Kosárlabda NB I: első győzelmét szerezte meg a Szeged

H. D.H. D.
2022.10.20. 20:44
Először nyer a Szeged (Fotó: Pezzetta Umberto/Zalai Hírlap)
A férfi kosárlabda NB I 5. fordulójában a Szedeák hazai pályán  77–67-re megverte a Honvédot. A szegedi együttesnek ez az első győzelme az idényben.

Az első negyed kiegyenlített volt, a játékrész végén a Szedeák vezetett 3 ponttal. A következő negyedben aztán végig vezetett a hazai együttes, majd 7 pontos előnnyel álltak a meccs felénél. A harmadik negyed végére átvette a vezetést a Honvéd, 3 pontos vendégvezetéssel vette kezdetét az utolsó játékrész. A végén aztán belehúzott a hazai gárda, 10 ponttal nyerték meg a mérkőzést.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–BUDAPESTI HONVÉD SE 77–67
(23–20, 21–17, 14–24, 19–6)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Papp P., Fodor A., Kovács N.
SZEGED: D. WASHINGTON 16/3, Polányi 8/6, Kovács Ádám 4, Sztarovlah 7/3, BOGNÁR K. 15/9. Csere: Balogh Sz. 6, Kerpel-Fronius B. 2, PERSON 12/6, Filipovics 7. Edző: Simándi Árpád
HONVÉD: SIMON K. 17/9, Mijovic 11/3, Tanoh Dez 11, Demeter A. 4, Völgyi M. 2. Csere: Hajdu 2, PERINGER 14, Kopácsi 6/6, Takács D. Edző: Baksa Szabolcs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 8. p.: 13–18. 12. p.: 29–22. 15. p.: 34–27. 18. p.: 39–32. 23. p.: 49–44. 28. p.: 52–57. 32. p.: 63–62. 35. p.: 68–65. 38. p.: 75–65
Simándi Árpád: – A legfontosabb az volt, hogy három vereség után megszerezzük első győzelmünket. A korábbi mérkőzéseinkkel ellentétben ezúttal az utolsó negyedben élesebbek voltunk ellenfelünknél. A győzelem, remélem, motivációt ad, hogy a jövőben még jobban játsszunk. Köszönjük közönségünknek a biztatást!
Baksa Szabolcs: – Tudtuk, hogy három vereség után nekünk ront a Szeged. Jó támadójátékunknak köszönhetően a harmadik negyedben átvettük a vezetést, ám a döntő pillanatokban külső dobásainkat rendre elhibáztuk, míg a Szeged betalált. Biztató, hogy három negyeden át egyenrangú ellenfelei voltunk a házigazdának.