Férfi kosár NB I: a Zalakerámia győzelemmel kezdte az idényt

D. Á.D. Á.
2022.10.05. 19:57
Liam O'Reilly (labdával) 22 pontig jutott (Fotó: ztekosar.hu)
A férfi kosárlabda NB I 1. fordulójában a Zalakerámia ZTE KK 89–84-re legyőzte a Naturtex-SZTE-Szedeákot.

A Zalakerámia kezdte jobban a mérkőzést, az első negyedben nyolc ponttal is vezetett a hazai csapat. Még a második játékrész előtt azonban összekapta magát a Szedeák, s 21–18-ra feljött. Annyira megjött a lendület, hogy a második negyedben már a vezetést is átvette a vendégcsapat, a szünetben két ponttal jobbnak bizonyult.

A fordulás után fej-fej mellett haladtak a felek, hol a Zalakerámia hol a Szedeák vezetett. Így ment ez a negyedik negyedben is, ám a mérkőzés utolsó szakaszában a hazaiak végül több pontot tettek fel az eredményjelzőre, s 89–84-re megnyerték az összecsapást.

Liam O'Reilly, a Zalakerámia amerikai légiósa a 22 pontjával a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett. A Szedeákban Desi Washington termelte a legtöbb pontot, húszig meg sem állt, ráadásul hat lepattanó megszerzése mellett még kilenc asszisztja is volt.

FÉRFI NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 89–84 (21–18, 15–20, 26–22, 27–24)
Zalaegerszeg, 1200 néző. V: Kapitány, Frányó, Major.
ZTE: TRICE 11/6, O'REILLY 22/6, Polster 2, OSZTOJICS 18/6, M. Smith 10. Csere: Csuti 4, Rakicevic 8/6, Zsíros 2, Németh Á. 5/3, Keller I. 7/3, Szalay. Edző: Sebastjan Krasovec
SZEGED: D. WASHINGTON 20/3, Sztarovlah 4, Polányi 8/6, Bognár K. 2, ROBERSON 18. Csere: Person 15/9, Mayer, Kerpel-Fronius B. 10/9, Filipovics, Kovács Ádám 2, Balogh Sz. 5. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 16–14. 12. p.: 23–20. 15. p.: 27–24. 17. p.: 29–32. 22. p.: 41–40. 25. p.: 53–48. 27. p.: 53–55. 33. p.: 66–66. 37. p.: 79–76. Kiállítva: M. Smith (33. p.). Kipontozódott: Roberson (40. p.)
Sebastjan Krasovec: – Nehéz meccsre számítottunk, az is lett, végig kiélezett volt a találkozó. Meglátszott a csapatunkon, hogy a héten nagyon sokan betegeskedtek, de megpróbáltak közel százszázalékos teljesítményt nyújtani a fiúk. Erre nagyon nagy szükség volt, ahogyan a közönségünk biztatására is, így sikerült győznünk.
Simándi Árpád: – Éles találkozó volt, de végig kiegyenlített volt a játék. A végén mi többet hibáztunk, s ez eldöntötte a találkozó sorsát. Nagyon sok pontot kaptunk, van mit gyakorolni a védekezésen is.

1. Sopron KC 1 1 90–62 1.000 2
2. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 1 1 79–55 1.000 2
3. Falco KC Szombathely 1 1 78–61 1.000 2
4. Atomerőmű SE 1 1 93–84 1.000 2
5. MVM-OSE Lions 1 1 104–98 1.000 2
6. Szolnoki Olajbányász 1 1 94–88 1.000 2
7. Zalakerámia ZTE KK 1 1 89–84 1.000 2