Férfi kosár NB I: a Kecskemét sem tudta megállítani a Falcót

2022.11.18. 19:55
Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben: a címvédő szombathelyiek 95–85-re győztek a Kecskemét vendégeként a 7. forduló pénteki játéknapján. A Szolnok hazai pályán simán verte az Atomerőmű legénységét (88–76), míg a Sopron nagy csatában gyűrte le a házigazdát Szegeden (82–80).
Keller Ákos (Falco) palánk alatti munkában (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Keller Ákos (Falco) palánk alatti munkában (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Összességében magabiztos győzelemmel folytatta a három hét szünet után folytatódó alapszakaszt a Falco, amely fiatal magyar játékosa, Kovács Benedek vezetésével nyert Kecskeméten tíz ponttal.

„Minden véget ér egyszer, ahogy a Dallas, a Szomszédok és a Barátok közt is befejeződött” – mondta a Falco elleni összecsapás előtt Forray Gábor, a Kecskemét vezetőedzője, amikor azzal kapcsolatban faggattuk, hogy több mint négy éve nem tudta legyőzni csapata a férfibajnokság címvédőjét. Nos, péntek este nyolc előtt pár perccel kiderült, a KTE nem most szakítja meg a feldobás előtt 11-es bajnoki vereségsorozatát a sárga-feketék ellen, noha a pályaválasztó egy szakállas negatív rekordot már átadott a múltnak ebben az idényben, amikor 13 év után Körmenden győzött.

Még egy perc sem pergett le az órán, már 5–0-ra vezetett a szombathelyi együttes, amely sokkal koncentráltabban kezdett vendéglátójánál, s a bátran és jól játszó Kovács Benedek hetedik pontja után (2–12) ki is kérte első idejét Forray Gábor vezetőedző. Ivkovics Milán triplája a gyűrűt sem találta el, ám így az Karahodzsics Kemalnak lett gólpassz, ezzel a duplával háromra kapaszkodtak a hazaiak, akik aztán az exfalcós montenegrói, Milos Boriszov hármasával ki is egyenlítettek, majd Karahodzsics büntetőjével már vezettek (15–14). Boriszov pár perc alatt szerzett tíz pontot, vezetésével lendületbe jött a Kecskemét, ekkor sok hibával játszott a Falco.

Eléggé széttördelte a játékot a sok személyi hiba, a reklamálás és technikai fault, míg Karahodzsics nem csak a büntetőket, hanem a ziccereket is sorban hagyta ki. A másik oldalon Ray Cowelst lehetett dicsérni, mert az amerikai hátvéd három triplát vágott be a gyűrűbe négy támadásból, így lett hétpontos a vendégek előnye a nagyszünetre.

Ez tovább nőtt, s 12 ponttal meglépett a bajnok a 26. percben, főleg mert ekkor Cowels tarthatatlannak bizonyult, és már öt triplánál járt. 60–73-nál megint Forray rendelte magához játékosait, érezvén, végleg elmehet a meccs számukra, és így is történt, a 36. percben már 15 ponttal járt előrébb a címvédő.

