Férfi kosár NB I: szoros meccs után a Kecskemété a 7. hely

S. B.S. B.
2023.05.24. 18:45
A Kecskemét szerezte meg a hetedik helyet (Fotó: Facebook/KTE Kosárlabda)
A férfi kosárlabda NB I 7. helyéért zajló párharc harmadik mérkőzésén a Kecskemét 86–83-as győzelmet aratott, ezzel 2–1-re nyert összesítésben.

A rendkívül kiegyenlített első negyedet követően a a Kecskemét jobban elkapta a ritmust, így kilenc pontos előnnyel vonulhatott az öltözőbe a félidőben. A folytatásban azonban a Sopron is összekapta magát és a negyedik játékrészben volt, hogy három pontosra csökkentette a hátrányát, de a győzelemhez ez sem volt elég.

Ezzel a sikerrel a kecskemétiek 1–0-s hátrányból megfordították a párharcot, és az övék lett a hetedik hely.

Mivel szombaton már biztosan kiderült, hogy a Nyíregyháza a kieső, így már tét nélkül léphettek pályára a csapatok az utolsó playout meccseken. A kieső otthon az OSE Lionstól kapott ki, a Kaposvár legyőzte a Paksot, míg a Honvéd egy rendkívül izgalmas találkozón kerekedett a Szedeák fölé.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 7. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

SOPRON KC 83
DUNA ASZFALT–DTKH KECSKEMÉT 86

(19–21, 20–27, 22–20, 22–18)
SOPRON: JOSEPH 25/9, Supola 9/3, Takács N. 8/6, SITKU M. 12/9, MOLNÁR MÁRTON 14. Csere: Schöll 6, Csátaljay 2, Csendes 7/3, Keller B. Edző: Bors Miklós
KECSKEMÉT: TOWNES 15, Wittmann 10/6, Ivkovics M. 9/9, DRAMICSANIN 18/12, KARAHODZSICS 14. Csere: Tóth Barna 7/3, Kiss D. 10, Fazekas M. 3/3. Edző: Forray Gábor
Sopron, 400 néző. V: Goda, Farkas G., Minár. Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–11. 8. p.: 17–12. 12. p.: 21–29. 15. p.: 23–38. 18. p.: 36–43. 22. p.: 44–48. 25. p.: 48–57. 28. p.: 58–64. 32. p.: 61–72. 35. p.: 70–75. 38. p.: 75–84
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Kecskemét javára
Bors Miklós: – Nem könnyű időszakon vagyunk túl, az elmúlt néhány hét nem volt egyszerű a csapatnak. Amit célul tűztünk ki, hogy ebben az időszakban felmérjük a fiataljainkat, az jól sikerült, tétszituációban, majdnem teljes csapat ellen kaptunk választ néhány kérdésre, látjuk az utat, amelyen tovább kell mennünk. Ami a mérkőzést illeti, örülök, hogy még most is, amikor nem mi voltunk az esélyesebbek, jó meccset játszottunk, agresszívak voltunk, meg tudtuk nehezíteni a Kecskemét dolgát.
Forray Gábor: – A csapatom tagjai igazi sportemberekként léptek pályára, véresen komolyan vették ezt a mérkőzést. Mindenképpen szerettük volna megszerezni a hetedik helyet. Megítélésem szerint rendkívül jól sikerült az idény, hiszen mindkét fronton helytálltunk. A Magyar Kupában bejutottunk a legjobb négy közé, a bajnokságban a rájátszásba, soha rosszabbat.

