Férfi kosár NB I: Debrecenben nyert egy ponttal az OSE

L. M.L. M.
2022.11.12. 21:01
Fotó: DEAC
Az Oroszlány 80-79-re győzött a DEAC otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati mérkőzésén.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
Debreceni EAC–MVM-OSE Lions 79–80
(24–25, 10–21, 24–15, 21–19)
Debrecen, 950 néző. V: Földházi, Goda, Győrfy.
DEAC: Scott 8, Gumbs 9/3, POLYÁK 11/6, Gáspár 2, TAYLOR 13.
Csere: GARAMVÖLGYI 13/9, Mócsán 13, KENÉZ 10/6, Tóth Á., Balázsi.
Edző: David Dedek
OROSZLÁNY: Ruják A. 8/6, Szabadfi, BARNJAK 13/3, CALLOWAY 24/15, KRESTININ 9.
Csere: Dimitrijevics 10, Illés 9/3, Mucza 5/3, Werner 2, Carev, Dorogi.
Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 7. p.: 11–21. 10.p. 24–25. 15.p.: 29–37. 19.p.: 34–46. 23. p.: 46–59. 28. p.: 56–59. 32.p.: 60–69. 38.p. 72–73.
Kipontozódott: Krestinin (39.p.)
David Dedek: - Puhán és lassan kezdtük a mérkőzést, amit bizonyít, hogy az első félidőben hét támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek. Az oroszlányiak jóval energikusabban kosárlabdáztak nálunk, és ennek köszönhetően magabiztos előnyt építettek ki. A fordulás után igyekeztük rendezni sorainkat, erőszakosabbak lettünk, vissza is tudtunk kapaszkodni, de sajnos a végén kimaradtak a sorsdöntő dobásaink. Sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, és a büntetővonalról is rendkívül pontatlanul céloztunk, de véleményem szerint az első két negyedben nyújtott teljesítményünk miatt buktuk el a találkozót.
Simon Petrov: – A siker ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett, hiszen ennél sokkal jobban is tudunk játszani. Tetemes előnyt adtunk le, ami kishíján a győzelembe került, de a végjátékban mellénk állt a szerencse. Ebben a bajnokságban idegenben mindenhol nehéz nyerni, így a diadalunk mindenképpen értékesnek nevezhető.

1. Szolnoki Olajbányász 6 5 1 526–437 0.917
2. Falco KC Szombathely 6 5 1 500–431 0.917
3. Arconic-Alba Fehérvár 6 4 2 552–456 0.833
4. Zalakerámia ZTE KK 6 4 2 509–493 0.833
5. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 6 4 2 444–459 0.833
6. Egis Körmend 5 3 2 425–420 0.800
7. MVM-OSE Lions 7 4 3 531–573 0.786
8. Atomerőmű SE 6 3 3 461–460 0.750