Férfi kosár NB I: második meccsén is nyert a Kecskemét

2022.10.09. 20:18
Washington (labdával) 19 pontja nem volt elég a sikerhez (Fotó: <a href="https://bball1.hu/szegeden-nyert-a-kecskemet/" target="_blank">bb1.hu</a>)
A férfi kosárlabda NB I második fordulójában a KTE izgalmas mérkőzésen 8 pontos győzelmet aratott a Szeged vendégeként.

A Szeged remekül kezdte a mérkőzést, öt perc játék után már 17–4-re vezetett, ám a vendégek a negyed végére összekapták magukat, s látótávolságon belülre kerültek. A második 10 percben aztán a fordítás is sikerült a kecskemétieknek, de a Szedeák sem hagyta magát, így végül 38–37-es vendégvezetés mellett jöhetett a nagyszünet.

A harmadik felvonás sem hozott drámai javulást a két csapat játékosainak pontjaiban, azaz továbbra sem fenyegetett a pontrekord megdöntésének veszélye, bár Desmond Washington a vendégektől és Marques Townes a hazaiaktól azért élen járt a ponttermelésben. Az utolsó játékrésznek kétpontos kecskeméti előnnyel vágtak neki a felek, és miután a hazaiak egyenlítettek, a KTE elkezdte kinyitni az ollót: sok hiba mellett a végül 21 pontig jutó Townes vezérletével a Kecskemét 9 pontra meglépett, amelyből nyolcat meg is tartott a végére – 77–69-re nyert, tehát a második meccsét is megnyerte, míg a Szedeák két vereséggel indította az idényt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–
DUNA-ASZFALT DTKH KECSKEMÉT 69–77 (25–22, 12–16, 19–20, 13–19)
Szeged, 1200 néző. V: Praksch, Minár, Lengyel Á.
SZEGED:
WASHINGTON 19/9, Polányi 2, Sztarovlah 6, BOGNÁR 16, Roberson 4. Csere: Filipovics 11, Mayer, Balogh Sz., Kerpel-Fronius B., PERSONS11/9, Kovács Á. Edző: Simándi Árpád
KECSKEMÉT: TOWNES 21, WITTMANN 12/12, Ivkovics, Dramicsanin 5/3, KARAHODZSICS 10. Csere: Kiss D. 4, KLOBUCAR 17/6, Boriszov 6, Tóth B., Kucsera 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 6. p.: 17–4, 12. p.: 25–26. 18. p.: 32–34. 22. p.: 42–42. 25. p.: 47–51. 28. p.: 49–54. 33. p.: 58–63. 37. p.: 67–75.
Kipontozódott: Filipovics (35. p.)
Simándi Árpád: – Szomorú vagyok, hogy az első negyedet leszámítva indiszponáltan, görcsösen játszottunk. Sok büntetőt és középtávoli dobást hagytunk ki. Elnézést kérünk szurkolóinktól, mindent megteszünk annak érdekében, hogy szombaton, Székesfehérváron javítsunk.
Forray Gábor: – Gyenge kezdésünk után időt kértem, s azt követően mi diktáltuk a tempót, a mi akaratunk érvényesült. Győzelmünk kulcsa az volt, hogy hetven pont alatt tartottuk az otthonában mindenkire veszélyes Szegedet.

1. Szolnoki Olajbányász 2 2 184–145 1.000 4
2. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 2 2 156–124 1.000 4
3. Atomerőmű SE 2 2 168–155 1.000 4
4. Arconic-Alba Fehérvár 2 1 1 190–132 0.750 3
5. Falco KC Szombathely 2 1 1 157–145 0.750 3
6. Zalakerámia ZTE KK 2 1 1 181–177 0.750 3
7. DEAC-Tungsram 2 1 1 151–149 0.750 3
8. Kometa Kaposvári KK 2 1 1 172–173 0.750 3