Férfi kosár NB I: a Körmend nyerte a bronzérmet Zalaegerszegen

Bóbics LászlóBóbics László
2023.05.28. 20:42
Wendell Mitchell vezérletével nyert a Körmend, így övék a bronzérem (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
A Körmend 96–83-ra megnyerte Zalaegerszegen a férfi kosárlabda NB I harmadik helyéért folytatott párharc ötödik mérkőzését, így a Körmend 3–2-re megnyerte a párharcot. A vendéglátók kezdtek jobban, megnyerték az első negyedet, félidőben azonban már a vasi vendégek álltak jobban, akik ötpontos előnyt szorgoskodtak össze, s 13 ponttal diadalmaskodtak.

Zalaegerszeg 1800 néző. Vezette: Praksch, Mészáros, Győrfy
ZTE: Trice 13/6, O REILLY 17/3, Polster, Ostojic 5, SMITH 20. Csere: Keller, Csuti, Zsiros, RAKICEVIC 22/6, Németh Á. 6. Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND: CHAMBERS 16/6, MITCHELL 20/9, FERENCZ 10/6, Adams 4, Omenaka 12. Csere: Kiss M., Cakarun 8, Edwards 9, DURÁZI 15/3, Takács K. 2. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–10. 8. p.: 22–22. 12. p.: 30–27. 18. p.: 36–45. 23. p.: 47–57. 26. p.: 53–57. 32. p.: 63–69. 37. p.: 73–79. 39. p.: 80–92
Kipontozódott: O Reilly (38. p.), Ostojic (39. p.), Ferencz (39. p.)
Kiállítva: Sebastjan Krasovec (39. p.)

A három győzelemig párharc végeredménye: 3–2 a Körmend javára, a bronzérmeket a Magyar Kosárlabda-szövetség elnökségi tagja, Pantl Péter adta át.

Sebastjan Krasovec: – Elismerésem a Körmendnek, az ő nyakukba akasztották a bronzérmet. Ettől függetlenül nagyon jó szezont futottunk. Huszonhárom éves pályafutásom alatt most állítottak ki először. Köszönettel tartozom mindenkinek, aki a klubnál dolgozott, a szakmai stábnak, a játékosoknak a vezetőknek és a szponzoroknak. Ez volt az utolsó mérkőzésem a ZTE KK kispadján. Azt, hogy hová megyek, még pontosan nem tudom.
Kocsis Tamás: – Óriási siker a mi bronzérmünk. Néhány hónappal ezelőtt még azért küzdöttünk, hogy bekerüljünk a legjobb nyolc közé. Aztán elfogadott a csapat mint fiatal edzőt, és a hasonló korú segítőtársamat Németh Leventét. Ferencz Csabáék ebben sokat segítettek, és egy tízezres város ismét bizonyította, hogy ott tud lenni a magyar kosárlabdázás élvonalában. Nagy köszönettel tartozom a családomnak, akik elviseltek, hisz rendkívül nehéz és idegfeszítő időszakon mentünk keresztül, amikor túlléptünk a Szolnokon, fejet hajtottunk az Alba előtt, most pedig az ötödik meccsen nyertünk Egerszegen.