Férfi kosár NB I: simán nyert a Körmend, jöhet az ötödik

K. Zs.K. Zs.
2023.05.26. 19:50
Wendell Mitchell (világos mezben) nyolc triplát dobott be, 33 ponttal zárt a Körmendben (Fotó: Vas Népe/Szendi Péter)
A Körmend hazai pályán 104–89-re legyőzte a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájának péntek esti mérkőzésén, így a harmadik helyről az ötödik meccs dönt majd vasárnap.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 4. MÉRKŐZÉS

EGIS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 104–89 (31–14, 29–24, 22–26, 22–25)
Körmend, 1950
néző. V: Cziffra, Goda, Ádám
KÖRMEND: CHAMBERS 20/6, MITCHELL 33/24, Ferencz 5/3, Adams 6/3, OMENAKA 13. Csere: Cakarun 12, Kiss M. 8/6, Edwards 7/3, Durázi, Takács K., Balogh M., Herczeg. Edző: Kocsis Tamás
ZALAEGERSZEG: Trice 8/3, O'Reilly 14/3, Polster, M. Smith 11, OSZTOJICS 21. Csere: RAKICSEVICS 14/6, Keller I. 9/3, Németh Á. 4, Szalay, Zsíros 8/6. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 7. p.: 23–11. 12. p.: 36–18. 15. p.: 45–22. 17. p.: 55–28. 23. p.: 68–48. 27. p.: 77–57. 32. p.: 87–68. 37. p.: 100–82
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Kocsis Tamás:
– Jól kezdtük a mérkőzést, nagy koncentrációval, fegyelmezetten védekeztünk. Jelentős előnyre tettünk szert az első félidőben, ezzel gyakorlatilag megalapoztuk a győzelmünket. Támadásban is elkaptuk a ritmust, jól céloztunk távolról, és könnyű kosarakat is tudtunk szerezni.
Sebastjan Krasovec: – A Körmend sokkal hatékonyabban kosárlabdázott. Megint álmosan kezdtük a találkozót, bár később összekaptuk magunkat, de az addig felhalmozott tetemes hátrányt már nem sikerült ledolgoznunk. Készülünk az ötödik, mindent eldöntő meccsre, bízom a csapatomban és a győzelemben.