Férfi kosár NB I: robog a ZTE, sorozatban negyedszer is nyert

2022.11.19. 18:24
Mitchell Smith szinte hibátlanul dobott, 28 ponttal zárt a ZTE-ben (Fotó: Zalai Hírlap/Pezzetta Umberto)
Hetedik mérkőzését is elveszítette a Nyíregyháza a férfi kosárlabda NB I most futó idényében: a nyírségiek a ZTE-től kaptak ki 87–74-re hazai pályán a 7. forduló szombati játéknapján. A zalaiak jó formában vannak, sorozatban negyedszer nyertek. Az Alba Fehérvár sem hagyott kétséget afelől, hogy jobb a Honvédnál – a hazaiaknál öt játékos is elérte a tízpontos határt a fővárosiak felett aratott 96–60-as győzelem során. A forduló záró mérkőzésén a Körmend nagy csatában 85–80-ra legyőzte a Kaposvárt – a házigazda vasiak hármas sikerszériában vannak.

A FIBA Európa-kupában még nyeretlen Körmend azt a Kaposvárt fogadt, amely bátran kosárlabdázott, s az első negyed végén vezetett is. A folytatásban aztán a többek közt a padról remekül beszálló Ferencz Csaba tíz pontjának betudhatóan a vasi gárda meglépett ellenfelétől, és a nagyszünetre 11 pontos előnnyel mehetett. Ezután a házigazda többször tíz ponttal is elhúzott, de a 33. percben kiegyenlített a 18 pontja mellett 15 lepattanót jegyző amerikai Michael Hughes vezette somogyi együttes. A hajrá azonban a Körmendé lett, így a piros-feketék megszerezték negyedik sikerüket.

Szomorú és komor hangulatban kezdődött az Alba Honvéd elleni meccse, ugyanis a feldobás előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a klub kosárlabdázójára, a szombaton reggel 18 éves korában elhunyt nigériai Seyi Awogbemi Sodiqra. A felnőttek közt 16 évesen bemutatkozó játékosnál tavaly súlyos betegséget diagnosztizáltak, s hosszas mérlegelés után, szülei tanácsára úgy döntött, nem vállalja a műtétet Magyarországon, s februárban hazatért Abujába, ahol hagyományos orvosi módszerekkel gyógyították, majd néhány hónapja újrakezdte a kosárlabdát, s edzésbe állt korábbi csapatánál.

A fehérvári gárda lelépte a Honvédot, és könnyedén, 36 ponttal nyert.

A ZTE sem hibázott, a nyeretlen Nyíregyháza vendégeként győzött 13 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, szombati mérkőzések

