Férfi kosárlabda NB I: nyert a Paks, megelőzte az Oroszlányt

R. P.R. P.
2023.05.10. 20:51
A Paks áll most a 9. helyen (Fotó: Dodó Ferenc)
A férfi kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában a 9–14. helyért zajló kétfordulós körmérkőzéses tornán az Atomerőmű SE győzött Nyíregyházán, így megelőzte a Szegeden vereséget szenvedő OSE-t.

A Paks fontos győzelmet aratott, hiszen a forduló előtt az Oroszlány állt a kilencedik helyen. Ám az OSE szegedi vereségével, a tolnaiak a győzelemmel helyet cseréltek a riválissal.

A Nyíregyháza maradt a 14. pozícióban, így jelenleg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei csapat a kieső.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
Naturtex-SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 78–76
(18–18, 18–17, 19–17, 15–18, 8–6) – hosszabbítás után
Szeged, 800 néző. V: Tőzsér, Goda, Németh P.
SZEGED: D. WASHINGTON 19/6, Polányi, Nicholson 12/6, BOGNÁR K. 9, ROBERSON 14. Csere: Balogh Sz. 8, Carter 8/3, Person 8, Kerpel-Fronius B. Edző: Nikola Lazics
OROSZLÁNY: DIMITRIJEVICS 15/6, Mucza 7/3, Carev 11/3, Calloway 7, Henry 6. Csere: Illés M., Ruják A. 2, BARNJAK 20/9, Dorogi 2, Krestinin 6. Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–7. 6. p.: 7–10. 8. p.: 12–10. 12. p.: 20–20. 18. p.: 35–32. 23. p.: 45–35. 27. p.: 47–48. 33. p.: 57–57. 39. p.: 64–68. 43. p.: 71–72
Nikola Lazics:
– Brusztos meccs volt sok pontatlansággal, a kritikus pillanatokban összezártunk, és csapatként küzdöttünk. A célunkat elértük, ezzel a győzelmemmel kiharcoltuk a bennmaradást.
Simon Petrov: – Köszönöm szurkolóinknak, hogy elkísértek minket és támogatták a csapatot. Védekezésünk lehetett volna hatékonyabb, ezen kívül sok labdát adtunk el, ezért vesztettünk.

HÜBNER Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 81–88 (23–27, 22–27, 20–22, 16–12)
Nyíregyháza, 350 néző. V: Földházi, Frányó, Lengyel Á.
NYÍREGYHÁZA: PERRY 22/6, Kass, Bazsó 10/6, Pipiras 17/6, COPES 22. Csere: Kone 2, Fazekas Cs. 6/3, Kiss B. 2, Szobi. Edző: Darko Radulovics
PAKS: EDWIN 31/3, Pajor 5/3, BUCKINGHAM 22/9, GULYÁS M. 16/12, Grubor 4. Csere: Frank 4/3, CSIZMADIA 6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–10. 12. p.: 28–27. 18. p.: 39–49. 22. p.: 51–59. 26. p.: 57–67. 29. p.: 63–74. 35. p.: 76–78. 38. p.: 78–88
Darko Radulovics:
– A Paks három fontos játékosa nélkül érkezett, emiatt talán azt hihették a játékosaink, hogy könnyű mérkőzés vár rájuk. Aztán, különösen az első félidőben, nagyon amatőr csapat benyomását keltettük, borzalmasan védekeztünk, leginkább az egy egy elleni szituációkban, közben bután vállaltunk el dobásokat, így az önbizalmunk is teljesen leépült. Megmagyarázhatatlan, ami történt, de ezzel a játékkal vereséget érdemeltünk.
Csirke Ferenc: – A mérkőzés előtti napon derült ki, hogy hiányos csapattal érkezünk. A Nyíregyháza magas poszton sem tudott dominálni ellenünk, mert mindenki nagyszerűen küzdött, aki odakerült a négyes-ötös pozícióba. Bízom benne, hogy a sérültekkel kiegészülve hazai pályán is nyerünk szombaton.

Budapesti Honvéd Sportegyesület–Kometa Kaposvári KK 95–73 (29–20, 20–19, 22–21, 24–13)
Ludovika Aréna, 500 néző. V: Praksch, Jakab, Kovács N.
HONVÉD: SHERMAN 31/27, TANOH DEZ 20/6, MIJOVIC 17/3, Crawley 7, Peringer 4. Csere: Völgyi M., Demeter 3, Hajdu P. 7/6, Kopácsi 6/6, Tarján, Csomós, Vámos. Edző: Baksa Szabolcs
KAPOSVÁR: I. Brown 14/6, Puska 8/6, Gabric 11/3, Parsons 11, HUGHES 12. Csere: Krnjajszki 7/3, Halmai 4/3, Bogdán 4, Paár 2. Edző: Szőke Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–9. 8. p.: 23–16. 13. p.: 37–26. 17. p.: 40–33. 22. p.: 55–43. 28. p.: 66–55. 33. p.: 79–63. 37. p.: 90–66. Kipontozódott: Völgyi M. (33. p.)
Baksa Szabolcs:
– Egyénileg is több extra teljesítmény jött össze ezen a meccsen, gondolok itt Tanoh Andrisra vagy Taz Shermanre, de ez igazi csapatmunka volt, elsősorban a védekezésben mutatottak miatt. A védekezésből tudtunk megfelelő ritmusban, önbizalommal játszani, jó dobószázalékkal. Szép munka volt, de nem akarom misztifikálni, maradunk a földön, pihenünk, készülünk, és Pakson szeretnénk folytatni a jó szereplést, hiszen minden mérkőzés nagyon fontos, hogy elérjük a célunkat.
Szőke Balázs: – Az egész találkozón futottunk az eredmény után, és amikor közelebb kerülhettünk volna, valami bődületes butaságot követtünk el, így a különbség is aránylag tükrözi a valóságot. Ami pozitívum, matematikailag is biztossá vált, hogy maradunk az A-csoportban, így az utolsó négy mérkőzésünkön szeretnénk a fiatal játékosainknak sok játéklehetőséget biztosítani.

AZ ALSÓHÁZ ÁLLÁSA (9–14.)
1. Paks 6 4 2 507–474 0.917 16
2. Oroszlány 6 5 1 519–448 0.875 15
3. Szeged 6 4 2 483–474 0.792 13
4. Kaposvár 6 2 4 476–504 0.792 13
5. Honvéd 6 2 4 463–472 0.667 10
6. Nyíregyháza 6 1 5 450–526 0.583 8