Amelynek legjobbja Kovács Benedek volt, jó ezt leírni, hiszen egy fiatal, 21 éves játékosról beszélünk, aki remekül dobta a hármasokat, zsákolt, majd 20 ponttal és négy lepattanóval zárta a találkozót 24 perc játékidő alatt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 85–95 (15‒14, 22‒30, 19‒23, 29‒28)
Kecskemét, 1000
néző. V: Papp P., Mészáros B., Frányó
KECSKEMÉT: Townes 13, KLOBUCAR 13/3, Ivkovics M., Dramicsanin 6, Karahodzsics 10. Csere: Wittmann 9/6, Fazekas M., Kucsera 12/6, BORISZOV 22/12. Edző: Forray Gábor
SZOMBATHELY: POT 17/3, Z. Brown 10/3, KOVÁCS B. 20/9, Tiby 4, Keller Á. 6. Csere: Perl 10/3, COWELS 18/15, Barac 8, Sövegjártó, Krivacsevics 2. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2‒12. 7. p.: 9‒14. 9. p.: 14‒14. 14. p.: 28‒25. 16. p.: 32‒32. 18. p.: 35‒36. 22. p.: 41‒50. 25. p.: 46‒54. 26. p.: 49‒61. 28. p.: 56‒64. 33. p.: 60‒73. 35. p.: 67‒81. 37. p.: 71‒88. 39. p.: 79‒90
Forray Gábor:
‒ Az első félidő utolsó másfél perce miatt bosszús vagyok, mert úgy állt a meccs, hogy akár előnnyel fordulhattunk volna a nagyszünetre. A Falco viszont fizikailag erősebb csapat, amellyel csak akkor tudunk pariban lenni, ha százszázalékosan koncentrálunk, nem hibázunk. Voltak eladott labdáink, amelyekből azonnal kosarat kaptunk, és ahelyett, hogy mi vezettünk volna, megléptek tőlünk a vendégek. Sok energiát emésztett fel, hogy ledolgozzuk a hátrányt.
Milos Konakov: ‒ Összeszokott, jó Kecskeméthez jöttünk, amely ellen a saját szintünkön kellett játszanunk. Az első negyedben ez megvalósult, a második negyed végére sikerült kisebb előnyt kiépíteni, ami megnyugtatta a csapatot. A folytatásban is tartani tudtuk a ritmust, sok gólpasszt osztottunk ki, és a padról is jól szálltak be a játékosok.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ATOMERŐMŰ SE 88–76 (28–19, 19–18, 22–20, 19–19)
Szolnok, 1700
néző. V: Cziffra, Goda, Makrai
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 12/6, Gilszki 3/3, Barnes 12/3, Szubotics 4, WILLIAMSON 12/6. Csere: Lukács N. 11/3, Gavin 2, RÉVÉSZ Á. 11/3,  Jabril Durham 7, RUDNER 14/12. Edző: Gasper Potocnik
PAKS: KOVÁCS I ÁKOS 19/3, Frank 3/3, EDWIN 23/3, Grubor 9/9, ATKINSON 16. Csere: Pajor, Taiwo 4, Gulyás M. 2, Karosi. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 8. p.: 21–15. 14. p.: 37–23. 18. p.: 45–30. 24. p.: 52–41. 28. p.: 66–52. 34. p.: 78–66. 38. p.: 85–72
Gasper Potocnik:
– Végig megfelelő hozzáállással játszottunk. Sajnos védekezésben a szokottnál többet hibáztunk, túl sok dobást engedtünk a paksiaknak. Máskor még keményebben és okosabban kell játszanunk. A folytatásban még tovább kell javulnunk.
Csirke Ferenc: – Tulajdonképpen öt-hat percig tudtunk csak lépést tartani a szolnoki csapattal, utána elhúzott tőlünk, mi pedig nem tudtunk tíz pontnál közelebb kerülni hozzá. Felkészültünk ellenfelünkből, de a kinti dobásait nem tudtuk úgy levédeni, ahogy szerettük volna. Jelenlegi helyzetünkben lehet mondani, hogy becsülettel helytálltunk.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–SOPRON KC 80–82 (28–20, 15–25, 12–22, 25–15)
Szeged, 1000
néző. V: Praksch, Söjtöry, Rácz Zs.
SZEGED: D. Washington 12/6, POLÁNYI 11/9, Sztarovlah 14/6, Bognár K. 8/6, ROBERSON 25. Csere: Mayer 2, Person 8/3, Balogh Sz., Filipovics, Kovács Ádám. Edző: Simándi Árpád
SOPRON: JOSEPH 16/6, A. JONES 22/9, Valerio-Bodon 2, Barnett 15/6, JUWAN DURHAM 13. Csere: Shine 4, Sitku M. 6, Takács N., Molnár M. 4, Supola. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 7. p.: 14–16. 12. p.: 30–28. 18. p.: 37–41. 22. p.: 43–48. 25. p.: 45–57. 28. p.: 52–62. 33. p.: 60–73. 38. p.: 69–73
Kipontozódott: Molnár M. (34. p.)
Simándi Árpád:
– Változatlanul hullámzó a játékunk. Jól kezdtünk, aztán a sok eladott labda megbosszulta magát, és ellenfelünk átvette a vezetést. A harmadik negyedtől futottunk az eredmény után, s ez sok energiát elvett játékosainktól. Végtelenül csalódott vagyok, mert hazai pályán nyernünk kellett volna.
Kosztasz Flevarakisz: – Rossz kezdésünk oka az volt, hogy sok könnyű kosarat engedélyeztünk ellenfelünknek. A nagyszünet előtt sikerült fordítanunk, és azt követően a mi akaratunk érvényesült. Együtt küzdöttünk, és a kritikus pillanatokban mindenki tudása legjavát nyújtotta. Külön öröm, hogy hat év után sikerült Szegeden nyernünk.