Férfi kosár NB I: egy ponttal nyert Körmenden a Kecskemét

V. J.V. J.
2022.10.16. 21:05
Szoros vereséget szenvedett a Kecskeméttől a Körmend (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
A Kecskemét a Körmendet 75–74-re, míg a Sopron az Atomerőmű SE-t 80–75-re győzte le a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

Pakson a soproniak az utolsón negyedben fordítottak és nyertek öt ponttal, míg a Kecskemét a harmadik negyedben alapozta meg a sikerét, amely végül egypontos lett. A KTE ezzel négy meccs után is hibátlan a mostani kiírásban.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

EGIS KÖRMEND–DUNA ASZFALT DTKH-KECSKEMÉT 74–75 (18–17, 18–14, 13–24, 25–20)
Körmend, 1920 néző. V: Cziffra, Kapitány, Balog Gy.
KÖRMEND: Chambers 7/3, MITCHELL 32/12, Parrish 2, Durázi, OMENAKA 19. Csere: Cakarun 3, Takács K. 2, Moore 6/6, Ferencz, Doktor 3/3. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
KECSKEMÉT: TOWNES 21/9, Wittmann 8/6, Ivkovics, Dramicsanin 3/3, KARAHODZSICS 14/3. Csere: KLOBUCAR 15, Kucsera 3/3, Kiss D.4, Boriszov 7/3, Fazekas M. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 7. p.: 13–10. 14. p.: 22–27. 18. p.: 32–29. 23. p.: 39–31. 26. p.: 41–42. 34. p.: 55–58. 36. p.: 64–63. 38. p.: 66–70.
Kipontozódott: Parrish (31. p.)
Kocsis Tamás (segédedző): – A Kecskemét a játék minden elemében fölénk nőtt, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Védekezésben és támadásban egyaránt nagyon gyengén teljesítettünk, így van ez, ha a játékosok nem tartják be a taktikai utasításokat.
Forray Gábor: – Döntőnek bizonyult, hogy hetven pont körül tartottuk a Körmendet, amely nagyon jó erőkből álló együttes. Ezúttal a kulcsszituációkban higgadtak maradtunk, mindenki elszántan küzdött, igazi csapatként játszottunk. Örülök, hogy a negyedik mérkőzésünket is megnyertük.

ATOMERŐMŰ SE–SOPRON KC 75–80 (22–15, 15–16, 21–22, 17–27)
Paks, 800 néző. V: Papp P., Ádám J., Rácz Zs.
PAKS: EDWIN 18/6, Pajor, Green 8/6, EILINGSFELD 18/3, Atkinson Jr. 11. Csere: Frank 3/3, Taiwo, Kovács Á. 8/3, Grubor 9/9. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: JOSEPH 19/6, JONES 19/3, Barnett 5, VALERIO-BODON 9/3, Molnár Márton 2. Csere: Shine 10, Supola 2, DURHAM 14, Sitku, Takács N. Edző:Konsztantinosz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–9. 10. p.: 22–15. 15. p.: 28–26. 20. p.: 37–31. 25. p.: 43–47. 30. p.: 58–53. 35. p.: 67–67. 40. p.: 75–80.
Csirke Ferenc: – Tipikus egylabdás mérkőzés volt. Ezzel a játékkal, amit ma mutattunk, még hazai pályán sem lehet meccset nyerni. A második félidőben volt két rövidzárlatunk, rossz szituációkban vállaltunk dobásokat, a soproniak pedig vérszemet kaptak.
KonsztantinoszFlevarakisz: – Kemény mérkőzést játszottunk, amelyen csapatunk az utolsó negyedre érett össze, ekkor szívvel-lélekkel kosárlabdáztunk. Sok új játékosunk van, akik most kezdik megérteni a klub filozófiáját, de jó úton járunk.