Férfi kosár NB I: a Körmend nagyon megverte a ZTE-t

K. Zs.K. Zs.
2023.05.20. 19:56
A körmendi Wendell Mitchell tíz pontja mellett tíz asszisztot is kiosztott (Fotó: Vas Népe/Szendi Péter)
A Körmend hazai pályán 104–56-ra megverte a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, és a kiütéses győzelemmel összesítésben 1–1-re alakította a bronzéremért zajló párharc állását.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 104–56 (35–13, 30–19, 17–15, 22–9)
Körmend, 1900
néző. V: Praksch, Nagy V., Frányó
KÖRMEND: Chambers 13/3, Mitchell 10/6, Ferencz 5/3, ADAMS 12/6, OMENAKA 14. Csere: Takács K. 10/3, CAKARUN 14, Edwards 8, Durázi 8, Kiss M. 10/6, Doktor, Herczeg. Edző: Kocsis Tamás
ZALAEGERSZEG: Trice 5/3, O'Reilly 8/3, Zsíros, Polster 5/3, OSZTOJICS 8. Csere: KELLER I. 6, Rakicsevics 10/3, Csuti 2, Németh Á. 7, Szalay 2, Simó 3. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 13–0. 7. p.: 26–6. 12. p.: 37–13. 16. p.: 49–19. 18. p.: 57–25. 23. p.: 72–39. 27. p.: 75–43. 32. p.: 84–47. 37. p.: 96–48
Kipontozódott: Keller I. (34. p.), Csuti (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Kocsis Tamás:
– Csak az elismerés hangján tudok szólni játékosaim teljesítményéről. Az első perctől az utolsóig nagy koncentrációval és fegyelmezetten játszottunk, nagy energiákat mozgattunk meg. Természetesen a meccs pontkülönbsége nem tükrözi a két csapat közötti valós erőviszonyokat. Kedden új mérkőzés kezdődik, szeretném, ha ezt az arcát mutatná a csapatom.
Sebastjan Krasovec: – Csak a Körmend volt a pályán, puhán, enerváltan, sok hibával játszottunk. Nem találtuk a ritmust, gyengén dobtunk, és védekezésben is bosszantó hibákat követtünk el. Bízom abban, hogy ilyen rosszul még egyszer nem tudunk játszani, és kedden hazai pályán legyőzzük a Körmendet.