Férfi kosár NB I: a Szolnok nyert, vége a ZTE-sorozatnak

K. Zs.K. Zs.
2022.11.26. 20:23
Akcióban Perl Zoltán – a Falco irányítója 18 pontig jutott az OSE ellen (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)
A Szolnok 84–80-ra legyőzte hazai pályán a ZTE-t a 9. forduló szombat esti rangadóján, ezzel megszakadt a zalaiak ötös sikersorozata a férfi kosárlabda NB I-ben. A Falco menetelése ellenben folytatódott, az immár hatos szériában lévő címvédő a negyedik negyedben söpörte félre útjából az addig szépen helytálló, három győzelemből érkező Oroszlányt. Az Alba Fehérvár sem torpant meg, a Sopron elleni volt zsinórban a negyedik diadala, a Honvéd az utolsó pillanatokban harcolta ki a Kaposvár elleni egypontos sikert – a fővárosiak négy vereség után győztek –, és a DEAC is fordulatos meccsen múlta felül a Szegedet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, szombati mérkőzések
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ZALAKERÁMIA ZTE KK 84–80 (16–18, 26–16, 20–17, 22–29)
Szolnok, 1600
néző. Vezette: Győrffy, Ádám, Lengyel
SZOLNOK: JABRIL DURHAM 22/3, LUKÁCS 7/3, Barnes 7/3, SZUBOTICS 17/3, WILLIAMSON 20. Csere: Révész 2, Pongó Máté 4, Gavin 3, Rudner 2, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
ZALAEGERSZEG: Trice 8, RAKICSEVICS 21/6, Polster, SMITH 11/6, OSZTOJICS 12. Csere: O'Reilly 10, Zsíros 5/3, Szalay 7/3, Keller I., Csuti, Németh Á. 6/3. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 12–12. 14. p.: 29–22. 18. p.: 35–31. 24. p.: 45–38. 28. p.: 58–47. 31. p.: 62–49. 37. p.: 72–67. 39. p.: 78–73
Kipontozódott: O'Reilly (40. p.), Osztojics (40. p.)
Gasper Potocnik:
– Az oroszlányi vereség után nem volt könnyű dolgunk, nyomás alatt játszottunk. A ZTE megmutatta a karaktarét, nehéz meccs volt, de bizonyítottuk, hogy tudunk harcolni, és igazi csapatként nyertük meg a rangadót.
Sebastjan Krasovec: – Végig kemény mérkőzést vívtunk a szolnoki csapattal. Kevés passzunk volt, viszont túl sok volt az eladott labdánk, ezekből könnyű kosarakat dobott ellenfelünk. Többször is tízpontos hátrányban voltunk, és innen már nem sikerült utolérni a hazaiakat.

FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–MVM–OSE LIONS 104–70 (24–20, 21–19, 24–20, 35–11)
Szombathely, 2500
néző. Vezette: Benczur, Farkas G., Jankovics
FALCO: POT 14, Kovács B. 13/3, Brown 10/6, TIBY 7/3, Keller Á. 7. Csere: PERL 18, COWELS 16/9, Krivacsevics 5, Barac 14, Sövegjártó, Takács Z., Verasztó. Edző: Milos Konakov
OROSZLÁNY: Ruják 6, Szabadfi, Barnjak 8/6, CALLOWAY 15/9, Krestinin 6. Csere: Dorogi 2, DIMIRIJEVICS 16/9, Carev 10/3, Illés 7/6, Mucza. Megbízott edző: Fodor Ármin
Milos Konakov:
– Örülök, hogy a hétközi hosszú utazás és a Bajnokok Ligája-meccs ellenére ilyen szépen bírták a fiúk a tempót. Jól kezdtük a meccset, de aztán kissé lendületet vesztettünk. Nagyon örülök a több mint húsz gólpassznak és annak, hogy ezúttal mélyebb rotációval rendelkeztünk. Megyünk tovább.
Fodor Ármin: – Három negyeden keresztül jól játszottunk, de ez a negyedik negyedbeli teljesítmény nem fér bele. Tizenhárom támadólepattanót hagytunk a Falcónak, ami sok. Azt is meg kell vizsgálnunk, hogyan alakulhatott jobban a tripla dobószázalékunk, mint a dupla.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–SOPRON KC 91–85 (25–26, 27–16, 16–22, 23–21)
Székesfehérvár, 1200
néző. Vezette: Földházi, Mészáros B., Pozsonyi
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 8, SOMOGYI Á. 13/6, DE COSEY 12/9, Ford 6, PHILMORE 25/6. Csere: VOJVODA 18/9, Takács Milán 4, Szabó Zs. 5/3. Edző: Matthias Zollner
SOPRON: Joseph 8/3, A. JONES 15/3, Valerio-Bodon 3/3, BARNETT 23/9, Durham 4. Csere: SHINE 19/15, Csendes, Molnár M. 10, Sitku M., Supola 3/3, Takács N. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 5. p.: 10–12. 8. p: 21–15. 12. p: 29–26. 15. p.: 38–28. 18. p.: 44–35. 22. p.: 54–42. 25. p.: 62–48. 28. p.: 66–54. 32. p.: 73–67. 35. p: 79–69. 38. p.: 84–77
Matthias Zollner:
– Jó mérkőzést játszottunk, örülök a győzelemnek. Az ellenfél megmutatta karakterét, hiszen „visszajött” a meccsbe. Különösen a második félidőben játszottak jól a soproniak, volt néhány olyan szituáció, amikor két-három kosár különbségre jöttek közel, ám akkor mi is megmutattuk, milyen játékra vagyunk képesek.
Kosztasz Flevarakisz: – Voltak kimondottan jó momentumaink a mérkőzésen, annak ellenére, hogy nem kezdtünk jól, de aztán csapatként harcoltunk. Az Albának vannak olyan játékosai, akik extra dobásokra képesek, ezt meg is mutatták. Jó úton járunk, főként a harmadik és a negyedik negyedben bizonyítottuk is: „visszajöttünk” a meccsbe, nem sok hiányzott, hogy fordítsunk.

