Férfi kosár NB I: a ZTE megverte a Körmendet, közel a bronz

D. Á.D. Á.
2023.05.23. 20:45
Fotó: Facebook/Egis Körmend
A férfi kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharc harmadik mérkőzésén a Zalakerámia 97–85-ös sikert aratott a Körmend felett.

A zalaiak jobban kezdték az összecsapást, s már az első negyedben ötpontos előnyre tettek szert. Ezt a folytatásban nem is tudta ledolgozni a Körmend, a félidőben 50–43-ra vezetett a Zalakerámia. A második félidőben sem volt egyetlen olyan játékrész sem, amelyben a vendégek a hazaiak fölé kerekedtek volna, így a Zalagerszeg simán, 97–85-re legyőzte a Körmendet.

A tizenkét pontos siker azt jelenti, hogy összesítésben 2–1-re vezet a Zalakerámia, s pénteken egy újabb győzelemmel megszerezheti a bronzérmet.

A hazai csapatban remekül játszott Liam O'Reilly és Danilo Osztojics is – mindketten 19-19 pontig jutottak, de nem maradt le sokkal D'Mitrik Trice sem, aki 18 egységet dobott össze.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB IA 3. HELYÉRT, 3.MÉRKŐZÉS
ZALAKERÁMIA ZTE KK–EGIS KÖRMEND 97–85 (25–20, 25–23, 20–16, 27–26)
Zalaegerszeg, 1700
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Minár.
ZTE:
TRICE 18/3, O'REILLY 19/12, Polster, OSZTOJICS 19, Smith 8/6. Csere: RAKICSEVICS 15/6, Keller I. 10/6, Németh Á. 1, Suti 7, Zsíros, Szalay. Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND:
Chambers 9/3, MITCHELL 17/3, Ferencz 1, Adams 6, Omenaka 11. Csere: Cukarun 2, Takács K., DURÁZI 16/3, Edwards 12, Kiss M. 8/6, Herczeg 3, Balogh M. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc:
9–5. 8. p.: 23–18. 12. p.: 32–20. 17. p.: 40–36. 23. p.: 59–45. 27. p.: 67–53. 33. p.: 77–61. 37. p.: 86–72
Az egyik fél harmadik győzeleméig tartó párharc állása: 2–1
a ZTE javára.
Sebastjan Krasovec: –
Hasonló teljesítményt nyújtottunk, mint a párharc első meccsén, és így megérdemelten nyertünk. Mitchell Smith szereplése sokakat meglepett, a sérülése után vállalta a játékot, az ő teljesítménye nélkül mi lényegesen gyengébb produkcióra lettünk volna képesek.
Kocsis Tamás: – A szombati meccs után a ZTE nagyon szépen felállt, az én hibám ez a vereség, úgy látszik, nem mondtam el elég sokszor a játékosoknak, hogy nem lesz elég csak eljönni Zalaegerszegre. Számunkra rendkívül fontos a bronzérem, ezért a mostaninál sokkal többet kell tennünk. Szeretnénk vasárnap visszajönni.