SZOBI 4, Kass 5/3, Fazekas Cs., Henderson. Edző: Darko Radulovics
KAPOSVÁR: I. Brown 6, PETERSEN 23/3, Puska 6/3, GABRIC 28/12, HUGHES 11. Csere: Csorvási M. 4, Krnjajski, Halmai D., Hendlein 4, Bogdán B. 1. Edző: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4. 7. p.: 18–8. 14. p.: 31–22. 18. p.: 35–34. 19. p.: 43–36. 23. p.: 47–46. 26. p.: 49–52. 29. p.: 59–57. 33. p.: 70–67. 38. p.: 74–70. 39. p.: 76–79
Kipontozódott: Szobi (39. p.)
Darko Radulovics:
– A Kaposvár kerete bővebb, és tapasztaltabb játékosai is vannak. Problémákkal küzdünk a magas posztokon, ezeket meg kell oldanunk. Az első félidőben nagy energiával játszottunk és jól védekeztünk, a nagyszünetet követően viszont sokat hibáztunk a saját palánkunk alatt. A vereség ellenére javul a játékunk és a mentalitásunk.
Ivan Rudez: – Hosszú utazás után, a fáradtság miatt kezdtünk rosszul. Zavar, hogy Michael Hughesnak mintha céltábla lenne a hátán, szinte két faulttal kezdi a mérkőzéseket, cserébe menetrendszerűen megkapja a maga technikaiját. Jó erőkből áll a Nyíregyháza, de ezúttal jó csapatmunkával fölé tudtunk kerekedni.