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 74–87 (20­–28, 20–15, 14–29, 20–15)
Nyíregyháza, 800
néző. Vezette: Földházi, Tőzsér, Györfy
NYÍREGYHÁZA: Perry 14/6, Fazekas Cs. 5/3, Mokánszki 4, Dolezaj 2, Henderson 6/6. Csere: DICKERSON 17/6, Kiss B. 3/3, J. WILLIAMS 17, Bazsó 6/6, Vaskó. Edző: Pethő Ákos
ZALAEGERSZEG: TRICA 13/3, O'REILLY 14/3, Szalay D. 6/6, M. SMITH 28/9, Osztojics 10. Csere: ZSÍROS 10/6, Rakicsevics 2, Csuti 4, Keller I., Simó, Németh Á. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–12. 6. p.: 7–23. 11. p.: 24–28. 13. p.: 33–32. 15. p.: 38–34. 21. p.: 40–46. 23. p.: 44–61. 27. p.: 52–63. 33. p.: 60–74. 37. p.: 65–­82
Kipontozódott: Dolezaj (33. p.)
Pethő Ákos:
– Nagyon rosszul kezdtünk, de utána a vezetést is átvettük. Az a hiányérzetem, hogy a második negyed végén több dobásunk is kimaradt, így nem tudtunk előnnyel a nagyszünetre vonulni. Egy meccsen egyszer vissza lehet jönni a mérkőzésbe, de kétszer már nem, így a harmadik negyedben adott előnyt nem tudtuk újra ledolgozni, bármennyire is igyekeztünk. A légióscsere meghozta azt a változást, amit reméltünk, de nyilván idő kell ahhoz, hogy ez eredményességben is megmutatkozzon.
Sebastjan Krasovec: – Nagyon jól védekeztünk csapatszinten, támadásban pedig a meccsterv szerint haladtunk. Igaz ugyan, hogy a Nyíregyházának volt egy nagy rohanása, de úrrá tudtunk lenni a helyzeten, és elérünk a célunkat, győzelemmel térhetünk haza.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–BUDAPESTI HONVÉD SE 96–60 (27–21, 23–10, 23–15, 23–14)
Székesfehérvár, 1600
néző. Vezette: Kapitány, Tóth C., Farkas G.
ALBA: Pongó Marcell 8/6, Somogyi Á. 5, DE COSEY 16/6, FORD 14/6, PHILMORE 21/6. Csere: VOJVODA 12, Szabó Zs. 4, Góbi M., TAKÁCS MILÁN 10, Takács Martin 2, Balsay 2, Osztoics 2. Edző: Matthias Zollner
HONVÉD: Simon K. 9/3, TANOH DEZ 13/3, MIJOVIC 10, Demeter 12/3, Peringer 9. Csere: Hajdu 5/3, Takács D., Kopácsi, Rédei, Vámos 2. Edző: Baksa Szabolcs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 11–8. 8. p: 21–14. 12. p: 30–21. 15. p.: 38–27. 18. p.: 48–29. 22. p.: 53–31. 25. p.: 59–35. 28. p.: 68–42. 32. p.: 78–49. 35. p.: 85–51. 38. p.: 91–56
Matthias Zollner:
– Nem nagyon tudtunk teljes kerettel edzeni a válogatott játékosok távolléte miatt, és ez visszaköszönt az első félidőben. A nagyszünetben rendeztük a sorokat, örülök annak, hogy utána már jól játszottunk. Bízom abban, hogy így fogjuk folytatni, mert nehéz időszak vár ránk, három hét alatt hét mérkőzést kell játszanunk.
Baksa Szabolcs: – Nagyon jól játszott az Alba. Tudtuk azt, hogy mire számítsunk ellenük, próbáltunk felkészülni arra, hogy rettentően erősek fizikailag támadásban és védekezésben is, de továbbra is azt kell mondanom, hogy ennek a csapatnak meg kell szoknia ezt. Most a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy mi a különbség a másodosztály, illetve az első osztály között. Minden mutatóban fölénk nőtt ellenfelünk.

EGIS KÖRMEND–KOMETA KAPOSVÁRI KK 85–80 (21–22, 25–13, 23–30, 16–15)
Körmend, 1900
néző. Vezette: Benczur, Nagy V., Fodor
KÖRMEND: Chambers 14/6, Mitchell 8/6, Takács K. 1, MOORE 15/9, CAKARUN 15. Csere: FERENCZ 16/12, Parrish 2, Omenaka 5, DURÁZI 9, Doktor. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
KAPOSVÁR: Aris 13/6, Puska, Griffin 9/3, GABRICS 19/15, HUGHES 18. Csere: KRNJAJSKI 15/9, Csorvási 6, Paár, Bogdán. Edző: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–8. 8. p.: 17–17. 12. p.: 31–22. 16. p.: 33–29. 23. p.: 51–44. 27. p.: 63–57. 34. p.: 69–69. 37. p.: 84–74
Andonisz Konsztandinidesz:
– Örülök az eredménynek, mert úgy érzem, csapatként sokat fejlődtünk. Támadásban az idei legjobb teljesítményünket nyújtottuk, a lepattanók megszerzésében is hatékonyak voltunk. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, sokat jelentett, hogy ezúttal volt elegendő időnk a felkészülésre.
Ivan Rudez: – Nagy energiát fordítottunk arra, hogy végig meccsben tudjunk maradni. Volt is esélyünk, de taktikailag még nem vagyunk elég érettek ahhoz, hogy a fontos pillanatokban a legjobb megoldásokat válasszuk. Még jobban kell koncentrálnunk ahhoz, hogy ilyen erős ellenfelet idegenben le tudjunk győzni.