Férfi kosár NB I: a Nyíregyháza három ponttal nyert a Honvéd ellen

D. Á.D. Á.
2023.04.23. 21:15
(Fotó: Facebook/Hübner Nyíregyháza)
A férfi kosárlabda NB I alsóházi rájátszásában a Nyíregyháza 84–81-re legyőzte a Budapest Honvédot.

A szabolcsi egyesület az első három negyed mindegyikében több pontot szerzett a Honvédnál, amely egy remek negyedik negyeddel így is szorossá tette az összecsapást – a Nyíregyháza végül 84–81-re nyert, s az első győzelmét ünnepelhette az alsóházi rájátszásban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–BUDAPESTI HONVÉD 84– 81 (26–16, 20–19, 25–19, 13–27)
NYÍREGYHÁZA:
PERRY 21/3, Kass 8/6,  BAZSÓ 10/3, Pipiras 9/3, COPES 19. Csere: FAZEKAS CS.      11/3, Kiss B., Kone  4, Szobi  2, Bonifert B. Edző: Darko Radulovics
HONVÉD: SHERMAN 18/12, Tanoh Dez 11, MIJOVIC 18/6, Crawley 11/6, Peringer 6. Csere: SIMON K.      13/6, Völgyi M. 4,  Demeter A., Hajdu P. Edző Baksa Szabolcs
Nyíregyháza, 400 néző. V: Tőzsér, Fodor A., Sörlei. Az eredmény alakulása.  2. perc:  5–0. 5. p.: 14–5. 7. p.:      18–14. 12. p.: 30–16. 14. p.:  38–22. 18. p.: 40–30. 23. p.: 54–40. 26. p.:  63–52. 30. p.: 71–52. 32. p.:      75–54. 35. p.:  75–67. 37. p.:  77–73. 39. p.:   79–78. Kipontozódott:  Völgyi M: (35. p.), Copes (40. p.), Crawley (40. p.)
Darko Radulovics:
   – Az idény egyik legjobb teljesítményét nyújtottuk, harminc percen keresztül legalábbis. Könnyebben is nyerhettünk volna, de a lényeg a győzelem. Huszonegy ponttal is vezettünk a negyedik negyed elején, a végén mégis izgulnunk kellett. Visszatért belénk az élet, le kell vonni a tanulságokat, és menni tovább.
Baksa Szabolcs:      – Amit a Nyíregyháza az első három negyedben felépített, az alapján megérdemelten nyert, de a negyedik etapban megmutattuk az igazi arcunkat, és csak magunknak köszönhetjük a vereséget. Nagyon sok második esélyt adtunk a hazai csapatnak és éppen egy támadólepattanó, valamint egy szerzett labda hiányzott ahhoz, hogy hosszabbításra mentsük a mérkőzést.

1. Oroszlány 4 4 343–294 0.900 12
2. Paks 4 2 2 321–316 0.900 12
3. Kaposvár 4 2 2 326–311 0.850 11
4. Szeged 4 2 2 323–325 0.750 9
5. Honvéd 4 1 3 295–317 0.650 7
6. Nyíregyháza 4 1 3 293–338 0.600 6