PLAYOUT, 9. FORDULÓ

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 69
MVM-OSE LIONS 85

(14–22, 22–21, 15–25, 18–17)
NYÍREGYHÁZA: Kass 6/3, Kiss B. 3/3, FAZEKAS CS. 20/6, Szobi 9/9, COPES 18. Csere: Bonifert 2, Vaskó, Kone 11. Edző: Darko Radulovics
OROSZLÁNY: DIMITRIJEVICS 17/6, Szabadfi 5/3, Ruják A. 7, BARNJAK 18/3, Krestinin 2. Csere: CAREV 17/9, HENRY 15, Dorogi, Illés M. 4, Mucza, Werner. Edző: Simon Petrov
Nyíregyháza, 250 néző. V: Mészáros B., Jakab, Németh P. Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–9. 7. p.: 5–15. 11. p.: 15–22. 16. p.: 25–41. 20. p.: 36–43. 23. p.: 39–51. 26. p.: 41–57. 28. p.: 47–58. 32. p.: 54–73. 35. p.: 61–75. 38. p.: 63–82. Kipontozódott: Kone (36. p.)
Darko Radulovics: – A mérkőzésről annyit, hogy lehetőséget kaptak azok is, akik eddig kevesebbet játszottak, és nem is vallottak szégyent. Az idényről szólva nehéz helyzetben volt a csapat, amikor érkeztem, nem sikerült megoldani a feladatot és kiharcolni a bennmaradást, amit nagyon sajnálok. Vezetőedzőként engem terhel a felelősség, próbáltunk cserélni játékosokat, nem volt könnyű dolgom, de a játékosoknak sem, hiszen sok mindenhez kellett alkalmazkodni. Bízom benne, hogy a fiatal hazai játékosaink a következő évadban bizonyítani tudnak.
Simon Petrov: – Fejlődött a csapat és fejlődtek a játékosok is ebben a bajnokságban, a szurkolóinkat pedig végig magunk mögött tudhattuk, nagyszerű atmoszférában dolgozhattunk. Az évad második fele tökéletesre sikeredett, örülök, hogy győzelemmel zártuk az idényt, köszönöm mindenkinek a munkáját.

BUDAPESTI HONVÉD SE 83
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 79

(10–21, 27–21, 24–18, 22–19)
HONVÉD: SHERMAN 22/15, TANOH DEZ 16/3, Mijovic 9, CRAWLEY 12/3, Peringer 9. Csere: Demeter A. 6, Kopácsi 5/3, Tarján 2, Hajdu P., Reizinger 2. Edző: Baksa Szabolcs
SZEGED: BALOGH SZ. 10, PERSON 19/12, Kovács Ádám 2, BOGNÁR K. 21/9, Filipovics 13. Csere: Kerpel-Fronius B. 8, Polányi 3, Mayer 3/3. Edző: Nikola Lazics
Ludovika Aréna, 400 néző. V: Makrai, Lengyel, Sörlei. Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–9. 9. p.: 8–21. 13. p.: 15–28. 17. p.: 28–34. 22. p.: 46–47. 28. p.: 55–55. 33. p.: 66–69. 37. p.: 74–76. 38. p.: 77–79
Baksa Szabolcs: – Talán ilyen még nem is volt, hogy ekkora hátrányból fordítunk, majd a végjátékot kontroll alatt tartva nyerünk. A Nyíregyháza elleni mérkőzés mentálisan és érzelmileg sokat kivett belőlünk, de miután felpörögtünk, igazán közönségszórakoztató meccs lett a mostani. Az a tény, hogy bent maradtunk olyan játékoskerettel, amelyben kezdetben csak egy, végül három légiós szerepelt, míg a magyarjaink többségükben fiatalok, rendkívül felértékeli a 13. helyet.
Nikola Lazics: – Kemény mérkőzést játszottunk, majdnem 39 percen át mi vezettünk, de az utolsó két percben néhány rossz döntést hoztunk támadásban. Hibáztunk és nem dobtunk pontot a kulcspillanatokban. A Honvéd könnyű kosarakat szerzett néhány gyors indításból, így a végén nyert. Most pihenni kell, majd utána gondolunk a jövőre.

Kometa Kaposvári KK-Atomerőmű SE 85–70 (26–19, 15–24, 23–19, 21–8)