BUDAPESTI HONVÉD SE–KOMETA KAPOSVÁRI KK 78–77 (20–22, 25–21, 17–14, 16–20)
Ludovika Aréna, 620
néző. Vezette: Papp P., Goda, Nyilas
HONVÉD: SIMON K. 18/6, Tanoh Dez 12/6, MIJOVIC 27/12, Demeter A. 2, PERINGER 4. Csere: HAJDU P. 12/6, Kopácsi 3/3, Vámos, Takács D. Edző: Baksa Szabolcs
KAPOSVÁR: PETERSEN 22/12, Halmai 4, Griffin 10/3, Gabrics 5/3, Hughes 10. Csere: Puska 2, HENDLEIN 11, KRNJAJSKI 12/6, Csorvási M., Bogdán 1. Edző: Ivan Rudez
Kipontozódott: Halmai (35. p.), Tanoh Dez (40. p.)
Kiállítva: Gabrics (20. p.)
Baksa Szabolcs:
– Nagyon kitettünk magunkért. Őszintén megvallva végig azt éreztem, hogy kontroll alatt tartjuk a tempót, és taktikailag is kézben tartjuk a mérkőzést. Ennek is köszönhetően alakítottunk ki nagyobb előnyt, tíz ponttal is vezettünk a harmadik negyedben, de tudni kell, hogy a Kaposvár nagyon erős csapat, bővebb rotációval. Nekem nyilvánvaló volt, hogy szoros lesz a végjáték, arra készítettük fel a csapatot, hogy ezt a terhet és nyomást elbírja.
Ivan Rudez: – Kemény mérkőzésre számítottunk, a Honvéd bármelyik csapatnak problémát tud okozni. Fiatalok, gyorsak, régóta együtt készülnek, jól ismerik egymást a hazaiak, és megérdemelt győzelmet arattak. Sok támadólepattanót engedtünk nekik, ráadásul sok egyéb buta hibát is elkövettünk. Mentálisan is többször hibáztunk, ami sokba került.

DEBRECENI EAC–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 83–78 (22–24, 17–18, 22–16, 22–20)
Debrecen, 950
néző. Vezette: Nagy, Fodor, Makrai
DEAC: SCOTT 19/6, Polyák 10/6, DRENOVAC 15, Gáspár, Taylor 6. Csere: MÓCSÁN 22/6, Garamvölgyi 7/3, Tóth Á. 4, Kenéz, Balázsi, Neuwirth. Edző: David Dedek
SZEGED: WASHINGTON 17/12, Polányi 3/3, Sztarovlah 12/6, BOGNÁR 16, ROBERSON 18. Csere: Person 5/3, Balogh 1, Filipovics 6, Kovács Ádám. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 8. p.: 16–21. 14. p.: 27–27. 18. p.: 34–31. 20. p.: 39–42. 25. p.: 43–50. 29. p.: 58–56. 33. p.: 69–61. 37. p.: 76–67. 39. p.: 79–75
David Dedek:
– A korábbiakból okulva ezúttal különös gondot fordítottunk a harmadik negyedre, a fordulás után extra energiákat mozgósítottunk. Százötven százalékkal küzdöttünk egymásért, és bár voltak hibáink, közösen felülkerekedtünk a nehézségeken. Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik végig mellettünk álltak, és sokat segítettek abban, hogy megszerezzük a győzelmet.
Simándi Árpád: – A második félidőben volt egy rövidzárlatunk, a játékunk egysíkúvá vált, a DEAC pedig ezt kihasználva a maga javára fordította a meccset. Sajnálom, hogy nem sikerült nyernünk, a csapatom mindvégig maximális erőbedobással küzdött. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket.

14. Hübner Nyíregyháza BS 8 8 565–688 0.500 8
Isaiah Philmore 25 ponttal járult hozzá a fehérvári csapat győzelméhez (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fehér Gábor)